Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Гласувахте ли?


  

54 гласа

  1. 1. ?????????? ???



Препоръчано мнение

Ти като си толкова за гласуване кажи ако не е някаква страшна тайна за кой трябваше да се гласува, или кой да избереме на следващите избори, дори не казвай защо, посочи просто кой ще ни оправи!?

За Кончита Вурст :rofl: :rofl: :rofl:

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Но ако погледнем глобално и вземем под внимание, че тези пари не идват от икономически растеж, респективно повече приходи от данъци, а идват от 8.3 милиарда заеми взети от държавата само за една година, които ще трябва да се връщат с лихвите на един по-късен етап, може и да си промени мнението за правителството.

 

Къде ги четеш тези интересни работи, дай и ние да се просветим.

В края на първото тримесечие 2013, когато приключи мандата на правителството на Бойко Борисов, дългът възлиза на малко над 14,4 млрд. лв. А в към края на годината около 14,1 млрд. лв.

И може да споменеш и колко заеми изтегли Борисов. И колко беше икономическия растеж по това време?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега,по добре да си стоим в къщи, да си пишем по форумите от колкото да показваме на тия гадове политиците,че ни има и,че НЕ ние работим за тях,а ТЕ работят за нас, и че НЕ може 240 боклука да правят на маймуни 7 млн.

Аз имам друго предложение ,дай да си ги избираме пожизнено докато се гътнем всички ,да се учат на политика върху нас.4 години едните после другите да няма сърдити и така.Да те попитам като излязоха хора да протестират и да покажат цитирам "че НЕ ние работим за тях,а ТЕ работят за нас" какво стана?Обясняваха им че са лумпени, пуснаха жалби в 'Закрила на детето" за да тормозят хората дошли с децата си да изразят несъгласието с решенията на правителството.Казаха им "Майната ви, стачкувайте си не ни пречите щом са мирни протестите" продължиха да си гледат техните интереси.

Ще ти кажа аз какво мисля,докато не започнат да влизат в сила ефективни присъди на висши чиновници и политици,няма особенно значение коя бюлетина пускаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа аз какво мисля,докато не започнат да влизат в сила ефективни присъди на висши чиновници и политици,няма особенно значение коя бюлетина пускаш.

Няма да го доживеем... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, що пък чак лекции?

Но при една груба сметка, от 6 500 000 гласоподаватели са гласували 30%, или приблизително 1 950 000 души.

Ще рече - 4 550 000 българи или са неподкупни или им е все тая за българската и европейска политика ...

Има и друга.груба сметка.

Първата политическа сила/според днешните избори/, е получила приблизително 30% гласове.

30% от 1 950 000 гласували, пак по груби сметки - около 585 000 гласа.

Което като абсолютна стойност спрямо общата маса гласоподаватели е 9% .

Неминуемо до края на годината ще се насрочат нови парламентарни избори.

Е - вие искате ли ново правителство, сгласено и подкрепяно само от 9% от гласоподавателите?

Ако не гласувате и на следващите избори - точно това ще стане.

.........................

Иначе - хем не гласуваме, хем псуваме.

Ти да видиш !!!

Окончателни данни - http://www.vesti.bg/...sp-1893-6013375

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друго предложение ,дай да си ги избираме пожизнено докато се гътнем всички ,да се учат на политика върху нас.4 години едните после другите да няма сърдити и така.Да те попитам като излязоха хора да протестират и да покажат цитирам "че НЕ ние работим за тях,а ТЕ работят за нас" какво стана?Обясняваха им че са лумпени, пуснаха жалби в 'Закрила на детето" за да тормозят хората дошли с децата си да изразят несъгласието с решенията на правителството.Казаха им "Майната ви, стачкувайте си не ни пречите щом са мирни протестите" продължиха да си гледат техните интереси.

Ще ти кажа аз какво мисля,докато не започнат да влизат в сила ефективни присъди на висши чиновници и политици,няма особенно значение коя бюлетина пускаш.

........абсолютно точно и на място........най много което ме дразни е, мазната им усмивка долна ,особено на СерГей....... :icon_censored:

А за ефективните присъди.......??? Ми никога няма да станат , тъй като те са недосегаеми.........за това , куршум в главата на всеки от 240-те маймуни,белким най накрая разберат бъдещите олигофрени че с хората не трябва да се е*ават......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за ефективните присъди.......??? Ми никога няма да станат , тъй като те са недосегаеми.........з

Всеки рано или късно си получава заслуженото в живота...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си кажа моето мение, пък вие плюйте колкото щете после!

Вожде, рядко сме били на една позиция, обаче тук се съгласявам с теб напълно. Тая рая, дето от 30 парии с по 17 кандидата не можа да намери ни един свестен, за когото да гласува - си заслужава участта. Нека сега да се радва на дудучето, то ще я яхне после и ще раздаде по таблет на децата. Нека да им гласуват онези с 15/15, че те имат повече акъл от всички вас, негласувалите. Щото в крайна сметка ви управлявааааааат, не ли?

