Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скоростен лост...проблем


MCar1zma

Препоръчано мнение

Здравеите колеги!Разгледах доста теми в форума,но не намерих нито една свързана с моя проблем.Тои е че много трудно успявам да включа на първа предавка...направо ужас.С другите скорости няма никакъв проблем.Колата е Митсубиши Каризма 1.6 16V 1996г. Незнам от каде може да е проблема..питах едни уж маистори и те ми казаха че трябвало да се отваря скоросната кутия обаче било голяма играчка и някакви такива работи :) Ако има някои запознат с този проблем ще съм му благодарен ако ми даде някаква информация. :help:

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравеите колеги!Разгледах доста теми в форума,но не намерих нито една свързана с моя проблем.Тои е че много трудно успявам да включа на първа предавка...направо ужас.С другите скорости няма никакъв проблем.Колата е Митсубиши Каризма 1.6 16V 1996г. Незнам от каде може да е проблема..питах едни уж маистори и те ми казаха че трябвало да се отваря скоросната кутия обаче било голяма играчка и някакви такива работи :) Ако има някои запознат с този проблем ще съм му благодарен ако ми даде някаква информация. :help:

 

Поздрави!!!

Проблема може да е в скоростите(износена муфа), може и да е от съединителя......Но трябва да се види на живо.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е работа за мен :) ще се наложи да я карам в сервиз...мерси за информацията

 

Колега, единственото което аз бих направил на твое място собственоръчно е да прегледам маншона на полоската от лявата страна. Незнам дали твоята е със скоростна кутия на Рено, но ако е тя, погледни го дали не ти изтича масло от скоростната кутия. Аз имах този проблем и поради ред фактори, не можех да го сменя на време и факта беше нова скоростна кутия. А там цифрите са дебели, затова не пренебрегвай този факт, а тръгвай да оправяш проблема.

А да те питам, само това ли ти е проблема със скоростната кутия? Нямаш ли проблем с превключване на задна предавка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не назад няма никакъв проблем..само първата.То аз я карам с този проблем откакто я купих(преди 2 години).Относно маслото от скоросната кутия... преди няколко дена я огледах но не видях да има някакъв теч :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кога влиза трудно първа?

Когато потегляш или когато си на втора/трета и трябва да върнеш на първа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При потеглянето..тя влиза като натисна първо силно към мен и тогава напред.. и след това останалите до 5-та си влизат без проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едни пластмасови втулки...

В Пловдив/Милен/ и в Стамболийски/Марин/ с радост ще ти ги сменят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едни пластмасови втулки...

В Пловдив/Милен/ и в Стамболийски/Марин/ с радост ще ти ги сменят :)

Има ги при тебе, но неговата е малко Френска кутията, и няма такива втулки..... :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ги при тебе, но неговата е малко Френска кутията, и няма такива втулки..... :P

Е, убуу де...

Но съвета ми е правилен - да се дига и да идва при теб. :)

Че в Загора ще му извадят душицата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качваш колата на канал и отдолу ще видиш една щангичка, която е хваната за скоросния лост и отива в скоросната кутия. Сваляш я и смазваш втулките отдвете страни и би трябвало да се оправи. Имах същия проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм хора то и аз го имам този проблем при моята, макар че свикнах как да си я вкарвам вече 1-ва без проблем. Но ако може да се оправи без големи разходи, защо да не върви по мед и масло всичко :icon_hmm: Аз така или иначе сега като се видя с пари ще посетя Милен в удобно за него време и да видим какво е, а същото ще е при колегата, който пръв каза за проблема :rolleyes:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Аз имах същия проблем,първа ми влизаше много трудно,а след това изчезна и когато се опитвах да включа на първа влизаше трета,а задна ми изчезна,оказа се че щангата която свързва скоростната кутия и скоростния лист е сцепена по дължина(12см)и когато се опитвам да включа на първа,щангата се усуква и за това не ми включва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами така и така сте зачекнали темата , да се включа и аз . Значи при мен за да включа първа , трябва силно да притисна лоста на ляво и съответно за пета същата процедура , на дясно . Другите си влизат нормално , гледаха я момчетата в Ратола Пловдив и казаха втулки , само че :icon_box: . Доставката я чаках три месеца ,ходих да проверявам пет пъти и накрая се отказах защото ми стана неудобно да вися пред магазина ,незнам как не му стана неудобно на този човек дето приема поръчките .Сега си разхождам едно ябълковидно лагелче в жабката (единственото което ми доставиха) но , проблема си остава . Ако някои може да помогне , да пише .

п.п . Каризмата е 1,6 16v 98г ,незнам каква е кутията .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мдааааааааа...и при мен е така....скоро ще влизам в бокса за да реша проблема....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите!Ще пробвам да смажа отдолу тези втулки и ако няма ефект ще доида до Пловдив че тука в Зарата искат скоросната кутия да ми свалят :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте,и при мен излезе един проблем със скоростите от няколко месеца на сам,задна не влиза толкова лесно трябва да дръпна по силно към мен и тогава влиза а пък ако дръпна както трябва нали неще,дръпвам към мен и нагоре неще и затова я дърпам по силно към мен.Имам още един проблем като вкарам някоя скорост няма значение коя е 1,2,3,4,5,задна и се чува някакво скърцане и преди го имаше ама само на 2 и 4 и 5 само че на 5 беше съвсем слабо обаче от днеска на всичките скорости скърцаше и влизат някак си по трудно не е така като преди особено на 3 и 4 по се усеща и го усетих че се чува от долу някаде от скоростната кутия вероятно.Аз този звук на скърцане го правя някой ако е имал тези проблеми да сподели как да го отстраня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом вече се проявява при всички скорости - проблема се отстранява с майстор. Но истински...

Откъде си колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Хмм. Ами така е - на японска гейша френски гащи не се слагат, ама.... Аз също имам проблем, но само със задна скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колеги.И при мен има подобен проблем,пета влиза с малко поклащане на лоста.Мисля че,си разбрах проблема,ма не мога да си намеря тая фтулка(лагер)кято се намира на скоростната куия .В тая втука или там квото е- лагерува една малка щанга която е от едната страна с ябъка а от друга та с отвор който се захваща за глямата щанга която идва от скорустния лост.А може някой да-помага.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! И аз току що си изкарах караницата, защото и на моята Carisma взе доста трудно да вкюлчва 1-ва. Днес беше за смяна на масло и го попитах за скоростите. Казаха (без да я гледат на канал и т.в.), че това означавало износен съединител и направо за смяна. Никой не спомена нищо за втулки и т.н. Явно не съм попаднала на майстори. Дайте съвет къде мога да я закарат за сериозен преглед и помощ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! И аз току що си изкарах караницата, защото и на моята Carisma взе доста трудно да вкюлчва 1-ва. ...

 

Да ти погледнe колата и скоростите, най добре се разбери с DJ Tymbi, че гледам си от София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казаха (без да я гледат на канал и т.в.), че това означавало износен съединител и направо за смяна. Никой не спомена нищо за втулки и т.н.
Не си споменал каква е каризмата, но ако не е ГДИ - първо проверете втулките и лоста за превключване....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...