Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с бензина


allisti

Препоръчано мнение

От една две седмици забелязах, че имам разход на бензин, а аз карам само на газ (газовата уредба ми е с ръчно превключване, т.е. не пали винаги първо на бензин). Бензин не тече от никъде и не мирише на бензин. Моля ако някой има идея какво ми се случва да помогне или поне дайте съвет къде да я заведа! МНОГО благодаря предварително.! :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна е тя тази работа! А как върви колата? Някакви проблеми?

А по какво разбра, че харчи бензин? Само на газ ли я караш (дори палене)? Каква е уредбата - вакуумна, или ГИ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензиномера ли гледаш? В смисъл, по него ли съдиш, че ти заминава горивото?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв ти е точно мотора, но ако ти прекъсват бензиновите дюзи за работа на газ а помпата работи има вероятност да пуска някоя от дюзите. Имаше писано някъде из форума за някакво подналягане (или нещо подобно) при което се харчеше и известо количество бензин въпреки че караш на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но е толкова минимално, че не се забелязва. Ако е в разумните количества. Аз затова го попитах колегата как върви колата, щото ако му върви и газ и бензин - ще я "дави", няма да може да гори, прекалено богата смес ще се получи, няма как да гори и газ и бензин! Едновременно. Ама ще чакаме отговор и ще разсъждаваме после

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами да по бензинометъра следя иначе паля на газ! аз съм карбуратор уредбата е ловато за мой срам не знам каква:((

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като вървене колата не се е променила изобщо! в противен случай това щеше да ми направи впечатление на първо време! но стрелката на бензина пада главоломно. Сега я пробвам да я карам само на бензин, но резулатата е същия:(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ловато е италианска марка ;-)

Според мен трябва да провериш първо бензиновия клапан - дали затваря. Става лесно - откачи маркуча, който влиза в карбуратора, докато колата е със запален двигател на газ. Провери си връзките и маркучите за гориво - нацепени ли са, овлажняват ли се.... Теч няма да засечеш, защото като я запалиш колата и тръгваш и няма да ти тече чак да капе отдолу - всичко става в движение. Запали я, отвори капака и гледай! Всичко, по което се движи бензин.............

На първо четене - това, после ще му мислим..........

 

П.П. Главоломно, значи.... Тече. Търси.

 

П.П. 2 - не знам с каква помпа си - механична, или електрическа - има едни механични (принципно, не знам как е при диамантите), които като им се спука платното - вкарват бензина в маслото - задължително провери това. Че голяма беля може да стане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това с маслото ми го казаха и го проверих - няма нищо! А в събота стоях в едих сервиз и ми гледаха маркуч по маркуч ииии.... нищо! А не ми и мирише на бензин!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе каква диагностика? То да не е компютър, каква диагностика......

Пробвай да засечеш някакъв разход, не знам... Но няма логика, каквото и да ти гори на бензин - на газ - не би трябвало да имаш такъв разход! Търси теч! Огледай резервоара... Не знам, мисля, че оттам е проблема! Другият вариант е да оставиш бензина да свърши и да видиш как е на газ..... Луда работа е това!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си бензиновия клапан. Най добре го елиминирай като запушиш маркуча. Ако и тогава харчи - щом е карбуратор залагам на платно в бензиновата помпа или теч по горивопроводите (резервоара). Имах случай - скъса ми се платното на помпата и докато го усетя - 100 км. с 20л. бензин, добре че не останах на пътя, угасна на 50 м. от къщи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си бензиновия клапан. Най добре го елиминирай като запушиш маркуча. Ако и тогава харчи - щом е карбуратор залагам на платно в бензиновата помпа или теч по горивопроводите (резервоара). Имах случай - скъса ми се платното на помпата и докато го усетя - 100 км. с 20л. бензин, добре че не останах на пътя, угасна на 50 м. от къщи :)
Милене ! Ако си прав за платното,трябва и нивото на маслото да му се повиши........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм случай когато се поврежда ключето за газта и си мислеш че караш на газ, а си на бензин :icon_n_teehee: . Газта намалява ли ти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам колт 85г, и там помпата е механична. Когато се повреди платното не е задължително да смеси с маслото, има си тръбичка самата помпа и от там изпуска. Две помпи съм сменил и двата пъти е било така, не е смесвало с маслото, провери дали ти е такава помпата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече една седмица нямам време да се замъкна до сервиз и реших за проба да карам само на бензин - резултата 20л на 100! Теч няма никъде, а ако някой източва ще да е упорит пич:)) (в рамките на шегата)! Сега си скубя косите, но началото на др седмица ще трябва да се завлека някъде че...