 

Евалла ви на рахата, спокойни черва имате!

 

Само не мога да разбера едно - как, мама му стара, очаквате тея дерибеи да ви имат страха? Седите си дома на топло, цъкате биричка в резултат на снощния махмурлук, че Атлетоко Мадрид падна / Реал Мадрид би, а през това време бай х*й купува 100 000 мангала по 50 лв и с 5 млн лв ви такова таковата 4 години? Ако гласуват всички - я ме осветлете колко от вас ще гласуват за Пеевски? Колко от вас ще гласуват за онова дяволско изчадие Дудука?

 

Хак ви е, след няколко месеца пак не си избирайте никой, те пак ще изберат 15/15, няма проблеми! А ако излезем да гласуваме - няма значение за кого - поне ще се спрат с тези мангали и ще ни имат страха. Сега с 9% от имащите право на глас - ще ни управляват. Ако има протести - дреме им на ушите, после ще гласуват още по-малко, за тях е ОК, по-малко разходи за мангалски гласове, та ще ни управляват с 4 млн лв - все са на далавера.

 

За негласувалите да кажа - онези 34 000 с 15/15 са с повече акъл от вас, честито!

 

П.П.Да, гласувах. Не казвам, че не гласувам по принцип, гласувам. Да, в София съм регистриран само по настоящ адрес, постоянният ми се води на едно място, където посрещам само скъпи гости - за да дразня първо поколение софиянците, дето бащите им са от селата. И да, отидох до общината да си пусна заявлението и да гласувам. И да, така вече години наред, няколко избори подред.

Защото един път ме питат, аз ако не си кажа - ще има пак 15/15 и мангалите ще са на главата ми, защото вие сте аристократи и грам не ви дреме. Ама те са и на вашите глави.

Пак да кажа - честито!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Седите си дома на топло, цъкате биричка в резултат на снощния махмурлук, че Атлетоко Мадрид падна / Реал Мадрид би, а през това време бай х*й купува 100 000 мангала по 50 лв и с 5 млн лв ви такова таковата 4 години? Ако гласуват всички - я ме осветлете колко от вас ще гласуват за Пеевски? Колко от вас ще гласуват за онова дяволско изчадие Дудука?

Понеже и ти силни думи ползваш,ще те попитам в случая аз ли имам вина ,че не съм гласувал или онези служители не взимащи отношение и обянсяващи как нямало достатъчно доказателства и на всички избори няма съдени за купен вот (изключвам 1,2ма за замазване на очите).Иначе звучи гръмкото "КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ".

Хак ми е че живея в тъпа държава с тъпи хора,дето се продават за стотинки и с лека ръка подписват документи облагодетелстващи едни и ощетяващи много други.Хак ми е ,че съм прост и си плащам всичко до стотинка в тая държава и в замяна получавам един гол...Хак ми е ,че думички като морал,чест , семейство нямат стойност .Хак ми че ходя и гласувам на всички избори до сега и накрая 1 път да ми се наложи да ида на по-сериозен преглед за 10год и лекаря да ми обясни ,че пазел направленията за по-тежки случаи и да ме прати по живо по здраво. И много неща са ми хак,ама не само на мен.

А ако излезем да гласуваме - няма значение за кого - поне ще се спрат с тези мангали и ще ни имат страха. Сега с 9% от имащите право на глас - ще ни управляват

Това ми звучи като "Дайте да дадем...." само дето всичките до момента си напълниха гушите благодарение на всички нас.За 25 години да ти обясня ли ,че стандарта и придобивките на хората от Столипиново се увеличават,а на мен ми се увеличават само данъците и таксите.

Извадете си главите от пясъка и спрете с тоя тъп рефрен "като не гласуваш си виновен'.Аз съм виновен ,че не съм искал тези политици дето мислят само за дебелото си черво и портфейла си ,служителите на разни служби и службички не са виновни ,че си затварят очите и заобикалят закона ,нали?Както не са виновни и съдии и полицаи ,тълкуващи законите както искат само и само за да са удобни на някого.Не са виновни и тези даващи , и взимащи подкупи за да се заобиколят законите,и целящи единствено облага.Те и тези доктори заради грешките ,на които загиват много хора, не са виновни още по-малко преките ръководители затваряйки си очите за нередностите. Още много хора не са виновни в тази държава,освен тези негласувалите и некадърните политици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако само мангала гласува за Пешо е много лошо, защото хората са мишки... Но ако гласуваме заедно с мангала за Пешо, тогава нещата ще цъфнат, хората не са мишки, а велики патриоти :D

