Премини към съдържание

Хидравлика сиреч сервото


S.Iliev

Препоръчано мнение

Събирам инфо,

Някой може ли да сподели какво трябва да ми е нивото на хидравличната течност в резервоарчето за моят двигател (1.8 16в 96г 116 кс. )

И каква течност ползвате вие,препоръки евентуално?!?!?

 

Тъпи са ми въпросите ама то никой не се е родил научен. :icon_blush:

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо за колегите от Варна и региона!

Днеска ме сразиха с цифра от 35 лева за най-обикновен въздушен филтър!!!!!

Каква е тази цена !!!

Нормална ли е?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моя беше скъпичък...бил голям :D

 

P.S. Само недей да пазариш от НИПАРТС, че те там не са ора!!! За королата на брат ми, искаха 200 лв за киловолтовите кабели!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моя беше скъпичък...бил голям :D

 

P.S. Само недей да пазариш от НИПАРТС, че те там не са ора!!! За королата на брат ми, искаха 200 лв за киловолтовите кабели!!!

 

Как скъпичак бре? 20лв е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нокой ли не знае какво си сипва в хидравликата !??!!!??? :icon_blush:

Само хидравлично масло се сипва колега.Като започнеш да доливаш запали двигателя и върти волана пълен ляв и пълен десен за да може да се обезвъздуши системата. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ATF DEXRON III

 

Не вярваm да има значение производителя. Аз съм с Лики Моли.

Колегата е прав. Купуваш си маслото и както ти казах наливаш.Аз лично си купих наливно хидравлично масло, мисля че беше някакво белгийско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нокой ли не знае какво си сипва в хидравликата !??!!!??? :icon_blush:
Колега! Няма значение каква марка е маслото.........Важното е да е хидравлично-ATF-D3-червено на цвят......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,а как да разбера до къде мога да долея и има ли опасност да сложа прекалено много!!???

 

С уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,а как да разбера до къде мога да долея и има ли опасност да сложа прекалено много!!???

 

С уважение

С.Илиев

Като развиеш капачката, на нея си има щекичка-min-max ......Наливаш до максимума, и след 10 год. пак проверяваш...... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата ,че при мен има капачка,ням ащека няма и деления,амо контейнерче!!!

Странно ,но е така!!!!

За това питам да разбера сега е на 1/3 от контейнера течността а съм сигурен ,че е за сервото това контейнерче, защото на капчката пише steering system fluid или нещо от сорта беше :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата ,че при мен има капачка,ням ащека няма и деления,амо контейнерче!!!

Странно ,но е така!!!!

За това питам да разбера сега е на 1/3 от контейнера течността а съм сигурен ,че е за сервото това контейнерче, защото на капчката пише steering system fluid или нещо от сорта беше :icon_blush:

Направи го на 2/3 да е пълно......Явно са ти махнали щеката.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип къде стой тази щека,моето контейнерче за хидравличното масло се намира в ляво на двигателя закачен за калника гледана колата отпред с отворен капак.Бежово е на цвят и няма резба а се "заключва" с две ушенца вътре нчмам пряка видимост гърлото представлява нещо като кошничка с 4 льча и от течността коятое е вътре в средата и се подава пластамосво парче щтръкнало нагоре!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи си с поплавък и сигнализация за нивото, освен ако не говорим за различни казанчета.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей такова ми е каазнчето като на снимката на колегата http://tuning.bg/forum/download/file.php?i...3&mode=view бежовото до амортисьора точно!!! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей такова ми е каазнчето като на снимката на колегата http://tuning.bg/forum/download/file.php?i...3&mode=view бежовото до амортисьора точно!!! :icon_blush:
Еми точно това ти е казанчето, но то е бяло а не бежово, и е прозрачно........Би трябвало и отвън да се вижда нивото.......Освен това е с поплавък и като падне нивото ще ти сигнализира.......Така че карай си спокойно и стига си разучавал устройството на колата....... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ!!!!!!

Такова е и не се вижда нищо,бежово е .Явно е някаква Fashion серия за тези казанчета или custom made !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Някой знае ли колко точно събира системата - каква разфасовка да купя 0.5 или 1л?

Има ли някакви особености при смяната и мога ли да я извърша сам или трябва специална машина? Като питах на две места ми отказаха с такъв претекст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко точно събира системата - каква разфасовка да купя 0.5 или 1л?

Има ли някакви особености при смяната и мога ли да я извърша сам или трябва специална машина? Като питах на две места ми отказаха с такъв претекст.

 

И аз да се включа в старата тема.Колата ми не беше карана близо 7 месеца,сега като навия волана в крайно лява или крайно дясна позиция,се чува доста силно виене.Някакви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...