Премини към съдържание

Да направим ли постоянна среща на определен период от време?


Да има ли постоянни дата, час и място за среща на форума?  

38 гласа

  1. 1. ?? ??? ?? ????????? ????, ??? ? ????? ?? ????? ?? ???????

    • ??
      31
    • ??
      7
  2. 2. ? ??? ??? ?? ????????? ?? ?? ???????????

    • ??????????
      2
    • ???????
      2
    • ?????
      1
    • ?????????
      1
    • ?????
      2
    • ??????
      5
    • ??????
      25


Препоръчано мнение

В темата за последното събиране в София се заговори за подобно предложение - да се събираме всяка неделя или поне на някакъв строго регламентиран ден, час и място, за да може да не се налага вечната организация при всяка среща.

 

Плюсове:

+ Който има желание, винаги ще знае къде може да открие колеги;

+ Ще разпускаме и ще се виждаме по-често, което ще се отрази позитивно на отношенията ни;

+ Ще изградим традиции, които са основният комуникационен белег на една задружна компания;

+ Ще можем да дискутираме на живо най-наболелите проблеми от форума през последната седмица;

+ Може да издействаме някаква отстъпка, ако винаги сме в едно и също заведение;

+ Може да препрасне в събиране по интереси - било то за карти, за пикник, барбекю, биричка на поляна, за някаква социална игра или друго... скоро и за това ще пусна предложения, но регулярните събирания ще са добро начало и база за подобно развитие!

+ Ще се изградим като колектив и няма да ни трябват баджове, за да се познаваме, както се коментираше някъде;

+ Новите във форума по-бързо ще се интегрират;

+ Честите срещи не изключват организирането на специални събирания, на които да идват повече хора, както е било досега;

 

Минуси:

- Ще идват по-малко хора и ще се разпокъса малко организацията - няма да е толкова зрелищно като последният път;

- Можем да го направим само за по-големи градове, да не кажа дори само за София;

- Ще се отрази демотивиращо на финансовите ни средства, ама пък сакън!

- Възможно е да ни омръзне едно и също място;

 

 

 

Ами толкова от мен... първо да видим какви ще са резултатите от анкетата, пък после ще говорим в точни цифри и имена! Към момента - аз съм с три ръце ЗА!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа!!!! Натиснах Enter и без да исках потвърдих темата, преди да съм добавил всички варианти!!! Моля - администраторите и/или модераторите - добавете още варианти в анкетата!!! Всички дни от седмицата!!! Сори :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е чудесна! Ще се опознаем по-добре и ще може да се обсъждат очи в очи различните събирания и разни други въпроси, които касаят всички. Само ме притеснява да не се получи едно "изключване" на останалите хора от форума, които са от по далеч и нямат възможност да идват на всички срещи. Иначе според мен петък или събота след работа е добре като ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз дадох, своят отрицателен отговор. Просто смятам, че ще се загуби тръпката и емоцията (може и да греша)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да има, но да е месечно. Иначе наистина малко хора ще има, кой кога е отишъл и няма да можем да се виждаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за всяка седмица :icon_thumbup: . Така всеки един може винаги да види някои колега и да си побъбрят. Не е нужно да сме 100 човека за да е весело може да са трима и пак да побъбрят и да е гот!!! Аз примерно винаги когато мога минавам през гаража на Пламен и знам ,че ще има някои включително и Пламен за да си полафиме и да се видим. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това предложение е приложимо маи само за колегите от София по обясними причини, но на мен ми се струва че веднъж месечно да има среща звучи по изпълнимо. Примерно всяка последна събота от месеца или нещо от сорта. А пък постоянното място ще е едно утвърждаване, да стане като традиция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено малко активност и прекалено малко интерес... :( Хайде хора - дори да се събираме само по 5-6 човека, пак ще е добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "За" организиране на такива месечни срещи но при положение, че всеки път ще са на различно място :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В темата за последното събиране в София се заговори за подобно предложение - да се събираме всяка неделя или поне на някакъв строго регламентиран ден, час и място, за да може да не се налага вечната организация при всяка среща.

 

Ами да, ето аз ако знаех къде се събирате, щях да дойда защото съм в София за малко...

Стига да съм добре дошъл де... :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ мисля че идеята е много приложима(дори и за София-малко съм предубеден),но така или иначе тази идея не се отнася за нас-които не живеем в София.Прост пример:аз,решавам да се отбия на една такава среща,паля "Японеца"и хоп вече съм в София и неоткривам на самото място никого,какво правим в този момент?Казвам си :ОК случвасе,след няколко седмици отново,а ми ако пак не открия никого?

