Премини към съдържание

Таблет


Препоръчано мнение

huawey mediapad 7 lite,

alcatel t10,

lenovo A2107?

Един от трите мога да си позволя. Кой е най - малкото дръвце? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Значиии мога да дам 1+ за Lenovo-то, със него съм и съм изключително доволен! Навигацията единствено не съм подкарал! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих заложил на "huawey mediapad 7 lite", но защо все пак не кажеш и горе долу какви пари си приготвил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значиии мога да дам 1+ за Lenovo-то, със него съм и съм изключително доволен! Навигацията единствено не съм подкарал! :icon_rock:

 

И аз съм с леново (на изплащане към един от мобилните оператори) :icon_thumbup: , а за навигацията - ето ти четиво, смъкваш на компютъра и прехвърляш на таблета - http://www.ipmart-bg.com/forumdisplay.php?135-Android-Навигация

 

Редакция - Но като гледам техническите параметри на huawey mediapad 7 lite, можеби ще е добър избор. Стига да го предлагат на изплащане.

 

Редакция 2: На леновото съм подкарал програмите които предлагат телефония Viber и Whatsapp, абе общо взето се отказах от смартфон и си купих нова батерия за телефончето, а таблета в чантата, ако ми потрябва интернет или да се ровичкам нещо в нета.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някои от тези налично в мтел, мога да попитам за цена, аз с това мога да помогна, защото от таблети нищо не разбирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някои от тези налично в мтел, мога да попитам за цена, аз с това мога да помогна, защото от таблети нищо не разбирам.

Ич нИ сА напрягай :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено мога да ти сваля от цената на Леновото, но няма смисъл, защото най-вероятно ще е с договор, което ще обезсмисли нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай леново, пък в последствие ще разбереш дали ти харесват таблетите и какво да търсиш в следващия модел (размер, бързина, подредба, ОС и т.н.). Естествено не очаквай чудеса от нисък клас таблет, тъй като много от екстрите, удобствата и програмите няма да работят на тях, в сравнение с модерните таблети ( Samsung Galaxy Tab, Ipad, Asus Padfone, Nexus 5 и т.н. ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай леново, пък в последствие ще разбереш дали ти харесват таблетите и какво да търсиш в следващия модел (размер, бързина, подредба, ОС и т.н.). Естествено не очаквай чудеса от нисък клас таблет, тъй като много от екстрите, удобствата и програмите няма да работят на тях, в сравнение с модерните таблети ( Samsung Galaxy Tab, Ipad, Asus Padfone, Nexus 5 и т.н. ).

 

Мога да проверя какво може да работи или не, я изброй нещата който няма да работят за да ги проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да проверя какво може да работи или не, я изброй нещата който няма да работят за да ги проверя.

 

NFC, Google Play/App Store, Smart Stay, Smart pause, Smart scroll, Gorilla Glass, Air gestures, висококачествена камера ( виж макро снимка с iphone 5: http://i.imgur.com/NOpMBy8.jpg ), памет и процесор (пробвай да подкараш някоя по тежка игра като

)

За момента не мога да се сетя за още неща да пробваш, но ще допълня, ако се сетя някой друг feature.

 

П.П. С навлизащите HTML 5 технологии трябва да отбележа и че само по-мощните модели могат да подкарват повечето по-тежки приложения (напр. игра на S3 работи гладко, докато на S2 едвам се придвижва и обикновено крашва).

 

EDIT: Още: AMOLED Display, 1080p резолюция, висок капацитет на батерията, Операционна система която все още получава обновления (Android 4.1+, Android 5 и т.н.)

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Илия, Nexus 7 е таблета - за парите му получаваш нещо, което е на нивото на далеч по-скъпи модели. Имам го от ноември и смея да твърдя, че съм направил добра покупка! Плюсове - държелива батерия, прекрасен екран, много е бърз (Tegra 3 е четириядрен процесор), чувствителен тъч, чист андроид, което означава, че макс 2-3 седмици след излизането на нова версия получаваш update от Google. Единствените му минуси са: 1. липсата на задна камера, а предната става само за видеочат и 2. Няма слот за MicroSD карта (аз се оправям идеално с 16Гб). Преди него имах един Ainol Novo Elf 2 - вярно, че беше мноооого евтин, ама и голямо дърво - нито батерията му държеше, нито екрана му може да се мери с този на нексуса, нито ОС-а му беше читав.

