Премини към съдържание

Да монтирам ли обикновена АГУ ?


Препоръчано мнение

Искам да монтирам обикновена АГУ на Colt 1.3 99г. Знам,че газовият инжекцион е по-добре,но не ми се влагат толкова средства. Изчетох доста по темата,но искам мнения и съвети от собственици на такива автомобили.Колата е на дъщеря ми и се кара повече градско,но не се спира,нали се сеща те :D

Предварително ви благодаря :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко теми по въпроса:

Моят сайт

Моят сайт

Моля, абстрахирайте се от глупавите въпроси от моя страна във втората тема :)

Моят съвет - монтирай смело, щерката няма да се разсърди, но файда няма да усетиш, понеже ще кара двойно повече :D

Да, и още нещо - повече от 400лв не би трябвало да струва газовата, ако всички части са нови. Сложи симулатор, чрез който ще се изключват бензиновите дюзи. Ламбда-сондите няма да правят проблем. Чека няма да свети... Ако свещите и кабелите са добре, няма и да гърми.

Това е в общи линии :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

искам само да добавя ,че с газовия инжекцион ако я караш само градско тая кола цяла година ше го избиваш ..

тя докато вдигне температура да обърне горивото пак ше даваш 20 кинта на 4,5 дни за Бензин ,поне зимата де .. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията колеги.Карал съм 15г. коли с газови уредби,но не са били инжекциони.Като попитах в няколко сервиза какъв ще е резултата от обикновената,не че незнам какво ще е.Веднага казват,ако искаш да ти гръмне дебитомера слагаме,но на твоя отговорност.А колкото до цените,хубава уредба с монтаж около 500лв. Колегата където казва,че няма да имам файда защото ще се кара двойно повече.То колега на къде повече не знам в момента правя рампа до външната тоалетна да може да влиза с колата и там :icon_thumbup: :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях много доволен с обикновенна газова на 1.6 97-ма.Супер-2г. никакви ядове,перфектен разход от около 8 газ градско.След тия две години кюфна няколко пъти и останах без дебитомер и филтър.

Сега дебитомера е заминал ми дава 12-13 газ,10 извънграда.И аз доста умувам дали да не мина на газов инжецион.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все това казвам, че е твърде голям риск да се слага обикновена АГУ на 4G92 мотора... Колкото и да е кадърна инсталацията, колкото и да има там кихалки и тем подобни, риска винаги е на лице...един път ще "думне" и това може да е пагубно за дебитомера, който всички знаем нов е половин колт пари... Тъй като при 4G13 мотора няма дебитомер, този риск отпада...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че моят мотор няма дебитомер?

 

Точно така, при теб има датчик за налягането в колектора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, имах Лансър с мотор 4G15. Мисля, че този двигател има дебитомер - някаква "пита", която се пъха във въздушния филтър. Бях с обикновена газова уредба и за целия период на каране с газовата уредба ми е "кихала" два пъти. Газаджиите бяха сложили един алуминиев фланец, надупчен, покрит с гумена лента. И при двете кихания лентата беше излязла от фланеца. Следваше просто слагане на гумената лента. Това не предпазва ли от унищожаване на дебитомера или аз съм късметлия ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, имах Лансър с мотор 4G15. Мисля, че този двигател има дебитомер - някаква "пита", която се пъха във въздушния филтър. Бях с обикновена газова уредба и за целия период на каране с газовата уредба ми е "кихала" два пъти. Газаджиите бяха сложили един алуминиев фланец, надупчен, покрит с гумена лента. И при двете кихания лентата беше излязла от фланеца. Следваше просто слагане на гумената лента. Това не предпазва ли от унищожаване на дебитомера или аз съм късметлия ?

Твоят двигател няма дебитомер (поне така мисля), ако е този двигател:

Моят сайт

Дебитомерът е в една кутийка, която е непосредствено след филтърната кутия и се вижда отвън. Понякога старите неща са по-добри от новите :). Имам предвид двигателите - старите 4G15, 4G13 нямат дебитомери, с делко са (което газаджиите много го харесват), дюзите им са с 4 големи отвора (тук вече карам наизуст) и т.н.

Абе... 4G13 е перфектният двигател за обикновено газифициране. Ако беше карбуратор, щеше да е още по-съвършен :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден сложих уредба. Mimgaz-Турска знам,че сега ще почнете защо Турска а не Италианска.Майстора каза,че вече разликата между едното и другото е вече само в цените,всичко е едно и също.Колага за сега върви добре,но по някога светва чека.Има имулатор,мисля че е за дюзите.Смених въздушния филтър и трябва да направя една диагностика да видя свещите и кабелите как са,макар че колата работи добре.Кажете горе-долу какъв разход да очаквам и какво още може да се направи да не свети чека?Тези дни като навия повечко километри ще напиша още мнения.

Редактирано от excalibur
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога светва чека? Само на обороти или когато си иска?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога светва чека? Само на обороти или когато си иска?

Като запаля изгасва и след малко светва,после може пак да изгасне.Абе горе долу когато си иска свети когато иска не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоят двигател няма дебитомер (поне така мисля), ако е този двигател:

Моят сайт

Дебитомерът е в една кутийка, която е непосредствено след филтърната кутия и се вижда отвън. Понякога старите неща са по-добри от новите :). Имам предвид двигателите - старите 4G15, 4G13 нямат дебитомери, с делко са (което газаджиите много го харесват), дюзите им са с 4 големи отвора (тук вече карам наизуст) и т.н.

Абе... 4G13 е перфектният двигател за обикновено газифициране. Ако беше карбуратор, щеше да е още по-съвършен :D

 

Аз съм с 4G15 двигател 12V и има дебитомер. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като запаля изгасва и след малко светва,после може пак да изгасне.Абе горе долу когато си иска свети когато иска не.

 

Направи си проба: излез някъде извън града и запали на бензин. Като вдигнеш някаква скорост, мини на газ и покарай, само не оставяй колата по инерция. Ако чека не светне, отбий някъде и остави колата да поработи на празен ход, пак на газ. Ако малко след като си спрял, чека светне, е твърде вероятно сместа на празен ход да идва леко встрани от нормалната, което е леко дразнещо, но не е страшно.

 

Ако газта е по-калпава от обичайното, понякога чека също светва.

А ако светва когато си иска, без значение от режима на двигателя, пусни една диагностика и виж на какво точно се сърди.

Редактирано от tef4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като запаля на бензин и мина на газ,след около 3/4 сек. чека светва.Като покарам 3/4 мин. и колата остане за малко на ниски обороти чека изгасва и повече не светва.Не съм правил диагностики,защото имам малко други проблеми и нямам време.Разхода мисля,че е добре около 8/100 смесено каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

След като запаля на бензин и мина на газ,след около 3/4 сек. чека светва.Като покарам 3/4 мин. и колата остане за малко на ниски обороти чека изгасва и повече не светва.Не съм правил диагностики,защото имам малко други проблеми и нямам време.Разхода мисля,че е добре около 8/100 смесено каране.

 

Значи едва ли е нещо притеснително. Пък и това не е немска таратайка да трупа грешки и да гасне :) Предполагам, че иска още малко дорегулиране, но едва ли е спешно.

Разхода горе-долу бива, но не знам колко ти етежко крачето. Нашия (1.6) в момента ми прави 8.4 смесено, ама аз имам олово в подметките ... ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

най-вероятно свети чека от ламбда сонда, явно и за нея трябва някъв симулатор ама не е фатално, ако не ти "бърка" в очите много карай

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...