Идеята за срещите,според мен да са организирани с цел да са зрелещни,с много присъстващи,с много "Японци" :mitsu-smiley: За съжеление не мога да гласувам,за ен тази анкета е само за колегите от София,иначе моя глас щеше да е отрицателен. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ето аз ако знаех къде се събирате, щях да дойда защото съм в София за малко...

Стига да съм добре дошъл де... :D :D :D

 

И не си казал?!!? Ти си за убиване!!! Умирам да те видя на живо и да се запознаем... ако в понеделник все още ще си тук, дай някакъв телефон да ти звънна да се видим за по една бира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем с анкетата. Ако гласуваш с НЕ, пак трябва да избереш ден от седмицата. Което е тъпо - да избера в кой ден най-много не искам да се срещаме ли :D

 

Аз ако мога, защото в момента не мога, бих гласувала с НЕ. Защото според мен е по-добре срещите да са с повод, а не висене в кафене. За мен поне това е безпредметно. Аз искам: да ходя на екскурзия, на басеин, на авиошоу, да садя дървета (изпуснах първата сесия градинарство), искам пикник, да си играя с децата от дома дето ужким му помагаме.. А то какво ще стане? Ще си блокираме един ден в месеца или в седмицата за такива интересни неща, защото, видиш ли, имало среееееща някъде си на някакво място, всеки път едно и също. И всички ще ревнат - оооо не можеме еди-кога си нещо си да правим, защото има среща. Аз поне мисля така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има проблем с анкетата. Ако гласуваш с НЕ, пак трябва да избереш ден от седмицата. Което е тъпо - да избера в кой ден най-много не искам да се срещаме ли :D

 

Аз ако мога, защото в момента не мога, бих гласувала с НЕ. Защото според мен е по-добре срещите да са с повод, а не висене в кафене. За мен поне това е безпредметно. Аз искам: да ходя на екскурзия, на басеин, на авиошоу, да садя дървета (изпуснах първата сесия градинарство), искам пикник, да си играя с децата от дома дето ужким му помагаме.. А то какво ще стане? Ще си блокираме един ден в месеца или в седмицата за такива интересни неща, защото, видиш ли, имало среееееща някъде си на някакво място, всеки път едно и също. И всички ще ревнат - оооо не можеме еди-кога си нещо си да правим, защото има среща. Аз поне мисля така.

 

Първо за анкетата - мда, малко е кофти... но здраве да е!

 

Относно поводът... явно доста голяма част от хората не приемат за повод фактът, че сме група от обединени от общи интереси лица... Вие когато излизате с приятели, винаги ли е целенасочено? С идеално изграден план, къде, как, кога ще кихнете и колко бири ще изпиете с точен интервал на прекъсванията между чукванията и казванията наздраве? Или пък имате сценарий как да се забавлявате в свободното си време!?! Това не са неща, които изискват организация, нито пък задължават някого... разбира се, че ще има дни, в които ще идват повече хора... ще има и дни, в които ще се виждат двама колеги, ще си поговорят и толкова.

 

Целта на тези събирания не е да извършваме нещо божествено, многозначимо и велико... целта е просто да имаме определен ден и място, в които, ако сме свободни, можем да се отбием. А не да се получи като последният път - има събиране, но някой не е имал възможност да влезе онлайн и не знае... или пък колегата aga е в София, но ние чакаме величествен повод, за да се съберем. Срамота!

За пример ще ви кажа, че форумите на Мерцедес, БМВ и Хонда се събират... при това не всяка седмица... а два пъти седмично! Да - не отиват по 30 човека... но и това има много голям плюс - на последното събиране бяхме толкова много, че не можеш да обърнем внимание и на 1/10 от присъстващите! Все още не сме се изградили като колектив, за да се нуждаем само от национални събирания веднъж годишно! А за да се изгради колектив - трябва доверие, приятелство, общуване... Тези неща не се постигат само с форум... нито с премигване на очи и чаровна усмивка през 20 човека, когато се събираме.

 

Аз лично с голямо удоволствие бих си пил бирата всеки петък вечер с Йонко, с Дани, с dan, Роско, tmintov, Светльо или който и да било друг...

 

Пък ако в определен момент има голямо, сериозно и планирано събиране... примерно - регионална среща - ами в тази седмица, чисто и просто, няма да има редовно събиране! Всичко е толкова логично, че чак не мога да повярвам, че хората не го възприемат.

