Премини към съдържание

Искам да се похваля :)


award

Препоръчано мнение

Здравейте, днес си купих митсу колт 1.3 1997-ма (преди фейслифта) Много симпатична количка, ще имам въпроси може би по нататък.

Първите ми впечетления от колата са, че е много стабилна и сигурна в завои. Мислех да вземам корса, митсубишито няма нищо общо като поведенив на пътя :)

Радвам се, че не си купих корса, голф или браво :)

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка.Пусни и снимки,като се орпави времето ! :)Попрегледай и колт раздела,сто процена ако имаш въпроси там вече ще намериш отговорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аре честита предобивка, и много безаварийни километри с нея :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че не си купих корса, голф или браво :)

 

Може да ти кажем само - БРАВО !!! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам го с пълна синтетика GM-5/30 и съм доволен..спирам му тока и нямам никакви проблеми :D А при теб с какво е карана до сега?

 

между другото честита количка и газ колкото може, това е Мицубиши :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам го с пълна синтетика GM-5/30 и съм доволен..спирам му тока и нямам никакви проблеми :D А при теб с какво е карана до сега?

 

между другото честита количка и газ колкото може, това е Мицубиши :mitsu-smiley:

 

Незнам с какво масло е в момента, тия дни ще го сменя може би с Castrol 10w40. Имам леко "прихлопване" по неравноси отпред вдясно .... скъпо ли е ? .. и какво е според вас ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нема да се плашиш- не е толкова скъпо и като смениш веднъж - после сабравяш. Отивай на майстор - тук само може да гадаем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво за избора! ;-) Много мноооого по-добре от Корса или ГолфО ;-) а иначе аз карам с LIQUI MOLY 10W-40 и е просто супер според мен по-добро от прехваления Кастрол

Редактирано от a30n
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах похлопване отпреде в дясно.Оказаха се тампоните на амортисьора горе на бомбетата.60 лв е единият.Долу си смених шарнирите по 16 лв. бройката.Тампоните на стабилизиращата щанга по спомен 8лв., и двете биалетки по 7лв. бройката.Като за смяна бяха само тампона горе и шарнира,ама така и така беше разколачена смених всичко и сега няма хлоп, няма троп.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко му смених на колтчето масла ремъци филтри ..

Това почукване отпред вдясно се оказва май, че е в амортисьора, не е нищо по окачването.

Та въпроса ми е колко струват два нови амортисьора за колт 1.3 97 ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, помогнети ми .. със съвети, на моя колт това тракане отпред вдясно си остана. Ходих 2 пъти на диагностика, на първо четене казаха тампони на тросиона, смених ги, нищо. Втори опит лагер на колелото, смених го, пак потраква. Трети опит взех амортисьори от друг колт за проба, в момента съм с тях ..... и пак потропва, вече се побърквам. Какво е според вас, знам, че не е въпрос за форум но обиколих доста майстори .... Нещо по окачването е със сигурност и се чува като биалетка някак си до 20 км/ч едно ромолене, с голяма скорост не се чува, на място като се клати колата не се чува. Голямо име в русе диагностик много добър, русенци го знаят каза: "отдоли сичко е 6 виж амортисьора или тампона горе" ... е да ама майстора каза, че не е там, незнам вече той ли се бърка или 2 чифта амортисьори тропат. Това друг човек може и да не го хване веднага и не е болка за умиране ама мене ме дразни ..... дайте някакви мнения ... от опит :icon_doh:

 

п.п Малко тъпо в темата в която се хваля, но колта много ме кефи наистина с изключение на тоя проблем ...

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помогнети ми .. със съвети, на моя колт това тракане отпред вдясно си остана. Ходих 2 пъти на диагностика, на първо четене казаха тампони на тросиона, смених ги, нищо. Втори опит лагер на колелото, смених го, пак потраква. Трети опит взех амортисьори от друг колт за проба, в момента съм с тях ..... и пак потропва, вече се побърквам.

Проверете и вътрешен кормилен накрайник и втулката на рейката, щом сте отстранили другите вероятности, вероятно там ще излезе проблема ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си тампончетата на стабилизиращата щанга.

Сменени са ... Борбата продължава :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както си я подкарал, сменяй всичко де що има гумичка между метални втулки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както си я подкарал, сменяй всичко де що има гумичка между метални втулки.

Както аз направих.Те не са скъпи,разколачиш ли веднъж предницата, няма какво да му милиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 4 месеца ...

Колта отдавна е оправен, само се кара, служи вярно и ми харесва все повече ... цял живот съм карал огромни комбита, опел омега комби, ауди 100 комби .... край с катафалките :) Колт 1.3 с газов инжекцион е истината :) Е малко слабичък и шумен иде за извън града, но за градско е перфектната кола, има по добра динамика за в града от 1,6 немска 100 коньова бангия ! Гори 8-10 газ в града което е перфектно в тая криза ;) С една дума - Доволен съм !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъв се оказа проблема в ходовата част, че май не си споделил?

Разхлабено "магаренце" това което държи всичко отдолу .... елементарно ама кой да се сети .... 200 лв назад и 2 месеца чудене. Просто трябва да попаднеш на човек който да има много опит и да разбира ... аз съм си виновен, щото търсех да мина "тънко" и в края на краищата ми струваще по скъпо. Мога със сигурност да ви кажа от опит, че амортисьорите от предното купе колт возят по меко и стават 1:1 на моя :) Но сега пък е по стабилен в завои :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...