Премини към съдържание

Антената за радиото


RogerDoger

Препоръчано мнение

Имам още една болка за споделяне .. антената на Галантчето ми е с откъснат връх, крива и сътоветно не работи автоматиката за нагоре и надолу.. :icon_crying: Разгледах ел. схемата и предполагам, че ще се справя.

Въпросите ми са :

Къде мога да закупя антената за моето возило?

Ще мога ли сам да отремонтирам проблема .. (евентуални тънкости да споделите)

 

Благодаря за съветите предварително ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да задам въпрос свързан с антената - как се демонтират двете части разположени външно на купето - пластмасовата и металната (по долу на снимката) :icon_blush:

post-1415-1220954273_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да задам въпрос свързан с антената - как се демонтират двете части разположени външно на купето - пластмасовата и металната (по долу на снимката) :icon_blush:

post-1415-1220954273_thumb.jpg

Всичко става отвътре, сваляш тапицерията и с ключ 14 или 17 се развива гайката товътр на стеблото , като се развие вече ще разбереш как се сваля.......ако имаш проблем ,ела -ще го сваля............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Всичко става отвътре, сваляш тапицерията и с ключ 14 или 17 се развива гайката товътр на стеблото , като се развие вече ще разбереш как се сваля.......ако имаш проблем ,ела -ще го сваля............"

 

Моята я счупиха преди няколко дена(металната част). Мисля да си купя нова и да се опитам да я сложа, ако не успея сигурно ще се обърна към теб за помощ :icon_blush:

Че не успях да видя аз кой я счупи..... :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си посочил на снимката се развива с обикновена отверка. Тялото на антената се държи отвътре за калника. Развиваш 3 гайки М10, развиваш едно малко болтче, което държи кабела за масата, вадиш куплунга на захранването и антенния кабел и си на коня :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето каква е ситуацията при мен: нямам време да оворя от към багажника.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази антена не е оригиналната на колата и затова те съветвам да не си търсиш части за нея, а направо да си търсиш друга цяла антена (комплект). Възможно е тази антена дори да не е автоматична. Ти можеш да си сложил друга такава, която се вади и пребира на ръка или да монтираш автоматична антена. За втората е добре да потърсиш оригинална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То не че слушам радио ... ама искам всичко да ми е 6т. по количката :)

 

А и с тази дължина на антенката пак си хваща Z-ROCK :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги вчера прерових багажника за да видя аджиба тая ел. машинка която вдига антената и :o хоп няма я машинката ... Огледах внимателно и ми се струва, че кората беше махана и не бяха закечени всички щивчета + това дупките към които се закрепва машинката изглеждаха така сякаш е имало нещо там :icon_n_headache: ... Сега и въпросите ми :)

 

Възможно ли е колата да е била купена без тази екстра?

А възможно ли е някои от бившите собственици да си го е свалил поради някаква причина ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги вчера прерових багажника за да видя аджиба тая ел. машинка която вдига антената и :o хоп няма я машинката ... Огледах внимателно и ми се струва, че кората беше махана и не бяха закечени всички щивчета + това дупките към които се закрепва машинката изглеждаха така сякаш е имало нещо там :icon_n_headache: ... Сега и въпросите ми :)

 

Възможно ли е колата да е била купена без тази екстра?

А възможно ли е някои от бившите собственици да си го е свалил поради някаква причина ?

 

 

Колега, по-нагоре в тази тема ти писах, че антената ти не е оригиналната. Това ще рече, че е сменена на 100%. Всички Галанти след '97-ма идват с автоматична антена. Вероятната причина е стария собственик да е счупил оригиналната антена, след което са монтирали тази, колкото да има някаква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е колата да е била купена без тази екстра?

А възможно ли е някои от бившите собственици да си го е свалил поради някаква причина ?

Не само е възможно, ами са ти я сменили, и тази дето е на снимката е от Опел Вектра......Сигурно се е развалило моторчето на оригиналната, и са я сменили с тая........Можеш да си сложиш пак от Вектра, автоматична-25-26 лв. са, но дали ще изкара и година не знам......Производството им е оргиналДЪ.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намират се автоматични антени по 30-40лв. Мисля, че не са толкова лоши - ако се почистват и смазват от време на време ще изкарат доста. Явно оригиналните не изкарват чак толкова много, защото виждам, че са доста търсени, а и на двата ми Галант-а са сменени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намират се автоматични антени по 30-40лв. Мисля, че не са толкова лоши - ако се почистват и смазват от време на време ще изкарат доста. Явно оригиналните не изкарват чак толкова много, защото виждам, че са доста търсени, а и на двата ми Галант-а са сменени.

 

Автоматичните антени също са доста добри и качествени, но ако веднъж е изкривена, дори и после да я изправиш, тя вече се движи доста по-трудно и след извесно време се счупва водача на антената. Аз също съм сменял антена- вкарах колата в нисък гараж, забравих да изключа радиото и я изкарах без антена :icon_doh: После си сложих друга оригинална и си карам на места с над 200, без това да се отразява на антената. Въпреки всичко си сложих допълнително копче за оправление на антената

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намират се автоматични антени по 30-40лв. Мисля, че не са толкова лоши - ако се почистват и смазват от време на време ще изкарат доста. Явно оригиналните не изкарват чак толкова много, защото виждам, че са доста търсени, а и на двата ми Галант-а са сменени.

