Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

сервиз Рубин


Препоръчано мнение

Слагам темата и тук, за да може да е видима и за нечленове и да не се заблуди някой да отиде там, поради факта че тук има няколко добри отзива за него.

 

"В Петък най-накрая си взех колата от Рубин, като се наложи да платя от собствения си джоб за всичко, тъй като Армеец още не са оценили колко ще ми изплатят (1 месец вече оценяват - никога повече Армеец!!!). За съжаление никога повече и сервиз Рубин. Оставили са си краката по количката ми и днес и Dj-я видя на какво диредже е и беше разочарован. Ето малко от нещата само:

  1. Първо няма никакви остъпки за членове на клуба. Дори и не си направиха устата да кажат нещо (няколко пъти става на дума че съм от клуба случайно).
  2. Двигателя ми гасне постоянно и губи обороти. Има замисляне едно половин 1 секунда преди да се усети като подавам газ. За тези които не са в течение, колата им я закарах по съвсем други причини там и двигателя си беше перфектен преди те да барат по него. Никога не ми е гаснела ама никога.
  3. Колата носи на ляво. При положение че съм я закарал за преден удар в бетонна плоча как може да не го оправят това?!? Но иначе към крайната сума са си сложили и за това.
  4. Дори боята не са уцелили. Цвета ми е тъмно син (отиващ към лилаво), а те са ми я боядисали в синъо. Това си личи и с просто око .. оправданието им беше че "такъв ти беше цвета на капачката". А моя въпрос е " Очи нямате ли че да направите нужната корекция?"
  5. Накараха ме да платя за нов преден мост на двигателя, при положение че са изчукали и оправили стария. Колко е оправен никой не знае.
  6. Рамата пред радиатора не е изправена като хората. Опира в радиатора и е въпрос на време и точната копка кога сте го спука. Както знаем той е от някви фибри и не се лепи ..
  7. Единия от тампоните на радиатора е счупен от удара но на никой не му е направило впечатление да го смени. А мърдането на радиатора е очевидно .. с около 2-3 сантиметра мога да го местя.
  8. Освен че няма отсъпка както споменах в точка 1, са сложили някакви невероятни суми за поправка на всичко. Ако река да я продавам моята кола струва около 6000лв, а те ми взеха 2000+ от собствения джоб за недодялана работа и стари части.

Не бих препоръчал на който и да било да ходи в този сервиз повече. Аз лично ще им я оставя понеделник и сагата продължава. Ще допълвам ако има нужда!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Останахме вече без сервизи....2007 година....Европейски Съюз...дрън дрън..и в марсианския съюз да ни приемат пак ще сме си същите. Така и хората не разбраха, че трябва да се оправим сами. :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От одавна го мисля този въпрос, но си трябва поне апаратура, дмнес двама върнах щото без апаратура нищо не може да се направи........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сервизните им услуги не мога да говоря, защото винаги се справям сам, но ако ми трябва оригинална, японска, произведена от Мицубиши резервна част я намирам там.... Ако има и други сигурни места, моля споделете

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сервизните им услуги не мога да говоря, защото винаги се справям сам, но ако ми трябва оригинална, японска, произведена от Мицубиши резервна част я намирам там.... Ако има и други сигурни места, моля споделете

 

Има много...които претендират че частите им са оригинални.

Проблема е че тези които не могат да се справят сами с ремонтите ,без значение частите какви и от кого са, вече съвсем няма какво да правят и къде да отидат.Говорим за място на което да им се обърне внимание и хората да са сигурни че проблема ще бъде отстранен съвестно и квалифицирано,да не се отлага във времето и да се ползват известни преференции.Е,вече явно няма такова място (в София) .А и не всички хора ,дори и да могат да си решат проблема сами, разполагат с времето и условията нужни за това.Остава въпроса -какво правим в такъв случай?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остава въпроса -какво правим в такъв случай?

 

Защо след като колата не е била оправена, е приета? Имало ли е демонстрация на оправената кола, оглед? Има ли е фактура в която сменените части и извършени ремонти са ясно описани? Името на механика фигурира ли в документ? Показани ли са били старите свалени части?...

