Премини към съдържание

Какъв разход правите на газ /бензин ?


MitsubishiVT

Препоръчано мнение

Здравейте.

Бихте ли сподели разхода на газ и безнзин , или какво ще харчи спейса /(1.6 куб.) Мисля да слагам газово.

Карам основно градско .

Редактирано от MitsubishiVT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

моето "старче" също е 1.6 и градско ми харчи около 8 - 8.5, а извънградско 6, макар че по борд компютър показва по-малко.

P.S. Разхода е за бензин, газова нямам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

8-9 градско бензин и около 10 газ, последните засичания. Извънградско почти 6 бензин и малко над 8 газ. Всичкото с климатик. Допускам, че мога да го сваля още, защото дюзите съм ги направил големи /на 1.9/, но върви толкова добре, че просто не ми се пипа. При включването на климатика, имам едно просвирване, което вероятно е ролка. Не знам колко би могло да окаже влияние на разхода, но опрелено включването на климатика се усеща по-малко на газ. Тоест спъването на бензин при работещ климатик е една идея по-осезаемо, отколкото на газ, което като се замисля, абсолютно ми доказва теорията с разхода и големите дюзи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте аз карам с ГИ от 2011 спейс 1,3 разлика няма а разхода 7,5 /8,0 газ навън аградско 8 / 9 газ но всичко е много относително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Комбиниран разход на газ-9/100 ,но с уговорката че не я жаля хич.

Редактирано от lal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

газ - скорости 90-110 с изпреварване по нагорнищата на Хайн Боаз - 8 л /100

бензин 9/100 градско зимата

газ 11-13 / 100 зимата - зависи сутрин колко стоя на място в студа да изчакам колежката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Да не отварям нова тема, бих искал да попитам колегите със Space Star 1.3 предимно, какъв разход виждат по бордови компютър? Аз винаги като заредя до горе (газовата), занулявам както километража, така и бордовия компютър. И обичайните стойности сега са все 11 и нещо, 12 и нещо. Отчитам и съзнавам, че това е някакъв миксиран показател между сутрешното палене на бензин и последващото каране на газ и не трябва да му се вярва много. Но все пак ми е интересно колко ви показва дисплея? Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно дали отговаря на това което си изчисли като разход, с лека корекция заради първоначалната работа на бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят спейс стар винаги ми показваше показания с около 0.3/0.4л. за 100км по-малко отколкото реални разход който аз смятах.

Показания за оставащо гориво обаче бяха изненадващо точни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно дали отговаря на това което си изчисли като разход, с лека корекция заради първоначалната работа на бензин?

 

През върлото лято, когато обръща почти веднага на бензин и практически в километрите той не участва, с бутилка от 25л в която влизат до горе 20л минавам 200 км на климатик вечерта преди да се ослушам за зареждане. Имало е добри години, когато в същия период съм минавал и 230 км. Аз си го считам към 10/100 газ. Другия месец смятам да сложа специфично, нисковискозно масло даващо ужким максимална икономия на гориво. И ще ми е интерсно, дали показанията на дисплея ще се намалеят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес на връщане от работа си направих експеримент (колата бе на газ). Двигателя бе загрял на около 80 %, и борд. комп показваше средно 11,6 л/100 км. Занулих го и останалите 5 км до нас наблюдавах стойностите. Ето при двигател достигнал вече работната си температура, пред нас показанията бяха за 8,6 независимо от задръстванията вечер. Т.е. считам че газовата ми си работи коректно, просто средните стойности за периода бензин+газ визуално не ми харесват.

EDIT. Утре ще пробвам как е при загрят двигател показанията само на бензин за същата отсечка.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си смята точно, +- малко за бензина като корекция. На мен обаче не ми харесват показанията на колонките в последно време :( На Магарешки 0.97 на други места до 1.10

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ми на бензин за същата отсечка ме учуди - 7/100. Може би се намесиха благоприятни фактори като по-топло вреве спрямо вчера, както и по-малко задръствания...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ах този черен петък. Прибирам се по живо по здраво и викам си чакай пак да зануля бордовия компютър на газ. Почнах обичайната отсечка и греса - попаднах в задръстване от 3 км. Такова не бях виждал дори и върлата зима. Най-много 1-ва скорост с полусъединител. Показанията на компютъра стигнаха до към 29 и нещо и той се шашна. Останаха само 3-те чертички. Явно не му е зададено да показва над 30/100. Трябваше близо 1 час да излезна от задръстването, да покарам малко за да се осафери на 26/100 L/km. Чак като стигнах до мола покрай колкото минавам, се усетих защо са задръствания и всички коли са в тази посока.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...