Но така е най-лесно, като не можеш да надвиеш на Пешо, дай да плюваме останалите, най-малкото може пък да ни забележи някой :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско, само да те питам, какво като някой е гласувал с №15 за БСП, като сега ще го изкарат пеленаче този и пак ще си наредят нещата както искат и то накрая ще кажат "за ваше добро го правим". В БГ се загуби смисъл от гласуване, след всяко едно гласуване, всичко си остава същото, както и хората във властта. Колега по-горе е споменал за едни неща като СЪД, ПОЛИЦИЯ и т.н. Ако тези неща работеха, а те не зависят от гласа ти, тогава изобщо нямаше да ги има тея олигофрени в листите и тогава всички щеше да им се гласува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друго предложение ,дай да си ги избираме пожизнено докато се гътнем всички ,да се учат на политика върху нас.4 години едните после другите да няма сърдити и така.Да те попитам като излязоха хора да протестират и да покажат цитирам "че НЕ ние работим за тях,а ТЕ работят за нас" какво стана?Обясняваха им че са лумпени, пуснаха жалби в 'Закрила на детето" за да тормозят хората дошли с децата си да изразят несъгласието с решенията на правителството.Казаха им "Майната ви, стачкувайте си не ни пречите щом са мирни протестите" продължиха да си гледат техните интереси.

Ще ти кажа аз какво мисля,докато не започнат да влизат в сила ефективни присъди на висши чиновници и политици,няма особенно значение коя бюлетина пускаш.

 

Съдебната система е един от главните виновници,че не се случва нищо добро в държавата, както се казва в една песен: за милиони няма закони,за кокошка няма прошка.......Вече съм убеден,че с мирни протести нищо няма да стане,ще трябва да се пролее повечко кръв,и то политическа....иначе ще си пеем песента :кучетата си лаят,керванът си върви, до като не гушнем букета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съдебната система е един от главните виновници,че не се случва нищо добро в държавата, както се казва в една песен: за милиони няма закони,за кокошка няма прошка.......Вече съм убеден,че с мирни протести нищо няма да стане,ще трябва да се пролее повечко кръв,и то политическа....иначе ще си пеем песента :кучетата си лаят,керванът си върви, до като не гушнем букета.

Всите съдии, прокурори и нотариуси до един са членове на Партията, техните родители са или са били такива. Знаеш нали?!

Нямаше как да станеш съдия без благословията и подкрепата на Партията, пак го знаеш, та ходи сега осъждай и вкарвай в зандана Партията - Майка... :icon_crying:

Надеждата в хората угасва приятели, бавно и сигурно :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги четеш тези интересни работи, дай и ние да се просветим.

Миналата година 1 милиард с решение на НС от края на Юли - началото на Август и 1 милиарда заем на БЕХ.

От началото на годината до сега "устата" е отворена два пъти.

http://www.capital.b...na_zaemi_predi/

Още през януари чрез продажба на ДЦК на вътрешния пазар ще бъдат взети 900 млн. лв. при лимит на новите дългове от 4.4 млрд. лв. за цялата година, фиксиран в Закона за бюджета. Така ще бъдат осигурени средства за авансово изплащане на земеделските субсидии, тъй като във фискалния резерв няма достатъчно ресурс за тях, а приходите в бюджета може да се окажат недостатъчни. В края на миналата седмица средствата в резерва бяха малко над 4.4 млрд. лв. ...

http://offnews.bg/ne...%B0_256791.html

 

Ето ти един цитат, а ти си го търси от къде е.

12.06.2013 11:05 - ПОЗОР! Кабинетът „Орешарски” взе ТАЕН ЗАЕМ със СКАНДАЛНО ВИСОКА ЛИХВА: 3% НА МЕСЕЦ!

 

 

Очекванията за външния дълг до края на годината е да надхвърли 19 милиарда!

Фискалният резерв от 6.6 милиарса на 31 Януари 2014 е паднал на 4.6 на 31 Март, а за Април не смеят да го пупликуват, защото е под 4.4 милиарда, което е недопустимо.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за БСП. Не за друго, а от уважение към майка ми. Тя още си спомня с добро времето на БКП... На моите обяснения, че времената са били други, политическата световна обстановка е била друга и сегашното БСП няма много общо с тогавашното БКП като идеология и представители, отказва да повярва или не иска. Аз я разбирам, затова гласувах за БСП.

Но ако трябва да направя своя избор без чуждо влияние, ще избера някой от следните опции:

Или ще гласувам с невалидна бюлетина (в знак на своебразен протест);

Или няма да отида да гласувам (в знак на нехайство, мързел и мълчалив протест);

Определено нямаше да задраскам на някой конкретно "Х" защото нямам фаворит, няма и да имам.

Няма да имам, защото от политика не се интересувам задълбочено, политиците за мен са хора, за които властта е самоцел, стремят се да управляват - без значение какво - пари, хора, ресурси... просто да управляват; може да са тръгнали с възвишени морални ценности, но системата ще ги пречупи. Повечето от кандидатите на избори (без значение кои) са стари кучета - на които аз не обичам да гледам муцуните, камоли да гласувам за тях.

Аз не се стремя да управлявам, аз обичам да творя. Просто политиката ми е далечна сфера на дейност, и се радвам, че е така. Радвам се, защото според мен, за да стане човек политик, трябва да е лишен от всякакъв друг талант :). Защото политикът, който е роден за такъв, си личи отдалеч. Другите са просто за допълнение и облага.

