Премини към съдържание

Мамка му и Държава, мамка му и ЕС


Препоръчано мнение

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ей това последното съм го виждал :drinks:

А Габровец да почерпи виждал ли си? :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif

 

Шшшшт, трай си де, ако се разбере, че съм черпил, ще ми излезе лошо име... :rofl:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мани, мани - ако и аз раздуя за габровските подаръци - падна ти реномето...

 

Недей така де, аз те имам за приятел.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, темата е за плюване по ЕС, моля придържайте се към нея :spamer:

За кое по-точно искаш да плюваме по ЕС?Извинявай,че говоря на ТИ без да се познаваме,но чувствам всички тук във форума като добри познати(най-малкото).Та по темата мога да взема отношение за Германия,понеже карах камион тук(модератори,ако смятате че е реклама,изтрийте марката)Мерцедес Атего 814 с шофьорска книжка кат.С.Превозвах елементи за строеж на скеле,сиреч много железа.Друг мой познат караше същия камион за друга фирма,но с кат.В.Законът тук позволява да караш камион до 7,5 т. с кат.В,след като имаш над 10г.стаж на любителска категория.А моят въпрос е-Германците по-глупави ли са от нас или не?,за да позволят това,а в БГ дали има такъв закон,не съм запознат,но не съм виждал поне аз.Друг е въпроса,че от септември месец в целия съюз ще е задължителен и документа за Професионална компетентност.А него тук може да го изкараш за 4 до 5 съботи по 5-6 ч.на събота,и ако те изпращат от фирмата,цялото обучение струва 80 евро.Ако отидеш сам,курса струва 300 евро.Намирате ли разлики между държавите?В БГ има ли преференциални цени,ако те изпращат от фирмата,в която работиш?

 

Аз например не бих плюл по ЕС,а по БГ,която ме изгони,отврати,продължава да ме отвръщава и навярно ще продължава.В която също така неискам да израстнат децата ми,не искам да виждат този манталитет,не искам да виждат,как един чичко,който невидял майка ми на пешеходна пътека,тип Зебра,не я видял(най-тъпото оправдание на света),я ударил дори без да натисне спирачките и сега бере душа в болницата.В която държава за да си регистрирам колата в КАТ на гишето пише-Прием на документи до 16.30,Работно време до 17.30,в 16.38(след повече от 30 мин. разходки)ми приемат документите след скандал и гнусно поведение отстрана на служителката(аз само стоях и мигах на парцали,неможах да повярвам,че държавен служител може да ми говори така,след като съм видял как се държат същите тук в Германия с мен-Ауслендъра).В която държава ми плащат месечна заплата,която тук и с най-нискоквалифицирания труд я вземам за 4 работни дни по 6 часа работа,а в БГ ме скъсват от работа над 8-10 часа.

 

Не плюийте ЕС,без да сте ходили по-надалеч от околовръстното?В ЕС когато работиш си добре,няма напрежение,чувствам се по-сигурен,по-спокоен.Разбира се това си е лично мое мнение,с което не ангажирам никого!!!

 

Да всичко което е написал Ценов е вярно,но разберете,че наистина безплатен обяд няма.Точно този манталитет неискам да виждат и запомнят децата ми,останал от далечното минало на Татово време.Рушветчийство съм сигурен,че има навсякъде по света,но сумите са много по-големи и е на много по-високи етажи на властните хора.В БГ всички искат да се изявяват като такива и затова,куцо,кьораво и сакато взема неща под масата за да задоволят собственото си его,и да се почувстват като всевищни,от които зависи всичко.Благодаря от такава държава!Гадно ми е дори когато пиша това,но вече немога да си крия мислите и изводите за тази държава.Вече нямам място в главата да си ги запазвам само за мен.Реших,че вместо да се оплаквам и т.н. да си хвана пътя и каквото стане.Май взех да прекалявам!?.....Хайде спирам,ако прецените,че съм се отклонил от темата,моля да ми бъде изтрито мнението!Не искам да обиждам никого,пак го казвам!

 

Поздрави на всички!

Редактирано от gepito-vt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се почустваш германец, нито ти, нито децата ти. Дори и след 20год там пак ще си дърво без корен. Не, че тук е годно за живеене :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......Не плюийте ЕС,без да сте ходили по-надалеч от околовръстното......

