Премини към съдържание

грандис 2.4 бензин


Препоръчано мнение

Здравейте от скоро съм собственик на този автомобил. До скоро карах форд Галакси дизел и никак не съжалявам, че взех Грандиса. Бензин Газ е и ми го вписаха в талона. Колицата е супер. 2004 година ноември е и има навигация, обаче нямам за европа и България. Да ми дадете идеи откъде мога да намеря такова чудо. Ще кача снимки, ако искате. Колицата е страшно запазена, има си забележки и трябва да сменя задните спирачни дискове. Да може би защото ми са изхабени се изключва TSL режима. Мисля, че като ги подменя и всичко ще се оправи с този проблем. Нямам резервна гума и си търся и патерица. Ще бъда благодарен за съвети и всичко, с което може да ми помагате! Благодаря ви предварително!

Редактирано от Иван Кирилов Иванов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и честита придобивка.

За жалост, навигация за Балканския полуостров няма за тези модели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се от търсене на патерица, по - добре да намеря 4 железни джанти с летни гуми. Прехвърлям си зимните на железните джанти и летните скачат на летите джанти и всичко е точно! Иначе за патерицата 170 лева ми искат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Патерица можеш за вземеш от какъвто и да било автомобил с твоя цолаж и 5х114.3 междуболтово.

Реалната цена с хубава гума е 50-80лв.

Честита придобивка и много безпроблемни км! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам затруднения с навигацията за този модел.. Някой намери ли нещо или да вземам андроидче?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам глупав въпрос, но да сменя преден габарит трябва да сваля предната маска и фара ли? На толкова акано място е, че не е истина!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

При мен проблема е с габарита а той е в най-горната част на тлото на фара :( Другия месец живот и здраве, ще сменя спирачните дискове! Колицата е страхотна и грубо разход даде извънградско за 300 километра 25 литра газ, което мисля е супер!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което изчетох и това което видях от мненията. 2.4 бензин с ръчна скоростна кутия, като се направи на газ или ако е на газ е перфектна комбинация. Защото ръчнта скоростна кутия е с по - нисък разход на гориво!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам глупав въпрос, но да сменя преден габарит трябва да сваля предната маска и фара ли? На толкова акано място е, че не е истина!

На мен ми ги сменяха в сервиз. Разкача се внимателно предната пластмасова кора на подкалника и с много ругатни се сменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колицата е страхотна и грубо разход даде извънградско за 300 километра 25 литра газ, което мисля е супер!

Колата е супер ама разхода на газ няма да е това. Излиза 8.3/100 което е абсурдно. Толкова ми гори хондата която е 1300сс/65 коня. На грандиса би трябвало да е нещо 10-11/100. И нагоре, зависи от лявото краче ;)

Записвай си зарежданията и след 10000 км. сподели колко е разхода. Може и тука - https://www.spritmonitor.de

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е супер ама разхода на газ няма да е това. Излиза 8.3/100 което е абсурдно. Толкова ми гори хондата която е 1300сс/65 коня. На грандиса би трябвало да е нещо 10-11/100. И нагоре, зависи от лявото краче ;)

Записвай си зарежданията и след 10000 км. сподели колко е разхода. Може и тука - https://www.spritmonitor.de

На магистралата все пак я нагласих на около 120 километра в час. Смолян-Пловдив знаеш на завоите може да се върже на фльонга. Там карах с 60-70 максимум. На часта от магистралата с ограничение 90 карах около 95 километра в час, но това е само извънградско. С градско из Варна ми излиза около това, което казваш, но извънградско е икономична!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колицата е страхотна и грубо разход даде извънградско за 300 километра 25 литра газ, което мисля е супер!

Моята при нормално каране извън града около 120 на аутобана ми излиза околло 13,800, ама в града скача над 18 и това без да се смята бензина. На часовника за среден разход дава други показатели, но те са само моментни стойности. Тези коли не са от най-икономичните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята при нормално каране извън града около 120 на аутобана ми излиза околло 13,800, ама в града скача над 18 и това без да се смята бензина. На часовника за среден разход дава други показатели, но те са само моментни стойности. Тези коли не са от най-икономичните.

Ами на 300 километра зареждам бутилката, и мога да изкарам с една бутилка около 340 километра. Бутилката ми е 40 литрова ;) Явно съм голям късметлия ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....навремето моята ( до преди 6 години ) харчеше при нормално каране около 9 - 10л. газ извънградско и около 13 л. в градско......2.4 МИВЕК ,ръчна кутия...по принцип маржа м/у градско и извънградско е по малък от на други коли и това го обяснявам с факта ,че колата е голяма и има по голямо челно съпротивление при скорости над 80 -100 км./ч.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....навремето моята ( до преди 6 години ) харчеше при нормално каране около 9 - 10л. газ извънградско и около 13 л. в градско......2.4 МИВЕК ,ръчна кутия...по принцип маржа м/у градско и извънградско е по малък от на други коли и това го обяснявам с факта ,че колата е голяма и има по голямо челно съпротивление при скорости над 80 -100 км./ч.....

А сега каква е разликата? Налага ми се да намеря масло за смазването на клапаните за газовото ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А сега каква е разликата? Налага ми се да намеря масло за смазването на клапаните за газовото ;)

...не казвам че трябва да има разлика, въпреки че има, и тя е в по големия пробег на твоята, моята този разход го даваше когато беше на 100-120 хил. км. .....но това няма значение,казвам че разхода си е колкото си трябва,а не че моята давала по малък разход или че нещо имало разлика.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и аз искам да стана собственик на този автомобил -да ми дадете идеи за скоростна кутия

Най-добрия избор според мен,2.4 автомат- удоволствие да я караш. Разход извън града и на магистрала 12-14 газ, в града 😏 ,6,7,8найсет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия избор според мен,2.4 автомат- удоволствие да я караш. Разход извън града и на магистрала 12-14 газ, в града 😏 ,6,7,8найсет.

И ръчката не лъже да си кажем честно! Не знам малко остарели предпочитания ли имам за ръчна скоростна кутия! Предпочитам аз да определям на коя скорост да е ;) Но автомобила е страхотен и си заслужава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес я взех от сервиза. Смениха ми задните дискове с накладките. Чува се леко стържене, но предполагам трябва да улегнат малко, така ми казаха и от сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моята стържеше предпазната ламарина, на която са окачени и челюстите на ръчната, беше ръждясала и се опираше в диска, а челюстите се бяха изметнали и изстъргали дисковете, накрая си взех нови ламаринки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на Грандиса силно зависи от състоянието на горните ламбда сонди. За лениви сонди чек не свети.

Разходих го вчера малко и даже видях няколко Митсубишита край морето на Варна. Помислих да не сте устроили среща и аз да пропусна ;) Казвайте ги тези работи ;)

Сега по тихо се чува днес ако я карам ще видя загрява ли диска ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...