Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблеми и въпроси за Лансър


Rangel Simov

Препоръчано мнение

Айде да разкажеш после как е минало /за колко време и за колко пари / , че да съм подготвен психически ;)

Моето първо гаранционно обслужване на колата ми беше в Дарс Ауто Бургас, тъй като от май до средата на ноември съм на мпорето.

Колата я оставих с сервизната книжка и талона на колата, на приемчика за Мицубиши.(питаха ме какво масли искам да и сложат)

След два часа и нещо се обадиха, че колата ми е готова. Отидох да си я взема и попитах какво е правено?

Казаха ми, че са сменили маслото, масления филтър и въздушния филтър.

Всичко това ми струваше 218лв с ДДС, а като си тръгнах в колата усетих голяма промяна от към вървене и по-късно установих, че разхода на горива е спаднал доста.

Желая ти успех. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето първо гаранционно обслужване на колата ми беше в Дарс Ауто Бургас, тъй като от май до средата на ноември съм на мпорето.

Колата я оставих с сервизната книжка и талона на колата, на приемчика за Мицубиши.(питаха ме какво масли искам да и сложат)

След два часа и нещо се обадиха, че колата ми е готова. Отидох да си я взема и попитах какво е правено?

Казаха ми, че са сменили маслото, масления филтър и въздушния филтър.

Всичко това ми струваше 218лв с ДДС, а като си тръгнах в колата усетих голяма промяна от към вървене и по-късно установих, че разхода на горива е спаднал доста.

Желая ти успех. :good:

Благодаря ти много , знаех , че ти ще знаеш всичко , но неисках да те занимавам с лични съобщения , че и без това сигурно ти пуши пощата от лични за организацията на купона на Пампорово.

 

Успех и благодаря за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При първата смяна на масло и обслужване на новите лансери трябва да се сменят следните консумативи - въздушен филтър, маслен филтър, филтър в купето на автомобила намиращ се под жабката и масло.

Цялата процедура в БС струва около 350 лева - може да и да си носите собствено масло но тотрябва да отговаря на съответната спецификация.

 

P.S. Препоръчвам да се обърнете към Кристян - приемчик - много е коректен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При първата смяна на масло и обслужване на новите лансери трябва да се сменят следните консумативи - въздушен филтър, маслен филтър, филтър в купето на автомобила намиращ се под жабката и масло.

Цялата процедура в БС струва около 350 лева - може да и да си носите собствено масло но тотрябва да отговаря на съответната спецификация.

 

P.S. Препоръчвам да се обърнете към Кристян - приемчик - много е коректен.

Филтъра на купето е на 2-ра смяна колега. На 1-ва е без него. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на купето е на 2-ра смяна колега. На 1-ва е без него. :icon_rock:

 

 

На 2-ра е ама не в България... тука всичко се сменя в тая свинщина особенно ако колата се кара в София. Аз още не съм сменял масло на C5-цата щото е на 15 ама на 7500 смених и въздушния и тоя на климатика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 2-ра е ама не в България... тука всичко се сменя в тая свинщина особенно ако колата се кара в София. Аз още не съм сменял масло на C5-цата щото е на 15 ама на 7500 смених и въздушния и тоя на климатика.

Е на С5 ги сменяй и на 5000кн ако искаш, ама на Лансера се сменя на 30 000км и то в България. Жив съм и съм тука а и съм на 35 000км вече, та знам на 1-во и 2-ро обслужване какво се сменя. На 1-во обслужване (15 000км) се сменят: масло, маслен филтър и въздушен филтър, като това ти струва между 220лв и 250лв в зависимост от марката и типа масло, което си избереш да ти сложат. На 2-рото обслужване (30 000км) се сменят: масло, маслен филтър, въздушен филтър и филтъра на купето, като това струва между 320лв и 350лв.:icon_thumbup:

Макар че и според мене, въздушния трвбва да се сменя по-честичко на 8-10 000км. Този на купето на 18-20 000км. Филтрите може сами да си ги сменяме, когато си искаме. Може от Б.С. да си ги вземете, но от Цено са по-евтини за нас от клуба. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз ако ти покажа филтъра на купето изваден на 1вата смяна ти ще се уплашиш в какво състояние е той.

Ако твоя не е бил сменен по-добре отиди да ти го сменят.

А в гаранцията на автомобила е посочено кое се сменя на 20,000 в нашия случай на 15,000 км. и кое на 30,000 км. мисля ,че филтъра на купето се сменя на 15,000 ще погледна и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес - смяна на масло Мобил 1 0W40, маслен филтър, прахов филтър и сервизно обслужване - 313 лв.

