Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Откраднаха касетофона, счупиха стъклото


Препоръчано мнение

  • Admin

Събудиха ме тази сутрин с неприятна вест. Станката ми се обади, че алармата ми "пищи" и е счупено предно дясно стъкло.

Стана ми ясно, че наркоманите пак са огладнели... :icon_censored:

Сега чакам да ми направят протокол от полицията и после при застрахователите, и направо в Кобра - автостъкла.

Панела на касетофона си е в мен и ще ми го платят до стотинка в Евроинс. Няма проблем.

Давайте идеи за нов CD.

Нещо от средна класа. Марка, модел? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Sony CDX-GT410U. Ето го и как изглежда: http://www.sony.bg/view/ShowProduct.action...y=ICA+CD+Tuners

 

Добър звук вкарва и го предпочетох защото има USB вход както и AUX за iPod любителите. Все пак трябва да сме в крак с техниката ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

 

Аман от наркомани и апаши!

 

Относно музиката аз лично бих си взел такава с USB и/или Flash Card за MP3.

 

Съжалявам за случката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Събудиха ме тази сутрин с неприятна вест. Станката ми се обади, че алармата ми "пищи" и е счупено предно дясно стъкло.

Стана ми ясно, че наркоманите пак са огладнели... :icon_censored:

Сега чакам да ми направят протокол от полицията и после при застрахователите, и направо в Кобра - автостъкла.

Панела на касетофона си е в мен и ще ми го платят до стотинка в Евроинс. Няма проблем.

Давайте идеи за нов CD.

Нещо от средна класа. Марка, модел? :rolleyes:

 

 

Съжалявам за случката - това е България все пак. Аз бих си купил CD Пайнер - 4-та или 5-та

серия - казам го защото веднъж направих компромис с избора и още съжалявам.

можех да си купя или CD JVC + тонколони или CD Пайнер и аз избрах 1-то, след около месец

нерви, че не свири както трябва си купих тонколони Пайнер, но със

старото СД жал ми бе да хвърля 300 лв. - ако бях изчакал щях да имам компект Пайнер и всичко да е ОК.Успех с избора и сподели за новата покупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, Pioneer всички много ги хвалят като звук, но иначе грам иновация не вкарват дори в последните си модели. Кажи дори един единствен модел на Pioneer който да има или USB/AUX или поне memory card (не че се ползва това толкоз).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за неприятностите :( Аман от тия наркоманчета! Колкото до ЦД-то бих ти препоръчал и аз Pioneer. От ниския клас те се справят най-добре

 

Иначе до колегата по-горе: Някой хора харесват екстрите, а другите звука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам Светльо , но от наркоманите няма оттърване ....толкова са нагли ..не се издържат - на един приятел от паркинга на Mall-а ....обаче по-културно - колата отворена, ограбена и заключена.

За касетофоните - Сони-то наистина е добро по отношение цена/качество/екстри, но звука далеч не може да се сравнява с Pioneer (примерно). От друга страна ....Pioneer-a с USB струва "мама и тате" , а за такъв с BlueTooth ....направо махат глави .....та Сони-то май все пак печели , особено по цена.

Все пак , ако решиш Сони вземи този CDX-GT610U :link: разликата в цената е минимална , но начина за поставянето на диска е за предпочитане (праши се в пъти по-малко), има и по-голям дисплей, както и някакво , допълнително "Възстановяване на звука .....бла бла". :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, Pioneer всички много ги хвалят като звук, но иначе грам иновация не вкарват дори в последните си модели. Кажи дори един единствен модел на Pioneer който да има или USB/AUX или поне memory card (не че се ползва това толкоз).

 

Как ги решавате тия неща ....разбира се , че Pioneer имат и USB и Bluetooth и т.н ...както казах обаче , цената хич не е близо до Сони .....за твоя информация ...:link:

 

P.S "Ето и конркетен модел на страхотен Pioneer :link: , цената му в Техномаркет - 669 лв. Мисля , че има достатъчно иновации ....."

