Премини към съдържание

Свещи


sasho

Препоръчано мнение

Колеги,

 

бихте ли ми препоръчали свещи за :mitsu-smiley: COLT 1,6 16V 93г.

Попаднах на невероятни ментета NGK. С предишните, с които бях минал 50000 километра в БГ и бог знае още колко в Германия нямaх никакви проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаяря за бързия отговор. В интерес на истината очаквах комплекта в Ротола да е доста по скъп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някъкво мнение за свещи champion?

Правени в Турция ли?????

Вземи си оригиналните от Ратола.

Изобщо не са скъпи а са много качествени (Дензо)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

купих си NGK BKR6E , човека в магазина ги гледа по каталог.

 

Имам следният въпрос: когато изкарах старите - бяха с индекс 11 най отдолу. Оказва ли влияние и налага ли се да купя същите защото моите в следващия магазина ми обясниха че тези не са за моето Мицу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

купих си NGK BKR6E , човека в магазина ги гледа по каталог.

 

Имам следният въпрос: когато изкарах старите - бяха с индекс 11 най отдолу. Оказва ли влияние и налага ли се да купя същите защото моите в следващия магазина ми обясниха че тези не са за моето Мицу.

Виж в книжката на колата какви и дават.

С кои двигател е твоето :mitsu-smiley: и коя година е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не им е верен каталога :icon_blush:

 

Тези са с междина 0.9 мм а трябва да са 1.1 мм - това е разликата в означенията.

Не е фатално но...

Кажи дали усещаш разлика в динамиката, ако не - не ги пипай. Другия проблем е дали са оригинални, но... ти си знаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика все още не мога да открия, може би двигатея стана по безшумен, но все пак съм карал с тях само десетина километра.

Мисля, че свещите не са менте/ made in JAPAN/, поне по указанията които бях видял в предишна тема за отличителните знаци на NGK свещите.

Смених също и кабели, защото колата ми гаснеше в мокро време. За техния произход не мога да съм сигурен, все пак ги взех от някакво магазинче на Симеон само за 58лв., но 120 за оригинални които ми предлагаха ми се видяха много.

Надявам се да не съм направил грешен избор и едвтиното да се окаже скъпо.

Сега е мястото да попитам иридиевите свещи вдигат ли мощността?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Знаете ли какви свещи трябва да сложа на моето Митсубиши - 1989 година 1500 кубика пълна инжекция ( ако може пълното им наименование ,а не само марката )

Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера смених свещите на моя колт понеже бяха объркани и колата стана съвсем друга. Според мен е достатъчно важно свещите да бъдат по спецификация и разбира се да са оригинални. Така че не се колебай да смениш свещите още повече, че не са толкова скъп консуматив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Тъй като и аз трябва да сменям свещи скоро, искам да ви питам дали ако сложа иридиеви свещи ще има промяна и каква ще бъде тя??? Двигателя ми е 4G92 113к.с. Все пак един комплект NGK са ~30лв. а иридиевите са над 100 лв!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пуснеш едно търсене?

 

Разлика особена няма. Няма да го направиш по-мощен двигателя от колкото е.

Разликата е че дават много по-стабилна искра, с по-висока температура и сигурно запалват горивната смес. Така двигателя работи по-тихо и е по-еластичен. Естествено ако си имал проблеми с прекъсвания и лоша работа ще доведат до забележимо снижаване на разхода и увеличаване на мощността.

Разликата между нови иридиеви и нови обикновени не е кой-знае каква, но иридиевите си запазват тази качества 100 х км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее как да няма разлика между иридиевите и едни обикновени свещи ..Най малкото пък защо изобщо ще произвеждат и предлагат друг артикул (иридиевите свещи ) който да е 3 пъти по скъп , ако няма разлика в ефекта при използването му от обикновените .Напротив има , и то голяма разлика .

Ефекта от DENSO IRIDIUM POWER е добра работа на мотора, издържат на силни натоварвания, прави 2500 градуса температура на искрата и по принцип намалява разхода с половин литър на 100 километра.А за сравнение платинените свещи правят по малко от 2000градуса температура на искрата.С такива харатеристики не могат да се похвалят едни съвсем обикновени свещи независимо на коя марка са DENSO , NGK ... и.т.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Тъй като и аз трябва да сменям свещи скоро, искам да ви питам дали ако сложа иридиеви свещи ще има промяна и каква ще бъде тя??? Двигателя ми е 4G92 113к.с. Все пак един комплект NGK са ~30лв. а иридиевите са над 100 лв!
За този двигател свещите са

DENSO K20PR-U11 ги предлагам на цена 6лв./бр.

DENSO IRIDIUM POWER IK20 на цена 27лв./бр.

Относно ефекта от иридиевите вече писах малко по горе ..Гледам че и ти си от Варна , ако имаш други въпроси можеш да дойдеш направо в магазина .

-------------------------------

www.adventurecar.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този двигател свещите са

DENSO K20PR-U11 ги предлагам на цена 6лв./бр.

DENSO IRIDIUM POWER IK20 на цена 27лв./бр.

Относно ефекта от иридиевите вече писах малко по горе ..Гледам че и ти си от Варна , ако имаш други въпроси можеш да дойдеш направо в магазина .

-------------------------------

www.adventurecar.com

nikicar, раздела "купувам-продавам" е на друго място. Съвсем отделен е въпроса, че аз не бих купил нищо от твоя "магазин", съветвам и колегите да не го правят, още по-малко пък за свещи, които в Ратола са около 30 лева комплекта, при това гарантирано оригинални!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, наистина ли един комплект свещи е 30лв. или поне около тая цена. Аз мислех че едната само е толкова....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, наистина ли един комплект свещи е 30лв. или поне около тая цена. Аз мислех че едната само е толкова....

Зависи какви са свещите ти по каталог............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви са свещите ти по каталог............

 

Тоест разликата идва от технологията - обикновени, платинени, иридеви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоест разликата идва от технологията - обикновени, платинени, иридеви...
...за блондинки или както те прекарат продавачите на авточасти :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...за блондинки или както те прекарат продавачите на авточасти :icon_hmm:

 

Не знам какво точно имаш в предвид, но както сам се прекараш, никой не може да те прекара :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно имаш в предвид, но както сам се прекараш, никой не може да те прекара :rolleyes:

Исках да кажа че ако не знаеш как стоят нещата (както в случая с колежката) вероятността да пострадаш от недобросъвестни продавачи и псевдо "майстори" си е доста реална. Нещо обаче не ми се получи :( Сори....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в никакъв случай няма да отида сама, имам приятел който смело мога да кажа, че чатка нещата, но аз определено съм доста боса:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...