Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Много зле е Лансер-а по показател газене в сняг!


f18

Препоръчано мнение

Вчера сутрин се прибирах в истинско "оране" . Сега живея на място до което за да стигнеш се минава по стръмен път със завой . Лансера си мина най-спокойно без да има проблеми ! Карам с "Debica" която не е най-добрата зимна гума но явно колата конпенсира .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Лансера е много много добре зимно време с гуми на Yokohama e,което също е от значение,но сравнен с други автомобили ''Ланселот'' е супер :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Лансера е много много добре зимно време с гуми на Yokohama e,което също е от значение,но сравнен с други автомобили ''Ланселот'' е супер :icon_dance:

 

И аз съм с Yokoham-ки и нямам оплаквания :-P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Лансера както и всяка друга кола си искат добри зимни гуми и няма да има проблеми, а за зимните гуми на дебица мога да кажа че са си добри. Карал съм ги на няколко марки коли и се справят перфектно със снега и леда, само дето са малко по-шумни на сухо и не са много добри в дълбоки локви, склонност към аквапланинг. :drinks: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе човека...как зле. Аз с гуми на 15 000 км Goodyear зимни си правя нови места за паркиране последните дни в преспите, където никой не е спирал. Едно БМВ закъса пред мен и затапи паркинга и го издърпах...Аз по-сигурен в неизчистени малки улички не съм се чувствал никога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е всеки, който е паркирал в това време така, знае за каква маневра става въпрос... е Лансър го направи без особен проблем, даже излизането беше по-трудно :)

Мисля, че Лансера се справя най-добре точно при това паркиране - назад!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Dunlop Winter Sport вече 3та зима и мога да кажа, че колата си е много добре в снега; като се има на предвид и това, че Пловдив е доста зле откъм чистене, а снегът си е порядъчно тази зима :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам за СНЯГ сте писали а? :icon_angel:

Лансера си е мноооооооого добре на сняг. Незнам дали има друг, който е писал в тая тема и е карал повече от мене на сняг! :icon_thumbup: Колата си иска малко да се понаучиш да я караш зимъзка, особено ако е бензинка, а и CVT. В началото си купих и вериги PEWAG Sportmatic SMX 69 заради КАТ, но така и още си седят нови и запечатани!

На моята кола това и е 4ти зимен сезон.

Първите 2 ги изкарах с Nokian WR G2, препоръчах ги на доста хора, които останаха доволни.

От миналата зима съм с GoodYear Ultra Grip 7+ и съм доста по-доволен.

Разбира се има и разлика в цените и то не малка. Едните са по 160-170лв за бройка, а другите 220-240лв.

С Nokian втората зима имах малко случаи на разочарование при по-сериозно влизане в завой на снега, но сега с GoodYear пак втора зима нямам забележки, а за радост или не тази зима сняг да искаш, особенно тук в гората! Системата, за която сте писали да се изключи, на мене ми помага доста при спиране и потегляне по наклони, особено ако са с рохкав сняг!

Забравих да кажа, че размера е 205/60/16", какъвто са предписали производителите от :mitsu-smiley: .

Според мене, зимна гума максимум 2 сезона е добре, след това си е късмет и майсторлък.

Ще се пробвам да кача снимка днеска като се върна от Пампорово, за да видите за кво чудо сняг Ви говоря.

Все пак да се вземе под внимание, че Лансера НЕ Е снегоход!

На повече от 20см неотъпкан сняг, с неопитен за такива условия водач, закъсва с квито и гуми да е!

Аз предвидливо за тази зима се оборудвах с истинско 4х4 - DEFENDER 90, който го карам докато вали, докато почистят или ако трябва да се ходи някъде където не е за лек автомобил зимата.

После пак с Лансера и ГАЗЗЗЗЗ. Няма катъв кеф да караш на бял път, обграден от 2-3 метра снежни стени! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки по пътя за Пампорово.

Първата е до хиликоптерната площадка(ниво комплекс), около 1400м.

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=6696

Втората е от паркинга до Студенец. Около 1700м.

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=6699

Третата е по пътя за Смолян. Място където навява на около 1300м.

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=6702

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430880_3019558860626_1612301245_2535982_576039155_n.jpg

 

Ето какво си спретнах днес, тотален крах :)... 2часа вадене, баща ми дойде със Санта Фе-то и то се окопа, стана страшно :)... първо 4тири човека го бутахме него, а после той закачи Лансъра, аз на задна, той ме тегли и двама бутат, нещо страшно :)... така изкопах, че стигнах до пръст :), поне 30-40см сняг изкопах с веригата :), абе нещо страшно хаххахх :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз предвидливо за тази зима се оборудвах с истинско 4х4 - DEFENDER 90, който го карам докато вали, докато почистят или ако трябва да се ходи някъде където не е за лек автомобил зимата.

После пак с Лансера и ГАЗЗЗЗЗ. Няма катъв кеф да караш на бял път, обграден от 2-3 метра снежни стени! :icon_rock:

 

Да си дойдем на думата - и аз стигам до извода че за зимата си ми трябва "истинско 4х4 - DEFENDER" или подобно ;о))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430880_3019558860626_1612301245_2535982_576039155_n.jpg

 

Ето какво си спретнах днес, тотален крах :)... 2часа вадене, баща ми дойде със Санта Фе-то и то се окопа, стана страшно :)... първо 4тири човека го бутахме него, а после той закачи Лансъра, аз на задна, той ме тегли и двама бутат, нещо страшно :)... така изкопах, че стигнах до пръст :), поне 30-40см сняг изкопах с веригата :), абе нещо страшно хаххахх :)

 

Уау - сериозно си заорал - и къде ти се случи този екшън???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6 Февруари и аз се окопах и подпалих гумите при -15. По нагоре съм писал.:icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По градинките за към нас :)... минаваме си там по един път за пред блока :)...

Така Ви се пада. Природо-рушители такива. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го ядосвай, че току виж ти дошъл на гости по "Стената" и връх "Снежанка". От там към "Смолянските езера" е лесно!:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lancera си е Супер на сняг, не е много нисък и с подходящите гуми Nokian WR D3 до сега не съм имал проблеми с влизане или излизане от преспите.Както каза колегата важни са гумите и зад кормилното у-во:)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не оценявате нещата адекватно.... :)

Тази кола НЕ Е СНЕГОРИН. Къде има Циливилизована държава в която да има повече от 5 санта сняг по пътищата ?!?!?!?.

Това,че в България всичко е на вили и могили не прави модела по-лош. Просто не е смятан за движение в такива "бойни" условия.

Колата си е супер......само да имаше и супер-пътища по които да се движии.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не оценявате нещата адекватно.... :)

Тази кола НЕ Е СНЕГОРИН. Къде има Циливилизована държава в която да има повече от 5 санта сняг по пътищата ?!?!?!?.

Това,че в България всичко е на вили и могили не прави модела по-лош. Просто не е смятан за движение в такива "бойни" условия.

Колата си е супер......само да имаше и супер-пътища по които да се движии.........

 

 

:mitsu-smiley: Подкрепям колегата, много е прав за ситуацията в България ! :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...