 

 

Чак накрая плащаме, колеги! Кво праят те тогава, ако не ни се плаща? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се учудих на Стефан ( Силверия) защо е взел колата, след като видимо не е оправена??? Вярно , движи се колата, нооо........ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И аз не съм им ползвал сервизните услуги, но си купих антифриз от тях. Моя е грешкате, че не го огледах хубаво, вкъщи видях че 5-литровата туба не е добре запечатана и сълзеше от нея. Направих го за -42 градуса а като го замериха в Балкан Стар се оказа, че е за -16! Тогава ходих при тях за радиатор за парно. Извадиха ми един 2-ра употреба, който само като го видях ми стана ясно че тече много повече от моя. Беше се раздул отвсякъде. Поискаха ми 100лв за него. Отидохме да го пробваме наблизо - ми той беше на решето. Само ми загубиха времето. За новите им части нямам впечатления. Много съжалявам, че са ти създали такива грижи Стефчо. Би трябвало да е обратно - да ти ги отстраняват. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сервизните им услуги не мога да говоря, защото винаги се справям сам, но ако ми трябва оригинална, японска, произведена от Мицубиши резервна част я намирам там.... Ако има и други сигурни места, моля споделете

 

Luka не мисля че мнението ти е адекватно в случая. Първо не сме длъжни всички да разбираме от всичко. Дори и да поразбирвам от коли теоретично (аз не разбирам), винаги се предполага че един "майстор" който по цял ден това прави разбира повече и има повече опит. Това е едно на ръка.

Второ аз не мога да си позволя да изгубя време сам да си правя колата (чудя се ти ли си изчукваш, китосваш и боядисваш твойта), просто защото времето го нямам, а дори и да го имах не си заслужава защото за това време ще искарам да речем 2x парите които бих дал на майстор да я оправи.

Мерси за съчувствието jolly :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Luka не мисля че мнението ти е адекватно в случая. Първо не сме длъжни всички да разбираме от всичко. Дори и да поразбирвам от коли теоретично (аз не разбирам), винаги се предполага че един "майстор" който по цял ден това прави разбира повече и има повече опит. Това е едно на ръка.

Второ аз не мога да си позволя да изгубя време сам да си правя колата (чудя се ти ли си изчукваш, китосваш и боядисваш твойта), просто защото времето го нямам, а дори и да го имах не си заслужава защото за това време ще искарам да речем 2x парите които бих дал на майстор да я оправи.

Мерси за съчувствието jolly :)

В крайна сметка върна ли я за рекламация или..........??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що я оставих. Наистина се опитах да съм спокоен, сдържан и да обясня за проблемите по колата и как ме кара да се чуствам балама задето ме лъже на дребно, но не срещнах разбиране. Каза ми че надлъжната греда е наистина втора употреба но струва колкото нова че даже и повече защото ходил до Пловдив да я взема :icon_doh: и излиза че колата му гори луди литри и аз плащам пътя. Като вметнах за куриери разбира се почна да обяснява че трябвало лично да се ходи, да се огледа алабала. :blink: На въпроса ми "Каде ми е счупената греда" не може да измисли лъжа бързо затова просто замълча. На това че колата почна да гасне и не е оправил влаченето вляво каза че тая кола и преди е правена и е от там?!? Каква е логиката колеги .. вече като давате колата си в сервиз дори за нещо малко, трябва да и се прави пълен преглед преди това защото излизаме че сме лъжци и си измисляме проблеми, които и преди са си били там.

След като по телефон ми беше обяснявал че рейката ми не тече и само някви шайби и добавили за незнам си кво (не разбирам), днеска просто заяви че рейката ми течала и такова нещо не е казвал :icon_pinokio: (Big Boss да ти напомня нещо?).

