Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Неработещо дистанционно за централното


fantazor

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Пиша относно един малък, но доста дразнещ проблем. Преди известно време дистанционното на централното заключване на Галант-чо спря да работи. Аз естествено предположих, че се е изтощила батерията и след седмица-две я смених. За съжаление дистанционното продължи да не работи. Носих го на няколко ключари, както и на алармаджии, но резултатът е нулев. Проверяваха го и уж няма проблеми по платката. Казаха ми, че било възможно да има някаква заложена комбинация (от рода на: включи на контакт, пусни ляв мигач и пусни дългите) и така да се програмира наново.

 

Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Пиша относно един малък, но доста дразнещ проблем. Преди известно време дистанционното на централното заключване на Галант-чо спря да работи. Аз естествено предположих, че се е изтощила батерията и след седмица-две я смених. За съжаление дистанционното продължи да не работи. Носих го на няколко ключари, както и на алармаджии, но резултатът е нулев. Проверяваха го и уж няма проблеми по платката. Казаха ми, че било възможно да има някаква заложена комбинация (от рода на: включи на контакт, пусни ляв мигач и пусни дългите) и така да се програмира наново.

 

Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

При мен не на Galant , а на Opel Astra се беше появил същия проблем.Опитай се да натиснеш по-близко до колата или бавно.При мен проблема беше в копчето.Натисках го силно и не искаше да работи.Натиснах го по-плавно и то взе че тръгна :icon_thumbup: .Дано да съм ти помогнал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е ясна технологията с тези централни и модули :icon_hmm:

Заключването от дистанционното зависи от това дали са затворени всички врати, т.е. не трябва да светят плафоните. Ключетата във вратите за светване на плафоните участват във веригата - те трябва да се в отворено положение (да прекъсват контакта с плафоните). Явно участват и самите плафони, защото при мен ключето на шофьорската врата пак отказа (лампата в долния край на вратата също не свети) и като я приклопя след като съм отключил колата, след 30-ина секунди се самозаключва дори при незатворена врата.

Та може би, макар и малко вероятно, причина може да бъде някъде и по тези вериги :icon_hmm:

Забравих да питам - работи ли централното с ключа? Заключва наляво на 90 градуса ... май.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не на Galant , а на Opel Astra се беше появил същия проблем.Опитай се да натиснеш по-близко до колата или бавно.При мен проблема беше в копчето.Натисках го силно и не искаше да работи.Натиснах го по-плавно и то взе че тръгна :icon_thumbup: .Дано да съм ти помогнал :)

 

Опитвах да го натискам и бавно и близко. Няма ефект за съжаление. :icon_crying: Мерси все пак! :)

Редактирано от fantazor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е ясна технологията с тези централни и модули :icon_hmm:

Заключването от дистанционното зависи от това дали са затворени всички врати, т.е. не трябва да светят плафоните. Ключетата във вратите за светване на плафоните участват във веригата - те трябва да се в отворено положение (да прекъсват контакта с плафоните). Явно участват и самите плафони, защото при мен ключето на шофьорската врата пак отказа (лампата в долния край на вратата също не свети) и като я приклопя след като съм отключил колата, след 30-ина секунди се самозаключва дори при незатворена врата.

Та може би, макар и малко вероятно, причина може да бъде някъде и по тези вериги :icon_hmm:

Забравих да питам - работи ли централното с ключа? Заключва наляво на 90 градуса ... май.

 

С ключа си работи перфектно централното. Аз с него си отключвам и заключвам в момента. Та, затова не мисля, че има някаква връзка с незатворени врати или нещо такова...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом работи от ключа, значи машинките са Ок.

Я прочети тук и особено прикачения файл: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=15658

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...прочети тук и особено прикачения файл: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=15658

 

Подкрепям. Пробвайте с препрограмиране.

 

Ако някой се засили да слага външна аларма, имайте предвид, че много от тях си губят второто дистанционно, ако не се ползува редовно. По този повод, аз бих си спестил свързването на имобилайзера на допълнителната аларма, вие както си знаете :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом работи от ключа, значи машинките са Ок.

Я прочети тук и особено прикачения файл: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=15658

 

Благодаря. Прочетох го упътването и вече и на мен ми звучи логично да се препрограмира. Проблемът е, че изисква т. нар. MUT-TT, което до колкото разбирам е това, с което се прави цялостна диагностика на автомобила. Тоест, трябва да я закарам на специалист да я гледа. (аз се надявах сам да мога да си я оправя... :icon_blush: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Пробвайте с препрограмиране.

