Премини към съдържание

Риболовен тим - Митсубиши


Препоръчано мнение

Лека му пръст на човека, колега! :(

 

Аз малко офтопик, но все пак да попитам - Някой може ли да ми направи колци за палатката от арматурно желязо, но да са заострени в единия край и Т-образни отгоре или ако имате някаква по-добра идея, че мойте пластмасовите ги хвана липсата нещо. :( Ще черпя много! :D

 

 

П.П. - 5-6 мм дебелина някъде....

Мисля, че не проблем за някой който, що годе може да работи с електрожен.При тази дебелина не е и необходимо дори да бъдат заострени.Може да се пилнат на шмиргел ако е необходимо.Дължина около 20-25 см е достатъчна.По-добър вариант е да ги направиш от Г-образен 20 мм винкел.В долният край трябва да са отрязани косо, а горе да има заварена контра.Но ако се опъваш на пясък ти трябва нещо далеч по-сериозно.Аз имам така наречените херинги.Купувани са навремето има-няма 25-30 години :icon_doh: от ГДР.Те са алуминиеви с Г-образен постепенно изтъняващ към основата и с дължина около 50 см.Като ходих до преди 3-4 години на къмпинг "Градина" ми вършеха чудесна работа.Какви бури съм преживявал, не е истина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Така е, за пясък си е сериозно!

Ако не е за пясък - става да се огъне отгоре арматурата, за да законтря.... Но пък тя тежи повече. Провери в спортните магазини за резервни, моите са алуминиеви и са много добри! Магазин "Стената" ти е на 100 метра, виж там. Че с арматурите става грубо.... и тежат, а и може да ти пробият палатката, което не е добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем съм изключил за Стената, а от там си купих дюшеците! :) Мерси за подсещането, Роско, сега ще скокна да проверя. Иво идеята с винкела е добра, но не става за мен, защото задните два края на палатката са с малки кръгли дупки за колци с дебелината на шприглите :( Та....нямам как да го вкарам винкела..... :icon_blush:

 

П.П. Един приятел утре отива за риба на мечката, под Самоков! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем съм изключил за Стената, а от там си купих дюшеците! :) Мерси за подсещането, Роско, сега ще скокна да проверя. Иво идеята с винкела е добра, но не става за мен, защото задните два края на палатката са с малки кръгли дупки за колци с дебелината на шприглите :( Та....нямам как да го вкарам винкела..... :icon_blush:

Тогава с арматурното желязо изкривено накрая като ухо, а за въжетата си направи колчета от винкел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лека му пръст на човека, колега! :(

 

Аз малко офтопик, но все пак да попитам - Някой може ли да ми направи колци за палатката от арматурно желязо, но да са заострени в единия край и Т-образни отгоре или ако имате някаква по-добра идея, че мойте пластмасовите ги хвана липсата нещо. :( Ще черпя много! :D

 

 

П.П. - 5-6 мм дебелина някъде....

 

Продават направо готови колчета в м. Стената, и не са скъпи.

Друг вариант е ако изобщо не измислиш нищо.............е да ползваш камъни които да завържеш с вързулките от палатката. Ние обикновено така правим, понякога ни се е налагало да опъваме палатка на скалисто място където не може да се забият колчета, и взимаш някое друго по-голямо паве и ето ти едно чудесно колче :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги утре мисля да отскоча с един приятел до Оризово,да видим дали спят щуките...Ще пиша какво е положението.Някой ходил ли е скоро там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз пък от опит знам, че рибите кълват или от любопитство или когато са гладни :icon_blush: .

Предлагам без да му мислим много да се приготвим за яз. Йовковци на 10-12.07.2009. Аз също нямам палатка, но една от тези по 30-40лв ще ми свърши идеална работа.

На Йовковци ако няма риба ще ядеме раци щом Роско казва, че има. Някога (преди около 20г.) съм пълнил кофа с раци само с 2-3 одрани жаби и пълнолуние :D . Не знам сега на какво се хващат, но ще му хванем цаката. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз пък от опит знам, че рибите кълват или от любопитство или когато са гладни :icon_blush: .
.....

Аз пък знам, че сухо дупе риба не яде....... :lol: :D :lol: ......

За това стягайте си такъмите (и дупетата) и отивайте да хвърляте......

Ако не става с въдици, :tok: .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Аз пък знам, че сухо дупе риба не яде....... :lol: :D :lol: ......

За това стягайте си такъмите (и дупетата) и отивайте да хвърляте......

Ако не става с въдици, :tok: .......

Марине, само за риба хортуваш....

Мисля, твоето меню за Шипково да бъде само рибешко:

1. Пресол с риба - като предястие

2.Супа от риба

3.Риба на скара - като разядка

4.Риба на фурна - основно ядене

5.Тарама хайвер

6.Веяна скумрия - за десерт

7. И още някаква рибна история имаше, ма я забравих....

Приятен апетит :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, само за риба хортуваш....

Мисля, твоето меню за Шипково да бъде само рибешко:

Само опитай, и ще настъпи Уенно положение..... :guns: :gun2: ....Ще хвъркат глави..... :icon_n_giljotiini: ...(рибени)

И ще те замерям от Шипково до Плевен-дъге, с риба и обратно....... :icon_wwf:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не съм модератор , но мисля , че много оспамихте темата .