Споменаването на отстъпката за членове май преля чашата му, и заяви че щом се работи по щета няма такива неща - било само за лични услуги. :wacko: В един момент взе да обяснява че е 15 години вече в бизнеса и такива като нас не му трябвали. Цитирам "Абе и вие само се заяждате. Не искам да имам каквото и да било повече с вас". Утре щяла да е готова .. дано ма надали. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що я оставих. Наистина се опитах да съм спокоен, сдържан и да обясня за проблемите по колата и как ме кара да се чуствам балама задето ме лъже на дребно, но не срещнах разбиране. Каза ми че надлъжната греда е наистина втора употреба но струва колкото нова че даже и повече защото ходил до Пловдив да я взема :icon_doh: и излиза че колата му гори луди литри и аз плащам пътя. Като вметнах за куриери разбира се почна да обяснява че трябвало лично да се ходи, да се огледа алабала. :blink: На въпроса ми "Каде ми е счупената греда" не може да измисли лъжа бързо затова просто замълча. На това че колата почна да гасне и не е оправил влаченето вляво каза че тая кола и преди е правена и е от там?!? Каква е логиката колеги .. вече като давате колата си в сервиз дори за нещо малко, трябва да и се прави пълен преглед преди това защото излизаме че сме лъжци и си измисляме проблеми, които и преди са си били там.

След като по телефон ми беше обяснявал че рейката ми не тече и само някви шайби и добавили за незнам си кво (не разбирам), днеска просто заяви че рейката ми течала и такова нещо не е казвал :icon_pinokio: (Big Boss да ти напомня нещо?).

Споменаването на отстъпката за членове май преля чашата му, и заяви че щом се работи по щета няма такива неща - било само за лични услуги. :wacko: В един момент взе да обяснява че е 15 години вече в бизнеса и такива като нас не му трябвали. Цитирам "Абе и вие само се заяждате. Не искам да имам каквото и да било повече с вас". Утре щяла да е готова .. дано ма надали. :(

Ако и утре не стане готова , не знам какво ще правиш с тях, но ще ти я оправя така ,че няма да познаеш.........просто ми трябва време ,щото заминавам ( то не е ясно още де) за известно време ии........ :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно с тези сервизи.... мислех, че след като казахме сбогом на Ратола, поне Рубин ще са по-читави, но не! Тъкмо щях да ходя при тях за смяна на едни тампони.

 

Единственото, което е логично е:

 

Споменаването на отстъпката за членове май преля чашата му, и заяви че щом се работи по щета няма такива неща - било само за лични услуги. :wacko:

 

В края на краищата формално поръчката им идва не от Silveria, а от застрахователите, които и без това са изстискали вече ставките за ремонти и няма нужда да се ползват и от нашите клубни отстъпки, доколкото ги има, разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Позволявам си да изразя несъгласие с изказаните по-горе мнения. Баща ми е дългогодишен (айде да не е от началото на сервиза, ама от повече от 10 години със сигурност) клиент на Рубин. От неговия галант тея хора са направили чу-до. Тая кола дойде от Швейцария и кюфна - ама наистина! Глави пука, турбото на парцал.. абе ужас! И във великата Ратола и навсякъве всякакви майстори "еди-кой-си-дизела" и т.н. бяха казали по-добре да се продаде на части. Е, да, ама е на, 13 години вече се таралянка кочината, да ни е жив и здрав дядо галант. И няколко катастрофи с добре помляна предница, и страховити пропадания в коловози на черен път насред нищото с разкъртване на картери и прочие, всичко са оправили в Рубин. И части винаги са намерили, дори обикновено предлагат по няколко варианта. Пращат пътна помощ, съветват ако си по страната при кого да отидеш по спешност..

 

Аз водя моята кола там и наистина току намирам нещо мърлявичко сглобено, но като цяло.. смятам да продължа да ходя там.

