Премини към съдържание

IOS или Android ?


Препоръчано мнение

Виж тук: http://www.ipmart-bg.com/forumdisplay.php?135-Android-%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

аз съм ползвал iGO MyWay и Sygic Aura като и от 2те съм доволен (пробвал съм ги само в България :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте идеи има ли приложение на Андроид за пътна карта на България (Европа) и от кое сте най-доволни. :drive:

Пътна карта или GPS satnav ? Ако е само за route planning, tomtom route planer работи идеално. Ако ти трябва навигация IGo..., но при всичките проверявай от къде те кара да минеш особено извън града, а и в града пак понякога имат склонност всичките навигации да те бутат из малките улички...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Благодаря колеги, а ТОВА пробвали ли сте го? Присетих се, че го имаме и във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пътна карта си ползвам google maps. Иначе за GPS и аз минах на IGO, картата им е по-подробна от на Sygic. На тест из малките селца останах доволен за сега :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, а ТОВА пробвали ли сте го? Присетих се, че го имаме и във форума.

Аз съм го ползвал доста, но не като андроид апликейшън и то докато не открих томтом, понеже там има live updates на ремонтите и инцидентите по пътищата и IQ routes, което ти казва, по кой път няма задръствания или е най-бързо , според часът в който искаш да минеш. За Европа е много полезно. За БГ съм ползвал и БГ мапс...А google защо не ти харесва ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не че не ми харесва, обаче Мишелин изчислява дистанция, разход и много други неща.

Пътувах в почивните дни през Родопите и мисля, че е много полезна.

Между другото не минавайте през пътя Батак-Доспат-Сърнеца! Няма такива ями!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че не ми харесва, обаче Мишелин изчислява дистанция, разход и много други неща.

Пътувах в почивните дни през Родопите и мисля, че е много полезна.

Между другото не минавайте през пътя Батак-Доспат-Сърнеца! Няма такива ями!

 

:) по-миналата седмица бях малко в Цигов Чарк и се разходих до Доспат и пътя най-краткия /50км/ е нещо СТРАШНО! Нещо не е вярно просто, че може да съществува такъв път! След като някак си стигнах, защото с 225/45/R17 си е точно "някак си стигнах" и то за над час и половина, реших че няма начин да се прибирам по него и попитах TOMTOM за алтернативен път, показа ми един през Сърница, който беше около 100км, попитах момчетата в ресторанта в Доспат как е и ми казаха, че само първите 3-4км са много, много зле и истината беше, че то път нямаше :), но след това останалите 90тина км бяха супер. Малко в самия Велинград беше зле, но като се оказах пак на главния път, всичко беше ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А картата им подробна ли е за България, че аз все се бутам по някакви забутани селца :)

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,най-добрата карта за България е за устройства Гармин ! Има и много подробна офроуд част,за тези които са решили да карат по черно. Това е единствения софтуер,който си купувам и си струва. Във офроуд форума има специален раздел за тази карта,там пише и модерира създателя на картата Събин. Забелязаните нередности по картата,човека ги проверява и ги коригира,въвежда и офроуд маршрутите изпратени му от потребителите. С две думи,картата се обновява постоянно. Не искам да правя реклама,не ме разбирайте грешно,просто съм много доволен от картата. Ето го и сайта . Само,че софта за Андроид устройствата,още не е разработен напълно,има такъв, но само за Америка,но в скоро време и това ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избери Samsung Note! Перфектен е 10000 пъти е по-добър от ябълките. Единствената грижа е размерът му :) но се свиква :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама моля ви се...Съвсем на скоро на гости беше братовчедка и на жената. Имаше i-phone 4. Чу една песен и пожела да и я пратим на мобилния. Първо не можа да се закачи към bluetooth на ПЦ-то. После пробвахме към нашите телефони същата работа... :icon_doh:

 

 

 

 

Хахахха разбира се че няма да можете да я качите :Д трябва малко да се поинтересувате защо си купувате тези телефони и тогава да ги взимате... а не само защото е Apple .... нарочно е направено така с цел всичко да се плаща + това bluetooth може да работи и праща само на Apple на никаква друга марка... не се излагайте и не пишете глупости преди да знаете кое как работи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я марш с тия наакани ябълки бе

 

А то всеки с предпочитанията си разбира се, ама аз обясних на колегата малко за отхапаните ябълки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А то всеки с предпочитанията си разбира се, ама аз обясних на колегата малко за отхапаните ябълки :icon_thumbup:

 

Мерси, ама няма нужда да ми обясняваш. Аз продукт на ейпъл не бих си взел. Това, че са несъвместими с други у-ва ми е ясно, просто дадох пример какъв минус е това. И това не важи само за мобилните им апарати, а и за останалите I-джаджи. То и от време оно, компютрите им си работеха със собствен ОС...и те така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ама няма нужда да ми обясняваш. Аз продукт на ейпъл не бих си взел. Това, че са несъвместими с други у-ва ми е ясно, просто дадох пример какъв минус е това. И това не важи само за мобилните им апарати, а и за останалите I-джаджи. То и от време оно, компютрите им си работеха със собствен ОС...и те така.

