Премини към съдържание

Шарнири


mladen.bg

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на :mitsu-smiley: доста четох из форума темите свързани с шарнирите.Но така и не разбрах за моята звезда шарнирния болт с носача ли се продава или отделно.Моделът е SPACE STAR 1,3 2000год.болта не е с гайка отгоре а е с напречен болт. Бихте ли ми казали от къде мога да си поръчам такъв.Благодаря ви предварително и поздрави на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

Преди два дни си купих от магазин на Елит Кар в Ст.Загора този болт, около 20-ина лева, марката е 555

Звездичката ми е също 1.3 , *99 година.

от магазина ме увериха че е такъв, ако се окаже друг ще го сменям.

Снимката я намерих из нета, иначе е същия. Става въпрос за ограденото в синьо.

надявам се утре или четвъртък да го сменя, ако и ще пиша ако е друг.

http://picbg.net/u/14026/47850/587003.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега!

Преди два дни си купих от магазин на Елит Кар в Ст.Загора този болт, около 20-ина лева, марката е 555

Звездичката ми е също 1.3 , *99 година.

 

Колегата пита за шарнир, ти му качваш снимки на колмилен накрайник :D ма като не е някой шенкел, пак бива ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите корекции на колегите, и се извинявам за грешното изказване,

ама така се получава като малкия шета край мен и постоянно ме разсейва.

пробвал ли си да питаш направо в магазина какво се предлага...?

Ако ти го извадят по каталог същата част,...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

сега ще ме разколебаете че даже и е накрайник...

парите не са 20 а двайсетина, и цената ми е от познат с отстъпката.. иначе без отстъпка не съм се интересувал колко е.

Може и менте да е част-та , която съм взел, но нямам възможност да проследявам процеса на производство на частите които купувам или митнически от къде е внесена...

До преди 2 седмици карах Ауди и тепърва "опознавам" Мицубиши , за това ми е интересно и за това обменяме опит във форума.

Моля да ме извини колегата mladen.bg за разводнената тема...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за моята звезда шарнирния болт с носача ли се продава или отделно.Моделът е SPACE STAR 1,3 2000год.болта не е с гайка отгоре а е с напречен болт.

 

Здравей колега, аз преди около година си разбих шарнира в една чудесна "дупчица" и проверих по магазините - продава се само шарнир. Но избиването на стария и набиването на новия шарнир обикновено деформирало носача. И майстора при който бях ме посъветва да си купя целия носач (е по-лесно е за него) пък и по сигурно за мен, но разбира се по-скъпо. Цената на шарнира е около 30лв а на носача 130лв. (цените са от преди година) казвам ориентировъчно.

Сам си преценете кое е по удачно за Вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време и аз имах сходен проблем и стигнах до извода .... на тази кола оригинални шарнири няма да намериш. Има колега от форума които предлагаше въпросните шарнири марка 555 тези шарнири не съм ги виждал в каталога на 555 и най интересното е ,че маи нямат каталожен номер вносителите на 555 не знаят ,че се произвеждат въпросните части . Познат които се занимава с внос на японски части ми сподели ,че има фирми които си поръчват въпросните части в малки серии в незнаини фабрики по светът и им ги изваботват по поръчка. Качеството незнам какво е и аз лично не искам да разбирам. писал съм преди време как съм си решил проблема потърси ако ти е интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купиш си въпросния шарнир от упоменатия по-горе колега,смених си го сам ,половин година карам без проблеми.Незнам дали е оригинален но беше в кутия с номер и пишеше Japan,има и изпъкнал надпис 555 на самия шарнир.Беше в пликче вътре ,гресиран с несложен маншон(той после се монтирва).Избиването стана с чук и тръба с подходяш диаметър.Набиването го направих с нагряване на носача в областта на болта и новия влезна с леко почукване с дървено трупче.Отне ми около час работа с гъзурченето,смятам че спестих не малко пари .

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

вече си смених и въпросния носач днес, в СтЗагора не успях да намеря само шарнира, имало ги ама днес -не.

120-тина лева с отстъпката...

успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте на всички. Ще ви споделя моя личен опит. Преди време ми се наложи да сменям въпросните шарнири. Търсих навсякъде където е възможно, но никъде не успях да намеря, макар и широките контакти в браша с авточасти. Оказа се, че варианта бил цели носачи. Аз обаче не се съгласих с този вариант, неможе шарнира да се разглобява от носача и да няма вариант :icon_doh: . В крайна сметка открих точните шарнири :icon_dance: На моята кола имам вече 2 чисто нови шарнира подменени без да се налага смяна на целия носач. В момента държа в наличност такива и цената им е 36 лева на брой. Само две марки предлагат този шарнир JAPANPARTS и SIDEM. Ако някой има въпроси с удоволствие ще споделя :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък на който не му се дават 36 лв. да ми се обади ..:D Предлагам Монро на 20 лв. Сидем на 22 лв. и Делфи на 25 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме мога ли да намеря само шарнира за Спейс Вагон ГДИ , защото ми казаха ,че се продава само със носача. Той по същия начин се избива от носача като на Спейс стар , но не се предлага отделно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме мога ли да намеря само шарнира за Спейс Вагон ГДИ , защото ми казаха ,че се продава само със носача. Той по същия начин се избива от носача като на Спейс стар , но не се предлага отделно.

Мисля че са същите като на Спейс Стар шарнирите, но най добре е да го свалиш и да премериш диаметъра на болта, диаменъра на шарнира и височината от засечката до канала за зегерката ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диаметър на болта - 18 мм , диаметър на шарнира в долната част - 40 мм и разтояние от засечката която влица в носача до мястото на зегерката около 14 мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диаметър на болта - 18 мм , диаметър на шарнира в долната част - 40 мм и разтояние от засечката която влица в носача до мястото на зегерката около 14 мм.

Значи са същите като на Спейс Стара ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-точно като на Каризма до 99г. завършва с гайка. Оргинален около 80лв, алтернативни варианти има много на цена около 30лв. Ако те интересува ми пиши.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
ОК, ако ме интересува ще ти пиша .. :D

Ама както сам си забелязал после, не са това шарнирите :), аз тези с гайката ги имам на още по атрактивни цени ..

Освен да взема да ти пиша да ми запазиш един джиБ :P от промоцията, гледам цените на половина :o ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

14 мм е разтоянието от долната част на шарнира до канала за зегерката , тоест това е разтоянието , което шарнира влиза в носача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

14 мм е разтоянието от долната част на шарнира до канала за зегерката , тоест това е разтоянието , което шарнира влиза в носача.

Значи е 20 мм.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Привет Колеги! Имам един въпрос относно шарнирите на Спейс Стар, моите са с напречен болт. Въпросът ми е знае ли някои диаметъра на маншона който е на шарнира и евентуално височината му?

 

Благодаря предварително!

 

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, искам да попитам дали някой знае какво е положението с шарнирите на Space runner N50 2000г. Дали се сменя само шарнир или цял носач и къде мога да намеря. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...