Премини към съдържание

Питане за Лансър?!


Препоръчано мнение

На мен наистина, това адски ми харесва! Това, че колата е екзотична, и в интерес на истината, не съм виждал този модел във Варна....Когато си взех колта, се брояха на пръсти тук, и когато бръмчах из града, събирах погледи и се чувствах оригинален (не като с голф например)...Лансъра е наистина уникален, и има страхотна визия...Приятелят ми е влюбен в този автомобил! Много искаме да до видим от близо! А, и колеги от другите градове, ако някой от вас, попадне на обява за този автомобил, моля да ме уведоми, ще съм благодарен!
По Благоевград карат доста такива.....Даже преди време в Мобилето се продаваше един.......И аз много ги харесвам....Това е бащата на Каризмата, но отпред е по-симпатичен ...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

По Благоевград караттакива.....Даже преди време в Мобилето се продаваше един.......И аз много ги харесвам....Това е бащата на Каризмата, но отпред е по-симпатичен ...... :icon_thumbup:

 

Напълно съм съгласен! Ако чуеш нещо за подобен дзвер, свиркай :) Иначе бих искал отзиви, относно това каква е динамиката на това купе с 1.3 мотора. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Това е бащата на Каризмата, но отпред е по-симпатичен ...... :icon_thumbup:

Марине, ще те отрежа с виното...

Мен каризмата си ми харесва повече... А е и от женски род...

Моля, повече уважение към дамите :mitsu-smiley:

Бъдете кавалери !!!

...................

Справка:

 

COLT

LANCER

GALANT

ECLIPSE

3000 GT

GRANDIS

PAJERO

OUTLANDER - все мъже...

 

Сал една жена - CARISMA , а не и отдавате дължимото... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, ще те отрежа с виното...

Мен каризмата си ми харесва повече... А е и от женски род..

Добре де, в краен случай ще пием бира......Само не знам Ванката с какво ще те накаже......Сигурно ще е с Джони-пешеходеца, защото пак забрави неговата любима-СИГМА....... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Само не знам Ванката с какво ще те накаже......Сигурно ще е с Джони-пешеходеца, защото пак забрави неговата любима-СИГМА....... :lol:

Е, ми тя е унгарка... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моя е такъв. Карам го вече трета година и освен,че му наливам бензин и разни други консумативи, съм сменил само един заден лагер.

Лансерът е 1.3 , гори 5.5 ако не го ръчкаш много, иначе максимум до 8.0 на100км. Двигател 4G13. Возията му е спортна и много ми допада,т.е. не много меко. Като гледам твоя Колт таблото е същото, но ако искаш мога да постна някоя друга снимка. Има и с двигател 4G92, 1.5 куб.см.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо,Сега видях темата!!!

Имаме нов комшия и кара такъв Lancer ,не се познавам лично с него,понеже досега не съм го засичал много много,но като го видя ще го разпитам и уговоря за едно кръгче :) ще ти звънна когато имам повече инфо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моя е такъв. Карам го вече трета година и освен,че му наливам бензин и разни други консумативи, съм сменил само един заден лагер.

Лансерът е 1.3 , гори 5.5 ако не го ръчкаш много, иначе максимум до 8.0 на100км. Двигател 4G13. Возията му е спортна и много ми допада,т.е. не много меко. Като гледам твоя Колт таблото е същото, но ако искаш мога да постна някоя друга снимка. Има и с двигател 4G92, 1.5 куб.см.

 

Наистина съм ти благодарен за информацията! Сподели само как се държи 4Г13 на това купе?! Усеща ли се, че му тежи? Как върви с 4-5 човека? Има ли динамика?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо,Сега видях темата!!!

Имаме нов комшия и кара такъв Lancer ,не се познавам лично с него,понеже досега не съм го засичал много много,но като го видя ще го разпитам и уговоря за едно кръгче :) ще ти звънна когато имам повече инфо :)

 

 

Ееееееееее мой :) Разчитам на тебе :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='Emil Dimitrov' date='16.10.2008 - 21:23'

 

:mitsu-smiley: Колега, сам или с още един човек до шофьора, колата се държи много добре, набира бързо, но на по-ниска предавка. На по-висока също има достатъчно мощност. Например на баир колата ускорява на 5-та до към 120 и малко повече , а на равно няма проблеми с изпреварване на 5-та ,без превключване на по- ниска. Вече с 4-5 човека колата си "МАЛЕЕ" както се казва, но не е зле. Все пак е само 75 коня и с толкова хора в купето е трудно да се мисли за скоростни изживявания. Но определено най голямото достойнство на колата е ниският разход на гориво. :mitsu-smiley:

Между другото съм допуснал една неточност. Според ръководството което имам 4g92 двигателят е даден 1597куб.см, т.е.1.6

П.С. Извинявам се, че не ти отговорих веднага !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип, моя колт е с 4г92 и си е 1600 куб. Все още не мога да установя със сигурност, по-големия батко на 1.3, 1.5 или 1.6 е. Но ако е 4г92, наистина трябва да е 1600 куб. см...Качи все пак малко снимки на красавеца, като имаш време :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='Emil Dimitrov' date='16.10.2008 - 22:44'

 