Ще ми подскажеш ли къде да търся въпросните антени? :icon_clap:

Единственото място за което се сещам е TOYAGA (или нещо такова) зад онзи новия ходел срещу Shell на Г.М. Димитров. Ама там цените са "готини" :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от Практикер . Имаше от 30лв и 50лв. Взех по скъпата, но вече почна да не се прибира добре от време на време, а са минали 4 месеца само. Сега смятам да си взема от TOYAGA и се надявам да е по качествена и да изкара по дълго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Единственото място за което се сещам е TOYAGA (или нещо такова) ...

Напълни разбирам, колега, дискомфорта ти относно ел.антената на Галанта. Преди време и аз имах същия проблем (тогава още яздех баба Вектра) и потърсих решение точно в ... TOYAGA. И не съжалявам нито за лев за инвестицията. Моделът, който ми монтираха (италианска марка, но не си я спомням точно) излезе много сполучлив - работеше безоткзно и земи, и лете, и в студ, и в пек. Дори зимно време, след движение по магистрала Хемус с около 120-150 км/ч, при лек валеж, не съм имал проблем с прибирането. Е, от време на време телескопите трябва да се почистват от прахоляка и влагата, които полепват по тях, но мисля, че това не е болка за умиране. Така, че ако не се спреш на друго решение - там поне ти гарантирам, че ще намериш работещо такова.

Успех! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
Аз си взех от Практикер . Имаше от 30лв и 50лв. Взех по скъпата, но вече почна да не се прибира добре от време на време, а са минали 4 месеца само. Сега смятам да си взема от TOYAGA и се надявам да е по качествена и да изкара по дълго.

 

А как се връзва такава? Буксата на Галанта оригиналната е с 5 кабела, а тази на антените от Практикер с 3... червен за +12V, черен за маса, и зелен не знам за какво...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как се връзва такава? Буксата на Галанта оригиналната е с 5 кабела, а тази на антените от Практикер с 3... червен за +12V, черен за маса, и зелен не знам за какво...

Зеления или синия (зависи) се вързва към съответния канал/проводник от касетофона и служи за управление на антената, т.е. дали е вдигната или спусната......... обикновено на продаваната антена има и схема как се вързва към него........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как се връзва такава? Буксата на Галанта оригиналната е с 5 кабела, а тази на антените от Практикер с 3 ...червен за +12V, черен за маса, и зелен не знам за какво...

 

 

Резнах оригиналната букса... :icon_blush:

С мултицета мерих + и -... а 3-тия е за контрола дали да вдигне или свали антената. Това се търси на системата проба грешка ;) Успех.

 

Само да ти кажа, че същата антена я намерих в магазин за тЮнинг на ул."Житница" за 20-тина лева, а бях дал вече 35 в Бриколаж! :icon_censored:

 

А и от там си купих лачени капачки за вентилите на гумите (нищо особено) и вчера някой мизерник ги е свалил. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

За 2 лева такова проклятие съм му дръпнал, че кожа от сибирски вълк да си увие около главата, няма да го спаси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Резнах оригиналната букса... :icon_blush:

С мултицета мерих + и -... а 3-тия е за контрола дали да вдигне или свали антената. Това се търси на системата проба грешка ;) Успех.

 

Само да ти кажа, че същата антена я намерих в магазин за тЮнинг на ул."Житница" за 20-тина лева, а бях дал вече 35 в Бриколаж! :icon_censored:

 

А и от там си купих лачени капачки за вентилите на гумите (нищо особено) и вчера някой мизерник ги е свалил. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

За 2 лева такова проклятие съм му дръпнал, че кожа от сибирски вълк да си увие около главата, няма да го спаси!

 

Преборих я :) Значи: има един постоянен +12 волта, има един който става +12 когато дадеш на контакт, и 3тия +12 е когато пуснеш радиото. Аз вързах този постоянния +12 на червено и този за он/офф на радиото за сигнала. Работи като слънце. И другия случай с контакта работи, ама дига антената без да му пука че ми е спряно радиото, тоест не мога да сваля антената в движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Вчера си взех колата от сервиза,че имаше някой детайли за боядисване. Паля си колата и хоп антената се вдигна без да е пуснато радиото. Знам че са пипали отзад да разглобяват антената, но сега как да си я оправя да си бъде както преди да се вдига само когато се пусне радиото.Ако някой може да помогне с полезна информация ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех колата от сервиза,че имаше някой детайли за боядисване. Паля си колата и хоп антената се вдигна без да е пуснато радиото. Знам че са пипали отзад да разглобяват антената, но сега как да си я оправя да си бъде както преди да се вдига само когато се пусне радиото.Ако някой може да помогне с полезна информация ще съм благодарен.

Сигурен ли си, че радиото не ти е намалено докрай, но да си е включено? Аз моята като се счупи я разглобявах и не я оправих, защото и се оказа че се е счупило жилото в антената, но на въпроса - тя има само кабел за радиото, маса и захранващ кабел който е на букса и той мисля, че няма как да е обърнат или да не е включен/ако не е включен няма да се движи/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Галант ел.антената се оправлява от радиото и от контактния ключ. Вероятно при теб са объркали кабелите зад радиото и сега антената ти се пребира само когато върнеш ключа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямат работа зад радиото :) Единственото което са махали е антената. Днеска най-интересното е че я държах около 2ч. на 1-ви контактен ключ и тя взе че после си заработи нормално. До сега си работеше пак нормално. Неможах да си го обясня но важното е, че засега си работи както преди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...