Премини към съдържание

Само аз ли се питам къде живея?


Препоръчано мнение

Вчера чета новините и не повярвах на очите си - Премиерът ни поиска извинение от семейството на отвлечено и убито дете и разпореди вътрешният министър да купи телешки пържоли на кучето, открило трупа (не дори тялото) на момичето....

Чак не повярвах. Не, че имам високо мнение за мутрите и охранителите, ама наистина не повярвах.

Прибрах се от работа, пуснах новините - какво да видя - въпросната личност дори се хили.... И наистина го казва, щото аз много на вестници не вярвам..... Друго си е да го чуеш.... Каза го.....

Аз съм потресен!

Вместо да поднесе съболезнования и да се преклони пред мъката на семейството, Премиерът на Република България поиска извинение от родителите на детето.....

Вместо да поиска оставката на вицепремиера и куп още малоумници в милицията за това, че служители на ГДБОП (на пряко подчинение на министъра на вътрешните работи) са допуснали самоубийство на задържано лице, той иска родителите на похитеното и убито момиче да им се извинят......

 

Ако имате мнение по въпроса - ще ми е интересно да го прочета.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво мнение очакваш, Роско. При такива случаи нормалните хора в нормалните държави искат оставки. Но не и у нас. Робско племе сме, ей....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мъка е в тая робска страна. Хубава е само в песните и картинките. Но и певците, които ги пяха и художниците, които рисуваха вече не са между живите.

Моя страна, моя България... кога ще се събудиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не го повярвах в първия момент , нямам думи за това изказване наистина ако беше това в друга държава трябваше да има оставки , но както знаем това е България и никой не го е грижа за никой как да се оправи с такива хора и затова искам да се махна от тук виждам че няма смисъл живея в тази страна в която няма закони за политици и мутри и хора с пари!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера чета новините и не повярвах на очите си - Премиерът ни поиска извинение от семейството на отвлечено и убито дете и разпореди вътрешният министър да купи телешки пържоли на кучето, открило трупа (не дори тялото) на момичето....

Чак не повярвах.

А ти какво очакваш, все пак живеем в Абсурдистан ..:(

Те в Германия министри за един присвоен апартамент подават оставки, а тук Цветанов е все още на пост ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти какво очакваш, все пак живеем в Абсурдистан ..:(

Те в Германия министри за един присвоен апартамент подават оставки, а тук Цветанов е все още на пост ..

 

 

Да не говорим че в Япония (поне преди е било така) е имало 'Харакири' .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълбоко съжалявам, че през 1990 година, когато неженен, преди да реша какво да уча/работя, не избягах в чужбина. Казвам избягах, защото по онова време се говореше с такива категории.

 

Изборът ми тогава ме направи свидетел на нещо, което от години ми се струва невъзможно, докато не го изпиташ на гърба си.

Всяка следваща власт /правителство/ да е все по-крадлива, все по цинична в отношението си към обществото, все по брутална и безмислена в действията си.

 

Направо с умиление си припомням архаичните и позабравени герои от властта от началото на деветдесетте години. Кметове, министри и какви ли още не.

Те, завалиите, успяха да присвоят /добре че не всички/ чрез влияние и рушветчийство кой апартамент, кой Мерцедес /казвам го условно като израз на богатство и власт/, кой нещо по-дребно.

Сега се работи с милиони. Че и повече.

 

Защо тогава Ви е чуден колеги, манталитетът на сегашния управник.

Те отдавна са загубили връзка с обществото, те отдавна живеят в друго измерение. Ние сме рая в буквалния смисъл на думата.

 

Ами казал родителите на убитото дете "да се извинят на Цецо". Ще се извиняват и ръка ще целуват. Защото в очите на съвременната власт това е наше задължение. Откъде накъде ще искаме МВР-то да направи нещо за отвлеченото ни дете. Кои сме ние ? Да им се бъркаме в работата, да искаме отчет.

На тях- министрите, на НЕГО.

