Премини към съдържание

Бензинова помпа в резервоара - въпрос


Noobsters

Препоръчано мнение

Здравейте, искам да разбера кога се включва бензиновата помпа в резервоара - когато дам на контакт или когато почне да върти стартера. Трябва ми точен отговор без предположения :help: и има ли бушон за нея ? Става въпрос за Carisma GDI 98 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че когато дадеш на контакт и се чува около 4-5 щраквания ако така може да се каже.

Какъв ти е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато контактния ключ се

завърти на положение да върти и стартера.

Включват се едновременно, но не зависят едно от друго.

Помпата има реле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моята помпа издава много силен шум (виене) и като пусна мигач примерно се променя по цъкането на мигача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,моята помпа издава много силен шум(виене),и като пусна мигач примерно се променя,по цъкането на мигача.

 

И моита правеше така, и най накрая се прибрах на въже. :icon_blush:

Почвай да се оглеждаш за нова помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моита правеше така, и най накрая се прибрах на въже. :icon_blush:

Почвай да се оглеждаш за нова помпа.

Наистина ли?

Ужассссссссс

Е на тая кола ако и смена още нещо ще се самоубия

:icon_crying:

 

Колега, радвам се, че се стараете повече в писането! Намалявам нивото на предупреждение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в интерес на истината, виеше така повече от година. Преди да спре окончателно.

Само че аз не знам от кога вие, така си я докарах от Холандия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че имам същият проблем. Помпата се чува и при пускане на мигач започва да си мени оборотите. Малко странно ми се струва.

Възможно ли е това да е ефект от задръстен горивен филтър? (Не съм го сменял, а кога някога е бил заменян и дали въобще е бил сменян никой не знае).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Искам да питам за горивния филтър в резервоара за Part номер за 1.8 GDI, че тука само с поръчка има малък шанс, даже по каталог не го знаеха този в резервоара на 2-3 места :bang:

С две думи не е сменян и онзи ден бензина беше на първата чертичка и ми се случи да угасне на два пъти.

Също така да питам този филтър от какво е направен и дали ще е възможно да се почисти по някакъв начин (като временно решение на проблема) и как да го проверя. Предпoлагам, някъде под задните седалки вероятно.

Още няколко въпроса:

 

При :mitsu-smiley: бензиновата помпа консуматив ли е и да имам ли едно на ум че може да ме остави някъде?

Отзад се чува един шум като съскане при запален двигател, предполагам че е от помпата, самата помпа не се чува да вие, при каквито и да е обстоятелства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви предположения от какво може да е тогава?

Случвало ми се е на 2-3 пъти, само когато има малко бензин.

Вариант за който се сещам е ако помпата е с маркуч или нещо подобно да е заминал и да гълта въздух тогава.

И звука като от спукана гума ме притеснява доста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви предположения от какво може да е тогава?

Случвало ми се е на 2-3 пъти, само когато има малко бензин.

Вариант за който се сещам е ако помпата е с маркуч или нещо подобно да е заминал и да гълта въздух тогава.

И звука като от спукана гума ме притеснява доста.

Така и не разбрах каква ти е колата?? MPI или GDI ???

Но и в двата случая на бензиновата помпа в резервоара имаш цедка ,който играе ролята на филтър.............държи се за корпуса ,на който е монтирана и помпата и поплавъка............за да се стигне до помпата, трябва да махнеш задните седалки и мокета там, след това ще видиш капак държащ се на 4 винчета, развиваш ги и ще видиш горната част на корпуса, откачаш куплунга и двата маркуча и развиваш пластмасовия капак ,който е на резба ............след това само дърпаш корпуса нагоре до едно положение и внимавай с поплавъка.......

Изгасването на мотора ти може да се причини от още един куп неща, така че не е задължително да търсиш проблема в помпата.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не е от помпата сега е на половин чертичка и няма проблеми, може да съм пробвал да тръгна от трета знам ли?

Оня ден като ми се случи точно на един стоп два пъти я угасих, причината остава леко неясна все пак, по принцип тръгвам с малко газ и сигурно е под въздействие на външен фактор. Все пак е добре да се почисти, тези дни се надявам да намеря време.

Съскането ме притеснява, трбва и него да видя, да не би да идва от помпата.

 

P.S. Писал съм че е GDI...

P.S.2 Ясно ми е как да се оправя със помпата, ама със седалките незнам. :haha: :

Онзи ден чарких колоните и разгледах доста обстойно района от седалките и все още ми е неясно....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.

 

P.S. Писал съм че е GDI...

P.S.2 Ясно ми е как да се оправя със помпата, ама със седалките незнам. :haha: :

Онзи ден чарких колоните и разгледах доста обстойно района от седалките и все още ми е неясно....

Какво им е неясното ? Седалките са ти на панти и от към вътрешната й страна( т.е. от към облегалката) се хващат и се дърпат............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То даже има и къде да се дръпне, ама нещо неще. Сигурно трябва повече бруталност. Например за спирачната течност ползвах тръбен ключ...

 

Преди малко ходих пак да видя. Имат панти от предната стряна, отзад в двата края е захванато по някакъв начин за купето.

 

Сега гледам в упътването - отстрани на седалките тези двете, странични облегалки, които са неподвижни в основата си имат по един болт...

 

http://img218.imageshack.us/img218/5561/78889409xs0.th.png

 

Иначе долната част на седалките се вдигала доста лесно - натиска се силно назад (има отдолу една заключалка, която се освобождава) и се вдига нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Захванато на едно като кука под седалката, за това не успях при първия опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Вдигам темата за да попитам с какъв ключ или самоделно подобие на ключ мога да развия капачката към резервоара под седалката? Щото пробвах на ръка(само една ръка можах да подпъхна в тесния отвор), после блъсках и с отвертка странично по ръба на капачката ама не става..

Мисля да огъна някаква шина по размера на диаметъра на капачката и да напъна, има ли обаче вариант, който изисква по-малко блъскане и повечко акъл? :)

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вдигам темата за да попитам с какъв ключ или самоделно подобие на ключ мога да развия капачката към резервоара под седалката? Щото пробвах на ръка(само една ръка можах да подпъхна в тесния отвор), после блъсках и с отвертка странично по ръба на капачката ама не става..

Мисля да огъна някаква шина по размера на диаметъра на капачката и да напъна, има ли обаче вариант, който изисква по-малко блъскане и повечко акъл? :)

По принцип се развива с голяма плоска отверка или с малък тъп секач и чук, но ако не стане, тогава трябва да се обърнеш към някой майстор на ВиК ,те имат големи водопроводни клюове като големи клещи, тип "гарга" които се разпъват и отварят до 220мм което ти е достатъчно да се хване капачката на резервоара...........аз имам такъв ключ и няма проблеми , отваря се ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да използвам темата понеже май ме касае.Отскоро съм с CARISMA 1.6 16V и забелязах, че 4-5 секунди след като запаля двигателя, започва да вие (не много силно, но се чува ) откъм резервоара. Има ли вероятност да мина само с филтър (понеже още не съм го сменял) или да се настройвам за помпа. Не разбрах със сигурност дали имам филтър и при помпата или е само отпред.Четох , че можело и да покара ако е помпа ,но накрая пак ще ме остави (в най- неподходящия момент).Някакви актуални цени за нови помпи (или за подходящи други решения).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...