Премини към съдържание

205 / 70 / 15 - стават ли


Препоръчано мнение

Здравейте,

Струва ми се много ниска колата и искам малко да я повдигна,

сега имам гуми 195/65/15 искам да и сложа 205/70/15 летни,

някой пробвал ли е с такъв размер ? ще опират ли ако сложа такива ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да опират, но те съветвам да се придържаш към заводски зададените параметри за гуми...имай в предвид, че ще е доста нестабилна с толкова високи гуми, то ако ти трябва по - висок автомобил, просто това не е галанта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят съм обул в 205/65 15". Грозничка гледка е, но какво да се прави.

205/70 15" ще е още по-грозно и няма шанс да опре никъде. Заради самата кола - не го прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте ,че има такъв размер?

Аз бях търсил и много народ ми каза ,че нама.И в ДИАНА даже получих същия отговор.

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има такива гуми, но не се водят автомобилни а за джипки и лекотоварни автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Andy Van Der Drift не мисля че е грозна гледка една кола като е обута в хубави големи гуми особено ако има такива огромни арки като галанта, моя фабрично е с 14-ки ... така и го взех.. и наистина изглеждаше жалак и грозен, сега с 15-ките е по добре.. придоби стойка ама все пак опира тук там.

Аз знам че 65 не е някаква точна стойност ами отношението от ширината към някакъв друг параметър. В този смисъл гуми 205/65/15 по-високи ли са от 195/65/15 ?

 

Такива гуми 205/65/15 ги слагат по Honda CR-V или Субару аутбек ... не че са за джип, просто са за високо-проходими автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Andy Van Der Drift не мисля че е грозна гледка една кола като е обута в хубави големи гуми особено ако има такива огромни арки като галанта, моя фабрично е с 14-ки ... така и го взех.. и наистина изглеждаше жалак и грозен, сега с 15-ките е по добре.. придоби стойка ама все пак опира тук там.

Аз знам че 65 не е някаква точна стойност ами отношението от ширината към някакъв друг параметър. В този смисъл гуми 205/65/15 по-високи ли са от 195/65/15 ?

 

Такива гуми 205/65/15 ги слагат по Honda CR-V или Субару аутбек ... не че са за джип, просто са за високо-проходими автомобили.

 

Да освен по-широка с 205 става и по-висока колата от колкото с 195. Има таблици в нета може да погледнеш да добиеш представа с точно колко се променя височината.

Иначе според мен максиума е 205/65/15. Аз в момента съм 205/60/15, но по нататък мисля да сложа 195/65/15, особено за зимни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SNS мерси за инфото, междувременно попаднах на една такава таблица, 205/65/15 са с около 1см по високи от 195/65/15 което не е зле :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирай го така: 205/65/15, където височината (в случая 65) е равна на 65% от ширината 205. Второто число е процента от първото. При 205/60/15, височината на гумата е 60% от ширината, която е 205. Затова 205/65/15 е по-висока от 195/65/15.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... не мисля че е грозна гледка една кола като е обута в хубави големи гуми особено ако има такива огромни арки като галанта...

Под грозна гледка разбирай как се малее джантата на фона на каучука около нея. Сложих ги на мястото на 215/45 17" и ми се сториха ужасни, но свикнах с гледката.

205/65 е подходящ размер за седани от среден клас, като БМВ 5-ца, Мерцедес Е, Ауди А6... Дават го като неподходящ за нашите коли, но факт е че не само става, ами и скоростомерът отчита почти като ГПС. Не се усеща спъване на колата, нито покачване на разхода. Е, ако бях мерил с хронометър еластичност от 60-120 на 4-та или 5-та сигурно щеше да отчете закъснение, но аз не го усещам и това е важното. За изминатите километри не мога да кажа. Може би показва по-малко изминат пробег, не знам.

А тези 205/70 наистина може да са бус и това може да се разбере от товарния индекс на гумата. Това е тежка гума, с повече пластове и като цяло по-твърда. И да, с този размер наистина ще е грозно. На теб може и да ти харесва, но 30 от 32-ма мъже ще ти кажат не ми харесва. Да не говорим че препоръчваният размер е 195/60 и размер нагоре или надолу не е кой знае какво, но тук вече разликата вече е прекалена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за зимата си сложих 175 70 14 и се родих .Няма проблем с трапове , бордюри , висок сняг .Никъде не подпирам,чак неможах да повярвам.Друга зима все аз бях като снегорин.И си свалях солта от пода по коловозите.А и освен ,че стана по-висока и стана по-проходима с тясните гуми.Най интересното е , че на заден излиза по-лесно от колкото на първа по кофти наклон.Тази зима нямаше закъсване.При това знаете какви снегове бяха тази зима.Височината на колата е като да караш с 225 45 17 Даже си направих експеримент на задните колела сложих 17 ките защото са зимни.Височината е еднаква но стабилноста на колата в завой стана отвратителна.Същия завой с 14 ките на задницата ,както и от пред беше превзет без грам поднасяне.:icon_thumbup:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..Височината на колата е като да караш с 225 45 17 Даже си направих експеримент на задните колела сложих 17 ките защото са зимни.Височината е еднаква но стабилноста на колата в завой стана отвратителна.Същия завой с 14 ките на задницата ,както и от пред беше превзет без грам поднасяне.:icon_thumbup:

