Премини към съдържание

Питане за Лансър?!


Препоръчано мнение

... Бях сложил Mobil 10w40. Поразпитах тук-там и ми казаха, че проблема може да е... Чудя се дали може да е от маслото и дали да сложа друго тоя път.

 

Заради скапаните масла на Мобил (поне тия, които продават масово тук), веднъж съм правил основен ремонт на абсолютно здрав двигател и за косъм се размина да разфасовам още един. По чиста случайност долях друго масло малко преди да го вкарам и него в бокса и, о чудо! двигателя се "ремонтира". На Витарата от турски Мобил ми гореше литър на 1000, на Хондето - косъм по-малко.

Оттогава пада голямо псуване, четене и питане, като дойде време за смяна на маслата, но проблеми не съм имал...

 

П.П. То и сегашния Колт, веднага след покупката и преди да се доберем до в къщи ми удари половин литър за 500 километра. След смяна на маслото (Q8 по спецификация), разхода си кацна на около 300 милилитра на 10 000км, което си е отлично, предвид километрите на колата и начина на каране - предимно градско и с всичката газ :) Досега, 60 000км и 2 години, проблем никакъв. За съжаление "доставчкика" ми на масла замина в чужбина и сега се чудя какво да наливам, че пак е време...

Редактирано от tef4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...