Веднъж се бях кандидатирал за общински съветник в листата на една партия, но това беше по-скоро приятелска услуга, понеже партията се нуждаеше от свежари-кандидати :). Бях доста назад в листата, беше ми ясно какъв ще е резултата. Други изяви в политиката нямам.

На бъдещите избори не мисля да участвам по никакъв начин.

Поздрави :)

Колега с цялото ми уважение към теб не мога да приема такъв коментар честно.

Добре, другата причина, заради която избрах БСП, е, че това правителство ми допада много повече от предишното - заради компетенцията на съответните лидери. Такава причина приема ли се? Споделяйки тук, не търся подкрепа или приемане, просто заявявам открито избора си, защото не ме е срам, а и няма от какво. Ясно ми е, че "един млад модерен човек да гласува за БСП, е лудост" според общите разбирания. Аз вече изразих лично моите разбирания за политиците. Това е :)

 

За компетентността на Бойко Борисов (конкретно неговата) не искам да говоря - тъкмо хапнах и не искам да си разстройвам стомаха :). Според мен, именно за неговата партия да се гласува, е пълна лудост. Но затова са измислени демократично провеждащи се избори (уж, то май в БГ всичко е уж) - за всеки луд си има номер, или "всеки луд с номера си".

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах за БСП. Не за друго, а от уважение към майка ми.

Колега с цялото ми уважение към теб не мога да приема такъв коментар честно. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година 1 милиард с решение на НС от края на Юли - началото на Август и 1 милиарда заем на БЕХ.

От началото на годината до сега "устата" е отворена два пъти.

http://www.capital.b...na_zaemi_predi/

 

http://offnews.bg/ne...%B0_256791.html

 

Ето ти един цитат, а ти си го търси от къде е.

 

 

 

Очекванията за външния дълг до края на годината е да надхвърли 19 милиарда!

Фискалният резерв от 6.6 милиарса на 31 Януари 2014 е паднал на 4.6 на 31 Март, а за Април не смеят да го пупликуват, защото е под 4.4 милиарда, което е недопустимо.

Баси, колко интепеснен разговор на тема публични финанси :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Из мемоарите на Буров, записани от журналиста Топалов-Памукчиев:

 

Законите на властта са закони на банда

Всеки министър влиза в зъбите на властта. Зъбното колело на рушвета го захапва. А като го захапе веднъж, пущане няма. Трябва да сечеш с топора, или да блъскаш в зъбите, докато падне. Връщане назад няма. Обратни рефлекси – за отказ от властта – не съществуват.

Нужен е бой, или пък много-много тъжна перспектива за напред, както бе при нас на 21 юни 1931 година, да не виждаш бъдеще... Властта е като узряла круша. Тя трябва да се откъсне точно навреме, не когато е презряла крушата, а когато е в най-хубавия си „твърд" период – златистожълта и сладка, но не мека и гнила.

-Излиза, че няма безкористни министри.

-Имало е, но вече няма. Защото има закон на бандата: „Ако не си като мен, няма да си при мен. Ако не си като нас, няма да си при нас." Честен мошеник няма, както няма и безчестен светец.

Аз съм напълно убеден, господин Памукчиев, че ако на идващата на власт опозиция й се постави условие да декларира всичко, което има, и какви й са доходите, тя ще се стъписа. Тя ще се замисли. Защото и тя идва за власт, пари и жени, не за друго. И тя иска да граби.

Грабежът е емблемата на българската държавна политика открай време. И слабите отблясъци, слабите сияния на Христо Ботев, на Васил Левски, на Георги Бенковски, на Панайот Волов, на Васил Друмев са само бледи-бледи залези.

Бледи сенки на истинската народна чистота.

Българският народ – мисля си аз сега – като изгнаник, като отшелник, като наказан, не заслужава тая горка участ 99 на сто от управниците му да са мошеници и властогонци. Парламентът е една банда на бърборковци, банда от хитреци, банда от преуспели демагози. Вашата власт повтаря грешките на миналото и ще си изпати. Ако вашият министър на вътрешните работи няма таен фонд, няма да иска да стане министър на вътрешните работи.

-Сигурен ли сте?

-Абсолютно. Всеки таен фонд е една примка, една стръв, една въдица. Вашият министър, казвате, бил работник преди. Какво е имал той като работник? Две голи ръце.

Даде ли той декларация, преди да стане министър, какво има?

Не, нали?

Каза ли какви имоти притежават близките му, жена му, ако е женен – не, нали?

>А ще го попитате ли вие, господин Памукчиев, като напусне властта – какво има?

Тогава вашата власт, вашата партия покварява хората и не иска сметка за това кой какво има и откъде го има.

Всеки министър е потенциален лъжец, крадец и капиталист. Той се заразява от манията за власт и иска вечно да е на власт и вечно с много пари. Затова, още докато е на власт, всеки министър-председател и министър влиза в няколко акционерни дружества. Димо Казасов в „Изида", Кимон Георгиев – в каучуковата индустрия при двамата евреи – Хаим Бакиш и Калдерон – собственика на фабрика „Каучук".

