Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Lancer 2008


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От наколко дни чета много обстойно форумът на Mitsubishi Lancer и понеже имам желание да стана собственик на Mitsubishi Lancer 1,5кубика 2008г. искам да ви попитам за мнението Ви за въпросният автомобил. В темите на форума се запознах с някой проблеми като скърцане и проблеми със спирачките (макар че не разбрах дали проблема е толкова сериозен), та въпроса ми е какво можете да ми кажете за автомобила? Като цяло надежден автомобил ли е понеже във Форума се дискутират основно проблеми и човек може да сеключи че не си заслужава инвестицията. Ако може също така да ме посъветвате на какво да обърна внимание при огледа.

 

Благодяря Ви предварително за съдействието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола дето е инвестиция... освен ако не вършиш работа с нея (бус примерно) :-)

 

Ако имаш предвид кривенето на дискове, не е сериозен проблема, но пък дразни.

Аз лично освен дисковете други проблеми съм нямал (48к километра от 2010).

 

Честно казано 1.8 му е малко на това купе.. пък 1.5 незнам.. сигурно харчи малко...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола дето е инвестиция... освен ако не вършиш работа с нея (бус примерно) :-)

 

Ако имаш предвид кривенето на дискове, не е сериозен проблема, но пък дразни.

Аз лично освен дисковете други проблеми съм нямал (48к километра от 2010).

 

Честно казано 1.8 му е малко на това купе.. пък 1.5 незнам.. сигурно харчи малко...

Този 1.5 двигател харчи смешно малко :) Все едно караш дизел ама без недостатъците на дизела. Ако караш нормално без да издевателстваш колата няма да имаш проблеми с дисковете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя дизел бе... харчи колко дизел, ама аз като финиширам, той ще тръгва :). Какво толкова му има на дизела ми :), само тоя ДПФ ми извади душата :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя дизел бе... харчи колко дизел, ама аз като финиширам, той ще тръгва :). Какво толкова му има на дизела ми :), само тоя ДПФ ми извади душата :).

Пределно ясно ти е, че 1.5 двигателя е правен за икономия :) Темата за динамиката не виждам смисъл да я повдигаме :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този 1.5 двигател харчи смешно малко :) Все едно караш дизел ама без недостатъците на дизела. Ако караш нормално без да издевателстваш колата няма да имаш проблеми с дисковете.

............колко малко? В града дава 10л. това малко ли е?1.8 дава около 12л.......а пък криво ляво върви, докато 1.5 движи там нещо.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, какво го плюете този 1.8 двигател? Как ги карате тези коли? Мивека включва ли ви се въобще? Аз на 2-ра правя 100-110 като не минавам 6000 об.. След 4000об. колата излита... малък бил двигателя.... Който иска ще му направя едно кръгче и тогава да говори дали върви или не. За мен двигателя и 143-те коня са си тамън за купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам доста проблеми с дизеловия двигател, но като изключим, че е доста счупен в момента, съм доста доволен от него. Не знам защо го плюете толкова..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, какво го плюете този 1.8 двигател? Как ги карате тези коли? Мивека включва ли ви се въобще? Аз на 2-ра правя 100-110 като не минавам 6000 об.. След 4000об. колата излита... малък бил двигателя.... Който иска ще му направя едно кръгче и тогава да говори дали върви или не. За мен двигателя и 143-те коня са си тамън за купето.

.........въпрос на предпочитания, когато слизаш от 300 коня и се качиш на 140 ,ела ми говори......освен това ,има коли с по 130 -120 коня,коит оса със същото купе и вървят повече ,а харчат по малко......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Насочил съм се към бензин защото в момента карам дизел и не че съм кой знае колко не доволен, но повече не искам да се занимавам с дизели (там като се почнат проблемите и няма свършване). А иначе гледам към 1.5 двигателя понеже не карам агресивно и искам да ми е икономична. Затова попитах дали има някакви проблеми с този дригател и на какво трябва да обърна внимание при огледа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............колко малко? В града дава 10л. това малко ли е?1.8 дава около 12л.......а пък криво ляво върви, докато 1.5 движи там нещо.......

:icon_hmm: 7/100.

Имам 2-ма познати и това им е разхода градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Насочил съм се към бензин защото в момента карам дизел и не че съм кой знае колко не доволен, но повече не искам да се занимавам с дизели (там като се почнат проблемите и няма свършване). А иначе гледам към 1.5 двигателя понеже не карам агресивно и искам да ми е икономична. Затова попитах дали има някакви проблеми с този дригател и на какво трябва да обърна внимание при огледа.