 

Бил съм в повечето от страните на ЕС. Без Испания, Португалия, UK, Швеция и Финландия, но за не повече от 1-2 месеца накуп. Естествено, че винаги сравнявам подсъзнателно с България. Навсякъде е много чисто, уредено (в пряк и преносен смисъл)и приятно за живеене, защото..... хората така са си го направили. От нас зависи и ние да си го направим тук, така си мисля от 1989 и все още не съм се отказал.

И винаги изпитвам огромно удоволствие, когато се връщам.

 

Както се казваше в един стар виц- Родина, сине :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се почустваш германец, нито ти, нито децата ти. Дори и след 20год там пак ще си дърво без корен. Не, че тук е годно за живеене :icon_crying:

Аз и неискам да се чувствам като такъв,нито пък децата ми.Но поне се чувствам човек.И децата ми ще се чувстват хора.Никой няма да ги мачка,а това ми е най-важното.

 

Бате Тишо,това с околовръстното го написах образно,не съм искал да обиждам никого,по никакъв начин.В Търново имаше идна циганка,която казваше,че е ходила в чужбина,в Шемшево(това е едно село до Търново на 4 км.),та от основата на този неин израз съм го написал така.За повечето хора в този форум знам много неща,че са били или са в чужбина,но това което искаш да стане в БГ,неискам да те отчайвам,но скоро не го виждам.Протести,протести и какво стана-НИЩО!Така нестава,щом не се предават и не ни оттърва-Дунав мост 1 или 2,и с терминалите е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали - вървете и гласувайте.

Ако не знаете за кой - ето ви помощна графика:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате Тишо,това с околовръстното го написах образно,не съм искал да обиждам никого,по никакъв начин.

В никакъв случай не съм възприел нещо като обида. Просто има хора с различни възгледи, аз просто изложих моите.

 

Стига сте се оплаквали - вървете и гласувайте.

 

А това според мен е най-елементарното нещо, което следва да се направи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не си мисли,че децата ти като живеят в Германия и ще казват и ще си мислят,че са българи-никога,няма и да говорят на български. Ще ги докарваш за малко,няма да им харесва в мизерията,няма да са близки с бабите и дядовците,няма да имат приятели-следователно няма да има какво да ги задържа тук,следователно,те вече не са българи,а ти си разправяй каквото си искаш ! Ако ЕС ще ми донесе това,децата ми да не са българи и аз да съм в държава,в която не ми е приятно и съм там само за пари-благодаря,по-добре тук,макар и на бунището ! Аз на това му викам доброволно събиране на еничарите от страна на ЕС. Най-способните и кадърни хора се подмамват с високи заплати и обещания за скучен живот. Ай със здраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не си мисли,че децата ти като живеят в Германия и ще казват и ще си мислят,че са българи-никога,няма и да говорят на български. Ще ги докарваш за малко,няма да им харесва в мизерията,няма да са близки с бабите и дядовците,няма да имат приятели-следователно няма да има какво да ги задържа тук,следователно,те вече не са българи,а ти си разправяй каквото си искаш ! Ако ЕС ще ми донесе това,децата ми да не са българи и аз да съм в държава,в която не ми е приятно и съм там само за пари-благодаря,по-добре тук,макар и на бунището ! Аз на това му викам доброволно събиране на еничарите от страна на ЕС. Най-способните и кадърни хора се подмамват с високи заплати и обещания за скучен живот. Ай със здраве.

 

Всъщност всичко си е до човек, една от колежките ми след като завърши във Франция, където живее семейството ѝ и са идвали в България само за определени периоди от време.. Се върна да живее и работи тук, защото това го чувства, като нейн дом. Затова нека не избързваме със заключенията, всеки човек си има виждания и ценности.. както и аз нямам намерение да ходя никъде, просто пари без дом няма да ме направят щастлив..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...
  • Admin

Ставаме все по-модерни по пътя ни към Европа. :)

 

http://prikachi.com/images/576/8123576A.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Не псувайте държавата господа и дами.Аз бих казал мамкам му и тъп народ.Защото осем мильона души позволиха на двеста и четиредесет свине да ги направят на маймуни.Слави Трифонов го е казал:Нема такава държава.А Аз ще допълня само:Нема такъв народ.Ние не сме народ а стадо овце който си заслужават участа да бъдат доени и клани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...