И то точно МВР-то изговори всякакви гнусотии, които не са оправдани с никакви оперативни разработки и тактики

Всъщност човекът е изговорил думите, за които говорим сега, съвършенно искрено. Той не би ги казал, ако не е вярвал в тях.

Това, че не разполага с нужното образование, с нужната подготовка да води полемика, не е големия проблем.

Големият проблем е ценностната система.

И тъй като няма легална дефиниция на думата мутра, без страх, че обиждам, ще кажа, че поведението му е мутренско. Защото може би оттам произхожда. Но ние знаехме това. И 50-60% от нас си го избрахме.

Затова ще търпим. Като овце. Защото от време-навреме осъзнавам, че аз съм овца, защото търпя, каквото и да се стовари отгоре. Защото дядо ми, който е на почти 90 години, ме укорява, че не съм извадил пушката, каквото би направил той, ако можеше да я вдигне и зареди. И като овца, едиственото, което мога е да се помоля, след следващите избори, да ни се падне за първенец ЧОВЕК.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълбоко съжалявам, че през 1990 година, когато неженен, преди да реша какво да уча/работя, не избягах в чужбина. Казвам избягах, защото по онова време се говореше с такива категории.

 

Изборът ми тогава ме направи свидетел на нещо, което от години ми се струва невъзможно, докато не го изпиташ на гърба си.

Всяка следваща власт /правителство/ да е все по-крадлива, все по цинична в отношението си към обществото, все по брутална и безмислена в действията си.

 

Направо с умиление си припомням архаичните и позабравени герои от властта от началото на деветдесетте години. Кметове, министри и какви ли още не.

Те, завалиите, успяха да присвоят /добре че не всички/ чрез влияние и рушветчийство кой апартамент, кой Мерцедес /казвам го условно като израз на богатство и власт/, кой нещо по-дребно.

Сега се работи с милиони. Че и повече.

 

Защо тогава Ви е чуден колеги, манталитетът на сегашния управник.

Те отдавна са загубили връзка с обществото, те отдавна живеят в друго измерение. Ние сме рая в буквалния смисъл на думата.

 

Ами казал родителите на убитото дете "да се извинят на Цецо". Ще се извиняват и ръка ще целуват. Защото в очите на съвременната власт това е наше задължение. Откъде накъде ще искаме МВР-то да направи нещо за отвлеченото ни дете. Кои сме ние ? Да им се бъркаме в работата, да искаме отчет.

На тях- министрите, на НЕГО.

И то точно МВР-то изговори всякакви гнусотии, които не са оправдани с никакви оперативни разработки и тактики

Всъщност човекът е изговорил думите, за които говорим сега, съвършенно искрено. Той не би ги казал, ако не е вярвал в тях.

Това, че не разполага с нужното образование, с нужната подготовка да води полемика, не е големия проблем.

Големият проблем е ценностната система.

И тъй като няма легална дефиниция на думата мутра, без страх, че обиждам, ще кажа, че поведението му е мутренско. Защото може би оттам произхожда. Но ние знаехме това. И 50-60% от нас си го избрахме.

Затова ще търпим. Като овце. Защото от време-навреме осъзнавам, че аз съм овца, защото търпя, каквото и да се стовари отгоре. Защото дядо ми, който е на почти 90 години, ме укорява, че не съм извадил пушката, каквото би направил той, ако можеше да я вдигне и зареди. И като овца, едиственото, което мога е да се помоля, след следващите избори, да ни се падне за първенец ЧОВЕК.

 

Браво,хубаво го каза ... голям си!

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тотално се :icon_censored: и ББ и ЦЦ и всички около тях.

Не е възможно само "криви" политици да си избираме има нещо тотално сбъркано в тая държава.

За съжаление много хора се питат както de4i какво правим тук все още

 

едани болезнени въпроси на които маи няма кои да отговори

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не можах да повярвам на чутото и видяно по медиите, но още повече не можах да повярвам как след като всички виждахме в ЧИЙ ръце ще попадне майка България, пак Го/Ги избрахме (не се включвам в това число).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не можах да повярвам на чутото и видяно по медиите, но още повече не можах да повярвам как след като всички виждахме в ЧИЙ ръце ще попадне майка България, пак Го/Ги избрахме (не се включвам в това число).

