Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Летни гуми 18'


diko

Препоръчано мнение

Моля, предложете летни гуми 18'. Пролетта идва трябва да се преобувам.

Мисля, че за моя Lancer Sportback 2009г са подходящи следните размери:

215/45R18

225/45R18

235/40R18

Възможно най-малко шумните !(не много скъпи)

Благодаря !

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз лично карам с 225/40/18 мишлен пилот спорт 3 и съм много доволен.Супер пасват на 18 - те джанти, не са много скъпи и лансъра направо лети с тях.Според това е перфектния вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според моите наблюдения "най-верният" размер гуми е 225/45R18. Изборът на марка , модел и шарка на гумата си е строго индивидуален, аз лично харесвам като цяло продуктовата гама за лятото на Continental. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще купувам нови летни гуми, само че 225/50 R17. И идея си нямам какви да взема все още. Ще изчакам да стане малко по-лятно и ще почна да преглеждам тестовете. Континентал - няма да е! Карах вече, бързо заминават, иначе в горещите дни са много добри.

 

Колкото до колегата отворил темата, нека като си избере ме потърси. Ще му вземем гумите доста по-евтино от Диана ;), ако има желание разбира се :).

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шарката "рибена кост", или каквато я наричат, е доста шумна. Разкарах летни гуми поради тази причина. Сега чувам и зимните. Препоръчвам ти асиметрична шарка. Размер!? Придържай се към стандартите на Mitsubishi за нашите коли. По-ниските гуми изискват повече помпане и возията става твърдичка. Броят се камъчетата по пътя. То това май важи за всички нископрофилни гуми, но защо да сваляш още!? Марка!? Тази бих сложил на моята кола : VREDESTEIN ULTRAC CENTO. :) Но когато ги сменях, никъде нямаха от тях :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред смяна на пролет(тя май дойде :) ) и определно смятам на 225 да мина.

Само се чудя 40/R18 или 45/R18 :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

мога да ви кажа за гумите Hankook Evo, няколко неща - 2 сезона ги карах и то с предната ми кола Ситроен Ксара и някаде около 20-25 хил км. минах и те си заминаха (по принцип имаха някакъв грайфер ама не държаха на завои, огромен аквапланинг и т.н). След това сложих Dunlop - разликата огромна. По принцип корейските гуми не държат много. Същото впечатление един приятел има и за гумите Kumho. Сега ми предстои нови гуми 215 45/18' и аз се ровя из нета. Спрял съм се на няколко модела, е все пак трябва да има някакъв баланс цена/качество:

- http://www.toyotires.bg/tire/pattern/proxes-t1-sport

- http://www.toyotires.bg/tire/pattern/proxes-c1s

- http://www.gumi1.bg/Tyre/Bridgestone%20Potenza%20RE%20050%20A%20215/45%20R18%2093Y%20XL%20asymmetric/?tire_id=3286347885211

- http://www.gumi1.bg/Tyre/215/45WR18%20PIRELLI%20TL%20CINTURATO%20P7%20XL%20%28EU%29%2093W%20*E*/?tire_id=8019227235753

Редактирано от jik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои търсене на 235/45/R17 ама нещо високоскоростно.... Hankook Evo-то много го хвалят..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към тези се насочвам:

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/dunlop/maxx-22545-95yzr-p-133567.html

Отлични на мокро и най-малко шумни за класа си.

 

Ще видим и на немците новите тестове:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=160352&SourcePageId=31821

 

 

Благодаря на Rangel Simov за предложението, ще пиша на лс щом взема решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, виж първия коментар под гумите на Дънлоп, много е важен:

 

