Премини към съдържание

България вече има първата завършена магистрала


Препоръчано мнение

  • Admin

След 40 г. работа България вече има първата завършена магистрала.

Да ни е Честито!

 

http://dnes.dir.bg/news/otkrivane-avtomagistrala-trakia-14441410?nt=4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли че в началото вече е за ремонт?

 

Май не си минавал покрай Пазарджик , с над 100 с Лансера е доста некомфортно, а Колта подскача между лентите :icon_doh:

 

П.С Сега видях , че може и да питаш за Хемус... то пък там през 50% от магистралата ограничението си е 90 заради "неравности по пътя" :help:

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я сефтосах-Пловдив-Бургас-няма и два часа,Бургас -Варна-2часа.... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

И малко хумор по темата.

 

Защо магистрала “Тракия” се казва така ?

Кръстена е на името на племето направило първата копка.

 

 

След като се разбра, че 200 км. няма нито бензиностанция, нито тоалетна веднага се появиха интересни снимки.

 

http://www.picvalley.net/u/2888/16575343737826568461373953595IZ9IrkRwi0MiGC6e65GN.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

След като се разбра, че 200 км. няма нито бензиностанция, нито тоалетна веднага се появиха интересни снимки.

 

Даа, миналата година бях изпаднал в шок и ужас, добирайки се едвам-едвам със светеща ламБа до разклона за Ямбол. :icon_doh:

Тъй че зареждайте резервоарите овреме. :)

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да видим дали ще доживеем Варна - София магистрала :)

 

 

 

Абе не знам дали ще доживеем магистрала Варна-София ама дано скоро направят магистралата Черно море (Бургас-Варна) Пак е файда :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честита новата магистрала. Не искам да съм най-големия песимист, но смятам, че ако доживеем София-Варна, то ще е в доста напреднала възраст. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честита новата магистрала. Не искам да съм най-големия песимист, но смятам, че ако доживеем София-Варна, то ще е в доста напреднала възраст. :icon_crying:

Няма такова нещо, само трябва да продължаваме да избираме комунисти и ДПС-ари и е готова за нула време. Ето, дойдоха на власт и за 2 месеца Тракия е готова. Още 2-3 и ще завършат и Хемус.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е било приятна гледка за окото, нов и лъскав път, без бабуни и кръпки. Там удоволствието от шофирането е като на "бял човек".

За магистрала Тракия кръпките и бабуните са "даденост", едно кафе не може да се изпие без да се олее кората на вратата, стелката или коленете в някои нейни участъци от подскачането.

Същото нещо е и в града. Току що асвалтирана улица и след известно време копка и кръпка. И не винаги последната е заради некачествена настилка, а просто кабеларки, електро енергото или ВИК са се сетили че трябва нещо отдолу да доремонтират.

Не зная дали има някакво правило за магистралите, но на определена квадратура ако има повече от еди колко си кръпки, добре е този участък от нея да се затвори и преасвалтира наново, а парите да се поемат от фирмата изпълнител, ако настилката е още нова. Защото въпрос на време е всичко да се омаже и там. В крайна сметка ако всичко е бизнес и не се прави за интереса на хората е жалка картинка.

Все пак колкото и по-висока скорост да е позволена на магистралата, риска ми се струва някак си по-намален в сравнение с пътя с 2-те ленти и насрещтното от Стара Загора до морето. То и преди по този път се шпореше често с над 100 в накои участъци...

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че ги има комунистите, за да имат някои оправдание за простотията си. А може и наследствена да е... Простотията :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Същото нещо е и в града. Току що асвалтирана улица и след известно време копка и кръпка.

Още ли ти правят впечатление тези неща ? ..:)

Това не е нищо ново, а си е традиция за града в който живееш ..;) Още преди 30 години Тодор Колев обясни по телевизията за какво служи асфалта в Пловдив, за да залеят с него улиците, преди да започнат изкопните работи ..:D

 

По темата: И сега какво, вместо да се кефим на новата магистрала, по стара българска традиция ще ровим кой има по голяма заслуга за направата и, и защо другата партия не я е направила преди това ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На всеки е ясно, че всичко в България е построено само от един... Де що има заслуга - негова е, спор няма.

 

Моля, радвайте се на новата придобивка и не политизирайте темата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Участъкът от Долна Диканя до пътен възел "Дупница - Север" на автомагистрала "Струма" бе официално открит.

 

http://www.focus-news.net/?id=n1808896

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
  • Admin

Магистрала "Хемус" напредва.

 

http://dnes.dir.bg/news/jablanitza-magistrala-hemus-16303358?nt=4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама след 10 години. Дотогава всички от Галант ще сме минали на някое старо Ево и ще се кефим на кончетата прелитащи покрай Царевец. Аз мисля да спра с мечтите, защото всяка дума на депутатите е предпоследна и не се знае дали догодина това няма да е кауза, в която те не виждат смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да ама след 10 години. Дотогава всички от Галант ще сме минали на някое старо Ево и ще се кефим на кончетата прелитащи покрай Царевец. Аз мисля да спра с мечтите, защото всяка дума на депутатите е предпоследна и не се знае дали догодина това няма да е кауза, в която те не виждат смисъл.

 

Нищо, нека си помечтаем малко. :icon_angel:

 

До тогава ще сме минали на хибриди и по новата магистрала ще спираме принудително, за да зареждаме с ток. :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, нека си помечтаем малко. :icon_angel:

 

До тогава ще сме минали на хибриди и по новата магистрала ще спираме принудително, за да зареждаме с ток. :tok:

 

Аз пък мисля, още да си търкалям колта до тогава :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • Admin

Вече имам още една магистрала - Марица. Да ни е честито! :icon_thumbup:

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...