Премини към съдържание

Интересна таблица


Препоръчано мнение

Ето и една статия по темата

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/23002-68-ot-kolite-v-bylgariia-sa-na-vyzrast-nad-15-godini/

(интерестното е, че например Субару ги има в статията, която показвам, а в графиката на Стефан ги няма... колкото и малко да са на брой)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво може да се очаква?

Със средна заплата по-малка от месечна помощ в Германия и основни стоки с по-високи цени от там...

Нови Поршета ли да можем да си позволим да караме?:huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Парадокса е, че има и доста изключително скъпи возила по улиците ни, и дори хора които са били в Германия казват, че там не са толкова много....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Парадокса е, че има и доста изключително скъпи возила по улиците ни, и дори хора които са били в Германия казват, че там не са толкова много....

.........добре дошли в страната на криворазбраната демокрация и в страната на неограничените невъзможности......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел, който 91-ва замина за Германия /по политически причини/ и го върнаха около 94-95-та /щото вече нямало политически причини/. През това време не се беше връщал и не знаеше нищо за БГ. След един месец престой ми каза, че там не е виждал толкова Мерцедеси 600 СЕЛ, колкото тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тук има богати хора. В почти всяко населено място има по няколко заможни българи. В работата ми има жена от богато семейство, което притежава ленд круизър, порше кайен, лексус хибрид, ферари, 2 GLK и още няколко милиона в друг вид техника, която е за работа. Една S-класа тяхна си стои в гараж от няколко години. Такива хора карат скъпи автомобили и това е разбираемо. Но има и друга група, която демонстрира фалшив социален статус и може да се случи цялото имане да е съсредоточено в едно МПС на паркинга пред блока. Нещо като в онзи виц завчера - маркови обувки, гучи дрехи, телефон от 1500 лева, пръстени, накити ... и се вози във влака. Аз не се возя във влак не защото имам много пари, а защото вече нямаме влак. Преди 10 години закриха линията и махнаха релсите.

Факт е, че разликата между бедни и богати се разраства и че над 20% живеят под прага на бедност, който към момента е 211 лева/месец; 58% живеят с МРЗ, а неофициално безработицата е 13%. Не зная доколко статистика отразява действителността. С нея би могъл да се обясни броят ~100 000 хиляди автомобила от 0 до 5 години. Грубо излиза да е 3% от общия автопарк.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тук има богати хора. В почти всяко населено място има по няколко заможни българи. В работата ми има жена от богато семейство, което притежава ленд круизър, порше кайен, лексус хибрид, ферари, 2 GLK и още няколко милиона в друг вид техника, която е за работа. Една S-класа тяхна си стои в гараж от няколко години. Такива хора карат скъпи автомобили и това е разбираемо. Но има и друга група, която демонстрира фалшив социален статус и може да се случи цялото имане да е съсредоточено в едно МПС на паркинга пред блока. Нещо като в онзи виц завчера - маркови обувки, гучи дрехи, телефон от 1500 лева, пръстени, накити ... и се вози във влака. Аз не се возя във влак не защото имам много пари, а защото вече нямаме влак. Преди 10 години закриха линията и махнаха релсите.

Факт е, че разликата между бедни и богати се разраства и че над 20% живеят под прага на бедност, който към момента е 211 лева/месец; 58% живеят с МРЗ, а неофициално безработицата е 13%. Не зная доколко статистика отразява действителността. С нея би могъл да се обясни броят ~100 000 хиляди автомобила от 0 до 5 години. Грубо излиза да е 3% от общия автопарк.

 

А, тези споменатите в темата можеш да ми пратиш имената им на лично :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да ти пращам. Само виж кой плаща най-големи суми данъци от този край на България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се возя във влак не защото имам много пари, а защото вече нямаме влак. Преди 10 години закриха линията и махнаха релсите.

 

Ето ти идея как да направиш много пари и тогава никога няма да се качиш на влак .

Теглиш един здрав кредит, слагаш едни нови релси, купуваш и един влак :D и после само късаш билетчета и трупаш пачки ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...