 

P.S.S "Clarion също не са за подценяване , но и там цените са ~500 лв."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, Pioneer всички много ги хвалят като звук, но иначе грам иновация не вкарват дори в последните си модели. Кажи дори един единствен модел на Pioneer който да има или USB/AUX или поне memory card (не че се ползва това толкоз).

 

Откакто сложих пайнер ....се родих....Супер звук със супер качество.....Това е сидито за мене :icon_thumbup:

 

Относно екстрите..на мене екстри не ми трябват....има си управление на тубата и всички настроики които ми служат за перфектния звук :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От средния клас наистина Pioneer са определящи от към музика но без много екстри, ако гледаш за екстри - SONY е марката. А ако можеш да отделиш повечко пари за музика според мен е Clarion. Вече избора е твой. Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

егати и случката - много съжалявам, все си мислех, че поне в Младост няма да се случат такива неща, но явно навсякъде е едно и също. :icon_box: Аз също имам Пайнер и съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че вземах в предвид и цената на CD-то. Много ясно че и Pioneer имат но струва поне двойно повече .. аз съм си доволен от звука на Sony-то без да претендирам че се боря за "хубав" звук. 4 години съм пял в хор и после 2 години в гимназията бях китарист в банда, така че не се имам за музикален инвалид и звука си е идеален..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кенуд (сравнително висок клас, НО стар модел) минавам на Пионер понеже има добро звучене на нормални цени. Кларион само суперлативи съм слушал за него, но високи цени. ПО същия начин стоят и нещата с Алпин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Панела на касетофона си е в мен и ще ми го платят до стотинка в Евроинс. Няма проблем.

....

 

 

Светльо, цената на СД-то беше ли включена в цената на каското?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Равносметката от днес. Протокол от районното. Дойдоха на място. Снимаха, писах показания. После перфекто обслужване в Евроинс. Бързо слагане на стъклото от "Кобра". Турско (Olimpia). Цeнaтa на зеленото e 45 с поставянето. Но все пак цял загубен ден.

За касетофона:

Това беше откраднатия модел. Снимката е от преди малко, защото утре трябва да го връщам. Не беше никък нисък клас, но аз не бях впечатлен особено от него. Потенциометъра прекъсваше и излизането на диска от самата кутия беше много бавно, защото първо падаше панела надолу...

За звук неразбирам. На мен всички ми звучат еднакво. От HI-Fi техника не разбирам много. ;)

 

http://www.picvalley.net/u/9/2084_125.JPG

 

 

 

 

Светльо, цената на СД-то беше ли включена в цената на каското?

 

Разбира се, че беше. Иначе няма да правя каско. Все пак не живеем в Кито или Целамзее, където кражбата на касетофон се счита за обир на века :D

 

Доколкото разбирам повечето колеги предлагат Pioneer. Кой модел е най-добре като цена-качество. Лео (CynepMEH) тук мисля е доста компетентен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
кажи си бюджета ;)

 

Аз пък се питам каква е разликата между тези от 200 и 500 лева?

Бюджет има, но дали има смисъл да се купуват скъпи CD-та без да имам усилватели и силни колони? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си купих BLAUPUNKT за служебната кола за около 200 лв. Влизъл съм във хиляди дупки , нерав. и т.н., до сега не е мръднал и грам , е само където му спуках дисп. , но за това съм си виновен аз.

А и свири отлично , като за 200 лв, дори по добре. Хайде успех в търсенето. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, аз ти препоръчвам DEH-3900MP на PIONEER. Mожеш да си вземеш и DEH-2900MP (червена подсветка на бутоните) или DEH-2920MP със зелена подсветка, пак на PIONEER. Тази марка и аз горещо ти я препоръчвам, защото тези модели са с най-добро съотношение цена/качество/звук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Шефе, аз ти препоръчвам DEH-3900MP на PIONEER. Mожеш да си вземеш и DEH-2900MP (червена подсветка на бутоните) или DEH-2920MP със зелена подсветка, пак на PIONEER. Тази марка и аз горещо ти я препоръчвам, защото тези модели са с най-добро съотношение цена/качество/звук.