 

Леновото е с много куц процесор - едноядрен MediaTek по лиценз на Cortecs A9 - това ще има да хълца дори и при браузване в интернет, а фейсбука и скайпа ще има да се влачат на него :)

Алкателчето е същия куц процесор, като отзивите за него не са много хубави - http://www.androidbg.com/forum/topic44799-alcatel-onetouch-t10.html

Huawei MediaPad 7 Lite - с 1 идея по читав процесор е, ама пак е едноядрен. Не е ясно колко читав ROM са му сложили китайците

 

Имай предвид, че и 3-те варианта, дето си ги споменал, са с Android 4.0.3 (който е доста по тромав от 4.1 и 4.2) а вероятността да получат някога ъпдейт е нулева! Ще трябва да се разправяш с root-ване на таблета, да му слагаш custom ROM-ове и все нещо ще е куцо.

 

Ето ти оферта за Nexus 7 (http://bgmall.bg/7-1778-cm-asus-nexus-7-refurbished-ips-panel-nvidia-tegra-3-t30l-12ghz-1gb-ram-16gb--80211n-bluetooth-gps-camera-android-41-340g-2-?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link) тъй като гледам цената му е съвсем малко по-висока от другите.

Според мен си заслужава да дадеш малко повече пари, защото след 2-3 месеца ще се чудиш как и за какви жълти стотинки да се отървеш от "евтиния" таблет, за да си вземеш читав.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Дам, Nexus 7 е може би най-добрия избор, ако търсиш средата между качество и цена.

 

Samsung Galaxy Tab :icon_rock:

 

Единичката е много тромава, а по-новите са доста скъпички. Добри са, но трябва да отделиш една торба с пари за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо всеки път разводнявате темите..

 

Колегата си е преценил нуждите и бюджета и спрямо това е дал запитване.

Честно казано ако нямаше бюджет, единственото което бих му препоръчал е "Eee Pad Transformer TF101" или таблети от този тип. За останалите, смартфоните малко ги обезсмислят.

Но в крайна сметка щом нещо му покрива нуждите, няма смисъл да хвърля повече пари на вятъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо всеки път разводнявате темите..

 

Колегата си е преценил нуждите и бюджета и спрямо това е дал запитване.

Честно казано ако нямаше бюджет, единственото което бих му препоръчал е "Eee Pad Transformer TF101" или таблети от този тип. За останалите, смартфоните малко ги обезсмислят.

Но в крайна сметка щом нещо му покрива нуждите, няма смисъл да хвърля повече пари на вятъра.

 

Не мисля че е точно разводняване. Ако искаш да вземеш нещо, но не знаеш достатъчно по въпроса, питаш и ще получиш пълна информация защо нещо е евтино, кое да избере, и в последствие сам да реши какво да купува и дали да го купува.

В никакъв случай не твърдя че трябва да даде 1000лв. за таблет, но и в никакъв случай не трябва да се хвърляш на първото което видиш, защото не купуваш таблети всеки ден. Ако си е заделил 250лв за нисък клас таблет, по-добре да изчака и да събере 400лв за сносен такъв (Nexus 7). А ако има адски много търпение, може да събере и за по-висок клас.

Много мои познати си купуват реплики или нисък клас смартфон/таблет/др. и мога да кажа че някои стават, а други са много зле.

Работата ми е да правя приложения за мобилни телефони и таблети, и всеки ден през ръцете ми минават поне 10 модела от двата типа и нямат нищо, ама нищо общо с опитите на Lenovo и Alcatel за джобно устройство.

Още повече че Google и Samsung започнаха да създават умишлено по-ниски класове, за да са достъпни за всички.

А от своя страна имитациите създават грешно впечатление за това как всъщност трябва да работи един pocket device.

 

Естествено това е мое лично мнение, всичко си е според нуждите на потребителя и може би повечето хора не знаят и половината от екстрите и удобствата които има техния телефон/таблет (въпреки че повечето са вградени и не са ясно показани, а са просто с цел подобряване на experience-а)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обикновения потребител е важно да има баланс между нужди и цена.