Ако не си агресивен и караш спокойно( въпреки че мощ в една кола винаги би било добре да има, дори според мен задължително, тъй като понякога липсата им е опасна)и ако се возиш сам ( това дебело го подчертавам ) в 60-70% от случаите, тогава да, става да направите такъв компромис.....не забравяйте, че мотора е слаб за това купе и ако го натискате, то разхода ще е далеч от показания по книгите....така по този начин хем ще мъчите колата и вас самия, хем няма да е въобще икономична......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: 7/100.

Имам 2-ма познати и това им е разхода градско.

........аз пък имам 8-9 клиента ,които са с този мотор на колата си и те споделят други неща.....то по каталог на този мотор му дават 7.2л/100 км. градско,но това нали се сещате къде ги прави, в запана Европа където бензина е далеч от нашенския.....най много се усеща при коли с GDI,PSI, FSI и т.н. технологии ,където разликата е колосална, понякога 2-3 литра......това е и причината ,когато карате в Европа,разхода да е един ,по малък ,а когато се приберете в БГ разхода да ви се повиши.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брадаре притежавам същия автомобил 1.5 2008г, смея да твърдя че автомобила си върви нормално не е някаква бегачка! Разхода му е много добър при внимателно каране градско около 8лт а извън градско при съвсем леко натиснат педал на газта разхода е падал дори и на 4,3лт на 100км . Аз на моят автомобил му сложих газов инжекцион(понеже работя с него като TAXI) и сега разходът ми е около 10-12лв на 100км. Колкото до проблемите, да има си и болежки но то кои автомобил няма??? По принцип кривят дискове , износват се водачите на спирачните апарати, и има едни специфични скърцания. Но тези проблеми са лесно отстраними и не са скъпи. По голям проблем е шумът в купето !!!! На моменти наистина е твърде силен!!!

Редактирано от Velikov78
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брадаре притежавам същия автомобил 1.5 2008г, смея да твърдя че автомобила си върви нормално не е някаква бегачка! Разхода му е много добър при внимателно каране градско около 8лт а извън градско при съвсем леко натиснат педал на газта разхода е падал дори и на 4,3лт на 100км . Аз на моят автомобил му сложих газов инжекцион(понеже работя с него като TAXI) и сега разходът ми е около 10-12лв на 100км. Колкото до проблемите, да има си и болежки но то кои автомобил няма??? По принцип кривят дискове , износват се водачите на спирачните апарати, и има едни специфични скърцания. Но тези проблеми са лесно отстраними и не са скъпи. По голям проблем е шумът в купето !!!! На моменти наистина е твърде силен!!!

 

Някакви специфички изисквания при поставянето на газта? Някъде четох че се коригирало нещо по клапаните! Питам понеже се двуомя между една която е бензинова и една която има вече сложена газ.

В момента карам 1,5dci 80кс. и съм доволен от двигателя. Мисля че тази няма да е по-лоша като динамичност.

Редактирано от Georgi Yordanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го подвеждай, че отстраняването на проблема със спирачките и кривенето е евтин :)... другото може, но това определено не е.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........аз пък имам 8-9 клиента ,които са с този мотор на колата си и те споделят други неща.....то по каталог на този мотор му дават 7.2л/100 км. градско,но това нали се сещате къде ги прави, в запана Европа където бензина е далеч от нашенския.....най много се усеща при коли с GDI,PSI, FSI и т.н. технологии ,където разликата е колосална, понякога 2-3 литра......това е и причината ,когато карате в Европа,разхода да е един ,по малък ,а когато се приберете в БГ разхода да ви се повиши.......

Значи твоите 8-9 клиента могат да се постараят повече за да смъкнат разхода. Съгласен съм, че нашите горива са по-скапани от западно-европейските, но това не е толкова голям фактор както го описваш специално за този мотор, тъй като разход в границите 7-8/100 е постижим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви специфички изисквания при поставянето на газта? Някъде четох че се коригирало нещо по клапаните! Питам понеже се двуомя между една която е бензинова и една която има вече сложена газ.

В момента карам 1,5dci 80кс. и съм доволен от двигателя. Мисля че тази няма да е по-лоша като динамичност.