Според това ръководство баткото трябва да е 1.6 , 66 kw. Предполагам, че ще върви много яко на това купе. А снимки като я измия, че нямам гараж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в каталога на ауто.ру го дават 110 коня...А, ако мотора наистина е 4Г92, то значи лансъра не е само с моето табло, а и с моя мотор :) А 4Г92, върви доста прилично :) Между другото, успяхме да видим с моя приятел, такъв лансър във Варна, вечерта за малко само, но колата наистина е удивителна ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='Emil Dimitrov'

Радвам се да го чуя. Между другото колата я купих 5 мин. след като я видях. Наистина е удивителна......и става много яко за тунинг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

То темата стара, но да пиша. И аз имам такъв, на 2 месеца е. Много съм доволен, но леееко съжелявам, че не търсих 1,5 :) Но пак казвам- адски съм доволен. Засякох го преди 2 седици- 8.5 градско, но 70% от изминатото е паля сутрин, минавам 6-7 км и спирам, вечерта обратно. Смятам ,че може да падне още. Извън града 7, но по път с бари и завои. Ще тествам Русе-Варна в събота и очаквам да падне още разхода.

Малко сякаш ми гори масло, но ще го видя пак. Бях писал преди в друга тема, че ми е спаднало с 6-7мм нивото, но това се дължеше на лекия наклон назад....не знам как можах да се объркам така.

Като цяло за 1.3 мотор е страхотна. Все пак зависи в какво положение си я заварил :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да драсна някой и друг ред :)

Моят Лансър е такъв и напълно споделям впечатленията на колегите по-горе: на ниски предавки колата е доста пъргава (купето е леко, много леко), предавките се превключват леко (Mitsubishi сами си произвеждат скоростните кутии :)))), а позицията на седене си е доста ниска, като на спортна кола. Скоростният лост е много удобно разположен и не изморява ръката.

На предните седалки има доста място, но на задните не е така; за сметка на това багажникът е прилично голям и с удобна форма. Като се кара с 80 - 100 км/ч, гори между 5-6/100 извън града, а в града - до 8-8,5/100. Затруднено е, обаче, маневрирането на заден ход, недостатък е малкия клиренс и появата на ръжда по окачването и долната част на купето. По електрическата система всичко си функционира много добре - дали защото моделът се сглобява само в Япония,или просто защото си е :mitsu-smiley: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Всичко си е Ок по колицата само един недостатък има и той е 1.3 двигателя и също конете 75 наистина не са доизмислени за това купе иначе всичко друго си е перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за любителите на Лансер ви предлагам малко ценички.

Аз лично побеснях на цените ,на които купуват бедните араби

Лансер 2010г/1,3 11 000$ http://www.alhabtoor-motors.com/mitsubishi/sedan/lancer.htm

Лансер 2010г/1,6 13 000$

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Аз да използвам тази тема за да задам въпроса, а да не правя нова.

Имам Лансер 98г, 1.3 от по-малко от година. Смених маслото веднага като я взех. Притеснява ме това, че гори масло. Минах вече към 7000км и съм доливал общо около 1,8л масло. До 10000км ще направя сигурно 2л, че и отгоре. Бях сложил Mobil 10w40. Поразпитах тук-там и ми казаха, че проблема може да е в маслообирачи или сегменти, най-чест там бил проблема. Та като дойде време за смяна смятам да накарам хората от сервиза да го погледнат това защо гори, но не знам колко пари ще ми излезе. Някой има ли представа? Иначе някои хора казват да не се занимавам и да я карам така като следя и си доливам. Само че на мен не ми харесва идеята и викам я да пиша тука за съвет. Няма теч, защото съм я гледал. Чудя се дали може да е от маслото и дали да сложа друго тоя път.

Редактирано от tarzan81
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колега,колата ти събира 3.5л масло.Купи Кастрол 15/40 и присадка за износени двигатели.Отдели 2 л от маслото,сипи присадката и разбъркай добре.После налей маслото с присадката,а с другото допълни,колкото е нужно.След това колата трябва да работи(по-добре в движение) около 15-20 мин.,за да се разнесе добре по системата.Ефекта е намален разход на масло,спиране на пушека и т.н.Хайде успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега,колата ти събира 3.5л масло.Купи Кастрол 15/40 и присадка за износени двигатели.Отдели 2 л от маслото,сипи присадката и разбъркай добре.После налей маслото с присадката,а с другото допълни,колкото е нужно.След това колата трябва да работи(по-добре в движение) около 15-20 мин.,за да се разнесе добре по системата.Ефекта е намален разход на масло,спиране на пушека и т.н.Хайде успех.

 

На мен ми събира точно 2.6 литра,тези дни го сменях за втори път от както я имам,сипах 2.8 и е малко над максимума.А проблема ти според мен е семеринг(на коляновия вал) това беше и моят проблем долях 1.5 литра на първата смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

На мен ми събира точно 2.6 литра,тези дни го сменях за втори път от както я имам,сипах 2.8 и е малко над максимума.А проблема ти според мен е семеринг(на коляновия вал) това беше и моят проблем долях 1.5 литра на първата смяна.

А колко ти излезе ремонта, че да си напавя сметка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте, колеги!

Имам едно питане за Mitsubishi Lancer 1.3 GLXi (75к.с.), 99г. Ровех се на много места, включително и из форума, но за съжаление не успявам да разбера дали тази кола има ABS. Може ли някой, който е запознат с конкретната модификация да драсне какво има тая кола като някакви екстри ( ел. стъкла, възглавници, ел. огледала,... )

 

П.С. Запознах се с техническите параметри, затова не питам за тях.

 

Благодаря и поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...