 

Значи, това, което ме дразни, е че понякога в тоя сервиз имат "теории", от рода на какво си струва да се сменя, какво не, преценяват те какво според тях ти би платил (без да те питат направо като хора нормални). И най-общо казано, ако си стигнал на собствен ход до сервиза и от предния ти капак не стърчи 2-годишна фиданка, значи им се мъкнеш да им правиш калабалък в гаража. Мене последния път яко ме натириха като отидох да мрънкам за спирачките, казаха че са глезотии моите оплаквания, и чак след като направих сцена как едвам съм се дотътрила до сервиза, че по целия път съм се чудела в чий багажник ще спра или в кое дърво, и че не смея да шофирам обратно до вкъщи, чак тогава ми приеха колата. След което се оказа, че имало 101 неща за оправяне и съм спирала не с феродо, ми с биополе.

 

Обаче това, което казва Силвера много ме озадачава. На баща ми например му дават старите части в пликче, (или чувалче), казват му кое да си запази "за черни дни" и такива работи. Знам, че имат проблеми с персонала и има вариант да ти върнат колата недосглобена, историята познава такива случаи. Другото е, че всеки там от шефчетата ти казва различни неща че са ти проблем, защото не знае, бърка я с друга кола и т.н. Ако попаднеш на жените пък ще се наслушаш колко проблеми имат с техните коли. Ако имаш оплаквания, трябва да идеш директно при Филипов да измучиш, да ти доведе който ти е правил колата да ти каже точно какъв е случая. На дядо Галант му бяха откраднали едно време акумулатора например. Да не мислите че шефа на сервиза го е свил да си го занесе в тях?? Някое майсторче си е увеличило заплатата.

 

А за намаленията - това бях казала на Дани преди време - какво значи намаление? Не е ли по-добре да ти свършат добре работата за парите, които можеш да си позволиш? Ако ти направят 5 лв отстъпка, ама нищо не са направили, ще се почувстваш ли по-щастлив? А и да ти направят намаление, ако не можеш да си позволиш ремонта, какво те грее? Разбирам намаления само за .. гориво например. И някакви такива работи. Или нещо с фиксирани цени. Примерно подстригване. Поддръжката на колата не е посещение в козметичен салон, че да ползваш карта с намаления. Или поне аз така си мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

общо взето те губят вместо да глезят хората от клуба за да им правят БЗПЛАТНА реклама по този начин те си вкарват автогол :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

bone, много странни виждания имаш. Не е като аз да съм някакъв вманиачен перфекционист и да си въобразявам разни неща че са "мърляви" след като и Диджея и приятели я видяха на какво състояние е.

 

"Аз водя моята кола там и наистина току намирам нещо мърлявичко сглобено, но като цяло.. смятам да продължа да ходя там." - виж аз ако съм редовен клиент и видя че са ме приели за даденост и почват да мърлят нещата просто спирам да ходя там.

 

"Значи, това, което ме дразни, е че понякога в тоя сервиз имат "теории", от рода на какво си струва да се сменя, какво не, преценяват те какво според тях ти би платил" - ми мене явно са ме преценили като доверчив балък, защото ми продадоха част за просяк, на цената на нова (аз все още вярвам че това е моята греда и ще искам да ми я дадат ако твърдят че не е (полиция и комисия за защита на потребителя също ще сезирам)

 

"Мене последния път яко ме натириха" - нямат никакво отношение към клиентите. Максимата на "чичко Сам" че клиента винаги е прав не важи в нашата мизерна страна.

 

"Ако имаш оплаквания, трябва да идеш директно при Филипов да измучиш, да ти доведе който ти е правил колата да ти каже точно какъв е случая" - всичките цитати и разговори по горе са с въпросният господин. Гледа ме и ме лъже в очите. Намаленията не са ме интересували. За тях разбрах чак след като потърсих тема в форума за да не отварям нова!!!

 

Та след обясненията Понеделник че колата още утре ще ми е готова, още чакам .. звъня по няколко пъти на ден и все "Аз ще ти се обадя" и така и не ми се обажда. От учтивост към клиента най-малкото трябва те да са активната страна, да се обадят и кажат - съжаляваме но колата ви и днес няма да е готова ..