Когато избирате гуми, вземайте под внимание скоростния индекс. За да имам добро сцепление с гуми със скоростен индекс Y, трябва да е супер горещ ден и да карам със 150 по магистралата, за да успея да загрея гумата до нормална работна температура. Тази гума не е предназначена за БГ. Търсете си летни гуми със индекс V или евентуално W. Тъй като каучака е много твърд, гумата не може да се затопли нормално при нашея климат и има ужасен спирачен път на нашия гладък асфалт. Освен това се пързаля в завоите. Гумата се държи много добре при 40 градуса жега и 20 минутно градско каране по София. Направих тест на един полигон при скорост 100 км, разликата в спирачния път на нормално затоплени гуми и добре затоплени гуми е ~12 метра. Успех и мислете преди да изберете правилните гуми. Нямам забележки към екипа на Автогуми. Много точни и коректни, както винаги.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, трябва да купуваме гуми... :) За момента съм се спрял на това - Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, скоростен индекс W.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не са им дошли всички летни гуми, седи мирен :). Аз искам нещо с нормален скоростен индекс, за да загряват при по-нормално каране. Обаче при 225/50 R17 нещо не намирам нищо различно от W и Y :). За сега май най-доброто в тоя размер налично в Диана е: Dunlop SP SPORT, но ще изчакам :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, трябва да купуваме гуми... :) За момента съм се спрял на това - Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, скоростен индекс W.

 

При тази топла зима направо си изтъркахме зимните гуми. И аз съм на това мнение още повече, че след 2 седмици ще пътувам за Гърция, т.е трябват ми летни гуми с dot поне от миналата година. Може би за новите партиди гуми няма да дочакам.

Някой карал ли е с гуми TOYO? - би ли споделил мнение за тях.

Редактирано от jik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой карал ли е с гуми TOYO? - би ли споделил мнение за тях.

 

Аз съм карал - Proxes T1 - сравнително тихи гуми, много добре се държат на мокър асфалт и много зле на сух и гладък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също със сигурност минавам на 225. Мисля 225/40/18. Ей тия съм ги харесал, някой да ги е карал?

 

Nokian zLine

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз купих 4 бр. летни гуми 18" 215/40/18 Yokohama Parada Spec 2 и ги монтирах днес. Още не мога да изкажа мнение как са, тъй като ги карах от сервиза до работа, което е не повече от 3-4км. градско в задръстванията. Предполагам, че след няколко дни каране, ще мога да дам някакво инфо, но едва ли инфото ще ти бъде полезно тогава.

 

Предишните лета бях две Yokohama (215/45/r18), които са от завода и други две, които са Kumho KU31 215/45/r18 купени края на Август 2011г. за по 400лв бройката, защото скочих в една от "малкото" дупки в София и прецах борда на гумата. Бях много доволен от това, че колата е изключително стабилна в завои и при висока скорост. Както в една реклама на Mitsubishi се казваше: "Не забравяйте, че ние от Mitsubishi не можем да променим законите на физиката, за това карайте разумно". Ако искаш "меко" возене, тези гуми не са за теб.

 

В момента тези 2те Kumho ги продавам, но за съжаление нямам достъчно мнения и не мога да ги публикувам обявата тук. Ако някой се интересува може да пише на лично , за да не нарушаваме правилата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих 4 бр. летни гуми 18" 215/40/18 Yokohama Parada Spec 2 и ги монтирах днес. Още не мога да изкажа мнение как са, тъй като ги карах от сервиза до работа, което е не повече от 3-4км. градско в задръстванията. Предполагам, че след няколко дни каране, ще мога да дам някакво инфо, но едва ли инфото ще ти бъде полезно тогава.

 

 

От къде ги купи и на каква цена ? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се включа, защо 215/40? Оригиналния не е ли 45? На 45 мога да предложа от Диана - Bridgestone RE050A 93Y XL - 291.34 лв/бр с ДДС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се включа, защо 215/40? Оригиналния не е ли 45? На 45 мога да предложа от Диана - Bridgestone RE050A 93Y XL - 291.34 лв/бр с ДДС.

 

Прав си - 45 е оригиналния, но тези ми паднаха на изключително изгодно като цена. В Диана проверих и за Yokohama - нямаха (215x45x18) на склад и щях да чакам за внос минимум 30-45 дни. Тези ги взех с "връзки" - внесени са от Австрия (DOT 2012 ако не се лъжа) за едно Mitsubishi, което за съжаление не е дочакало гумите и продавача искаше да се отърве на момента от тях - по 100лв. за всяка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...