Такси ли ще караш, че ти трябва газова? Струва си ако въртиш много километри иначе само ще се набуташ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи твоите 8-9 клиента могат да се постараят повече за да смъкнат разхода. Съгласен съм, че нашите горива са по-скапани от западно-европейските, но това не е толкова голям фактор както го описваш специално за този мотор, тъй като разход в границите 7-8/100 е постижим.

........споделям тяхното мнение.....и те не са таксиджии........ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си агресивен и караш спокойно( въпреки че мощ в една кола винаги би било добре да има, дори според мен задължително, тъй като понякога липсата им е опасна)и ако се возиш сам ( това дебело го подчертавам ) в 60-70% от случаите, тогава да, става да направите такъв компромис.....не забравяйте, че мотора е слаб за това купе и ако го натискате, то разхода ще е далеч от показания по книгите....така по този начин хем ще мъчите колата и вас самия, хем няма да е въобще икономична......

+1 :yes3: Точно поради тази причина преминах от 1.6 на 2.5. Няколко пъти мощността ме спаси от огъване на ламарини. Няма време за спирачки като тръгват да завиват и пресичат пред теб и не внимават. За щастие ниската предавка и оборотите са ме спасявали от ПТП. Преди неведнъж са ми присветквали с фарове разни волва, актроси и др. влекачи на баира при витиня. С 4 човека и багаж съм дал газ, стиснал съм зъби и нищо не се случва. Слабото наистина изнервя, изпреварванията трябва да се преценяват много добре и като цяло липсва удоволствието да усещаш тласъка в гърба. Е, моят извънградски е колкото градския на 1.5 (7,5-8.0), в града е х2, но не е Лансер :) . помни че като я натискаш да ускорява и да върви с над 120, разходът ще се доближава плътно до този на 1.8.

1.5dci ще го чувстваш по-мощен в движение, от някаква скорост и последващо ускоряване, защото има повече тяга въпреки ~еднаквите коне. Та зависи как ще я караш, какво искаш от колата и за какво ще ти трябва. Какво да провериш при оглед не знам, защото не съм запознат. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 1.5 бензин - потвърждавам че разхода градско е 9.5-10.

Иначе съм доволен от колата и лично аз си я намирам повече от достатъчно пъргава и добре дърпаща по светофарите, но това е въпрос на субективна преценка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 1.5 бензин - потвърждавам че разхода градско е 9.5-10.

Иначе съм доволен от колата и лично аз си я намирам повече от достатъчно пъргава и добре дърпаща по светофарите, но това е въпрос на субективна преценка...

Напълно нормален и обективен разход за БГ.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брадаре притежавам същия автомобил 1.5 2008г, смея да твърдя че автомобила си върви нормално не е някаква бегачка! Разхода му е много добър при внимателно каране градско около 8лт а извън градско при съвсем леко натиснат педал на газта разхода е падал дори и на 4,3лт на 100км . Аз на моят автомобил му сложих газов инжекцион(понеже работя с него като TAXI) и сега разходът ми е около 10-12лв на 100км. Колкото до проблемите, да има си и болежки но то кои автомобил няма??? По принцип кривят дискове , износват се водачите на спирачните апарати, и има едни специфични скърцания. Но тези проблеми са лесно отстраними и не са скъпи. По голям проблем е шумът в купето !!!! На моменти наистина е твърде силен!!!

........не съм ти "брадаре" ( не знам какво начи това даже) нито съм ти пъдар или тем подобни,исках да кажа да слезнете малко на земята с този разход на гориво и нещата не са такива ,както някои ги описват.....бил карал " с много внимателно и леко натискане напедала..." всички знаем как карате, и то не е внимателно ,а се влачите по пътя и инзервяте останалите участници в движението , с цел само и само да спестите 20 мл. от горивото си.....то и аз с джипа ако го карам като теб, разхода ще ми е 8 а не 18 но........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7X1,5 и ще се съглася.

По каталог този автомобил харчи близо 9л на 100 в града, така че дайте да не си пишем желания разход, а действителния при реално градско шофиране.

:D :D :D смех в залата.......мечти, мечтиии......те хибридите харчат по 4-4.5 на 100 км първите 120-130 км. а след това става към 6-7-8 и т.н. литра.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже и хибридите с 1,5 двигател (Тойота), трудно харчат под 5-6л в града - реален среден разход за чисто градско смятан за няколко месеца (2-3000км - това са мои преки наблюдения над такъв автомобил).

......точно за това говоря ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...