Премини към съдържание

Има ли съгласни за Среща в Северозападна България?


Препоръчано мнение

  • Admin

Няма лошо. Нека дойде колегата, ма защото гледам, че много сектантстват с тия витеци, та затова. :)

 

http://asia.vtec.net/side/cyborg/

 

The Mitsubishi Mirage Cyborg ZR is Mitsubishi's key model in the intensely competitive hot-hatch category in Japan. Cars in this category are extremely popular for use in the Gymkhana sport in Japan. Current favourites for Gymkhana uses are the Mitsubishi Mirage/Cyborg and Honda's Civic SiR/SiR2 and CRX.

 

Since the previous generation, where it came as a Mitsubishi Mirage Cyborg R, the Mirage has been powered by the Mitsubishi 4G92 1597cc DOHC EFi engine. This 1.6litre engine is also fitted with Mitsubishi's MIVEC variable valve lift and timing system, which is very familiar with Honda's VTEC system. As a result of this, the engine is specified to produce 175ps or 5ps more than the B16A engine powering the EG6 and EK4 Civic SiR-2s. Max torque is 17.0kgm which is 1kgm higher than the B16A.

 

In addition, the Mirage ZR is also lighter than the Civic SiR-2. Comparing a full-options version with the other, this gives a better power-to-weight ratio for the Mirage ZR. The newest version of the Mirage ZR has been given a complete revision by Mitsubishi in order for it to be more competitive with the likes of Honda's Civic and Toyota's new Levin/Treuno.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 194
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Посочвам ти.

Mitsubishi Mirage MIVEC - equipped engine could achieve 175 PS at 7500 rpm. :rulez:

Айде сменяй сега Хондата.

Айде сега ми посочи от къде в България мога да си го купя за 5500. :P

Имате ли такива във форума? Интересно колко ще съберете на една редица. :D

Стана ми интересно каква е въпросната система, which is very familiar with Honda's VTEC system (кое е първото - яйцето или кокошката? :lol:)

 

И тъй като много задълбахме в офтопика ... че няма да я сменя - няма да я сменя, просто ми е интересно да се запозная с други български автоманиаци на страната на изгряващото слънце ... пък било то мицубиши, тойота, мазда...кои ще да са. Няма кво да се ласкаете че точно с вас искам да се запозная, просто е така защото само за вашият клуб знам че ще има среща, и то не от кой да е, а от самата Криси. Така че спрете да сектанствате и да флудите и сряда ще се видим на по бира с картофки/цаца. :P

 

п.п. Никъде не видях тоя киборг коя година му е измислен двигателя, но така като гледам тоя мираж ми се вижда новичък...93-94?

Щото за преминаването на 100коня/литър мога да посоча пък легендарния b18c5, слаган в по-новичките интегри тайп-р. 1797 кубика, 195hp @ 8200rpm. :P

 

EDIT : Тоя линк добре е пуснат, и вътре добре пише че мицуто е с 5 коня отгоре, ама ...

http://asia.vtec.net/side/cyborg/DRAG1D.JPGhttp://asia.vtec.net/side/cyborg/BATTLE1.JPGhttp://asia.vtec.net/side/cyborg/BATTLE2.JPG

CONCLUSION

 

In closing, the writer feels that both the MOTOR magazine's JARI test and especially the BEST MOTORing battle results clearly shows the 3-door EG6 and EK4 Civic SiR-2 to be a faster car than the equivalent Mitsubishi Mirage MIVECs. Thus, a superior power-weight ratio is not a sure guarantee for superior performance.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги! От Ботевград се интересуваме, защо го правите през седмицата и толкова късно, няма ли да е по–забавно ако се организираме за неделя сутрин, можем да си направим и разхотка до леденика, но ако прецените че държите да я направим в сряда, можете ли да ми дадете информация къде за последно ще я направим :)

:icon_thumbup:

 