Идеята беше да се съберем рибарите и да ходим за риба , а вие се наместихте с палатките и даже взехте да да давате предложения за купуване на риба от магазина , това вече не е риболов а пикник за , което можете да си направите друга тема , а тази да оставите на хората които искат да ловят риба.

 

За да не ме помислите за сърдит старец искам да кажа , че и на мен ми се ходи на пикник и бих дошъл с вас , но наистина нека оставим темата за риболова да си е тема за риболова . :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

:D UP !

 

Хайде въдиците са ми в багажника от месец...Желаещи ???

 

Колеги утре мисля да отскоча с един приятел до Оризово,да видим дали спят щуките...Ще пиша какво е положението.Някой ходил ли е скоро там?

Колега, какво стана на това Ризово ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D UP !

 

Хайде въдиците са ми в багажника от месец...Желаещи ???

 

 

Колега, какво стана на това Ризово ?

 

В момента забраната за риболов за всички риби ли важи или може някъде да по-скрито да морим каракуди и шарани ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента забраната за риболов за всички риби ли важи или може някъде да по-скрито да морим каракуди и шарани ?

Ами всяка година обявяват списък с водоеми, на които риболова остава разрешен. Ето заповедта на министъра и списъка-http://www.nafa-bg.org/BG/Files/Messages/Z...zmnojitelen.pdf.

Остават и местата за платен риболов разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе тези дни казаха, че има 70 водоема, които са разрешени, но не мога да кажа кои и къде....

 

Мой приятел отиде да кара Великден на Калотина, имало интересно местенце с платен водоем, бунгала - алпийски тип, ресторантче, бе много добре ми го описа... А и може да си ловиш колкото риба искаш, а накрая да си вземеш и платиш само една, а другата да пуснеш..... Само не ми хареса, че не можело да си палиш огън или барбекю.... Ще дам повече инфо като се върне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, тимът! :D Тази събота и неделя съм на яз. Сопот. Заминавам от петък след обяд. Ако има желаещи, а аз съм сигурен, че има и да имат и възможност, нека заповядат. Хайде Ивайло, Роско, Тошко....пропускам някой със сигурност.... :) Язовирът е зарибен наскоро, а и преди това си имаше риба, но....това ли е най-важното?!? :D Намира се между с. Лесидрен и с. Голяма Желязна (Троянска област) и е много приятно място с прекрасна природа. Има достатъчно места за палатки, има заливчета и е доста голям язовир дълъг 7 км и 2 км широк. Лови се предимно шаран, костур, таран и уклей, а има и толстолоб и бяла риба. Ако има желаещи да се присъединят може да ме търсите на 0888 599909 - Цецо. :) Много ще се радвам ако някой от вас дойде!

 

 

яз. Сопот

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, бе Цецоооо! Тази събота съм рожденник, жената е в понеделник, щерката - в сряда.... та едно агне по-малко в сливенска област...... Ти направи проучване на терена, дай снимки, пък по-нататък.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, бе Цецоооо! Тази събота съм рожденник, жената е в понеделник, щерката - в сряда.... та едно агне по-малко в сливенска област...... Ти направи проучване на терена, дай снимки, пък по-нататък.....

 

 

 

:icon_thumbup:

 

Роскооо, да сте ни здрави и щастливи, пък язовира няма да проходи! :D Да си изкарате много хубаво, а аз ще пусна снимки и следващият път - заедно!

Редактирано от GeorgieV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му!И аз тази събота и неделя имам едни домашни задължения, които ги бях отлагал от доста време!

Ама както каза Роско чакаме снимки и следващия път сме там.

На слука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D UP !

 

Хайде въдиците са ми в багажника от месец...Желаещи ???

 

 

Колега, какво стана на това Ризово ?

Там нищо не стана...Но после ходихме на язовира край Хисар по пътя към Карлово.Има добри шаранчета!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Събота следобяд и неделя съм на язовир Тича (до с.Маломир), 4 човека сме. По последни данни излизаЛО доста сулка и костур + сом. Ако някой има желание или минава да звънка - 0887323179 Милен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица бях на откриването на риболова на яз.Цонево. Прекрасно място и чудесен язовир с доста разнообразни видове риба (бяла риба, сом, каракуда, платика), достъпен с автомобил или джип. Беше хубав излет с готина компания, ядене и пиене, палатки и т.н. Починахме си добре, че даже и риба хванахме. :icon_thumbup: Ето я приятелката ми с 10-килограмовото дънно чудовище, което мой приятел изкара. -> :fish:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, на път за Карлово, се отбих за няколко часа на язовирчето в с. Габарево ( първото село на запад след разклона за Павел Баня по пътя Казанлък - Карлово ). Платено е. На мен лично ми допадна. За 3-4 часа хванах няколко шаранчета, най-голямото 1.7кг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Приятели, тази неделя заминавам за една седмица на яз. Доспат. Риба май няма да хванем освен костур, но пък за сметка на това природата е уникална там както знаете и ще си изкараме добре. Ако има желаещи - да заповядат! :)

 

 

0888 599 909 - Цецо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Поморие накъсах савридчетата на кея.

Ако има туристи да се обаждат за демонстрации :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...