На това му се вика МАЗОХИЗЪМ - друго обяснение нямам!

Жалък народ сме и напълно си заслужаваме съдбата, това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не колега rosko, не само ти се питаш къде жиееш. Много са тези, които си задават този въпрос, и то все по-често. Лошото е че все по-малко са тези, които си завата въпроса КАК може това да се промени, а още по-малко са тези, които правят нещо ТОВА да се промени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

само ще кажа че сме били 5 века под турско робство и ще замълча това са Българите стоят си и си мъчат явно така им харесва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и част от отговора: http://www.glasove.com/borisov-i-purzholite--dvuminuten-avtoportret-18593

Тежко ни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Живеем в страна, в която се случват ТАКИВА приказки, като само може да промените персонажите...

..............................

 

А иначе, относно периодичният избор на политици, е като в онази история, която вече съм разказвал тук:

-Един мъж поискал от жена си, да му извърти за Коледа баница с тиква. Пратила го тя за продукти - масло, брашно, мая, орехи, тиква и т.н. до магазина.

Всичко намерил мъжът - само тиква не успял, пък то тиквата е от съществено значение за тиквената баница и ще не ще, човека се отзовал на кооперативният тиквен пазар.

А там море от тикви !Свински тикви,бели тикви, цигулки и какви ли не още сортове! Море...

Пък като го разбрали, че е клиент - всички продавачи почнали да го канят - "Ела виж моите тикви!", "Не, не - ела виж моите, по-хубави са!", "Бе оставяй ги онези двамата, бре - моите са най-най..."

Дърпали го човечеца насам-натам, докато му писнало и най-накрая ги напсувал:

-А бре, оставете ме, бре! Какво само ми предлагате, тук пък там! В края на краищата предлагате само едно и също - само ТИКВИ!!!

..............................

Та то и на пазара за политици по време на избори е така, предложенията много и уж различни - но като се повгледаш и поразмислиш - все еднакви и кой от кой по-голяма тиква...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, тикви, тикви, ама едните свински, пък другите - цигулка.....

Толкова ли ни отиквяха главите, че да си избираме от най-кухите и прости тикви във вселената?

Ама какво се чудя, всички знаем, че управлението е огледало на обществото..... Прост народ, простаци ще избере.

Не ли?

Ти за простак, например, би ли гласувал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, тикви, тикви, ама едните свински, пък другите - цигулка.....

Толкова ли ни отиквяха главите, че да си избираме от най-кухите и прости тикви във вселената?

Ама какво се чудя, всички знаем, че управлението е огледало на обществото..... Прост народ, простаци ще избере.

Не ли?

Ти за простак, например, би ли гласувал?

 

По добре простак от колкото крадец !!

Аз до колкото си спомням алтернативата на простака бе : Станишев , Доган , Сидеров , Костов .

Поправете ме ако съм направил грешка но за кого трябваше да гласувам ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ББ го е мислил точно така, просто понякога човек се "изпуска" и стават гафовете ,още по лошо е ,когато този човек е "публично отворен".......т.е. в случая говорим за министър прецедател..........Подкрепям колегата над мен - по добре простак ,от колкото нагли лъжци и крадци.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно на повечето от вас няма да ви хареса моето мнение но аз също мисля че е : "По добре простак от колкото крадец ! ". Не че подкрепям Б.Б. не че одобрявам цялостната му политика или пък съм гласувал за него, а и едва ли ще гласувам, но това е единственият политик който малко се различава от досегашните. На всички ни е ясно че и с него няма да цъфнем и вържем но поне не дразни толкова като останалите, но ми се струва че до момента колкото и малко да е свършил пак е повече от който и да е от досега управляващите. Ех, да вярно един Станишев, Костов или който и да е никога не би имал дори подобен речник та да изрече подобни думи да те умеят да се изказват но пък кой досега от тях поне направи опит да търси отговорност от досега крали-те ни управници. Най-малкото има желанието и волята да свърши нещо, на всички ни е ясно че и той краде и той злоупотребява с власт, но в сравнение с досегашните България просто няма по-добра алтернатива.

