Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Колеги, моля за съвет:

Искам да сложа в каризмата CD плеър - с USB вход който да е на панела, а не на допълнителен кабел. Има доста голямо предлагане и в мрежата и по веригите магазини. Не зная на кой модел и марка да се спра. Изискванията са ми скромни - няма да слагам/сменям говорители, ще ползвам фабрично поставените.

Спрял съм се на няколко модела:

http://zora.bg/main.php?p=products&s_p...702&hotels=

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=25823

http://auto.market.dir.bg/xoffer.php?xoffe...&shop_id=18

http://www.jvc.bg/product.php?id=KD-G632E&...34&sub=file

http://www.technopolis.bg/product.php?pid=644

http://www.dekom.bg/index.php?page=product...ffd919228f385b3

Приемам всякакви мнения. :icon_thumbup:

Да поясня - не съм музикален маниак, искам обикновено, здраво CD което да да ми прави нормален звуков фон. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колега,аз скоро си взех за моята Carisma едно Sony GT220,незнам заради багажника ли заради какво ,но вади някъв ненормално дълбок звук,,а за баса не говорм-все пак е Sony, та съвета ми е вземаи sonyto и забраваш:)

 

айде успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз в колта на жената сложих Sony CDX-GT410U и тя е много доволна

свири доста порядъчно и за 5 месеца няма проблеми

тя си слушка само от USB стикчето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Аз също не разбирам много от качествена музика, но искам да споделя, че жена ми има СД СОНИ CDX-GT212 (на вид като модела който си показал) в служебния си автомобил и има доста прилична музика. Не прескача по пловдивските павета (автомобила е Опел Астра :lol: ), много семпъл модел и при положение, че няма като алтернатива Пайнер, бих предпочел него.

Поздрави и успех в покупката. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От посочените модели Панасоника има най-добри данни - по описанието което е дадено поне, дори са посочени и допълнителни опции. Друг е въпроса колко може да се вярва на това което пише. Но каквото си харесаш гледай стъпалото му да е с по голяма мощност, тогава вероятността да ти изкривява звука е много по-малка дори и само с фабричните колони да си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на утвърдена марка например моделите на Pioneer, на предната кола имах JVC и след година започнаха да прескачат чисто нови дискове и оделно самото CD се рестартираше когато му скимне проблемите започна да ги прави 1 седмица след като му изтече гаранцията. Сега имам Blaupunkt не му помня модела (дойде с галанта) и ми харесва как свири не е лош.

Консултирай се с колегата Mitsubishi той е много напред с материала, може и оферта да ти направи, все пак с това си вади хляба ...ако не се лъжа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз скоро си взех за моята Carisma едно Sony GT220,незнам заради багажника ли заради какво ,но вади някъв ненормално дълбок звук,,а за баса не говорм-все пак е Sony, та съвета ми е вземаи sonyto и забраваш:)

 

айде успех

 

 

Между другото Каризма има една от най-лошите акустики, защото задните говорители са затворени в нищожно малък обем от пластмасите. Просто е трагедия, не се сърди колега. А предните високоговорители възпроизвеждат главно средни честоти, става за слушане на новини но като музика е осакатена тази иначе приятна кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако искаш здраво CD марката е Pioneer.Взел съм си 2 такива устройства и досега съм нямал никакви проблеми.Едното го експлоатирам вече 4-5 години :icon_thumbup: .Може би е въпрос на късмет,но не ми се вярва.Не искам да правя разни пропаганди,но мои колеги са имали и "Sony" и "JVC" и не бяха много доволни.

Ами успех в избора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами колеги аз не стя зад дадена марка но за непретенциозна музика бих взел сонито а и то е най добро като цена - качество и механиката му е много добра

до скоро имах паинър и то от най - високия клас и след 2 години употреба вече мразеше да вади дисковете и трябваше да му се моля по много пъти!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти ги кажа в реда, в който си дал линковете:

 

1. Crown - за Бога! Недей... :) Нямам какво повече да добавя... най-много Ники Кънчев да излезе от тон колоните.

2. Panasonic CQ-C3355N авто CD/MP3 плейър 4 х 50W - на пръв поглед красив, но доста чуплив модел... има оплаквания, че щипките на панела се скапват и с времето спира да дава контакт. Като всички Панасоници - има проблем с радио тунера - лош сигнал, бавно намира, шум и т.н.

3. PANASONIC CQ-RX400N - това може би е най-неоптималното цена/качество... тоест - не е нищо хубаво, особено пък за тези пари. Пак важи същото за радиото, което съм ти писал горе.

4. JVC KD-G632 - хубавото е, че има дистанционно, което обаче няма как да го използва шофьора... тоест - unuseless... Дизайнът му е ужасен и изходната мощност е ниска. Като цяло обаче в сравнение с горните три модела, това е много по-добро като изработка!

5. Авто CD/MP3 Ресийвър LG LAC-6710R - смразяващ дизайн и адски неудобен контролер на звука... Иначе като показатели и дори цена - бива. Имай предвид, че LG никога не са били марка за автокасетофони... Факт!

6. Sony CDX-GT410U - аз лично бих се спрял на този вариант... цената е много добра като за Сони, пък и от всичките те са най-стабилната марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит - марките са две, clarion и alpine!(лично мнение)

P.S. Car audio не се копува всеки ден, затова по-добре да се отделят малко повече пари за нещо наистина качествено! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит - марките са две, clarion и alpine!(лично мнение)

P.S. Car audio не се копува всеки ден, затова по-добре да се отделят малко повече пари за нещо наистина качествено! :mitsu-smiley:

Дай предложение... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай предложение... :icon_hmm:

 

http://www.clarion.com/bg/bg/products/2007...t/cd/index.html

Това са моделите за 2007. В сайта има и новите от 2008, но предполагам ще са по-скъпчки :icon_blush: Доколкото знам Clarion нямат магазин в България. Аз моя го купих по нета...

