Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте решил съм да си купувам гуми и събирам мнения по въпроса. Дали да купя по скапана марка с пресен дот или хубава марка със страр дот, говоря само за нови гуми. За мое съжеление съм ограничен с бюджета и за това ми е дилемата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте решил съм да си купувам гуми и събирам мнения по въпроса. Дали да купя по скапана марка с пресен дот или хубава марка със страр дот, говоря само за нови гуми. За мое съжеление съм ограничен с бюджета и за това ми е дилемата.

Обикновено пробегът на бюджетните гуми е значително по-малък от този на премиум марките, но качествата им, особено за летни гуми са твърде сходни. Ако бюджетът е ограничен, бих препоръчал нови ханкук или барум. Отлични гуми на по-ниска цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хубава марка със стар ДОТ, но зависи колко е стар, не повече от 5 години.

Много зависи как е съхранявана гумата, ако е от магазин и на нормална температура и светлина - няма проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да се ограничат до няколко варианта и после да се види какви са резултатите в някой сайт за тест на гуми, за да не отидат парите почти напразно. Иначе относно DOT-a е добре да са на по-малко от 3 години каквито и да са. Има и премиум марки, които при 4-5 години се наблюдава видимо стареене на материала, но пък протектора почти не се износва в сравнение с по-бюджетните и е пълно с такива втора употреба по гумаджийниците, необяснимо защо. :D Другия и най-лошия вариант е да купиш премиум гума но не особено сполучлива със стар дот например Pirelli P6000 на промоция на три пъти по-ниска цена от началната себестойност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И плюс това, да ми се обадиш и да ти вземем гуми с доста отстъпка от Диана :), така че като харесаш гума, видиш цената в Диана, ми пиши или ми се обади и ще ти кажа, колко ще ти струва :). Вече не са един или двама колегите, дето ме ползват за това и вършим мисля супер работа и винаги са доволни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И плюс това, да ми се обадиш и да ти вземем гуми с доста отстъпка от Диана :), така че като харесаш гума, видиш цената в Диана, ми пиши или ми се обади и ще ти кажа, колко ще ти струва :). Вече не са един или двама колегите, дето ме ползват за това и вършим мисля супер работа и винаги са доволни.

Рангата е супер, урежда дебели отстъпки, стигащи до почти 30 процента:icon_clap: И никой не се сеща да го почерпи.

Личното ми мнение, е че каквато и да е гума с дот отпреди 5 години е погрешна покупка. Може в първата година на експлоатация да е ок, но от следващата ще почне да изпуска. По-добре гума, произведена преди няколко месеца, макар и не от премиум марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори. Надявам се те да са полезни и за други хора.

В крайна сметка си поръчах MICHELIN 185/70R14 88T ENERGY E3A на цена от 94 лева броя може и да съм направил грешка ще споделя повече като понавъртя няколко хиляди километра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да ми звъннеш или пишеш, едната гума щеше да ти излезе без пари... Здраве да е :), да им навъртиш хиляди безаварийни километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ги вземеш кажи какъв е DOT-а и има ли следи от стареене на гумата, че ми е интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешка с Michelin няма как да стане, освен ако не са с DOT от преди 5 години, тогава вече ще се износят 3 пъти по-бързо и малко ще са по хлазгави на дъжд. Това е марката по принцип. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си получих гумите, и ги сложих на колата за сега съм много доволен колата стана безшумна :icon_thumbup: Явно са съхранявани добре миришеха си на нова гума. Като покарам по дълго поне 5000 км. ще имам по ясна представа за състоянието им. Гумаджията който ги слагаше каза "ей това е хубава гума нищо не и пречи дота че е 2006г." Ето и състоянието ТУК

Редактирано от Purko11077
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

94лв за шест годишна гума (била тя и Michelin) не ми се струва най-добрия избор, но...дано не съм прав и останеш доволен :)

Аз за тез пари бих заложил на "прясна" Debica или нещо от сорта вместо вехтия Michelin, но това си е мое мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек, 6г. са МНОГО за една гума и това как изглежда, няма нищо общо с качествата на самата гума. Тя не е карана, за да му има нещо на грайфера, само че, качествата на гумата са заминали, преди много време. Малко тъпо ти говорим, като ти вече им се радваш и се надявам да не сме прави, но пък другия път, като пуснеш тема, ще изчакаш няколко отговора и тогава ще купуваш :), а сега да си ги караш със здраве много километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мишлена обикновено си остава сравнително мек и след 6 години, но почва да се наблюдава съвсем леко напукване в материала по мои наблюдения. Ако сега няма погледни като навъртиш няколко хиляди километра има ли някаква промяна. Иначе за цената съм на мнение, че може да се намерят гуми от по-известна марка и с пресен DOT. Първоначално като караш на мокро внимавай да не се претрепеш, че на старите гуми тогава най-много им личи. Пожелавам ти всичко да е OK с гумите и да може да ги караш поне още няколко години.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Това му е хубавото на интернет човек може да чуе различни мнения и може да си вземе различни решения. Следващия път като купувам гуми ще се възползвам от по изгодни условия за които е писано в някой от отговорите :icon_thumbup: Поздрави на всички и безаварийно шофиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да ми звъннеш или пишеш, едната гума щеше да ти излезе без пари...

 

Може ли да пуснете линк към фирмата към която имате отстъпки, да разгледам какво предлагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гуми центрове ДИАНА :)... аз го бях написал по-горе. http://diana-ltd.com/ ето и линк към сайта им, но тук няма цени на всички гуми. Но ако си харесаш нещо, само звънни виж колко струва и ми кажи :), аз щи кажа горе долу колко ще го намалим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да пуснете линк към фирмата към която имате отстъпки, да разгледам какво предлагат.

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Честито за гумите, много са добри и тихи, абсолютно същите съм карал на мазда премаси и бях много доволен, за DOT-a обаче колегите имат право, но едвали ще имаш проблеми освен че ще се износят и или напукат по-бързо. Със здраве да ги изтъркаш :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си получих гумите, и ги сложих на колата за сега съм много доволен колата стана безшумна :icon_thumbup: Явно са съхранявани добре миришеха си на нова гума. Като покарам по дълго поне 5000 км. ще имам по ясна представа за състоянието им. Гумаджията който ги слагаше каза "ей това е хубава гума нищо не и пречи дота че е 2006г." Ето и състоянието ТУК

 

Д' *ба м**ка им и мошеници. :icon_censored: Само в Германия не ходи с тия гуми, че там с DOT над 3 години нямаш право и да караш (там и за размер на гумите различен от предписания пак гонят). Независимо как се съхранява, каучука старее.

Трябвало е още по-евтино да ти ги дадат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честити ти гуми, а колеги никъде никой не спомена за допустимите милиметри на гумата? Ако една хубава лятна гума, която все още дори и се вижда цветния белег има 6 милиметра хубав грайфер и петгодишен дот, защо да не се вземе? Аз поне направих такъв избор със моите гуми и съм много доволен от тях, а и нямат следи от стареене. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някога си карал с чисто нови гуми ще разбереш защо, или поне на първия мокър завой...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е всичко за новите гуми и техните предимства, и да карал съм. Другото което е че не всеки може да си позволи и комплект чисто нови гуми :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нови Корморан Дебица или Матадор Барум и разни други ефтини гуми. Немогат да се сравняват с качествата на хубавите гуми били те стари и дори втора употреба. Това го казвам от личен опит. Купувал съм си нови ефтини гуми и след една година вече не е оставало нищо от нея, купувал съм и втора употреба и съм ги карал четири години. Тва си е мое мнение който иска да му вярва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...