Заключение искам да кажа че в никакъв случай не одобрявам подобни-те му исказвания (ако въобще са били преднамерени а не плод на изпуснати нерви или извадка от контекст) просто исках да се изкажа в подкрепа на водената от него до момента политика.

П.С.

Просто лично мнение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-ужасното правителство, което държавата е имала напоследък. Тези не са крадци, те просто си присвоиха държавата. Строят магистрали, на които утре техни фирми ще събират тол такси като премахнат винетките, които пак техни фирми печатат. За контрабандата и други не много легални дейности пак много може да се каже и кой ги контролира...Картинката е страшна и има много изписано, просто много хора не могат да си подредят пъзела и вярват в чудеса и дядо Коледа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-ужасното правителство, което държавата е имала напоследък. Тези не са крадци, те просто си присвоиха държавата. Строят магистрали, на които утре техни фирми ще събират тол такси като премахнат винетките, които пак техни фирми печатат. За контрабандата и други не много легални дейности пак много може да се каже и кой ги контролира...Картинката е страшна и има много изписано, просто много хора не могат да си подредят пъзела и вярват в чудеса и дядо Коледа...

 

ААА, никой не вярва в чудеса. Далеч съм от мисълта че някога скоро ще се оправим. Съгласен съм с това което казваш адаш единствено не мога да се съглася че "това е най-ужасното правителство, което държавата е имала напоследък". Просто това е поредното. На всички им е ясно че който и да отиде да управлява ще краден колкото може (все пак той си отива с тази нагласа). Коя в момента е по-добрата алтернатива??? Червеното рокерче го видяхме какви ги свърши..., господин "800 дни" дето дойде да си вземе горите и нищо друго не направи, или господин "обръч от фирми" дето от 10 години дърпа конците в държавата а няма и един ден в народното събрание, айде по-назад няма да се връщам във времето че там картинката беше още по-грозна.

Това е положението просто в България системата е такава че нямаме по-добра алтернатива. Поне докато не се промени цялата система, което пък едва ли ще стане скоро...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ви казвам, че няма за кой да се гласува, вие не ми вярвате. Нека сега хората кажат на семейството изгубило дете, че това е по-малкото зло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заглавие във вестник : "По-просто нещо на по-високо място не сме имали"

 

Е, по-точно определение отдавна не бях срещал. Щеше да е смешно, но не е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По добре простак от колкото крадец !!

.....

 

 

Не мисля че ББ го е мислил точно така, просто понякога човек се "изпуска" и стават гафовете ,още по лошо е .............

 

 

Сигурно на повечето от вас няма да ви хареса моето мнение но аз също мисля че е : "По добре простак от колкото .....

Просто лично мнение

 

За съжаление колеги не мога да се съглася с казаното от Вас (лично мнение)... казвате по-добре простак отколкото крадец, но аз ще Ви поправя и ще кажа простак и крадец, което е повече от само крадец. Другите политици както самите Вие казвате поне имаха речник и стилистика на говорене и не засягаха с думите си.

Също така ще добавя, че ние обикновените хора не се вълнуваме от строене на магистрали (които съгласете се се строяха и преди ББ) а от това дали ще има какво да сложим на масата вечер за хапване, дали децата ни(за тези които имат) ще имат какво да облекат и да ходят на градина и училище, дали родителите ни (възрастните хора) ще могат да си набавят поне жизнено необходимите им лекарства и храна, дали хора с висше образование ще могат да си намерят работа по професията, а няма да им се налага да работят каквото и да е, дали .... Кое от изброените неща в момента не е по-трагично от когато и да било през цитираните изминали години.

Не съм живял много за да знам от личен опит какво е било от преди много време, но повечето от Вас мисля ще се съгласят с написаното от мен.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...