Премини към съдържание

Амортисьор заден капак


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Обмислям една идея, защото ми омръзна жената да "лупа" задния капак, като го затваря. :icon_blush: Има ли начин амортисьорчето да бъде сменено с по-яко, така че да оказва съпротивление на затварящия? Или, като отключиш багажника и капака да се вдига сам. :rolleyes: Въпреки, че това малко ме съмнява да се получи, но все пак да попитам.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да сменяш амортисьора. Просто една пружина трябва да се сложи, която като се затваря багажника ще се натегне и ще противодейства при затваряне, а натрупаната енергия ще се освобождава при отваряне и така ще отваря багажника.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще заприлича на сгъваем диван! :-) По соца имаше такива, които при сгъване и разгъване им пукаха пружините. ;-) Помниш ли ги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Обмислям една идея, защото ми омръзна жената да "лупа" задния капак, като го затваря. :icon_blush: Има ли начин амортисьорчето да бъде сменено с по-яко, така че да оказва съпротивление на затварящия? Или, като отключиш багажника и капака да се вдига сам. :rolleyes: Въпреки, че това малко ме съмнява да се получи, но все пак да попитам.

 

 

 

"Амортисьорчетата" или газовите пружини, както е по-правилно, си имат сила на вдигане. Едно тежи капака на лимузина или хечбек, съвсем друго на някое комби или ван.

Така че съвсем спокойно може да се сложи по-силна газова пружина със същата дължина.

На моята кола задната врата си се вдига сама само с леко дръпване.

Можеш да разгледаш например ето тук

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще заприлича на сгъваем диван! :-) По соца имаше такива, които при сгъване и разгъване им пукаха пружините. ;-) Помниш ли ги?

И още го има на село! Имаше и едни други, които при вдигане на седалката щракваше и седалката се отпускаше. При сгъване същата процедура, но вече седалката оставаше перпендикулярно на облегалката и са ползваше като лост за сгъране на целия диван!

Наистина може да се сложи амортисьор за повече килограми и ще има ефект, но няма да го има това "взривно" отваряне в началото. Ще става бавно в началото и постепено ще се ускорява, след което ще следва удар в ограничителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още го има на село! Имаше и едни други, които при вдигане на седалката щракваше и седалката се отпускаше. При сгъване същата процедура, но вече седалката оставаше перпендикулярно на облегалката и са ползваше като лост за сгъране на целия диван!

Наистина може да се сложи амортисьор за повече килограми и ще има ефект, но няма да го има това "взривно" отваряне в началото. Ще става бавно в началото и постепено ще се ускорява, след което ще следва удар в ограничителя.

Тая гимнастика с амортесьорчетата за вдигане, трябва да си я направим на предния капак, че с тая гега дето я подпираме, все е дно караме някоя кола от 80' години! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая гимнастика с амортесьорчетата за вдигане, трябва да си я направим на предния капак, че с тая гега дето я подпираме, все е дно караме някоя кола от 80' години! :icon_thumbup:

 

 

:icon_thumbup: :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

 

ХАХАХХА Колега прав си за гегата ама и много смешно ми стана, моят е от по старите лансери и гегата някак си му отива но на ваште въобще :drinks: Подкрепям идеята на krаsipet.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно време имах Фиат Уно с изпуснали амортисьорчета. Тъй като годините бяха мизерни, имаше опция да разпробия и с щифт да го блокирам в отворено положение, за да не ми пада на главата. Но ми се усмихна късмета с две от vw transporter :-) Толкова бяха яки, че капака се отваряше по време на движение :-) Но пък никога не се блъскаше при затваряне. Хахаха. А за предния капак съм съгласен. Тая гега сваля категорията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Тая гимнастика с амортесьорчетата за вдигане, трябва да си я направим на предния капак, че с тая гега дето я подпираме, все е дно караме някоя кола от 80' години! :icon_thumbup:

Това май ще свърши работа по твоя въпрос :)

post-9651-035001300 1373912305_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая гега сваля категорията!

То да беше само гегата, дето му сваля категорията... С мед да я намажеш и с кеф да си я ползваш. Той и Мустанга е с гега, ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Готово! Вече монтирах амортисьори на предния капак :) Достатъчно е малко да го повдигна и амортисьорите довършват останалото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко N (нютона) са тия амортисьори? Трябва да пише някъде по цилиндъра.

Вчера загледах един "преправен" опел кадет комби. Човекът му е сложил един амортесьор на багажника от 600N с дължина около 40 см . Имайки предвид че вдига и стъкло би следвало с тези параметри да стане и за преден капак. Ако се сложи само един на капака,дали ще доведе до евентуално усукване?

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Задължително два! Капака е тежък и изкривяването му е сигурно в най-слабата точка.

post-9651-036886900 1409575008_thumb.jpg

post-9651-063184900 1409575011_thumb.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената е 40$ + доставка, мито и ДДС. Пристига от Тайланд.

 

Готово! Вече монтирах амортисьори на предния капак :) Достатъчно е малко да го повдигна и амортисьорите довършват останалото :)

През амнайстото измерение ли пристигна, за има- няма година...:icon_clap::icon_clap::icon_clap::icon_clap:

Или го пося, полива и чака да поникне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...