Дочо Христов бе акционер на братя Дамянови, на Гара Курило, на Бакърената фабрика, на Филипчеви... Знам всеки къде е бил и какво е правил? Георги Димитров има само една бащина къща, нищо друго, но и той трябва да подаде декларация – всеки трябва да идва с декларация. И опозиционният печат е за това – да проверява, да проследява истина ли е казано. И никой министър да не взема повече от това, което му се полага като заплата.

Тогава, само тогава България ще процъфти.

-Но това никъде го няма по света.

-Има го във Финландия. В 1919 година там се приема тази хубава традиция и тя стана държава.

-Защото има гори.

-Защото има закони. Министърът да е слуга на народа, както и депутатът, а не кандидат за пари, жени, власт.

Във Финландия всяко дете, всеки човек може да отиде при министъра. И да поиска да провери доходите му. Имотите му.

Рит Танер бе станал държавник като декларира и кучето си дакел, което струваше наши пари хиляда лева.

Защото във Финландия всяко нещо, което струва нещо в дома на министъра, на депутата се декларира...

В България декларации няма.

Но министърът на финансите знае винаги кой какво има.

Но никога не го облага с толкова данък, колкото заслужава. В България има една порочна практика да се вижда престъпникът и престъплението му от кмета, от бирника, от властника, но да не се вдига врява, да не се шуми около него.

Но да се има на ум. И като наближат изборите, това престъпление да се напомня.

Стара, чисто българска практика. Най-вече в селата.

Ето защо изборите у нас почти винаги са опорочени и нечисти.

И ние, Сговора, играхме на тази карта, на тази рулетка със същите средства.

То не може иначе. Щом си в бандата, ще действуваш като бандата.

Всяка партия на власт две печели, четири губи.

Земеделският съюз се създаде в 1899 година, разцъфтя в 1900-1915 година и залиня от 1919 година, когато дойде на власт. Всяка партия, която дойде на власт, господин Памукчиев, две печели, четири губи.

Печели пари, печели влияние, но губи авторитет, губи любовта на народа, губи следващите избори, губи и обаянието си. Защото като дойде на власт, показва какво може и какво не може да направи. А като направи 99 добри дела, те не се виждат. Едно да не направи, му теглят ритника: „Ето на. Видяхте ли, ваща мамица, едно приказвате, друго вършите."

Нито една партия в България, която е била на власт поне веднъж, не се е отървала от тази критика. Особено на опозицията. Тъй като българската опозиция винаги е била безпощадна и неуморима да търси кусурите на противниците си, тя не се е спирала пред нищо, за да уязви противника си и да му докаже две неща.

-Кои са те?

-Първото е, че за нищо не я бива тази управляваща партия. А второто, че ако дойде на власт – ще оправи всичко.

-Може ли да го оправи?

-Естествено, че не може. Как? С какво? С какви средства ще го оправи, когато всичко в края на краищата се свежда само до едно нещо – до пари. А всяка партия, която е на власт, гледа първо да напълни гушката си, второ, джобовете на приятелите си и да остави празна каса на наследника си.

-Но това сте направили и вие,, на 21 юни 1931 година. Сговорът оставя празна каса.

-Тогава бе стопанска криза и всяка каса бе празна.

-Но вашата е била ометена до левче, както казва Петко Стайнов, който е бил тогава министър на железниците.

-Той да си свива куйрука и да мълчи, за да не си отварям устата за него.

В света на политиката има едно възприето правило, както в света на светците - да не се гледа назад, да се гледа само напред. Да не се показват кирливите ризи на хората от една партия, да се показват само хубавите, прани ризи. За кой светец сте чели вие, господин Памукчиев, че е бил развратник, садукей, курвар, пияница, мръсник, подлец? Само за апостол Павел се казва, че той е гонел християните, че е бил римски офицер, ликтор, палач... Но станал ренегат. Това е най-чиста проба ренегат. Изменник на своите. Пришелец при идващите на власт.

На мене ли тия? На дядо ви Буров ли тези библейски евангелски номера? На мене те не минават. Аз знам силата на всяка наука и най-вече силата на науката демагогия. Случаят „Свети апостол Павел" е върхът на християнската демагогия. Вървял си той: палачът, бесачът, стотникът Павел по пътя и чува глас свише, глас отгоре - гласовете свише, отгоре, господин Памукчиев, винаги се чуват най-добре и те са респектиращи ...( намига). „Павле, защо ме гониш, Павле?" Така, мисля, беше. Така му извикал Господ. Той, Господ, си няма друга работа, ами ще гледа един палач и ще се занимава с него. (Дръж ми шапката). Глупости. Павел си е направил сметката:

„А бе, какво ще стане с мене, ако продължавам да беся християните? Ще си остана един обикновен палач с малка пенсия и толкоз! Я да ида при тях, да стана апостол, че да вляза в историята."

И отива при християните ( и понеже всеки палач познава добре враговете си и тези, които гони), скоро изплува сред християните и става ревностен апостол.

