Премини към съдържание

Гаранционно обслужване


midori

Препоръчано мнение

Сън не ме лови колеги! Изчетох недостатъците на Лансера и въпреки това пак реших да си го купя. Във вторник ще го тествам и капарирам.

 

Бих ви попитал дали поддръжката е скъпа, въпреки че автомобила си е все още нов?

 

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задравей колега. Няма да съжаляваш за покупката. За толкова пари по-добро няма. Аз си купих 1.8 CVT Intense и общо взето съм доволен. На фона на плюсовете, минусите за по-малко. Навъртял съм вече 22 000км от март до сега и на 15 000км ходих да сменя маслото (сложих Mobil-1 0-40) , масления и въздушния филтър. Взеха ми 218лв с ДДС и фактура. след смяната колата се развървя още повече, но за съжаление с повече от 210км/ч не може да се кара. Това и е максималната скорост и за това аз забивам на автопилота 200 и чакам да свърши магистралата.

Други работи не съм сменял още. Гледам, че предните гуми са вече за коша, което значи на 20 000 нови предни гуми само, защото задните са като нови.

За 1.5 нямам впечатления. На мене лично при теста ми дойде малко слабичка. 35 коня отгоре са си 35.

Мойта тогава струваше 39 000лв без допълнителните глупости дето и поръчах, с тях отиде на 41 500лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я? На 210 спира? Странно, аз от морето бях с 3ма човека + пълен багажник + климатик и то беше още на 2000км и залепи 220? Сам мисля, че поне 225 - 230 ще направи, ама няма смисъл от такива скорости, аз по магистралата залепям около 150 и така си карам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансера с 1.8 двигател и CVT ск.кутия му дават максимална скорост 192 км/ч , а с дизеловия двигател и с ръчна ск.кутия - 207 км/ч. по предварителни данни. Със сигурност стрелката на километража лъже с 4-5 км/ч при 130 км/ч. При 200 км/ч грешка от 10 км/ч е напълно възможна. Да не говорим, че колата се държи много стабилно при 200 км/ч, а на магистралата при тази скорост има поведение на бавариц при 150.

В Неделя, на летището на Видин вдигнах 190 и се опитах да спра по най-бързия възможен начин. Спирачния път бе около 100 м. при мокра настилка и дъжд. Колата спря без абсолютно никакви забележки или отклонения от правата посока.

 

А с тази цена на обслужването, направо ме зарадва. 218 лв. пари ли са? Аз се бях приготвил за 450-500лв. :icon_thumbup: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, и аз сега като се прибирах от Севлиево, на места хвърчах с по 170 км/ч., а коли пред мен под 70 км/ч. и бързичко ги настигах и се налагаше да спирам по рязко, дори не се вкл. АБС, но това като използвах жокера от теб мисля, че беше да натискам по-леко спирачката, за да не се вкл. АБС-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждали ли сте тази кола в бял цвят?

Евото на Панаира в Пловдив беше бяло и цветът за мен стоеше много добре :icon_clap:

 

да а жълта виждал ли си

 

Не му седи особено добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БГ има само един бял Лансер и той е в Пловдив. Аз моя искам да го сменя с бял, но нещо с ремаркетинг отдела на Балкан Стар не стигаме до консенсус за оценката на моя, а белия съм го поръчал (но без капаро). Те ми дават 32 000лв а аз искам 34 500лв. Ако не ги дадат, да си го карат белия.

Не искам да взема бял, защото е модерен цвят сега, а защото на мен просто ми харесват белите коли. Взех този който сега карам, защото иначе лятото на морето щях да опукам парите и тогава нито кола, нито пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз си поръчах син лансър, който вече е в Балкан Стар и другата седмица трябва да отида да си го взема като му сложат спойлера и ауспуха. Лично на мен синият цвят ми харесва много. Относно белият също смятам че изглежда страхотно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах син лансър, който вече е в Балкан Стар и другата седмица трябва да отида да си го взема като му сложат спойлера и ауспуха. Лично на мен синият цвят ми харесва много. Относно белият също смятам че изглежда страхотно.

Накрайника за аспуха си го вземи от другаде. Този от там дето го дават е тъп и скъп. Аз за 120лв си сложих накрайник трепач. 30см е дълъг и се скрива далеч под бронята, така че изглежда като спортно гърне.

Ето виж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета колега, но вече е късно те съвсем скоро трябва да дойдат и нищо сега парите ще ги преживея. Иначе наистина стои много хубаво твоя накрайник. Пък и честно казано чакам я вече 2 месеца и половина и нямам търпение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят вече стана на 6 месеца, а не съм стигнал 15000км. На дисплея светва жълт сигнал, че е време за техническа профилактика...Предполагам става дума за рутинна проверка, а смяната на маслото си е на 15000 км. Случвало ли се е при някого? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То е направено на 15000 км или 1 година, което дойде първо. Според мен индикатора не ти е нулиран, като ти е предадена и сега ти пищи, че наближава 1 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като останат 500км до 15 000км и почва да те подсеща да ходиш за обслужване, като ти нулира оставащите километри, все едно вече нямаш колометри до смяна. :icon_thumbup:

Ако го смениш на 14 600км маслото, после ти ги добавя към новите 15 000 пробег и стават 15 400км до сервиз.

Поне при мен беше така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А знаете ли дали губим гаранция, ако отидем след 15000 км? Не знам дали ще мога да отделя време до другия уикенд, а нали ни чака и Пампорово... Днес ми светна за преглед - значи имам 500 още да мина. Без Пампорово съм ок, но ако отида и се върна ще станат повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли дали губим гаранция, ако отидем след 15000 км? Не знам дали ще мога да отделя време до другия уикенд, а нали ни чака и Пампорово... Днес ми светна за преглед - значи имам 500 още да мина. Без Пампорово съм ок, но ако отида и се върна ще станат повече.

 

Не мисля, че ще имаш проблем дори и да отидеш на 15 5/600 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли дали губим гаранция, ако отидем след 15000 км? Не знам дали ще мога да отделя време до другия уикенд, а нали ни чака и Пампорово... Днес ми светна за преглед - значи имам 500 още да мина. Без Пампорово съм ок, но ако отида и се върна ще станат повече.

 

 

 

Няма да загубиш гаранцията си за 500- 600 км. повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обади се по телефона на Балкан Стар /номера трябва да е записан под регистрационния номер на колата ти /

Попитай и си запази час за смяната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обади се по телефона на Балкан Стар /номера трябва да е записан под регистрационния номер на колата ти /

Попитай и си запази час за смяната.

 

 

Хммм там пише "Mitsubishi Fan Club" :))).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще им звънна аз, но преди това накарах един колега, който има позната в БС, да пита, защото знам, че официално на мен ще ми кажат едно, а на него - друго. И... му казали да не ходя след 20000 км. :icon_thumbup: Тези ме разбиват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще им звънна аз, но преди това накарах един колега, който има позната в БС, да пита, защото знам, че официално на мен ще ми кажат едно, а на него - друго. И... му казали да не ходя след 20000 км. :icon_thumbup: Тези ме разбиват!

Колега, като има някакво развитие по темата, пиши да знаем , че и нас ни чака смяна .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...