Премини към съдържание

Качествени части


Itzo

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. За съжаление Галанта ми днес имаше ПТП.

 

За щастие съм с Каско та ще си покрия щетите финансово, но ми се налага да сменям фарове/мигачи/броня/решетка/броня.

 

Огледах познатите ми фирми с интернет каталози и ми се появиха няколко въпроса относно качеството и реших да попитам тук първо. Така или иначе ще купувам нови части, поне да са качествени.

 

Първото беше относно фаровете - гледах ТОЗИ ФАР и на производител пише само E-mark, което след малко ровене се оказва, че не е марка на производител, а сертификат за качество. Та въпроса ми е, качествени ли са тези фарове? Защото във drive.bg намерих ТЕЗИ и при тях пише само до 1998. Има ли някаква разлика за фаровете преди/след 1998, за която трябва да внимавам или?

 

 

Другия ми проблем е относно решетката - в drive.bg e 48 лева, а във autopower.bg същата решетка, на същия производител е близо 4 пъти по-скъпа.

 

 

И последният ми въпрос е относно бронята - намерих тази - autopower.bg и се чудех дали ще стане за моя галант, защото моя е с кръглите халогени, а не с продълговатите.

 

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за претърпяното от теб ПТП и за това, че не мога да отговоря на нито един от въпросите ти. И се радвам, че няма пострадали хора. Колите се ремонтират или сменят. Въпрос на пари, време и нерви. Желая ти успех с ремонта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, за щастие никой не е пострадал, но сестра ми, която е карала колата беше доста уплашена. Лично бих го намерил калъфа дето и е отнел предимството и поговорил с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: купи си оригинални части втора употреба и въобще няма да сгрешиш. Звъни на Сашо от Ямбол, на Тодор от Враца, на Ветов, пускай си тема във форума или търси в мобилето. Успех с ремонта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случилото се колега. Аз бих те посъветвал да си намериш запазени неща втора употреба, поне знаеш, че ще са наистина оригинални частите. За тези линкове които си дал, аз лично не мога да ти дам съвет. Но може да поразпиташ, някой от колегите от форума, които предлата части втора употреба. Може да пишеш на alex2511, предполагам, че има нещата, които ти трябват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Проблема е, че сестра ми е отбелязала плащане с фактури, а не експертна оценка. След обаждане на застрахователя ми казаха, че сигурно неможе да променят опцията за плащане, но информация мога да получа чак утре, след регистриране на щетата в системата.

 

Иначе и на мен първата ми мисъл беще за втора ръка запазени - хем оригинални, хем по-евтини в някои случай.

 

Но както и да, реших да потърся нови части, ако решат да се заядат и да не ми променят платежния вариант.

Редактирано от Itzo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В някои каталози наистина дават различни фарове - до 12.98 и след това до 2003 г. Обаче фаровете са еднакви. Поне аз така знам.

Бронята ще стане, но трябва да си купуваш и халогени за нея.

Решетките и те трябва да стават която и да избереш. Видимо има разлика в решетките с авансовата (avance) броня, но твоята е дизел и там такава модификация няма, така че според мен всяка решетка ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Проблема е, че сестра ми е отбелязала плащане с фактури, а не експертна оценка. След обаждане на застрахователя ми казаха, че сигурно неможе да променят опцията за плащане, но информация мога да получа чак утре, след регистриране на щетата в системата.

 

Иначе и на мен първата ми мисъл беще за втора ръка запазени - хем оригинални, хем по-евтини в някои случай.

 

Но както и да, реших да потърся нови части, ако решат да се заядат и да не ми променят платежния вариант.

 

Фактури за употребявани части не се ли издават?

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за коментарите, колеги. След доста обстойно търсене се отказах да купувам нови фарове и ще търся 2ра ръка, пък парите ще ги избия от някъде другаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да не ти пробутат от англичанка, че нали имат разлика в рефлекторите - ще заслепяват, понеже "лястовицата" им е обърната на другата страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай при Сашо от Ямбол би трябвало да може да ти издаде фактура за части . При него са втора ръка !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактури за употребявани части не се ли издават?

 

Издават се бре, как да не се издават, аз даже за нови части издавам, :lol: та какво ли остава за употребявани ..

 

 

Благодаря отново за коментарите, колеги. След доста обстойно търсене се отказах да купувам нови фарове и ще търся 2ра ръка, пък парите ще ги избия от някъде другаде.

Колко души още трябва да ти пишат да се свържеш със Сашо, та да разбереш, че парите няма да ги избиваш от другаде, а ще ти издаде човека документ ..:)

И гледай каква броня взимаш, че на дизела има специален отвор за охлаждане на кулера ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

При Сашо търсих фарове, но нямаше. След което намерих от една морга оригинални.

 

Бронята пасна супер, решетката и тя.

 

Със застрахователя също нямаше проблем да ми платят чрез експертна оценка, която ми покри всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...