Ще ви кажа, господин Памукчиев, че в Дирекцията на полицията три четвърти от агентите, които служеха там, бяха минали през левите партии, и през вашата, и през социалистическата партия, през демократическата... В полицейската школа са предпочитали да приемат агенти, които са били комунисти, защото те бият най-много и гонят най-ревностно. Потурнаците, ренегатите са най-хищното и най-вулгарното племе на света. Затова и апостол Павел е станал токова ревностен, та се е изравнил с вицеучителя, с подофицера в християнството – апостол Петър.

-Господин Буров, не е било точно така.

-А как?

-Хората се осъзнават, променят, превъзпитават...

-Това пък е най-голямата заблуда, господин Памукчиев. В Унгария през 1919 година избухна революция. Дойде на власт вашата комунистическа партия начело с унгарския евреин Бела Кун.

-Умен човек, много умен дори. Предвидлив мъж. Разбира, че не ще успее, ако не спечели селото. И започва да раздава чифлиците на селяните. Там това е най-лесно. Там имаше огромни владения по сто хиляди декара и стотици хиляди безимотни селяни. Земята там е равна като тепсия, като длан. Режи. Давай парцели и по една пушка и казвай:

-Ето ти земята, човече. Иди сега я брани от барон Естерхази.

Барон Естерхази бе най-богатият човек в Унгария и имаше милион и половина декара.

Умно постъпиха Бела Кун и другарите му. Много умно. Това и болшевиките не бяха го направили още, но Бела Кун го направи. Той организира със Самуел Тибори една огромна червена армия, която така разпердушини румънците, че мамицата им разгони.

Всички унгарски офицери от австро-унгарската армия влязоха в тази армия и се биха храбро.

Но стана контрареволюцията, Румъния влезе в Будапеща и всички тези офицери, с малки изключения, се писаха при адмирал Хорти, в бялата армия.

99 на сто от офицерите станаха бели. От червени – бели.

Как ще ми обясните това вие, господин Памукчиев.

С превъзпитание? Със съзнание? Със заблуда? Не. Само с интерес. Човек винаги си знае интереса. И върви с този, който му гарантира земя, пари, успех, просперитет в кариерата.

Сметката винаги е точна.

Тя не лъже. Сметката на всяка една опозиция е също така винаги точна.

Опозицията винаги знае какво иска - власт, пари, лек живот. И говори за правда, тишина, спокойствие, гарантирана сигурност.

Една демагогия, която всички ние сме правили и ще се прави. Защото хората са винаги едни и същи – искат пари, жени, лек живот и леки данъци. Ако може без данъци – още по-добре.

Парламентът е сборище на най-болните амбиции

Баща ми е казвал на Иван Вазов в Пловдив през лятото на 1897 г. когато го чува, че ще става министър на просвещението.

Те са били приятели – членове на бюрото на една и съща партия – на Народната партия.

-Господин Вазов, какво ще получавате като министър?

Вазов му казва.

Баща ми се замисля и му отговаря:

-Не се ли оценявате много евтино?

-Защо да е евтино? Толкова получава един министър.

-Не, вие не сте министър. Вие сте Иван Вазов.

-Какво от това?

-Вие, поетите, не знаете цената си. На вас други в я определят. Книгоиздатели, вестникари – хора, които ви печатат. Но ние, банкерите, знаем цената на всичко. Най-вече на авторитетите. А те се ценят най-високо. Ето защо аз, за да не видя поражението на моя приятел като политик и държавник, ви давам три министерски заплати, но да запазите името си за България и нашата партия. Вие не давате никакви съвети на заседанията на партийното бюро. Не сте полезен с нищо там освен с авторитета си. Следователно най-скъпото нещо на този свят за вас и за нас е вашия авторитет. Аз ще ви крепя. Аз ще ви пазя. Аз ще ви оценя по достойнство.

-И какво ще искате насреща? Нищо не се дава без нищо.

-Нищо. Ще се виждаме, както преди, ще си живеете спокойно, но няма да ви плюят и да ви ругаят учителите и да ви казват в Народното Събрание разни пунгаши от Делиормана и Еленския балкан „хрантутник", „готованец", „негодник", „мръсник", „животно" – защото тези пунгаши имат право да казват в парламента всичко, каквото мислят и каквото им хрумне, и няма закон, който да ги озапти, щото те стоят над закона. Те са ковачите на законите - и ще те плюят и ругаят, а ти ще мигаш и ще мълчиш.

Иван Вазов пък пита Константин Величков, когато той напуска министерския кабинет:

-Защо се радваш, та ти напущаш министерството, властта, хубавата си заплата? <br style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;">-Ще разбереш. Когато излезеш от този кабинет.

-Но ми кажи сега.

-И да ти кажа, няма да ме разбереш.

-Защо?

-Защото детето, що е дете, започва да се пази от пламъка на свещта и на огъня, след като си опари пръстите веднъж.

-Но моля те. Ти си ми приятел, кажи ми истината.