Колеги от Ботевград, добре дошли сте! Нека като за първи път да е след работа, през седмицата, а следващия път където и когато на вас ви е удобно :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, това е една от причините един колт да е много по екзотичен и оригинален от един цвик, поради причината, че е по-рядко срещан... Аз като си взех моя, се брояха на пръсти в града (сега се понапълни). С такъв кеф си го карах и се кефих, че няма други като мен, а цвици и голфари колкото щеш, праснати през пряка :D А ако бях с киборг, просто щях да се пукам от кеф, като знам, че друг като мен няма. И щях да му сложа надпис 1.6 отзад, че да ми налитат гугутките :D После освен, че колта е по красив като визия външно, къде ще сравняваме арматурните табла... Цвика е дялан с теслата вътре :D И ако говорим за кое е първо яйца, кокошки, я виж в раздел мицубиши, историята на марката, какво представлява корпорацията, и колко допринася са брутния продукт на Япония ако щеш, пак после ще говорим :D Ай със здраве, и повече тая тема да не се зачеква, че лично ще съм безкомпромисен (относно цвичките)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги! От Ботевград се интересуваме, защо го правите през седмицата и толкова късно, няма ли да е по–забавно ако се организираме за неделя сутрин, можем да си направим и разхотка до леденика, но ако прецените че държите да я направим в сряда, можете ли да ми дадете информация къде за последно ще я направим :)

:icon_thumbup:

 

До Леденика е добра идея, ама трябваше по раничко, докато има повечко сняг . :) . На горе много се дърпа ръчката, зимата почти всеки ден се "пързаляме" като малките дечица :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги :mitsu-smiley: ,да не убиваме желанието на кандидат фена :icon_blush: ,срещата остава. Светла е права, нека се съберем веднъж, пък после може и по често да :drinks:

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, колеги малко остана! Ние вече сме къпани, лъснати и чакаме да стане 18:30! ;)

:mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ммм.. значии.... Адски приятна срещичка си спретнахме!! Аз лично с много добро впечатление останах, макар да бяхме малко!

Благодаря на колегите от Ботевград за приятната изненада! ( Да пишете, когато се приберете)

Благодаря и на Веско от Бяла Слатина!

Благодаря и на Ангел Кирков!

Благодаря и на Краси и Бети (Макар и фенчета на Мазда) за уважението!

И сега безкрайно разочарована съм от МироКинта! Обещавам ти, че ще бъдеш санкциониран следващия път! :D

Какво друго остана... ааа да мъничко снимчици ;)

Цък!

 

ПС: Следващия път горе на Леденика, може да направим едно посещение на пещерата.... ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се органзацията да е по-бърза ,вече имаме тренинг. :icon_thumbup:

 

П.С.Хубави снимки лошо ,че не успяхме да се съберем много фенове,на следващата да знаете ще се пишат отсъствия :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Дойде си времето и за следващата срещичка.... ;)

Ще го карам направо :) Организира се екскурзийка за тази събота (04.04.2009г) до Белоградчишките Скали и Магурата... Разбрали сме се с Борянка, с колеги от Мазда Форума и т.н., от София ще минат през Враца и от там отиваме нагоре към красотите на Света ;)

Всеки който има желание е добре дошъл!

Само стискаме палци времето да е с нас... :)

 

:icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амии... :icon_blush: Борянка да напише къде и в колко ще се чакате в София ;) След това се минава през Враца и оттам както написах тръгваме към Белоградчишките....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амии... :icon_blush: Борянка да напише къде и в колко ще се чакате в София ;) След това се минава през Враца и оттам както написах тръгваме към Белоградчишките....

7:30-7:45 Тръгване от Shell -изхода за Долни Богоров.

8:45-9:00 Пристигане във Враца и снимки под водопада Скакля

9:30 Тръгване за Белоградчишките скали

11:00 Пристигане на Белоградчишките скали,разглеждане и снимки

12:00 Тръгване към пещера Магурата

12:30 Разглеждане на Магурата

13:30 Тръгване от Магурата за Ябланица (ако има някой припаднал от глад-намираме време и за хапване :giggle: )

15:30 Ябланица(изчакваме още колеги,които ще тръгнат по-късно от Сф) и потегляне към пещера Проходна

16:00 Разглеждане на пещера Проходна

16:30 Тръгване към пещера Съевата дупка

17:00 Разглеждане на пещера Съевата дупка

17:30 Тръгване към Шипка и хотела в гр.Шипка

 

Програмата я измислихме набързо с някои колеги и със сигурност на място часовете няма да са точно така,но за никъде не бързаме и ще се бавим колкото си преценим...

