Премини към съдържание

Дупките в София (и не само в София)


gig

Препоръчано мнение

В събота решихме да отидем по семейному в шоурума на БалканСтар за да разгледаме новия Лансер.

И малко преди кръстовището на Резбарска и Макгахан в лявата страна на платното стъпихме в немного голяма, но достатъчно дълбока дупка :mad: :mad: Да им :icon_censored: на тези дето поддържат пътищата.

То и аз съм си виновен, че не я видях, но движението беше много натоварено, а й щерката ни събуди раничко :icon_blush: .

В крайна сметка пораженията не са голями: изкривен борд на предна лява джанта и ожулена греда отзад. Ама яда е голям :icon_box:

 

Новия Лансер го видяхме само през прозореца, защото шоурума не работеше поради обучение на служителите. Така, че ще се ходи пак до БалканСтар, но вече се замислям след като разгледам Лансера дали да не помоля за тест-драйв на L200 :rolleyes:

Кара ми се Лансер СпортБек :plane: , но май не за :drive: по нашите пътища.

 

 

 

Вие какво мислите? Ще дойде ли време в България да има нормални пътища?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден я видях тази дупка, според мен е ОГРОМНА!! Учудвам се, че си се разминал толкова леко. Иначе напоследък положението е малко по-розово откъм дупки - определено понамаляват, поне по по-главните улици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден я видях тази дупка, според мен е ОГРОМНА!! Учудвам се, че си се разминал толкова леко. Иначе напоследък положението е малко по-розово откъм дупки - определено понамаляват, поне по по-главните улици.

 

Колегата е оптимист, къде ги видя да намаляват, защо ли не забелязвам подобно нещо, мога да кажа поне 5 на супер главни места! да не говорим за неравните настилки!

Иначе срещу изборите позпълниха няколко из нашия квартал (Илинден), но естествено - избирателно - по-малките. има 2, в които ако влезеш по-здравичко (с 50-60 км/ч) - задължително ще оставиш нещо там!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм отимист, а просто правя сравнение с предишни години.. е вярно е , че последната зима беше по-мека и това се отразява донякъде. По принцип всеки ден въртя в района на Дружба, Младост и Слатина и според мен наистина е по-добре. Тази пролет дори направиха нова маркировка по бул."Проф. Цветан Лазаров", което не е ставало от години. А има и още нещо последните две години не съм изправял джанти още и са си ОК, а преди това всяка пролет със смяната на гумите имаше и изправяне, пък стила на каране не съм си го променял :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По едно време мислех да си сложа подпис:"Защо са ни бързи коли, след като нямаме пътища където да ги караме?". От доста време съм се убедил че не джипове , а БТР'и или трактори са единствените възможни средства с които може да се придвижваш, без да трябва да благославяш майката на някой управляващи ни хора през километър. А за тази дупка мога да кажа ,че наистина е гигантска и дълбока, дано по-скоро я оправят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги здравейте!

Има един сайт, в който са снимани дупки по софийските пътища и ще бъде актуален надявам се!

По другите форуми има голям акт срещу дупките на софийска община за сега само тук, но да видим дали ще хване дикиш. Надявам се да не обидя някой, но мисля да ви пусна препртки да прочетете и ако ви е удобно да снимате и да пращате на меил-а...!

Благодаря ви това е за всички нас!

http://www.mrycho78.snimka.bg/album.php?album_id=342662

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=54186

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, относно дупките, вместо само да си пишем във форума къде са и колко са големи, що не вземем да направим нещо! Все пак ние живеем тук и ако ние не кажем на съответната инстанция, къде има дупки няма кой друг. Все още не съм чул за професия "намирач на дупки" . Та, онзи (четвъртък) към 17:30 по ул. "202" (ул. на която се намира така "обичаната" от всички нас "Ратола") по посока надлез Надежда имаше една шахта на която капака и беше счупен завъртян на 90градуса по Y-оста и стърчаха арматури... обикновено там се кара със скорост над 60... Веднага звъннах по телефона, за да докладвам за нередността... Оттам много любезно един мъж прие сигнала и каза, че вече имат сигнал за тази шахта! (не може да бъде не съм първия, а шахтата зееше едва от няколко часа, има съвестни будни граждани) Като човека ми каза, че за дупки по софийските пътища може да се обаждам директно на телефон 983 15 80...