Аз ползвам HTC wildfire S, дребен е, ползвам го за разговори, навигация и рядко за ровене в нета. HTC имат много телефони в по-високи класове и между някои от тях разликата в цената е малка. Но каква ми е файдата от това? Защо да взимам HTC Desire или Sensation, като и тях ще ползвам само за разговори и навигация.. Ще си е чиста и проста загуба на пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За обикновения потребител е важно да има баланс между нужди и цена.

Аз ползвам HTC wildfire S, дребен е, ползвам го за разговори, навигация и рядко за ровене в нета. HTC имат много телефони в по-високи класове и между някои от тях разликата в цената е малка. Но каква ми е файдата от това? Защо да взимам HTC Desire или Sensation, като и тях ще ползвам само за разговори и навигация.. Ще си е чиста и проста загуба на пари.

 

Както казах - според нуждите на потребителя, но е важно и да не се окажеш прецакан.

Приятелката ми има smartphone alcatel с android 2.x, държеше се добре до втория месец, после започна да лагва, да не получава СМС-и (показва че кутията е пълна, въпреки че я чистихме), facebook приложението се стартира 2 минути и в 90% от случаите крашва, а skype е абсурдно да си пуснеш. Всичко това се оправя като правиш "reset factory settings" през месец, но не е нормално поведение за такъв телефон. След 6-я месец батерията почна да държи само 1 ден, ако го ползваш за джобен часовник (т.е. не пускаш интернет, не browse-ваш, не говориш и т.н.).

Естествено и телефона струва само 170лв (с програма на глобул), но си има граница за качество която не искаш да прекрачваш, защото е повече нерви от колкото удобство.

 

Редакция: Искам да отбележа че правя разлика между нисък клас и ниско качество, и по никакъв начин не ги слагам под общ знаменател.

Едното се прави с по-малко екстри/по-ниски параметри, без да се намаля качеството, за хора с по-малки изисквания и по-ограничен брой нужди от устройството.

Другото е боклук.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@TASSO: Не разводнявам темата, нито искам да се хваля с Nexus-а. Считам, че ако Илия си купи някой от посочените "евтини" модели ще хвърли едни 200-250 лв на вятъра и след 3-4 месеца ще се рита изотзад за това, особено ако го вземе на изплащане или с договор с някой оператор. Моето мнение е, че е по-добре да спестява още 3-4 месеца по 50 лв от закуски (или от бензин за Галанта, нали лятото ходи с колело) и да си купи за 400 лв нещо, което няма да му се иска да го разбие в стената. Аз точно тази грешка направих - купих си евтин таблет за 300 лв, изкарах 2 месеца с него и го подарих за 100 лв на едни приятели. И след това дадох 500 за свестен таблет.

 

Сравнението с Wildfire-а е неуместно, защото ако не ползва таблета за интернет, игри, филми и навигация, не знам за какво му е изобщо таблет! Ако е за четене на книги - Kindle е правилното устройство.

 

Прочее Nexus 7 има още една слаба страна - няма HDMI порт и USB порта му няма MHL или казано на български няма да можеш да пускаш филми от таблета на 50" телевизор в хола. Прочее Nexus 7 не е от hi-end устройствата, просто е изключително практичен за цената си и с много високо качество, а иначе е бюджетен модел.

 

Поздрави на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 500лв по-добре да си вземе лаптопче, което да му върши доста повече работа от таблета :icon_bye:

 

Това е като да сравняваш fast food франчайзи (McDonalds, KFC и т.н.) с ресторант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 500 лв ще си вземе нетбукче, което няма да му върши почти никаква работа :) Браузването през него ще е куцо, защото браузърите ще се зареждат като за десктоп, но в резолюция като за таблет. Процесора е в общия случай куц и бавен IntelAtom, игри освен най-простите няма да вървят (или ще му се иска да не вървят), няма да има GPS, тежи 2 пъти повече и изобщо единственото предимство е физическата клавиатура (прочее заради малките й размери почти толкова неудобна, колкото и екранната на таблета). А да не забравя, че ще ползва Windows7 Starter, на който нямаш право да му смениш дори тапета!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...