225/45/17 е с цели 33 мм по-голяма в диаметър, как го видя височината да е еднаква...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лесно погледни диаметрите в таблиците и виж съотношение с твърдост на борда и височината .Спрямао товара който носи машината.Не съди по това коя какъв цолаж е.На калколаторите никога не е точно защото там се отчитат само диамитри,а твърдоста и потъването на гумата не се взема предвид.Даже и да има твърдост на стената или скоростен индекс.Никъде не е взета предвид. :icon_bye:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лесно погледни диаметрите в таблиците и виж съотношение с твърдост на борда и височината .Спрямао товара който носи машината.Не съди по това коя какъв цолаж е.На калколаторите никога не е точно защото там се отчитат само диамитри,а твърдоста и потъването на гумата не се взема предвид.Даже и да има твърдост на стената или скоростен индекс.Никъде не е взета предвид. :icon_bye:

 

 

Абсолютно не вярно! Калкулаторите са много точни и ако някоя гума потъва, това ще е високопрофилната, а именно 14-ската, но и това потъване не се мери, защото при движение от центробежната сила, гумата се изпъва. Цялата тема е за някой друг форум като.... АЗЛК :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не вярно! Калкулаторите са много точни и ако някоя гума потъва, това ще е високопрофилната, а именно 14-ската, но и това потъване не се мери, защото при движение от центробежната сила, гумата се изпъва. Цялата тема е за някой друг форум като.... АЗЛК :D

Нямяа гума коятода не потъва .Просто ени повече други по-малко. :icon_thumbup:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че 65 не е някаква точна стойност ами отношението от ширината към някакъв друг параметър. В този смисъл гуми 205/65/15 по-високи ли са от 195/65/15 ?

 

Такива гуми 205/65/15 ги слагат по Honda CR-V или Субару аутбек ... не че са за джип, просто са за високо-проходими автомобили.

 

Втората цифра в означението на гумата- в случая 65, е височината на борда в проценти спрямо ширината на протектора, която пък е дадена в милиметри и е първата цифра в означението.

И в този смисъл- да. 205/65/15 е по-висока със 7мм от 195/65/15, или разликата в диаметрите е 13мм. Няма да си повдигнеш кой знае колко колата, само ще я загрозиш с високи гуми. Ще изглежда като на кокили.

Много по-добре (за визията) е да увеличиш размера на джантата и да монтираш нископрофилни гуми. :good:

 

А като гледам оригиналния размер гуми за Галант- 195/60/R15 88V, твояте е повдигната един път вече... къде повече?

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втората цифра в означението на гумата- в случая 65, е височината на борда в проценти спрямо ширината на протектора, която пък е дадена в милиметри и е първата цифра в означението.

И в този смисъл- да. 205/65/15 е по-висока със 7мм от 195/65/15, или разликата в диаметрите е 13мм. Няма да си повдигнеш кой знае колко колата, само ще я загрозиш с високи гуми. Ще изглежда като на кокили.

Много по-добре (за визията) е да увеличиш размера на джантата и да монтираш нископрофилни гуми. :good:

 

А като гледам оригиналния размер гуми за Галант- 195/60/R15 88V, твояте е повдигната един път вече... къде повече?

Е как накъде повече, искам да не ми стърже навсякаде, Тези нископрофилните гуми и джанти 17-ки са идеални за ... Германия да кажем... ако трябва тука да ги търкалям, няма да е лошо да си купя и машина да си ги изправям. Идеята ми е да карам по черни пътища, както и по бг асфалтирани, без да дера отдоло всичко. Пък и за това дали е красива или не колата, всеки си има собствено мнение, аз не смятам че на галант комби му седят хубаво големи джанти .. 17ки примерно.. разбирам да е нещо VR примерно.. със спортен характер, но те 136 кончета половината бягат на 3 крака вече.. просто няма смисъл. Както и да е. Разбрах това което исках. Ще си сложа 205/65/15 после ще постна снимки тука да видите че не е чак толкова лошо. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз не смятам че на галант комби му седят хубаво големи джанти .. 17ки примерно

И аз така мислех преди да купя аванса :icon_rock: нооо, визията е съвсем друга със 17-ките

Тези нископрофилните гуми и джанти 17-ки са идеални за ... Германия

Тука не бих спорил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"ЖАнтиту прай кулЪта". Няма значение дали е комби, седан или вр4.

205/65 15" не е грозно като визия. Зависи от джантите най-вече. Щади окачването и е пределния размер височина на гумата. Не защото ще е опре, а защото се отдалечаваме прекалено много от заводските предписания. Колата ще е по-"гумена" (мека) и няма да е така устойчива както със 17" 215/45. Така се щади окачването и се забавя значително раздрънкването на купето. Знаете разните му там паразитни шумове вътре как развалят удоволствието да караш кола като галант, която все още си е Хубава Кола, няма какво да си приказваме. Факт :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е на оригиналните алуминиеви джанти 15ки да се монтират гуми широки 215 ? Как би изглеждала ? Дали въобще има такива размери 215/хх/15?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е на оригиналните алуминиеви джанти 15ки да се монтират гуми широки 215 ? Как би изглеждала ? Дали въобще има такива размери 215/хх/15?

 

Има: ЦЪК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има: ЦЪК

 

Мда... добре биха паснали на LT28 и нагоре :icon_devil:

С товарен индекс 109- 1030кг и и скоростен индекс R- 170 км/ч.

Но има и други де.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе що си правите експерименти с тези гуми, нали си има характеристика от производителя :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...