 

Добре, колко струва DEH-2920MP при тебе? :yes3:

 

Другото което ми е супер любопитно е как като нямат този панел, крадците реализират самия плеър? Някой има ли идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си купих BLAUPUNKT за служебната кола за около 200 лв. Влизъл съм във хиляди дупки , нерав. и т.н., до сега не е мръднал и грам , е само където му спуках дисп. , но за това съм си виновен аз.

А и свири отлично , като за 200 лв, дори по добре. Хайде успех в търсенето. :icon_hmm:

 

 

Няма смисъл от скъпи. Аз си търсих за Галанта и след слушане на много модели (а аз имам и ухо и обяснение на всеки дефект), стигнах до следните критерии:

 

Функционалност:

 

- не трябва да има купища ненужни глупости като анимирани дисплеи с картинки

- основните менюта и функции трябва да са достъпни без да се гледа подробно в ЦД-то

- големи и удобни копчета за звука и смяна на песни в движение

 

Параметри:

 

Мощността на високоговорителите ти е 15 вата. Радиото трябва да осигурява тези 15 вата без осезаеми изкривявания. Повече абсолютно не ти трябват, и са нежелателни. Между другото тези с 4х40 вата са пълна лъжа. Ел. инсталацията на колата не го позволява, най-малкото. Това е макс мощност в товара без специфицирани изкривявания, т.е. близо 100% изкривявания. Едни от най-скъпите, които се монтират на Мерцедес и Порше са Бекер, и са 18 вата на канал с идеален звук при макс усилено. Цената им е от 400 евро нагоре.

 

Трябва да има добре работещ сигнален процесор на звука. Някои имат, други не. Това е функция в менюто която прави компресия на звука и подходяща "тоналност" за автомобил.

 

Тъкмо бях се навил за Бекер (който бе със супер стилен и опростен дизайн, с 2 копчета и мек жълт дисплей и пасваше перфектно на колата...), но размислих малко.... Досвидяха ми се :)

 

От всички радиа в магазина (бяха поне 30 вида) избрах... най-евтиното за 80 евро, то имаше всичко което ми трябва. Свири наравно с Бекера, в ярък контраст с останалите! Прекарах над 2 часа да избирам измежду всичките боклуци :icon_thumbup:

 

Най-важни са високоговорителите, а на ГАланта те са много добри. В обикновен магазин е изключено да се купят равностойни, така че внимание с "волюма"!

 

Съжалявам за кражбата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-важен е плейърът! От него започва всичко - ако не подава линеен сигнал няма да свири нищо друго по веригата линейно. А като се има предвид, че и колоните ще сложат допълнително начупване на АЧХ тогава е много важен.

 

Да, аз наистина имам изкривени представи защото съм взискателен на тема звук, но от практиката си съм разбрал, че наистина което е скъпо е по-хубаво от това, което е евтино. Предполагам, че за хора като Светльо ще е все едно какъв ще сложат защото са с фабрична инсталация, но пак се усеща разлика при смяната на плейърите. Особено когато се използва вградения усилвател на плейърите - тогава е важно да са качествени - да не греят, да не кривят и т.н. Почти няма плейър, който да не криви, когато се ползва вградения усилвател.

 

Затова ми е много трудно да ти кажа..аз бих си взел по-добър плейър за максимума от бюджета, но може и някой за 200 лв. И също така за плейъри от по-нисък и среден клас мисля, че Pioneer с малки изключения е сред лидерите. В крайна сметка във всичко е така - качественото струва пари. Някои залагат на звук, други - на екстри! Това е просто правило!

 

И за да не си мислите, че съм някакъв сляп фен - аз съм с Кларион, но за съжаление само високите класове на Кларион свирят както трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, колко струва DEH-2920MP при тебе? :yes3:

 

Другото което ми е супер любопитно е как като нямат този панел, крадците реализират самия плеър? Някой има ли идея?

 

Aз съм с Pioneer DEH-2920MP и съм много доволен. Цената му в 'Техномаркет' е 189 лева + монтаж 20 лева в оторизиран сервиз за да важи гаранцията.

 

В момента съм с 4 колони х 15W и мога да кажа, че добре звучи. Сега мисля да слагам 2 х 45W :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...