Излишно е да казвам, че на другия ден сутринта всичко бе наред! :)

Така, че ако видите нещо хващайте телефоните и звънете!

Има ефект! :icon_thumbup:

Заедно можем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там в албумчето незнам мъде са тия дупки, аз не видях да има снимани някъде големи дупки.

Иначе телефоните, на който трябва да се съобщават за София са 987 55 55 и 983 15 80;

 

Ето останалите телефони за подобни сигнали:

Телефоните, на които могат да се подават сигнали са: 987 55 55 - дежурен диспечер на Столичната община;

 

Диспечерски пункт на "ГБС - Инфраструктурно строителство" АД - 807 93 33 - Първа зона с граници - бул. "Цар Борис ІІІ" и локалните платна (вкл.), бул. "Ген. Тотлебен" (вкл.), бул. "Македония" (вкл.), бул. "Христо Ботев" (вкл.), бул. "Ал. Стамболийски", бул. "Цар Освободител", бул. "Цариградско шосе";

 

Диспечерски пункт на "Пътища и съоръжения" ЕАД - 857 46 09 - за втора зона с граници - бул. "Цариградско шосе" и локалните платна (вкл.), бул. "Цар Освободител" (вкл.), бул. "Княгиня Мария Луиза"(вкл.),бул. "Рожен", път ІІ- 16;

 

Диспечерски пункт на Сдружение "Пътища - София" - 0895 510 239 - за трета зона с граници - път ІІ - 16 (вкл.), бул. "Княгиня Мария Луиза" (вкл.), бул. "Ал. Стамболийски" (вкл.), бул. "Христо Ботев", бул. "Македония", бул. "Ген. Тотлебен", бул. "Цар Борис ІІІ".

 

И за повечето други градове има подобни телефони.

Единия вариант е самоинициатива - по един човал чакъл в багажника, и който види да пълни, другия вариант е да звъните на тези телефони. Те немогат да се самосезират, трябва да се подаде сигнал. Иначе дупките се пълнят навсякъде по някакъв предварителен план за определени улици, за това има и трапове, които остават незапълнени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там в албумчето незнам мъде са тия дупки, аз не видях да има снимани някъде големи дупки.

Иначе телефоните, на който трябва да се съобщават за София са 987 55 55 и 983 15 80;

 

Ето останалите телефони за подобни сигнали:

 

 

И за повечето други градове има подобни телефони.

Единия вариант е самоинициатива - по един човал чакъл в багажника, и който види да пълни, другия вариант е да звъните на тези телефони. Те немогат да се самосезират, трябва да се подаде сигнал. Иначе дупките се пълнят навсякъде по някакъв предварителен план за определени улици, за това има и трапове, които остават незапълнени.

Не видя големи дупки...! Е колега колко трябва да са големи дупките че да ги видиш може би кола да пропадне там...! Както и да е когато караш кола 10 см (защото карам от време на време и такава) доста от дупките са големи! А що се отнася до обаждането ами да по принцип сте прави трябва да се съобщава самоинициативно, но все пак не трябва ли общината да си следи тези неща или ние само трябва да си плащаме данъците и респективно държавата и винетките?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е някъде 15см сигурно, ама съм минавал през доста по-големи дупки, това не е нищо просто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е някъде 15см сигурно, ама съм минавал през доста по-големи дупки, това не е нищо просто.

Добре колега, обаче когато бронята е ригер и я правиш през 2 месеца не е особено приятно...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там в албумчето незнам мъде са тия дупки, аз не видях да има снимани някъде големи дупки.

Иначе телефоните, на който трябва да се съобщават за София са 987 55 55 и 983 15 80;

 

Ето останалите телефони за подобни сигнали:

 

 

И за повечето други градове има подобни телефони.

Единия вариант е самоинициатива - по един човал чакъл в багажника, и който види да пълни, другия вариант е да звъните на тези телефони. Те немогат да се самосезират, трябва да се подаде сигнал. Иначе дупките се пълнят навсякъде по някакъв предварителен план за определени улици, за това има и трапове, които остават незапълнени.