А Alpine можеш да намериш в Тояга.

 

P.S. за изискванията които си посочил по-горе и sony ти върши идеална работа, но лично аз никога не бих взел нещо различно от Clarion или Alpine

 

Успех! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит - марките са две, clarion и alpine!(лично мнение)

 

колега много си прав за марките въпреки че не са само тези 2 но това е друго

при тези марки говорим и за доста повече парички и не мисля че човек без особени претенции и със заводските говорители би намерил осезаема разлика в звученето и лично аз не мисля че при тези изисквания си струва разликата в цената

аз и за това писах по-горе че като цена-качество-изискване Сонито си струва (лично мнение)

 

поздрави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си Pioneer, дори евтините им модели са по-добри от доста марки споменати по-горе.

Следващото в моята класация е Becker, но тези са доста скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си Pioneer, дори евтините им модели са по-добри от доста марки споменати по-горе.

Следващото в моята класация е Becker, но тези са доста скъпи.

колега в никакъв случай не искам да споря с теб или да хуля някоя марка

аз лично за себе си бих си взел или Алпин 9855 или Еклипс 7200 но става въпрос за 1000+ лв

що се отнася до новите пионерчета по кар аудио форумите има много негативни оценки

аз имах най-високия модел на пайнър за над 1000 лв и беше с перфектно звучене и ултра долнопробна механика а след 2 години четеше дискове по негов избор и ги вадеше само ако е на кеф и му е студено

в момента пак съм с пионерче и ако не ми беше подарък щях да го изхвърля

пример: пионера е 6-та серия с блутуут и може да вузпроизвежда музика от телефона!

да де ама тази работа става само ако в момента му е кеф да се свърже с телефона (и двата ми телефона са с блутуут 2 а съм пробвал и с 2 други и пак провал) а това се случва доста рядко и всичко това за 630 лв!!! е мерси но аз не съм доволен!

 

от гореспоменатите пак избирам Сони (лично мое мнение)

всеки си има вкус но някой имат и горчив опит

 

П.П. мой приятел си взе JVC преди година и полувина и 2 пъти беше на ремонт на скоро си жзе по нов модел който в момента пак е в сервиз!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не споря нито хуля марка, само споделям. Моето го избирах сред десетки други модели между 80 и 500 евро на тема звучене, останалите екстри като блутуут, шарени дисплейчета и панелчета не ме вълнуват. С днешна дата бих се радвал ако имаше и USB, но като се има предвид цената около 100 евро, мисля че изборът е добър. Разбира се не е особено красиво на вид но не е и кой знае колко грозно. Сега има нови модели на тази фирма с USB на същата цена, и са също отлични като качество на усилвател, честотни характеристики, аудио компандер. Да не говорим че грешки в четене на дискове са нещо непознато въпреки че се въртеше доскоро в колата ми 2 години всеки ден. И не забравяйте, крайните стъпала на всичките са почти еднакви - монолитна интегрална схема с клас D усилвател с MOSFET ключове, повечето продукти от този тип са с много близки характеристики. Доброто звучене идва от аудио процесора преди крайното стъпало, и точно това ми харесва при Pioneer, отлично направено на много ниска цена, сега ако ти се дават 1000 лева, никой няма да те спре, но ефектът е главно психологически, и разбира се в дизайна, материалите на панела, и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си Pioneer, дори евтините им модели са по-добри от доста марки споменати по-горе.

Следващото в моята класация е Becker, но тези са доста скъпи.

 

Както при избора на кола, така и при CD-то, заложих на историята на марката. Доколкото знам Clarion са първите направили музика за кола...в НАСА също слушат музичка с плейър Clarion :rolleyes: Външният им вид не е модерен и впечатляващ, което говори за качество от друг клас! Alpine имах преди години и бях много доволен! Незнам дали разсъждавам правилно, но Pioneer ми звучат супер комерсиално и изглеждат прекалено лъскави и за това не се спрях на тях :icon_blush: (предполагам са добри!) Приди 4-5 години си бях взел MP3 Blaupunkt с механика и какво ли не още и четеше каквото той си пожелае :icon_censored: (а за времето си беше хит)

.....за Becker нямам какво да кажа :icon_thumbup: (но тук вече говорим за съвсем друг клас)

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами за Кенууд нищо не мога да кажа защото нямам наблюдение

 

колегата aga е много прав за крайните усилватели, на повечето днешни свирки са еднакви

общо взето избора е в дизаин и удобство на операционното меню, USB и т.н.

 

 

Доброто звучене идва от аудио процесора преди крайното стъпало, и точно това ми харесва при Pioneer, отлично направено на много ниска цена, сега ако ти се дават 1000 лева, никой няма да те спре, но ефектът е главно психологически

 

точно тук е грешката!

тези процесори които се ползват във високите серии за доста различни и с много възможности (времево изместване; 16-лентов еквалайзер; 3-лентов режим; филтри; 6V или 8V изходи от предусилвателя и много други опции които са само за високите модели) и за това са и скъпи!

другия момент е че върховите серии изобщо нямат крайни усилватели просто защото са вредни (не ми се изреждат причините за това) и ненужни (защото в една аудио система от най-висок клас усилватели се монтират на всеки чифт говорители!) но всеки има избор

 

безмислено е и да си купиш скъпо СД когато нямаш през какво да му чуеш по-качествения звук

 

 

всичко това е много скъпо и адски глупаво но просто исках да обоснова горното си мнение без да се заяждам :icon_angel: в автоаудиото винаги ще има противоречия защото има и различни вкусове

:icon_thumbup: поздрави на всички колеги :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...