Премини към съдържание

Таблет


Препоръчано мнение

Това е като да сравняваш fast food франчайзи (McDonalds, KFC и т.н.) с ресторант.

 

Защо трябва да ги сравнявам, просто ценовия диапазон вече му отваря повече възможности. За тези пари спокойно може да гледа таблети комплект с клавиатура или лаптопчета..

 

И все пак мисля, че Илийката ще се придържа в ценовия диапазон на посочените 3 таблета, които е изредил и последните постове са напълно излишни. За това приключвам писането ми по тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ха, благодаря на всички за мненията, Момчиле, убав е нексуса, ама не ща да давам толкоз пари за нещото. Ще дам 100лв за леновото, примерно и за тея пари получавам един кенеф, дето я го ползвам нявга за скайп и малко нет, я не. Щерката може да си играйка на някакви игрички от типа на фирмените на нокия ц2 например и ще е доволна...

п.п. за нексуса трябва да додам 317лв :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 500 лв ще си вземе нетбукче, което няма да му върши почти никаква работа :) Браузването през него ще е куцо, защото браузърите ще се зареждат като за десктоп, но в резолюция като за таблет. Процесора е в общия случай куц и бавен IntelAtom, игри освен най-простите няма да вървят (или ще му се иска да не вървят), няма да има GPS, тежи 2 пъти повече и изобщо единственото предимство е физическата клавиатура (прочее заради малките й размери почти толкова неудобна, колкото и екранната на таблета). А да не забравя, че ще ползва Windows7 Starter, на който нямаш право да му смениш дори тапета!

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Като стана дума за физическа клавиатура, виж Asus PadFone. Това нещо е отделен телефон с "таблет" (телефона се слага в него и работи като таблет) и като бонус можеш да си вземеш клавиатура която е специализирана за комплекта и всичките правят 1 лаптоп. С бонус - всеки компонент си има собствена батерия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, благодаря на всички за мненията, Момчиле, убав е нексуса, ама не ща да давам толкоз пари за нещото. Ще дам 100лв за леновото, примерно и за тея пари получавам един кенеф, дето я го ползвам нявга за скайп и малко нет, я не. Щерката може да си играйка на някакви игрички от типа на фирмените на нокия ц2 например и ще е доволна...

п.п. за нексуса трябва да додам 317лв :icon_crying:

 

Здрасти, Илия!

 

Щом е най-вече за щерката - смело скачай за по-евтиния и най-здравия (като корпус) вариант. Като се вземе предвид, че ще го вземеш само за 100 лв - спора е безпредметен :) Локумите, дето ги разтягах, са валидни ако таблета е за теб/жена ти и разликата в цената е 150-200 лв.

 

Със здраве, пък като се зарибиш ще си вземеш по-убав (те тъкмо на есен Гугъл ще обновят Nexus линията)

 

Поздрави!

 

@TASSO: Asus PadFone е много хубава работа, ама и цената му е твъъъъъъъъъъърде хубава (1400 лв - http://tablet.bg/tab...padfone_2_white)

Редактирано от mGalant
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo - е добра марка. Не знам за кой модел става въпрос, но не е фирма която преви боклуци. Пожелавам късмет с покупката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Щом е най-вече за щерката - смело скачай за по-евтиния и най-здравия (като корпус) вариант. Като се вземе предвид, че ще го вземеш само за 100 лв - спора е безпредметен :) Локумите, дето ги разтягах, са валидни ако таблета е за теб/жена ти и разликата в цената е 150-200 лв.

...

 

Подкрепям :good:

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших въпроса с таблетите, очаквам да ми доставят ТОЗИ за 0.00лв, пък къвто ще да е :icon_thumbup:

Благодаря на всички ви за съветите, като го взема и АКО тръгне :giggle: ще напиша какво НЕ умее :throw:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших въпроса с таблетите, очаквам да ми доставят ТОЗИ за 0.00лв, пък къвто ще да е :icon_thumbup:

 

Честито, Илия!

 

Поръчай и microSD карта, че наличните 2GB няма да разбереш как ще ги напълниш (няма и 2 филма). Гледай да е макс. бърза - class10.

 

Супер е че има слот за SIM карта - ще имаш интернет в движение!

 

Като цяло машинката изглежда супер, хеле пък за 0 лв. (ей тези Габровци бре!) - още веднъж честито!

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам по темата, но който има интерес може да погледне ето тези таблети http://www.ainol-novo.com/. Хората са много сериозна китайска фирма, която произвежда екрани за айпад,LG и доста други. Предлагат и собствена продукция таблети. Племенницата ми има таблет от тях. Излезна с доставката 97 лева и нещо, а машинката по характеристики отговяря на теблети, които се предлагат за по 200 - 300 лв. тук. Засилил съм се да си поръчам от техният флагмен Ainol Novo Capitan ili Hero. Ще постна впечатленията си когато се сдобия с такъв.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Илия!