 

А когато карам и на газ и газта си намалиява:)

 

А най-пародоксалното е, че колата си върви като пушка! Нито се дави, нито гасне, нито се тресе - абе като нова си е! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в рамките на 30 минути, можеш да си редактираш поста...Т.е. не е нужно да пускаш 3 поста един след друг, а просто можеш да добавиш в горния, това което си се сетил в последствие! Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече една седмица нямам време да се замъкна до сервиз и реших за проба да карам само на бензин - резултата 20л на 100! Теч няма никъде, а ако някой източва ще да е упорит пич:)) (в рамките на шегата)! Сега си скубя косите, но началото на др седмица ще трябва да се завлека някъде че...
Щом ти дава такъв разход на бензин, има нещо нередно по карбуратора......Най вероятно спукан поплавък, или е заседнал.......Махни капака на въздушният филтър, запали двигателя, и виж дали не прелива бензин в камерите.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в рамките на 30 минути, можеш да си редактираш поста...Т.е. не е нужно да пускаш 3 поста един след друг, а просто можеш да добавиш в горния, това което си се сетил в последствие! Поздрави!
Искрено съжалявам! Не знаех и се извинявам :(

 

Благодаря на всички утре ще пробвам......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз май имам подобен проблем, само че моето е 1.3 12v 92 г. инжекцион, но не ми харчи бензин докато карам на газ.

Иначе на газ ми харчи около 7 на 100, в неделя ми стана 10 на 100, защото от Сливен се качих на Карандила , после Жеравна, Котел, Омуртаг(2-3 и много рядко 4та скорост) и до Варна.

Та ми свърши газта и за има няма 60 км каране на бензин от 3/4 бензиномера почна да ми показва 1/4 и днес за 10 км видимо ми падна стрелката. Не тече от никъде. Проверих, е поне огледах.

А и трудно пали сутрин :( от няколко дена.

 

Модераторски контрол, постът е редактиран!

Колега, моля пишете по-грамотно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неграмотното писане и ще си взема бележка :icon_blush:

Миналата седмица при смяната на въздушния филтър ми направи впечатление, че на тръбата след филтъра има сложена тенекия(клапан?) (най-вероятно от газаджията), която се отваря само навътре. Не й обърнах много внимание, но вчера след разговор със съквартиранта се сетих, че тая тенекия намаля сечението на тръбата близо наполовина. Та съквартиранта ми каза, че затова ми е висок разхода на бензин, заради намаления въздушен поток, но ако не се намалял, няма да върви на газ. Така ли е?

Отначало и аз си мислех, че моята гори и бензин докато върви на газ, но из града така ти се струва, защото и 2 км да минеш на бензин и стрелката мърда, виж на дълъг път как е, като караш само на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с "изчезване" на бензин докато карам на газ :icon_crying: . Бях гледал колата за течове, ДиДжея и той я прегледа и нищо не видяхме. Но един ден с пълен резервоар случайно спрях пред Пламен на тротоара под наклон (едните гуми на тротоара другите на асфалта) и забелязахме, че почва да тече бензин. Оказа се, че е изгнила снадката на резервоара с гърловината за зареждане и има отвор. И явно, като минавам през дупки и тн се разклаща колата и от там си тече, а като спра на равно снадката с отвора се пада високо горе и всичко изглежда наред. Провери да не би да имаш същия проблем.

П.С.: Все още ми изчезва бензина ама все нямам време да погледна дали пак снадката се е скапала (паля колата на газ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...