Премини към съдържание

Кога е време за...


rousefff

Препоръчано мнение

Колеги, някой до сега да е карал с гуми MARANGONI!По вестниците една фирма ги рекламира на доста добра цена от 88.99 лева за 15 -ки. Ако има такива ви моля да споделите впечатления.Предварително благодаря!.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, ти си върхът направо - къде я намери тази статия ? :icon_clap:

Според мен вече не би трябвало да има спор - има ли всесезонни гуми или не, както и трябва ли, и кога да си сменяме гумите със зимни и летни !!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Светльо, ти си върхът направо - къде я намери тази статия ? :icon_clap:

Според мен вече не би трябвало да има спор - има ли всесезонни гуми или не, както и трябва ли, и кога да си сменяме гумите със зимни и летни !!! :icon_thumbup:

 

Ами статията я писах аз от мои лични наблюдения :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дилема стои пред мен с тия гуми!

Гиславед, БФГудрич, Фулда и Тойо.

И трите марки са на върха и цената за гума е еднаква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ще избирам между две гуми:

Fulda Kristall Montero 2 и Nokian WR.

Фулдата е 137 лв / 195 / 60 /15, а Nokian 155 лв. И за сега се спирам на фулдата.

За Гиславед норд фрост 3 беше номер 1 само че сега новата шарка е пълно дърво. Имат един вариант за централна Европа - Евро фрост 3 и 5, но от хора карали със тях съм чувал че са далече от норд фрост 3.

А аз си мисля, че е малко рано още за зимните гуми. Поне за София където съм аз. Прогнозата я гледах и температурите ще се задържат до към 16 - 18 още една седмица поне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готово сдобих се с чисто нови Good Year Ultra Grip 7 и то на много добра цена. Ако има желаещи за такива гуми може да съдействам да се намери нещо по изгодно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дилема стои пред мен с тия гуми!

Гиславед, БФГудрич, Фулда и Тойо.

И трите марки са на върха и цената за гума е еднаква.

 

Не съм специалист, но съм чувал, че БФГудрич са предимно бусови гуми, не са ли малко тежки :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех си SAVA ESKIMO S3 175/70/R13

Комплекта от 4 гуми ми излезе 324лв. + 8лв. за тежести.

Това е цена с отстъпката на нашия клуб в Радиал 2000

За си призная несъжалявам за избора.

Гумата е мека и доста добре се държи за сега, а и на тестовете дава едни от най-добрите показатели.

 

 

 

За БФГудрич съм чувал също добри отзиви. Има и за коли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

SAVA ESKIMO S3 е една от най-добрите зимни гуми цена-качество.

Завода в Словения е последна дума на техниката и фирмата е с големи традиции.

Аз съм имал старото Ескимо е съм безпределно доволен.

Не искам да звучи пресилено, но бих я предпочел пред почти всички други марки в темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SAVA ESKIMO S3 е една от най-добрите зимни гуми цена-качество.

Завода в Словения е последна дума на техниката и фирмата е с големи традиции.

Аз съм имал старото Ескимо е съм безпределно доволен.

Не искам да звучи пресилено, но бих я предпочел пред почти всички други марки в темата.

Big Boss, какво е мнението ти за гумите Yokohama?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Крайно положително. Yokohama ADVAN са идеални за високи скорости лятото и за притежателите на ЕВО.

Има и по-евтини варианти за нормално каране, но според мен са по-скъпи от Toyo, а качеството е същото.

Зимните гуми имат една известна технология ZERUMA, която е силиконов каучук, запазващ свойствата на гумата при лед и ниски темперетури и имат малки топчета, които се 'пръскат' при контакт с пътната настилка. Те обаче са доста скъпи.

Вариант за зимана гума с нормално каране е SAVA ESKIMO. Тя е евтина и качествена, но с мек каучук и много добри показатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре, решен е проблема с гумите...но идва друг въпрос, няма ли да е по-добре да се съберем и ние да се стоплим :))) За първия сняг ударих 2 греяни ракийки :))) дайте да отпразнуваме зимата някаде(може и да не се напиваме) Ако искате може да направим цяла тема по въпроса :) Искам да напълниме някой паркинг само с :mitsu-smiley: хиляди да са!!! :) :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко минах през околовръстното и на центъра за гуми Диана и имаше опашка от 20-30 коли.

Защо всичко живо чака последния момент?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам следния въпрос.... Днес ще ми докарат нови зимни гуми.Става дума за BF Goodrich Winter G.Има ли някои които кара с такива или е карал преди за да си каже мнението?

Благодаря предварително!! :mitsu-smiley: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А до колко ни задължава закона да се слгат зимни гуми...или грайфера има само значение.

Никъде в правилника или пък закона не открих такъв текст който да изисква от водачите задължително да са със

зимни гуми. Много се разду тоси въпрос началот на месеца.

какво мислите за това? кой прав? кой крив?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма никъде в ЗЗП или Правилника няма такъв задължаващ текст. Спомням си само за височината на грайфера и неговата цялост. В смисъл цялост на протектора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма никъде в ЗЗП или Правилника няма такъв задължаващ текст. Спомням си само за височината на грайфера и неговата цялост. В смисъл цялост на протектора

Доколкото разбрах, през зимата гумите трябва да са с минимум 4 мм грайфер без значение дали са летни или зимни. Това проверяват полицаите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствената законова разпоребда /в случая подзаконова/ - извадка от ППЗДП:

Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:

т.9 г) дълбочината на протекторния рисунък на гумите на автомобилите и на мотоциклетите е по-малка от 1,6 мм;

 

Всичко друго бяха спекулации на темата на зимните гуми, малко по системата "кой чул - недочул"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте. Нов съм тук, така че ако сгафя някъде съжалявам. Относно гумите скоро си купих Carisma, беше с някакви Yokohama ама си бяха зле. Купих си Falken (за пръв път ги чувам). Съдейки по сайта им са всесезонни, а пък съм от Варна, където много сняг по принцип няма. Моля ако някои има опит с тия гуми ще ми е приятно да чуя. Ето линк :http://www.falkentire.com/main.htm

Взех ги по 119 парчето, очаквам коментари

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите.Нов сум тука така че ако сгафя некъде съжалявам.Относно гумите скоро си купих Carisma,беше с некви Yokohama ама си беха зле.Купих си Falken (за пръв път ги чувам).Съдеики по саита им са всесезонни,а пук съм от Варна където много сняг по принцип няма.Моля ако някои има опит с тия гуми ще ми е приятно да чуя.ето линк :http://www.falkentire.com/main.htm

взех ги по 119 парчето,очаквам коментари

Благодаря

Здравей, колега,

Според мен доста смела постъпка (първо вземаш после питаш). За тази цена мисля, че ще се намерят доста докзали се на българския пазар гуми.

Аз лично също не видях нищо всесезонно (зимно) в тази гума. Дано излязат сполучливи. По-късно ще пишеш как се държат.

Като нов да не се притесняваш, че може да "сгафиш" виж и тази темичка http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ost&p=46100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

По отношение за Falken, явно не са чак толкова неизвестни, поне в Европа. Намерих този сайт, разгледайте и кажете вашето мнение:

http://www.falken-europe.de/ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...