 

И последно - по отношение на това, че може в определен момент да се случи да отиде само 1 човек - ами възможно е! Аз лично ако отида и съм сам, ще поизчакам 20 мин докато изпия една кола... ще се обадя на 2-3 колеги, на които им имам номерата и ако никой не се появи - прибирам се и здраве да е - следващият път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата възможност е просто да се пуска ежемесечно, поне една седмица по - рано, предложение за среща, с цел всички които смятат че ще успеят или искат да присъстват да могат да се организират, тъй като последният път стана малко неприятно. Въпреки желанието ми да дойда , темата за срещата бе пусната в кратки срокове и с промени в последният момент.

А дори събирането да е всеки месец, съответно да се пуска тема ежемесечно ( примерно срещата да е за последната неделя от месеца), най - вероятно няма да е проблем за най - заклетите фенове, съответно ако няма желание или ни писне да се срещаме, това ще си проличи от участниците в темата.

Ако все пак има желаещи за обществена полезна дейност или мероприятия от различно естество(пикник, разходки, спорт), така че да се направи "две в едно", това може да се предложи във форума или да се обсъди на първата среща.

В тази връзка може дори да се организира някакво спортно мероприятие (футбол, баскетбол, волейбол), като предполагам, че ще има желаещи, в зависимост от предпочитание към определен спорт.

В тази връзка, ако някой проявява желание за баскетбол, да сподели, тъй като ежеседмично, еднократно правя по една игра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За спорта съм с двете ръце "ЗА". Но най ме бива в баскетбола в другите съм дилетант, но неми липсва желание.

А относно сбирките, щом има желаещи колеги да ги правят всека седмица лошо няма, ще се види как ще потръгнат нещата и ще стане ясно имали "хляб" в това начинание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо към Стилян: Идеята е добра, но... ето какво ме притеснява: Най-вече да не се загуби чарът на срещите ни... Те са красиви, защото са рядкост, точно като колите ни... - няма, няма, ама пък като видиш Галант и въртиш главата... :) Срещите на клуба, за мен лично, са нещо специално! Страхувам се да не се размие тази тръпка, която очаквам с нетърпение месец примерно или два... :) След това, ако искаме можем винаги да правим спонтанни срещи както бе последната... "Хайде тази неделя на паркинга - еди къде си, от толкова часа..." Там сме! :) Можем да играем карти, да раздаваме тениски да пием бири, да си гледаме колите... :)

Нека не остана неразбран правилно, аз лично събота и неделя също копнея да видя някой от клуба... просто хората носят позитивизъм... и знаете ли къде ги намирам...? :) При Пламен! :) Дали по нужда, принуда или проста да занесат на Пламен сокче, колегите са там ей, така минавайки по път за някой магазин да го видят и се отбиват... Пламен сплотява клуба (и ни оправя колите) ама е хубаво... Колко пъти сме пили сокчета на сладък мохабет, яли кебапчета или просто говорили и смяли покрай Пламен, чет нямат... А и помогнем на някой колега със съвет или изчеткаме колата му как е с червеното "Koni" ... :)

Към aga: Aga, пиши във форума че си тук, знаеш ли колко хора биха искали да се запознаят с теб, дори да си без Галанта съм сигурен, че дузина Галанти ще дойдат да те вземат и заведът някъде. :) Ние Галантаджиите се подкрепяме един друг... и не само Галантаджиите де! ;) Ако си тук в неделя, ела на събирането на Бонсови поляни.

За спорта съм и аз... баскетбол и тенис на маса играя...

И както всички знаем никоя среща не е задължителна и никой никого не може да накара да дойде на сила еди къде си! Ако има такава среща ще се знае, че еди къде си сме и можем минавайки или имайки път да се отбием за по кафе, да се видим и продължаваме. Това е идеята най-вероятно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЕЛОТ!!! :) или пък БРИДЖ...!!!! Може и табла или Го турнир! Както и една прекрасна социална игра, която се играе обаче много дълго и трябват доста хора... някой път ще пусна тема по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към aga: Aga, пиши във форума че си тук,

 

 

С най-голямо удоволствие! В момента съм на обиколка по приятели и роднини! Няма отърване от последните! :D От утре докъм 28-ми съм свободен човек. Ще пратя на теб и Стилян бележки да се уговорим нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С най-голямо удоволствие! В момента съм на обиколка по приятели и роднини! Няма отърване от последните! :D От утре докъм 28-ми съм свободен човек. Ще пратя на теб и Стилян бележки да се уговорим нещо.

 

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...