Премини към съдържание

Газов инжекцион Бардолини


bonevsy

Препоръчано мнение

Искам да питам,има ли някой колега от форума който да е с монтиран Газов инжекцион Бардолини на 2.5 V6 двигателя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв ГИ от почти месец и имам около 1500км. За сега всичко е ОК. Разход в града 14-16 (за Варна говоря) - за този мотор с автоматик ми се струва нормално(13-14 ми дава на бензин). Мога да спомена че на две други коли В4 1,6 и Е39 520 им сложиха пак такова и при тях няма проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грацки,тук в София имам едни приятели,които се занимават с монтаж на газови уредби и от тях несъм чувал добри отзиви.Но все пак най добре ще ти каже колега с такава уредба. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грацки,тук в София имам едни приятели,които се занимават с монтаж на газови уредби и от тях несъм чувал добри отзиви.Но все пак най добре ще ти каже колега с такава уредба. :icon_thumbup:

Аз питам вече при свършен факт.Днес я сложихме на моята кола на място всички автоматични настройки станаха от раз и работата а двигателя при преминаването от едното гориво на другото е равномерно.Само че като тръгнахме да правим фини настройки в движение и батерията на компа падна и за днес това е.Покарах малко тази вечер и всичко е ок.Малко като че ли е по мудна но и при настройките си показа че дюзите са по малки от необходимите за този двигател.Сега са 1.5 а трябва да са 1.6 или 1.8.

Но по важния въпрос който ме вълнува е може ли от копчето за преминаването от бензин на газ да се сменя и режима на работа на ГИ(икономичен,нормален,спортен) както сме ги настроили ръчно чрез софтуера?

Никъде в инструкциите за монтаж и настройки и в софтуера не се спомянава че може а аз съм чувал че е възможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тази газова не може, до колкото знам, но и няма смисъл особен...

 

Твоята БСМ ли е или Бардолини?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тази газова не може, до колкото знам, но и няма смисъл особен...

 

Твоята БСМ ли е или Бардолини?

Ами на компютъра пише Bardolini, но като влезнах в сайта пише "BARDOLINI ГАЗОВА ИНЖЕКЦИОННА СИСТЕМА", а иначе мисля че фирмата е БСМ.

Има ли различни БСМ и Бардолини? Аз си мисля че БСМ е фирмата която окомплектова кита (нивомер Ловато, комп. Бардолини, български маркучи ... и БГ софтуер) и го продава на нашия пазар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях БСМ продава и тяхна някаква, но не съм сигурен, иначе продават и Бардолини с разни компоненти.

Знам за такава на Крайслер май беше, но със Мицубиши същия двигател май.

 

И аз ще слагам такава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес бяха първите ми впечатления, които са от цял ден градско каране. И за мое учудване съм доволен, като знам колко съм взискателен към движението и поведението на МПС-то, на което съм се качил да карам.

Та основното което усещам при движението на газ е, че всичко става някак по-меко и плавно. Учудвам се, че това не е дразнещо а даже ми харесва. Може би като тествам извънградско няма да ми хареса, но за града си е ОК. На бензин всичко става доста по-рязко. Вярно е, че колата няма този старт и това набиране в движение, но и не сме пипали още ръчните настройки. Всичко си е с автоматичните настройки, които софтуера сам си направи.

Смятам да покарам така, да видя какъв е разхода и след това да пипнем малко ръчните настройки. А и дюзите

евентуално може да сменим с 1.8 да видим как ще е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако смениш дюзите почти няма да усещаш разлика от този с бензина. Даже ако бензиновите са малко запушени на газ ще бъде по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако смениш дюзите почти няма да усещаш разлика от този с бензина. Даже ако бензиновите са малко запушени на газ ще бъде по-добре.

Ами по принцип искам да ги сменя, защото в самото упътване за тази мощност на двигателя дават 1.6 или 1.8 дюзи.

Но човека, който ми слага ГИ, каза че по-малките дюзи могат да се компенсират с увеличаване на времето на отваряне на дюзите на газ. Това може много лесно да се направи ръчно. Но аз искам да си пробвам и с по-големи да съм сигурен. А и не се знае как ще се отрази на разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха че с по-големи е много вероятно да вдигне разхода. Но май е въпрос на настройка, то така или иначе с новите всичко се пренастройва наново. Ако искаш покарай с тези и виж как е като разход и вървене и като ги смениш виж каква е разликата и сподели, че май и аз съм с 1,5.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха че с по-големи е много вероятно да вдигне разхода. Но май е въпрос на настройка, то така или иначе с новите всичко се пренастройва наново. Ако искаш покарай с тези и виж как е като разход и върене и като ги смениш виж каква е разликата и сподели, че май и аз съм с 1,5.