 

В неделя потeгляме към детския дом в с.Асеновец до Нова Загора, имаме уговорена среща в 11ч.с директора -благодарение колегата на rosko .

12:00 Обяд и тръгване от Н.Загора, минаване през Калофер, Карлово, Сопот, водопадчето преди Пирдоп.

 

 

ПС. Цитирам колежката Светла, че много ми хареса определението и за съботния ден [12:33:07] Светла каза: маршрута е като Бягство към победата на Слави :D само без дегустациите на вино :hysterical:

 

Ако има желаещи за такава бърза обиколка на красотите на БГ да заповядат. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ух, че хубаво звучи! Няма да се присъединя, че съм бавачка от днес следобед.... Но ще ви дам бърз жокер за хапването - Хотел-механа Мадоната в Белоградчик - пръстите си ще оближете! Ето ви линк към хотелчето:

http://www.ruralbulgaria.com/Big_houses_ac...logradchik.html

 

Не е зле да се обадите предварително, ако решите, че да ви запазят места - не е голямо заведението, предупреждавам! Но кухня и обслужване са :first:

 

Телефона на собственика е 0898 533 385 - Радослав. И да не забравите да го поздравите от Руслан! (който не знае - така се казвам) И за да не ви бавят - може преди да разгледате скалите да идете да се разберете за меню.... А ако има не-водачи на МПС и им е останала, разбира се, опитайте боровинковата им ракия......

 

Иииии, направо ми идва да се метна при някой колега со все бебока! Нищо, друг път!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би няма да мога да ви посрещна, защото преди една седмица дъщеря ми, а сега сина ми е болен от шарка.

Какво да се прави такъв ми е късмета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........

ПС. Цитирам колежката Светла, че много ми хареса определението и за съботния ден [12:33:07] Светла каза: маршрута е като Бягство към победата на Слави :D само без дегустациите на вино :hysterical:

 

Ако има желаещи за такава бърза обиколка на красотите на БГ да заповядат. :icon_dance:

 

Много як маршрут и програма сте си определили. :icon_clap: Не се знае какво бягство ще е но си личи - ще си изкарате страхотно. Как да не ....съжалявам, ама сигурно и други де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дойде си времето и за следващата срещичка.... ;)

Ще го карам направо :) Организира се екскурзийка за тази събота (04.04.2009г) до Белоградчишките Скали и Магурата... Разбрали сме се с Борянка, с колеги от Мазда Форума и т.н., от София ще минат през Враца и от там отиваме нагоре към красотите на Света ;)

Всеки който има желание е добре дошъл!

Само стискаме палци времето да е с нас... :)

 

:icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Здравейте и от Ботевград. Извиняваме се, но няма да можем да дойдем. :icon_crying: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много добре и организацията си я бива,но незнам дали ще успея да се включа за съжаление. :icon_blush:

Освен да ви пожелая приятно изкарване и хубаво време :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Органиацията ще е перфектна щом е в ръцете на bobana75 :icon_clap: . Аз ще се постарая да се включа дори и да е в ранния следобед. Неделя също ще бъде доста приятен ден и времето ще е прекрасно! :sun:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги маршрута ви е перфектен но мисля че няма да ви стигне времето което сте си определили за разглеждане на скалите,и крепоста (1ч.),както и за пещерата (30мин.)в пещерата си отиват минимум (1,30ч.)а и като излезете от към езерото ще повървите околко километър до паркинга с колите.Аз ако съм във Видин ще се хвърля до горе,да се срещнем и запознаем,ако пък немога ви пожелавам приятен излет!!! П,П. Не подценяваите и''Баба Вида'' като забележителност все пак и тя е един от националните обекти на България,а е само на 50 км.от Белоградчик.ПОЗДРАВИ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би няма да мога да ви посрещна, защото преди една седмица дъщеря ми, а сега сина ми е болен от шарка.

Какво да се прави такъв ми е късмета.

Колега ако искаш да се разберем да отидем заедно до Белоградчик ако сме свободни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...