Премини към съдържание

Бензинова помпа в резервоара - въпрос


Noobsters

Препоръчано мнение

Здравейте. Да използвам темата понеже май ме касае.Отскоро съм с CARISMA 1.6 16V и забелязах, че 4-5 секунди след като запаля двигателя, започва да вие (не много силно, но се чува ) откъм резервоара. Има ли вероятност да мина само с филтър (понеже още не съм го сменял) или да се настройвам за помпа. Не разбрах със сигурност дали имам филтър и при помпата или е само отпред.Четох , че можело и да покара ако е помпа ,но накрая пак ще ме остави (в най- неподходящия момент).Някакви актуални цени за нови помпи (или за подходящи други решения).

 

 

Ми май е помпица.. Виенето няма как да дойде от филтър, освен ако не е запушен с някой парцал(примерно бензинджията да си е изпуснал носната кърпа или шала в резервоара :)) и помпата да се мъчи като пиянка пред затворена бутилка.. :) В една от темите тук Милен бе писал, че е имал подобен проблем, на който не обърнал достатъчно внимание и накрая се прибрал на въже..

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май е помпица.. Виенето няма как да дойде от филтър, освен ако не е запушен с някой парцал(примерно бензинджията да си е изпуснал носната кърпа или шала в резервоара :)) и помпата да се мъчи като пиянка пред затворена бутилка.. :) В една от темите тук Милен бе писал, че е имал подобен проблем, на който не обърнал достатъчно внимание и накрая се прибрал на въже..

Явно ще се сменя помпата, ами поне който е наясно с устройството, ако може да ме упъти,понеже питах в един магазин и ми казаха, че имало вътрешна част,която само можело да се смени и ще струва около 120 лева,а ако трябва цялата-400-500 лева. Дали има такова положение и каква е по добре да търся, ако има някой с опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано настрой се на тема помпа. Преди време на Галанта ми се обади точно по същия начин, но не и обълнах внимание, защото имам и газ. Остави ме точно в момент в който бях свършил газта. Опитах с една универсална от арабите, точно вътрешната част, но не се получи добре, пък и беше с по-малък дебит. Накрая решех проблема с втора употреба - не е най-доброто решение, но все пак при мен е второ гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Когато контактния ключ се

завърти на положение да върти и стартера.

Включват се едновременно, но не зависят едно от друго.

Помпата има реле.

 

може ли някой да ми каже къде е това реле

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...