 

Ако някой се засили да слага външна аларма, имайте предвид, че много от тях си губят второто дистанционно, ако не се ползува редовно. По този повод, аз бих си спестил свързването на имобилайзера на допълнителната аларма, вие както си знаете :)

 

Ще ми се да стане без поставяне на аларма, защото колата вече си има аларма. Предишния собственик й е сложил някаква (която естествено е от най-евтините и не заключва колата) и не ми се дават пари за нещо, което вече имам... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се да стане без поставяне на аларма, защото колата вече си има аларма. Предишния собственик й е сложил някаква (която естествено е от най-евтините и не заключва колата) и не ми се дават пари за нещо, което вече имам... :)

 

Дори най-евтините заключват вратите. Не ти е свързана алармата най-вероятно. За инфо само, тр. да се закачиш за вратата до пътника, а не шофьорската! Двете кабелчета са на едната букса от дясно под жабката, т.е. не се разглобява практически нищо - само се отваря жабката до долу като за смяна на филтър...

 

Ето ти схемичка:

http://195.149.248.189:8080/2013-04-01/41ef44f392e31f9e40f39511bd9ba45f_120x90.jpg

 

Алармата ти предполагам е от най-разпространения тип с отделна букса с 6 пина за централното, така че ето ти примерно как се връзва ако е така - това всъшност са две релета с нормално-затворен и нормално-отворен контакт, котвата връзваме към централното, а на "НО" контакт закачаме маса, така че тя да се появи на котвата само при задействане на релето от алармата:

 

http://195.149.248.189:8080/2013-04-01/e306c9d01a35de02328bb35a8609f26a_120x90.jpg

 

 

Успех.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смених батерията на дистанционното и все още хваща само от много близко, някакви насоки какво може да му е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моето отказа тази сутрин. Закарах майка ми до автогарата, върнах се, заключих с дистанционното и след 30 мин. да тръгвам за работа и нъцки. Нито отключва, нито заключва.

Като взех колата още с временните номера пробвах от какво разстояние се задейства централното. Изчаках да стане тъмно да се ориентирам по плафоните и се отдалечих на около 60 метра. Отключи и заключи. По-отдалече не пробвах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко означава "много близко" ?

 

Ами до шофьорската или пасажерската врата, няма и 50 см от колата :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги. За да не отварям нова тема пиша направо тук. От къде мога да се закупи дистанционно за галант? Питам защото тази сутрин си изтървах ключа (мислейки че го пускам в джоба съм го пуснал на пътя :icon_doh: ) с дистанционното на сред булеварда :icon_crying: След като се осъзнах че ми липсва кюлчето се юрнахме с колегата да го търсим, е намерихме го ключа леко изкривен но функциониращ но за жалост дистанционното не е оцеляло. Принципно има ли вариант да се закупи дистанционно или от тук нататък само с ключ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. За да не отварям нова тема пиша направо тук. От къде мога да се закупи дистанционно за галант? Питам защото тази сутрин си изтървах ключа (мислейки че го пускам в джоба съм го пуснал на пътя :icon_doh: ) с дистанционното на сред булеварда :icon_crying: След като се осъзнах че ми липсва кюлчето се юрнахме с колегата да го търсим, е намерихме го ключа леко изкривен но функциониращ но за жалост дистанционното не е оцеляло. Принципно има ли вариант да се закупи дистанционно или от тук нататък само с ключ?

 

Моя галант като го взех беше само с 1 дистанционно. Доста време се юрках и накрая си смених алармата превантивно, че да не бера ядове ако нещо се случи с дистанционното. Сменяй я и забравяш за проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тунайчо,нали за оригиналното дистанционно говориш. Ако е за аларма,тогава ако не е много стара може и да има шанс за друго дистанционно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тунайчо,нали за оригиналното дистанционно говориш. Ако е за аларма,тогава ако не е много стара може и да има шанс за друго дистанционно.

 

Да, за оригиналното дистанционно иде реч. Няма отделна аларма, дистанционното е това заводското... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми и да ти дам и моето,пак няма да можеш да го направиш да работи на твоята кола.

 

Еххх не че е болка за умиране но... сега ще си я отключвам като Жигулка :mad: :help: Какво да се прави, здраве да е ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еххх не че е болка за умиране но... сега ще си я отключвам като Жигулка :mad: :help: Какво да се прави, здраве да е ...

Земи си няква евтина аларма и ще си я отключ/заключваш като хората, пак това казвам :rulez:

Голяма работа, че си счупил дистанционното :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...