 

Колеги тъй като съм студент в НБУ се движа в района на Овча Купел.Просто няма да ви казвам каква трагедия е тук.Днес като слизам на долу към центъра на квартала с моята Каризмичка направо ми се свиди горката.Но колегата е прав ако сами не си помогнем никои няма да ни помогне, защото на тези от общината не им дреми за нашите коли тях ги тревожат само парите които няма да могат да открадна ако запалнят някоя дупка.Пък друго фръпантно, което видях на скоро, е че подменяха тръби заради слачище надолу по ул.Монтевидео и след като привършиха с ремонта след доста дни на трудно разминаване с други колеги шьофиори.А че два дена след ремонта улицата беще по зле от преди да я ремонтират аз просто нямам думи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега, обаче когато бронята е ригер и я правиш през 2 месеца не е особено приятно...!

 

Никой не те кара да си купуваш такава броня. Правенето е сменяне с нова, иначе следващия път няма да и съберете парчетата.

 

P.S. Някои хора са решили проблема с движението по лунната повърхност: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=110618

 

http://pozvanete.bg/news.php?id=42913&lpa=0 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да звъним и да не звъним. положението няма да се промени особенно. Дупки има и то навсякъде, лошото е, че се мъчат да кърпят определени участъци, вместо да ги подменят изцяло и дават повече пари всяка година за кърпене, отколкото за нов асфалт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да си купуваш такава броня. Правенето е сменяне с нова, иначе следващия път няма да и съберете парчетата.

 

 

http://pozvanete.bg/news.php?id=42913&lpa=0 :D

 

Колега аз трябва да си сменя и праговете и задната броня ли, че да мога да карам из София? Това важи в пълна сила през зимата, когато има коловози.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици закърпиха няколко дупки на уличката зад блока ми ... не че стана добре , но поне вече не се кара като на ски-слалом ...

толкова са ни промили мозъците и сме се сраснали с мизерията , че и на толкова се радват изстрадалите хора ... а иначе данъци бол ... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази зима, 2 пъти изправям предна джанта... А уж внимавам и я пазя... Ама като завали дъжд, мога ли преди всяка локва да спирам. Вчера Миро по НТВ, беше при някав калъф и ония му обесняваше, че навсякаде по-света в този климатичен пояс е така... Олигофрен от класа. Климата им винове, асфалта им виновен, парите им виновни... Сигурно и колите са им виновни, че се движат по улиците. Българска глупост!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте!

Има един сайт, в който са снимани дупки по софийските пътища и ще бъде актуален надявам се!

По другите форуми има голям акт срещу дупките на софийска община за сега само тук, но да видим дали ще хване дикиш. Надявам се да не обидя някой, но мисля да ви пусна препртки да прочетете и ако ви е удобно да снимате и да пращате на меил-а...!

Благодаря ви това е за всички нас!

http://www.mrycho78.snimka.bg/album.php?album_id=342662

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=54186

 

Ние пък си мислихме да направим акция по локализирането и поставянето на дупки в Гугал Мап..............поне да знае човек каде какво го очаква. :rijden:

Колеги, аз лично ругая постоянно за тез дупки, в Люлин положението е много зле.........уж запълниха нещо, ама то или ще е с праг, или ще е на вълнички, да не говорим че не знам какъв асфалт са използвали ама е супер ронлив, всичко запълнено отпреди месец вече се рони. :(

До кога ще търпим това........трябва да се направи нещо, нали скоро един човечец уж протестира...........ама един даже и шапката не мож им накриви. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.americancarbg.com/forum/viewtopic.php?t=1170

Ето това са колегите от форума с американски коли. Всъщност там е подета инициативата.

Благодаря на колегите които ще се отзоват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за траповете по пътищата може да се означат и направят по същия начин, както и камерите за GPS навигациите...

И да пиулка и да вика "внимание пропаст" :D.

Какво стана с табелите !БОЙКО Б. ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте утре какво ще става с този сняг .... и лед ;)

И с тези летни гуми в Пловдив особено. Днес за 30минути още докато валеше дъжд, преди да го обърне на сняг, видях 3 БМВта със смачкани предници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...