 

Това че Уиндоус-а е по-масов продукт от Леопард ОС не значи че непременно е по-добър. И двете си имат предимства и недостатъци, въпрос на вкус е. Сменил съм всички генерации iPhone още от първия алуминиев 4GB модел, до сегашната ми "стъклена" 4-ка. Не мисля да го сменя с друго, мина му времето на пубертетските разменки на песнички и снимки, има си по-модерни и удобни начини за обмен на данни. Поради същата причина замряха и касетките като аудионосител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това че Уиндоус-а е по-масов продукт от Леопард ОС не значи че непременно е по-добър. И двете си имат предимства и недостатъци, въпрос на вкус е. Сменил съм всички генерации iPhone още от първия алуминиев 4GB модел, до сегашната ми "стъклена" 4-ка. Не мисля да го сменя с друго, мина му времето на пубертетските разменки на песнички и снимки, има си по-модерни и удобни начини за обмен на данни. Поради същата причина замряха и касетките като аудионосител.

 

Много правилно и точно казано колега! Заставам твърдо зад думите ти :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това че Уиндоус-а е по-масов продукт от Леопард ОС не значи че непременно е по-добър. И двете си имат предимства и недостатъци, въпрос на вкус е. Сменил съм всички генерации iPhone още от първия алуминиев 4GB модел, до сегашната ми "стъклена" 4-ка. Не мисля да го сменя с друго, мина му времето на пубертетските разменки на песнички и снимки, има си по-модерни и удобни начини за обмен на данни. Поради същата причина замряха и касетките като аудионосител.

 

Сашо, за модернизирането си прав. Но от както почина Стив, имам много лошо впечатление за компанията. Постоянно се опитва да съди другите компании за някакви измислени патенти, като формата на таблета, при което самсунг ги направиха за смях. Аз като потребител, не обичам да ме принуждават да направя или да взема нещо, каквато политика следват Майкрософт и Ейпъл. Веднъж направих грешка да взема телефон с уйндоус и от тогава твърдо подкрепям отворения код.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

нямам поглед върху таблетите, за мен са безполезни джаджи, единствено създадени с цел обществен показ на благосъстояние. На темата - когато се появява първия преносим телефон (дело на Моторола), мигновено печели титлата "изобретение на годината". Единственият друг телефон, постигнал същото, е iPhone. Сам по себе си факта говори за иновациите, и последваха реакции от типа "убиеца на iPhone". Относно отворения код - не виждам какво предимство има, аз имам Instal0us, ти имаш Market, всички сме с пиратски приложения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айфона не е нищо революционно като продукт или хардуер, особено първите. По-скоро е въпрос на маркетинг и американски фанатизъм по ябълките тази титла.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като хардуер, и като продукт е революционен. Изказа се неподготвен. Най-малкото заради мултитъча и интерфейса, а с това iPhone слага началото на нова концепция при телефоните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като хардуер, и като продукт е революционен. Изказа се неподготвен. Най-малкото заради мултитъча и интерфейса, а с това iPhone слага началото на нова концепция при телефоните.

 

Сашо до преди известно време Ейпъл бяха крачка на пред заради хардуера си, но в последно време този въпрос стана много спорен. А относно софтуера ти имаш Instal0us, аз освен Маркета имам свобода да си правя и сам нещата. Ако си човек с пари, който ползва нещата на готово Iphone-a е добър избор. Аз ползвам предимно основните функции на телефона + навигация и няколко такива приложения. Но от време на време навързвам нещата от телефона ми с линукса на настолния ми компютър, което за мен е сериозно предимство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като хардуер, и като продукт е революционен. Изказа се неподготвен. Най-малкото заради мултитъча и интерфейса, а с това iPhone слага началото на нова концепция при телефоните.

 

 

Има и е имало много по-добри телефони от ябълките. Единствената новост е интеграцията на мултитъч в самата операционната система. Т.Е. Една софтуерна функция за сметка на купища недостатъци в първите модели, която трудно би накарала човек само заради това да си купи такъв телефон, въпреки че бяха докарали част от американците до истерия, когато ги пускаха (това е нормално за феновете на Епъл). Убеден съм, че повечето от тях които са го купили даже не са знаели за какво им е и този телефон и са го купили само заради марката и рекламите, но едва ли ползват функциите му (те и за това в първия много липсваха). Според мен само от четвъртата версия са конкурентноспособни на останалите high-end телефони и си заслужава да има някакъв спор по темата единствено заради тях.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте идеи има ли приложение на Андроид за пътна карта на България (Европа) и от кое сте най-доволни. :drive:

 

А някой ползвал ли е NAVIGON, ползва NAVTEQ карти, софта е на GARMIN до колкото схванах, не знам дали самото то, не е тяхна собственост и най-хубавото, не взима 2gb от телефона, а сваляш приложението, което е 40-50mb, след това още едни допълнителни 200тина mb и накрая само си избираш карта за коя държа искаш ( под 20mb ). Единствен недостатък е, че не говори на БГ, но мен това не ми пречи, сега разглеждам и чета как да вкарам http://www.poiplaza.com/index.php?p=download&d=2011&lstpg2=sdb&lstpg=ds&lsts=616 този файл за камерите, който е доста ъпдейтнат, има камерата на Околовръстното на McDonald's ( обновен е миналия месец ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...