Колега, питай сервиза където са ти слагали ГИ какви точно са ти дюзите. Защото "май и аз съм с 1.5" е много неточно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас монтираме БСМ / Бардолини, има си някои специфични неща в настройката, но като цяло вършат добра работа при кадърен монтаж.

Направили сме доста Мицубишита и 2.0, и 2.5, никакви проблеми не сме имали с тях :) Ако някой има въпроси, може да пише на лични ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като начало обясни дали са две различни неща или едно и също

http://www.bsm-bg.com/manuals.php?language=bg&gid=6

 

BSM CAR-GAS

BARDOLINI ГАЗОВА ИНЖЕКЦИОННА СИСТЕМА

 

и вие кое слагате?

 

Другото е каква марка инжектори ползвате. Keihin стават ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bardolini е производство на БСМ, както и CAR GAS, различни търговски наименования ;-)

Инжекторите са Валтек или Рейл, просто за тази цена са такива, Кейхин също могат да се монтират, просто цената ще е различна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bardolini вече всеки слага, дори много хора си го слагат сами защото е лесен. За да дойдат при теб, трябва да покажеш, че имаш повече опит от "Пенчо" и че знаеш нещо, което можеш да заявиш и защитиш...

Ако нямаш желание, само на ЛС и т.н. няма смисъл тогава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас монтираме БСМ / Бардолини, има си някои специфични неща в настройката, но като цяло вършат добра работа при кадърен монтаж.

Направили сме доста Мицубишита и 2.0, и 2.5, никакви проблеми не сме имали с тях :) Ако някой има въпроси, може да пише на лични ;-)

Имам колега, който иска да си купи Пинин, но предлагането е предимно с GDI двигатели и се чуди дали може да се сложи газов инжекцион на такъв двигател?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам колега, който иска да си купи Пинин, но предлагането е предимно с GDI двигатели и се чуди дали може да се сложи газов инжекцион на такъв двигател?

Има много изписано по тази тема. На този двигател не може да се сложи газ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много изписано по тази тема. На този двигател не може да се сложи газ :)

Тези твърдят, че имат газова за GDI http://www.lpg-kits.com/vogas4.htm

Дали обаче ще намериш някой в България, да я настрои както трябва е отделна тема.

Основната разлика със стандартните газови е, че поддържа т.нар "split fuel" режим при който впръсква и малко бензин. По тоя начин се охлаждат инжекторите, които иначе биха прегрели при GDI двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BAlexandrov няма какво да защитавам или да разгласявам, просто работя в един сервиз където монтираме такива инжекциони,

направили сме много коли ,като се стараем да няма недоволни клиенти с неработещи коли ;-) Става въпрос за Софгаз в Горубляне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес след първия по-дълъг извънградски преход ми светна оранжевата лампа на таблото за температурата на колекторите. И на други коли съм го виждал като се кара на газ да светва тази лампичка(на Опел Астра например). Само че като се изгаси колата и след време се изгася лампата. При мен свети постоянно вече.

Колеги които карате на газ, и при вас ли е така?

Иначе за разхода мога да кажа че заредих 7.7 литра и минах 90 км. преди да заредя пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"оранжевата лампа на таблото за температурата на колекторите" ??

Check Engine ли?

Интересна версия за Check Engine. Но си много прав, че на ламбда-сондите ти, които са набучени на изпускателните колектори наистина им се е пообъркала представата за нещата и по тая причина ти свети чек енджин. Всъщност може да се направи грамотно, но трябва да се сложат емулатори на дюзите и емулатори на ламбда-сондите. Явно твоите газаджии са забравили някои неща при монтажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна версия за Check Engine. Но си много прав, че на ламбда-сондите ти, които са набучени на изпускателните колектори наистина им се е пообъркала представата за нещата и по тая причина ти свети чек енджин. Всъщност може да се направи грамотно, но трябва да се сложат емулатори на дюзите и емулатори на ламбда-сондите. Явно твоите газаджии са забравили някои неща при монтажа.

Моите газаджии сме аз и един приятел който е доста на "ти" с ГИ. Всичко, което беше в комплекта при закупуването, е поставено. Ако вече е липсвало, а трябва да се сложи, е друг въпрос. Ще се обадя на моя човек и ще питам.

А защо на други коли си гасне като се мине на бензин, или когато не е карана няколко часа, а при мен не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля, като слагахме инсталацията, по схема дават един кабел, който да се свърже към ламбда-сондата. И си го свързахме на сондата на предния ред цилиндри. Само че аз имам и една друга, която е на колекторите на задния ред цилиндри и там не сме пипали. Ако тя дава погрешен сигнал на компютъра може от там да идва проблема с светването на лампата на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...