 

Поръчай и microSD карта, че наличните 2GB няма да разбереш как ще ги напълниш (няма и 2 филма). Гледай да е макс. бърза - class10.

 

Супер е че има слот за SIM карта - ще имаш интернет в движение!

 

Като цяло машинката изглежда супер, хеле пък за 0 лв. (ей тези Габровци бре!) - още веднъж честито!

 

Поздрави

Благодаря :) Дайте сега оферти за микро сд карта, клас 10, 16 или 32Гб на тънка цена, ако може и подарък даже :D :D :D

п.п. имам една карта на виваком за мобилен нет, но ме нагъзиха да им давам заради нея 5лв на месец :icon_crying: та поне да си я ползвам с туй дръвце и нея :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам по темата, но който има интерес може да погледне ето тези таблети http://www.ainol-novo.com/. Хората са много сериозна китайска фирма, която произвежда екрани за айпад,LG и доста други. Предлагат и собствена продукция таблети. Племенницата ми има таблет от тях. Излезна с доставката 97 лева и нещо, а машинката по характеристики отговяря на теблети, които се предлагат за по 200 - 300 лв. тук. Засилил съм се да си поръчам от техният флагмен Ainol Novo Capitan ili Hero. Ще постна впечатленията си когато се сдобия с такъв.

 

Привет!

 

По-горе писах, че имах Ainol таблет (Elf II) и след 2 месеца го почти подарих с-у символична сума на едни приятели. Надявам се вече да са се оправили, но тогава ядовете бяха следните:

1. Изключително калпав stock ROM - имаше google play ама почти нищо съвместимо с него - Дори Скайп, Фейсбук и Хром не можеше да се инсталират, да не говорим за някоя по-готина игра. От някакви китайски сайтове с бясната скорост от 20-30 Кб/сек се намирваха разни неща

2. Ъпдейтите на ROM-а не подобриха с нищо нещата, даже се стигна до там, че с последния ром докато си с включено зарядно тъча се побъркваше и отчиташе грешни координати на допир

3. Грееше свирепо при зареждане или при по-тежки приложения

4. Изключително слабо Wi-Fi - да ти окапят зъбите докато изтеглиш един филм

5. Малка като капацитет батерия, която държеше малко време

6. РОМ-овете имаха сериозен проблем с вътрешния сторидж - ако сипеш повече файлове - да речем над 1.5 GB (примерно Need for Speed Most Wanted) при следващото стартиране изпадаше в непрекъсната проверка на Internal SD card, която никога не свършва - ерго тази памет ти е недостъпна. Последните къстъм ромове разменяха външната карта и вътрешната памет и така заобикаляха този проблем, с което се обезмисля по-бързата вътрешна памет)

 

Така и не излезе читава версия на РОМ-а на тоз таблет. Отделно че тъча му беше сравнително дървен.

 

Дано новите версии да са ги пооправили, щото хардуера им наистина е приличен, ама с тези софтуерни проблеми ставаше напълно безсмислен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Дайте сега оферти за микро сд карта, клас 10, 16 или 32Гб на тънка цена, ако може и подарък даже :D :D :D

п.п. имам една карта на виваком за мобилен нет, но ме нагъзиха да им давам заради нея 5лв на месец :icon_crying: та поне да си я ползвам с туй дръвце и нея :icon_thumbup:

 

http://tablet.bg/microsds

 

Принципно Samsung се водят най-добри в областта, ама гледам, че и Transcend имат много добри показатели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших въпроса с таблетите, очаквам да ми доставят ТОЗИ за 0.00лв, пък къвто ще да е :icon_thumbup:

Благодаря на всички ви за съветите, като го взема и АКО тръгне :giggle: ще напиша какво НЕ умее :throw:

 

Човъркам такъв от един месец.

Постигам скорост от 135 МБ през домашният рутер.

През виваком трафик-картата, повече от 7 мб не мога да докарам.

Търси му микро сд карта, клас 10, 32 гб - примерно такава - http://megashop.bg/p...id=503888&rek=5

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Леновото е с много куц процесор - едноядрен MediaTek по лиценз на Cortecs A9 - това ще има да хълца дори и при браузване в интернет, а фейсбука и скайпа ще има да се влачат на него :)

 

 

 

 