-Истината се изпитва на свой, собствен гръб, като си опариш сам пръстите. Буров те предупреди – аз ти го казвам – сядаш на жарава. Ще си изгориш не само пръстите, но и задника, и авторитета. Тука не се жали никой за нищо. Тука само горят хора, сили, време, таланти – за нищо. За една министерска заплата.

- Ако знаеш – казва му Величков – колко псувни, ругатни и закани съм чувал в този кабинет, ще разбереш защо си отивам с радост.

Отива в ъгъла, взема си бастунчето, завърта го и казва:

-Ако си мъдър, ще ме последваш. Ще идем в Червен рак", ще хапнем по една пържола, ще изпием по две студени бири и ще се разходим из града. И ще бъдем най-щастливите хора. Животът е красив, когато се живее красиво, сред красиви и добри хора. А ти влизаш в глутницата на вълците в Народното събрание. Там е зверщината. Там е скотобойна. И ти ще съжаляваш горко, но ще бъде късно. Сбогом. Аз отивам в бирария „Червен рак".

И отива в бирария „Червен рак", сяда и си поръчва пържола, поръсена с чер пипер, халба бира и започва да яде и да си пие с наслада биричката. Идва гарсонът – момчето за прислуга.

- Какво ще обичате, господине?

- Нищо мило момче. Само ми извикай ваксаджията да ми лъсне обувките.

Волята на клиента е закон за гарсона. Вика той ваксаджията и докато Константин Величков си пие бирата, ваксаджията му лъска обувките. Плаща му се щедро. Да изпие и той една бира, дава едно левче бакшиш на гарсона и му поръчва:

-Сега иди на пиацата за файтони и ми извикай най-хубавия файтон, с най-хубавите бели коне.

Момчето довежда файтона с най-хубавите коне. Сяда Величков в него и обикаля София – гледа, смее се, радва се и си пее.

После се връща у дома си доволен, щастлив и вече не стъпва в нито едно министерство. Вазов го вика – не отива. Вазов го моли, да го навести там, да си побъбрят – неее, не отива човекът. Той си стои настрана. Не чете и вестници. Живее си живота. Вижда, че българският парламент не е сбор на мъдреци, на най-големите умове на България, а сборище на най-болните амбиции – запомни това, господин Памукчиев – на най-злощастните и зловредни хора, влюбени само в себе си, в кесиите си, в славата си, но не и в България.

Константин Величков е единствения министър в България, който се отказа от властта доброволно и стана бедняк. Дъщеря му стана балерина.

Константин Величков би трябвало да се изучава в читанките като гражданин. Един депутат отива при него да ходатайствува да назначи негов роднина за директор на Казанлъшкото училище – родом от Казанлък, роднина на Папазоглу.

Константин Величков го пита:

-Бил ли е някога директор?

-Не.

- Работил ли е като учител?

- Не. Но има влечение към просветата.

- Да. Всеки българин има влечение към просветата, господин депутат. Но да си директор на педагогическо училище и особено на Казънлъшкото, основано в началото на осемдесетте години – първото в България, първото в Европа, първото в света по организация и система на обучение – за това се иска дар божи, иска се любов. Има ли ги той като педагог?

- Ако ги няма, ще ги придобие. <br style="font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;">- Не, това училище учи хора за учители, а не учи чиновници за директори.

- Нищо. Вие го назначете, защото е от нашата партия, другото е лесно...

И моли. И настоява. И заплашва. И писва заслугите му за Народната партия – колко много му е помогнал на изборите.

Изведнъж мъдрият човек Константин Величков, забележете, г-н Памукчиев, как постъпват мъдрите хора на този свят, взема листа с бланка на министерството, слага един печат отдолу – министрите си имаха свои, собствени печати на министерството, което водят, и казва:

-Господин Николов, аз ще назнача Вашия роднина за директор на педагогическото училище в Казанлък, но ви моля, за да има равностойност на услугите и реципрочност, моля Вие да назначите моя роднина Петър Денев от Татар-Паразрджик, също така с диплома, за директор на Вашата банка.

Депутатът е бил и банкер, и фабрикант, и политик, и депутат. Бил е всичко и нищо. Защото хората пенкелер са всичко на власт, и нищо – вън от властта.

А повечето депутати са хора пенкелер – годни за всичко и негодни за работа.

- Но той е негоден за директор – рекъл депутатът.

- Учил е за директор. Завършил е в Кеймбридж, заедно с Иван Евстатиев Гешов, знае пет езика, владее търговска кореспонденция като магьосник.

- Той не може да стане директор на банка, защото няма капитали.

- Добре. А Вашият човек не може да стане директор на Педагогическо училище, защото няма капитал от опит и знания на педагог. И педагогът, както и банката, иска капитал – само че в банката – пари, а в училището – знания... Решете сам – предоставям на Вас...

Депутатът вика, ругае, заплашва го, псува, крещи – Константин Величков взема китарата си – той свиреше великолепно на китара, и запява една италианска калцонета. Оня си отива бесен. И същия ден Константин Величков подава оставка.