Сервизния интервал ми го удължиха на 20000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не те са ти го удължили а самата система брои кое събитие настъпва първо дали 1 година или 15,000 км. Ако едната година настъпи първо а автомобила е изминал само 10,000 км то когато се извърши смяната при задържането на бутона ИНФО в автомобила то тези 5000 км ти ги прибавя към другите 15,000 и резултата до следващата смяна е 1 година или 20,000 км.

Същото се получава и при месеците например аз като си закарах колата бях минал само 9500 км и 11 месеца сега до следващата смяна имам 20500 км и 13 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е на С5 ги сменяй и на 5000кн ако искаш, ама на Лансера се сменя на 30 000км и то в България

 

Едно е да караш в Смолян друго е в София... Просто кочината тука е несравнима, тука като вървиш пеша се вдига прах... Иначе няма лошо и на 50 000 бих го сменял ако можеше, Но когато го смених на 7 беше като торба от прахосмукачка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не те са ти го удължили а самата система ............

Ами тя системата се контролира от хората така , че те са го направили повярвай му .

Ако искат могат да го програмират и да не ти сигнализира за смяна всичко е компютър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се чудя дали някой чете въобще какво е написано!!!

Когато ти се извърши смяната на консумативи ако не седнеш в автомобила и не задържиш копчето ИНФО няма нищо да се получи колата пак ще си казва ,че трябва да отиваш в сервиз. Когато обаче следното копче се задържи при извършената смяна то само се нулира за следващата и съответно добавя предишните километри или месеци към новия срок.

 

Хубаво е книжките на автомобила да се четат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека колегата Lix да каже на колко километра е била колата преди смяната.

9600 км. Сега показва 20400 или 13 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9600 км. Сега показва 20400 или 13 месеца.

Кога /на колко километра/ и как сигнализира колата , че е за смяна на маслото.

То си пише колко остават , това е ясно , питам само дали нещо по различно се появява на екранчето и на какви интервали ?

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога /на колко километра/ и как сигнализира колата , че е за смяна на маслото.

То си пише колко остават , това е ясно , питам само дали нещо по различно се появява на екранчето и на какви интервали ?

Благодаря предварително.

Появява се гаечен ключ и някъкав надпис, ама го забравих. Мисля, че се появява при оставащи 500км или 1 месец по-рано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Появява се гаечен ключ и някъкав надпис, ама го забравих. Мисля, че се появява при оставащи 500км или 1 месец по-рано.

Аха значи още малко и аз ще го видя .

Благодаря ти за информацията .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно е да караш в Смолян друго е в София... Просто кочината тука е несравнима, тука като вървиш пеша се вдига прах... Иначе няма лошо и на 50 000 бих го сменял ако можеше, Но когато го смених на 7 беше като торба от прахосмукачка...

За моя радост не карам само в Смолян. Доста си обикалям с Наглестин. Само в Смолян за 1г да навъртиш 35 000км е малко трудно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_puke: :icon_puke: :icon_puke: :icon_puke: :icon_puke: :icon_puke:

 

Ако можех, да съм се махнал отдавна.

На мене ми е хубаво. Курортен живот от 14г. Зимата на Пампорово :skiing: ,лятото на морето :icon_smoke:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
:icon_thumbup: Не скърца а потропва отзад в дясно като минаваш през легнал полицай или тем подобна глупост на пътното платно.

Аз сега като ходя за дисковете да ми видят и ще ги зачекна и за това. :icon_rock:

 

Ха. И моята потропва отдясно, отзад при ускорение, все едно нещо виси под колата и се удря в пода. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха. И моята потропва отдясно, отзад при ускорение, все едно нещо виси под колата и се удря в пода. :icon_dance:

 

Освен да е голямото гърне отзад.. друго по-голямо нещо не виси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, да зарадвам притежателите на Дизеловия Лансър, днеска ходихме с Криси /благодаря й че ми прави компания толкова рано/, в БС да ми сменят маслото и филтрите, оказах се и за предни накладки, което знаех, но исках да видя дали те ще ми кажат, така й стана. Отрязаха ми главата с 672-3лв. Накладките предните са 176 май без ДДС... изобщо ужасия :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля тая гаранция да я късам и край...Така или иначе, всичко си плащаш и те ти налагат какви части да си купуваш и какво да си слагаш по колата и мисля да разреша проблема глобално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм сменял само консумативи :), пък и който съм возил, знае как карам. Нормално за 15к градско да ми заминат накладките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, колеги. Лансер-чето стана на 8 000км. Засега всичко беше наред, но от скоро започнах да чувам едно потракване като превключвам 1 - 2 и 2 - 3. Получава се след като изключа съответната скорост и оборотите започнат да падат. Когато форсирам колата на място не се чува нищо подобно. Някой дали има представа, на какво може да се дължи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...