Премини към съдържание

Зимни гуми за Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

чудя се какви гуми да си сложа за зимата на колата (Аутлендър 2011 г. 2,2 DI-D) . В момента съм с Мишлен Алпин 4х4 215/70/16''. Никак не съм доволен от тези гуми , тъй като са много шумни и никак не държат на завой при мокъро пътно платно. Като карам по завои, почти на всеки завой ми светят лампите за стабилизиране и хлъзгане. С износените летни гуми колата се държеше много по-стабилно на мокър участък.Оригиналните ми джанти са 18" и си мисля дали причината не е във височината на зимната гума, която заради по-малкия цолаж на зимната джанта е доста висока (70). Моля да споделите вашите наблюдения относно марката и модела на зимни гуми които ползвате .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През зимата карам същия размер, но Bridgestone Blizzak DM-V1.

Изключително съм доволен. На сняг е перфектна. На дъжд държи, но издава специфичен свирещ звук, който мен лично не ме дразни, даже го харесвам. В завоите също се чува как зацепва, защото самата гума е много мека и леко свисти. Това, че гумата е мека обаче не означава, че се износва бързо. В момента моите са за 3-та година на колата и са с доста голям протектор, като са си меки, така както ги купих.

Като се износят най вероятно пак ще си купя такъв модел.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страннно. Карах Outlander 4 години с този модел на Мишлен и нямам оплаквания. Последната година на мокро започнаха да светят лампи, но това се случваше най-често на лед.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След консултация със специалист от гуми-център, причината е че каучука се е втвърдил и това е причината да се хлъзга автомобила. Гумите са купени 2011 г. зимата. Разочарован съм от тази марка МИШЛЕН ... Утре ще качвам тези гуми http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/22555-102h-p-131247.html , като ги покарам ще споделя мнение .

Редактирано от babachev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

чудя се какви гуми да си сложа за зимата на колата (Аутлендър 2011 г. 2,2 DI-D) . В момента съм с Мишлен Алпин 4х4 215/70/16''. Никак не съм доволен от тези гуми , тъй като са много шумни и никак не държат на завой при мокъро пътно платно. Като карам по завои, почти на всеки завой ми светят лампите за стабилизиране и хлъзгане......

 

Същото мога да кажа за Hankook Icebear w300 .. ужасни гуми.. не знам как ги изтраях 3 години. Само качествата на колата ми помагаха.. не и гумите.. Миналата зима с 10 км ч на 1ва при слизане от Шилигарника колата продължи направо в мантинелата .. и направи колата да изглежда смешна в очите на всички не-SUVта влачещи се зад мен... Чуствах се 10 пъти по-сигурен с Роувъра ми 75 с гуми Гиславед от колкото в 4х4 SUV с тоя Hankook..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал това, макар и да е нова:

http://www.nokiantyres.com/tyre?id=32756177&group=2.01.02&name=Nokian+WR+SUV+3&size_id=T428610

 

Просто по-сигурни зимни гуми от Nokian според мен няма...

 

Иначе втора зима тук ще търкалям Falken Eurowinter HS439. Колата си дойде с тях, ще карат трети сезон (първият е в Германия) и честно казано бях скептичен в началото, но се справят изненадващо добре - не съм имал нито една лампа, никъде колата не е мръднала и на сантиметър. Хапят здраво и не пускат, така че чистосърдечно мога да ги препоръчам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През зимата карам същия размер, но Bridgestone Blizzak DM-V1.

Изключително съм доволен. На сняг е перфектна. На дъжд държи, но издава специфичен свирещ звук, който мен лично не ме дразни, даже го харесвам. В завоите също се чува как зацепва, защото самата гума е много мека и леко свисти. Това, че гумата е мека обаче не означава, че се износва бързо. В момента моите са за 3-та година на колата и са с доста голям протектор, като са си меки, така както ги купих.

Като се износят най вероятно пак ще си купя такъв модел.

Поздрави.

 

+1 за Blizzak-а. Не съм с Оутлендър, но миналата зима в снега, на голо предно, бях единствена кола, която издрапа до махалата и то без вериги. Двама с все 4х4 си останаха на последния завой и мнооооооого им се смях :) Тая зима ще им е втори сезон и бях малко притеснен как ще се държат, но написаното ме успокои.

С Мишелин-а приключих преди 4-5 години точно заради серията Алпин. Нови от магазина - кукла. След 2 месеца топла зима дойде снега и ... си купих други.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 Зими карах с пирели скорпион и аис , много съм доволен от тях 235/55/18 не съм закъсвал никъде с тях тази зима съм с бриджстоун близак ще видим на снега как са. Да имат малък шум при висока скорост 235/55/18 (брат ми купи миналата зима 225/45/17 на неговата кола с предно и се справяш много добре стях препоръчани от него).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

аз си сложих вредщайн, засега на сухото нямам оплаквания, предпочетох по-добрите показатели на мокро и нисък шум - пред тези на сняг и лед.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал това, макар и да е нова:

http://www.nokiantyres.com/tyre?id=32756177&group=2.01.02&name=Nokian+WR+SUV+3&size_id=T428610

 

Просто по-сигурни зимни гуми от Nokian според мен няма...

 

Иначе втора зима тук ще търкалям Falken Eurowinter HS439. Колата си дойде с тях, ще карат трети сезон (първият е в Германия) и честно казано бях скептичен в началото, но се справят изненадващо добре - не съм имал нито една лампа, никъде колата не е мръднала и на сантиметър. Хапят здраво и не пускат, така че чистосърдечно мога да ги препоръчам.

Точно тези гуми качих. Карам ги вече месец, мога да кажа че се държат перфектно на мокър и заледен път.За сняг още нямам впечатления...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги купих железни джанти 16",разбрах,че трябва да сменя гайките да са с конус,в сайта на ЕМ Комплект са два размера L 28 и L 30 някой ще ми каже ли имат ли значение тези 2мм,освен това по дългите пред конусната част имат и малка цилиндрична част.Благодаря предварително,на всички лека и безаварийна година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

След консултация със специалист от гуми-център, причината е че каучука се е втвърдил и това е причината да се хлъзга автомобила. Гумите са купени 2011 г. зимата. Разочарован съм от тази марка МИШЛЕН ... Утре ще качвам тези гуми http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/22555-102h-p-131247.html , като ги покарам ще споделя мнение .

Изкарах зимата с тези гуми http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/22555-102h-p-131247.html , наистина са ПЕРФЕКТНИ . Не съжалявам за избора си, наистина са много добри. Сега трябва да се оборудвам с летни гуми и се чудя какви . Нокиан са най-добри в зимните гуми, но незнам как са с летните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...