Колега, Леновото въобще не е с едноядрен процесор, а с двуядрен (не гледай какво са писали в сайта на ментел), във всички интервюта чуждестранни и български си го казват хората и въобще не е толкова куц и бавен както го изкара . В официалния сайт на Леново също може да се направи справка за характеристиките на конкретния модел. Не знам дали сте запознати но Леново произвеждат дълги години лаптопи и компютри за IBM с високо качество. IBM са нито неизвестна нито малка фирма.Всички вероятно сте чували за легендарната серия лаптопи IBM ThinkPad - всеизвестни със своята здравина и надеждност. В последствие IBM продава правата на Lenovo и се появява Lenovo ThinkPad сериите лаптопи и таблети . Ето и бг ревю за коментирания модел Lenovo A2107. Да допълня само, че няма нужда се скача на скъпите модели с клавиатура ако не ни се дават много пари за маркови такива на които няма да им ползваме пълния капацитет на хардуер и функции - на всеки таблет може да се сложи физическа клавиатура продават китайски кожени калъфчета за таблети с вградени клавиатури на цени 15-20 лева и по-евтини - необходими е таблета да има миниUSB/микроUSB или USB порт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Леновото въобще не е с едноядрен процесор, а с двуядрен (не гледай какво са писали в сайта на ментел), във всички интервюта чуждестранни и български си го казват хората и въобще не е толкова куц и бавен както го изкара . В официалния сайт на Леново също може да се направи справка за характеристиките на конкретния модел. Не знам дали сте запознати но Леново произвеждат дълги години лаптопи и компютри за IBM с високо качество. IBM са нито неизвестна нито малка фирма.Всички вероятно сте чували за легендарната серия лаптопи IBM ThinkPad - всеизвестни със своята здравина и надеждност. В последствие IBM продава правата на Lenovo и се появява Lenovo ThinkPad сериите лаптопи и таблети . Ето и бг ревю за коментирания модел Lenovo A2107. Да допълня само, че няма нужда се скача на скъпите модели с клавиатура ако не ни се дават много пари за маркови такива на които няма да им ползваме пълния капацитет на хардуер и функции - на всеки таблет може да се сложи физическа клавиатура продават китайски кожени калъфчета за таблети с вградени клавиатури на цени 15-20 лева и по-евтини - необходими е таблета да има миниUSB/микроUSB или USB порт.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek казва следното:

 

MT6575 which is a 1 GHz single-core ARM Cortex-A9 based SoC featuring an HSPA modem, which was followed by the launch of the MT6577 which is a 1 GHz dual-core ARM Cortex-A9 based SoC.

 

Ревюта на таблета:

http://reviews.cnet....eview-50010362/

http://www.pcadvisor...-tablet-review/

http://androidheadli...n-a-budget.html

Както и трябва да се очаква от спецификациите му - low end, макар че в едно от по-горните ревюта хората пишат, че е излагация дори и за low-end устройство. Изобщо не съм очаквал, че МТел (както и всички наши оператори) ще пуснат нещо евтино и що-годе прилично като устройство - на тях им дай да смъкват кожи.

 

Това, че някога IBM са правили добри Thinkad-и е прекрасно нещо. Уви след това те продадоха PC бизнеса си на китайската фирма Lenovo, която на средно качество хардуер слага гръмката марка Thinkpad със съответната гръмка цена и реализира печалбите си. Съвременните Thinkpad-и нямат нищо общо с качеството, здравината и иновацията на IBM-ските Thinkpad-и. А low-end таблетите им съвсем нищо общо.

 

Напълно съм съгласен, че няма нужда се хвърляме на най-марковите неща като Transformer Pad или Apple iPad, но според мен купуването на устройство като въпросното Леново си е чиста проба хвърляне на пари. Мой колега си купи преди година евтин китайски таблет - в момента даже не знае къде е, а общата му употреба е била не повече от 2-3 месеца. За разлика от него 8 месеца вече почти ежедневно ползвам моя Нексус. Разбира се всеки сам решава какво да прави с парите си и къде да го хвърля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имал съм допир до повечето изписани модели по-горе и смело мога да твърдя, че Nexus-а е несравним .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош N7, но на моменти е леко бавничък..

 

Който тепърва ще си купува и му се дават около 400лв, може да погледне и това Nook-че.

 

Много добър екран (9" fullHD), 9-10 часа батерия, няма камера и GPS но пък има microSD слот и пълен съпорт в xda-developers.com.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших въпроса с таблетите, очаквам да ми доставят ТОЗИ за 0.00лв, пък къвто ще да е

Благодаря на всички ви за съветите, като го взема и АКО тръгне ще напиша какво НЕ умее

 

Хах :), предполагам по същото стечение на обстоятелствата и ние се сдобихме с едно такова безплатно :), намери ли карта и изобщо читаво ли е това, не че ще го върнем :).

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас: всеки телефон във фирмата, който е интернетски, при подписване на договора, донесе по един таблет, 4 нет телефона - 4 таблета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас: всеки телефон във фирмата, който е интернетски, при подписване на договора, донесе по един таблет, 4 нет телефона - 4 таблета.

Това към кой оператор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...