 

Bat Gogo: ми не съм си и помислял че ще се подиграят така с мен след нещата които съм чел за тях и след като Пламен ги "рекламираше" един вид на националната среща. Явно отдавна са били зле нещата в тоя сервиз, просто всички тук са ходили за малки неща и аз съм първия с нещо по сериозно кадето вече нямаше мърдане.

Въпросният господин не разбира че не ми е за парите, щом съм му ги дал без да питам даже кво що е (няма да се повтори никаде другаде). Но безхаберното му отнешение на амбулантен търговец който гледа да те излъже еднократно ме вбеси. Обещавам на всички колеги тук че няма да оставя така нещата. Вече писах на комисията за защита на потребителя и скоро ще разговарям с адвокат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и утре не стане готова , не знам какво ще правиш с тях, но ще ти я оправя така ,че няма да познаеш.........просто ми трябва време ,щото заминавам ( то не е ясно още де) за известно време ии........ :(

къде ще ходиш, нали щеше да вземаш някой уред, за да установим от какво ми свети чек енджина и щеше да правиш диагностика и на твоя Галант? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та в крайна сметка си я взех най накрая в Четвъртък, като се запознах с Ивайло Стоянов, който е въпросният Ивчо който Пламен и Биг Боса не веднъж са споменавали. Покарахме я, като по пътя видяхме 2 катастрофирали Голфа (страшна красота, всички така да се унищожат :rolleyes: ) и уж нямаше проблеми. Оправили са радиатора и подкалника (що годе). Носенето в ляво също може да се каже че го няма, но двигателя отново гасне на бензин. Оказа се че е един датчик, който се е прецакал и влиза от време на време в авариен режим. Пробвах няколко трика които Ивчо ми каза но без успех, в крайна сметка ще си карам нагаз предимно и това е. Всичко изглеждаше розово, все едно съм в друг сервиз, докато не си поисках старата греда обратно. Иво звънна на г-н Филипов и познайте какво - бил я оставил моята счупената в Пловдив, когато ходил да ми купува втората ръка с която съм в момента :icon_doh: Е признавам тоя дебелия г*з, лъже с класа. Говорих с адвокат вече (бащата на гаджето ми), и ще изчакам само да видим Армеец кога и колко ще платят и ако трябва парите от застраховката по делото срещу Рубин ще ги вложа. Да е жива и здрава дебелата свиня (г-н Филипов), ама стига вече с тарикатите на дребно. B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

silveria, виж сега какво ще ти кажа.

Неприятно е, съгласен съм, съчувстваме ти във форума за лъжите, аз също съм в неприятно положение, но моля без обидни квалификации по чужд адрес. Какъвто Филипов - такъв, но не ти прави чест така да говориш.

Не го защитавам - точно обратното!

Никой тук не си позволява такъв език, няма да си позволяваш и ти!

Молил съм те не еднократно за това.

Така в частност обиждаш и нивото на форума...

Моля за охлаждане на страстите, иначе заключвам темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така да е, моля някой модератор да изтрие или *** обидите. Минал е 1 час и не могада редактирам мнението. Просто имах лош ден и спомена за въпросният господин докато пишех отговора ми дойде в повечко :icon_blush: .

А относно за темата, заключвайте я щом желаете. Целта ми не е да се оплаквам, а да прочетат и други как съм си изпатил там, за да не си патят и те :icon_bye: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Познато положение...особенно ако ти е единственна кола,но пък отлично за искарване на малко парички за лятната ваканция.В повечето случай се стига до споразумение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... е добре де, какво ще препоръчате за сервиз. то не останаха алтернативи. аз сега трябва да сменям ангренажен ремък и други неща и незнам къде да я дам колата ... тамън си мислех за сервиз рубин, даже им се обадих да ги питам за цена, а ето гледам че не са добри и от него отзивите. има гледах някакви майстори в една тема за сервизи на мицубиши, ама до колко може да се разчита на тях? да се чуди човек, как в сервизи дето носят марката на колата, не могат да ти направят колата свестно. но все пак не е чак толкова чудно, щото живеем в България, та дори и като част от ЕС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...