Господин Памукчиев, посочете ми един от вашите министри на Отечествения фронт, който сега ще направи такъв жест – да се откаже от властта, да си отиде вкъщи и да каже на жена си: „Жено, край, Робството свърши. Изгря свободата. Да живее България, свободна и цветуща България." Този човек умря в беднота, г-н Памукчиев. Когато почина, той е потънал в дългове. Къщата му бе ипотекирана – вашето младо поколение не знае сега що е това ипотека. Да заложиш къщата си за заем от банката, за пари и тя да бъде продадена на безценица – за да си върне банката борча. Да си вземе парите – това бе ипотеката. Това бе, простичко казано, тази велика дума ипотека. Сега вие освен един гол гъз друго не може да заложите, а някога хората имаха и банки, и кантори, и къщи за залагане. Ето защо вие, г-н Памукчиев, не разбирате думи като креанса, синдик, варантен кредит, рамбуре.

-Господин Буров, а от какво осиромаша Константин Величков?

-Поради честността си.

-И други са били честни, но не са осиромашавали.

-Кой например?

-Иван Вазов.

-Не забравяй, господин Памукчиев, че на Иван Вазов бе подсигурена народна пенсия от 250 златни лева – като рента. Няма жена, няма дете, няма коте – има само една душа. А Величков имаше семейство. Честният човек, който и да е той, винаги изпада в беда. Той не може да прави сделки, да печели пари. Парите се печелят от хитреци, мошеници, дяволи, от хора с дарба да печелят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година 1 милиард...

 

Еее, при цитиране на толкова "сериозни" източници /capital, offnews и 1kam1.eu/ просто смятам да замълча :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега валбос уникални мемоари!!! Също така има едно произведение - Не народ а мърша... Колко странно и двете са от преди много време а все едно вчера са писани...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво намерение да отговарям на всички негласували и недоволни поотделно.

Само на архитекта да кажа - баце, имаш си глава, защо не я ползваш? Уважавам всеки, който вярва в идеология, тя си е негова, като религията. Ама ако не е твоята идеология, ако не си помислил, попрочел, ако не те влече сърцето натам - не си струва.

 

Разбира се, има партии без идеологии, има националисти русофили, има ги всякакви. Тях не ги уважавам. И понякога се дрънкам с тях, но не става дума за това, все пак и те са гласували. Макар и за популисти - все пак са гласували.

 

Момци, вие какво очаквате, бре? Една сутрин да се събудим в идеална държава, в която всички са като японците, всички спазват правилата, законите..... Я ме светнете като как си го представяте това да стане? Ей така само?

 

Еваллата, пичове, шапка ви свалям. Ние ще си пием биричката, а онези, които НЯКОЙ ДРУГ е избирал - те ще работят и за нас?! Страхотни сте, нямам думи! Не може все да чакаме на готово. Трябва и малко да се поразмърдаме. Няма да стане по друг начин. Няма как да ги накараме по друг начин да работят за нас, само с висока избирателна активност. Иначе ще си купят колкото гласове им трябват и разбира се - няма да се осъдят сами себе си. Ама ако излезем всички - колко хора трябва да купят, колко пари трябва да дадат....

И почват да се ослушват. Щото сега ни нямат страха. Я да излязат всички, да е задължително, да разрешат електронното гласуване..... Ще им дреме какво правят, нали?

Сега просто си купуват мангалите и са на власт, а вие сте щастливи от това, но все пак търсите кусури.

Евалла, пичове, всеки купен мангалски глас е щото вие сте аристократи.

 

П.П. Заслужавате си да ви управляват тези, ами такива като мене какви грехове плащаме, не знам.......

П.П.1 Днес на първа инстанция дадоха 4 години ефективно на Цветан Цветанов. Справедлива присъда. И като не гласувате - ще я отменят на следващите две инстанции. Ако вие не спазите съдебна разпоредба 6 пъти като длъжностно лице - ще ви изгният ръкавите. Обаче, щото ние не гласуваме - Цвинокиото на културата - ще се оттърве

 

Бахти търпението имате, верно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толеранс, колеги, моля ви...

Изказвайте лични мнения на воля, но уважавайте личните гледища и на другите.

Спорът е полезен само ако няма плювки между участниците.

В темата има доста интересни мнения, ще е жалко да я del-на.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де роско хубаво, аз казах че искам да гласувам...ама за кого!!!??? Нали като гласуват всички масово пак ще е за тия дето са страшни боклуци... Никъде не казвам че не трябва да се гласува напротив, но когато няма за кого аз няма да ходя, който иска си е негова работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам тия дето гласуват, как са сигурни, че партията за която гласуват също не купува гласове. ДПС отдавна вече не са единствените , които го правят това...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам тия дето гласуват, как са сигурни, че партията за която гласуват също не купува гласове. ДПС отдавна вече не са единствените , които го правят това...

 

Естествено,че всички водещи партии купуват. А кое е по голямо престъпление, купуването или продаването на гласове?

Колкото повече хора гласуват(безплатно),толкова по малко ще са купените и продадените гласове. И най вече,турците няма да са такъв голям фактор ;)

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...