Премини към съдържание

Светлина при превключване на скоростите


Препоръчано мнение

Това е светлинен датчик за оборотите и май бях гледал да се проват такива играчки в китайски магазин :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да направи това в България?

http://www.youtube.com/watch?v=6WtxFXWUA3k

 

Тая чудесия се вика SHIFT LIGHT ..... идеята и е да ти покаже кога да смениш предавките посредством лампичката.

Един електричар може да ти монтира такава лампичка....или да си купиш направо обортомер с такава лампичка.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето таква джаджа, монтира се лесно и не е много скъпа. 180 MYR= 82.6ЛВ. Мисля, че в този зайт има и други разновидности :icon_thumbup: съшо доставката от там не е много скъпа :good:

Редактирано от kuncata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето таква джаджа, монтира се лесно и не е много скъпа. 180 MYR= 82.6ЛВ. Мисля, че в този зайт има и други разновидности :icon_thumbup: съшо доставката от там не е много скъпа :good:

Благодаря Ви, търся някой да ми го направи в БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Такава щуротия правих на брат ми за маздата. Само, че работи така: при наближаване на границата за светване (примерно 6000rpm) започва да мига бавно при около 5500rpm и започва да ускорява миганията до достигане на 6000 където светва постоянно.Ето платката дето я изработих: http://dox.bg/files/dw?a=78a3b2e846 и схемата: www.national.com/ds/LM/LM2907.pdf

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: Само аз ли не намирам смисъл от подобно нещо ?

 

Лично мен ме заинтригува много (особенно ако колата ще се дава на жена да я кара...)

Колега bace това което колегата kuncata показа същото ли е като твоето и по специално на дизел може ли да се монтира? От къде взема сигнал за оборотите към датчика на оборотите ли се връзва или...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен ме заинтригува много (особенно ако колата ще се дава на жена да я кара...)

Колега bace това което колегата kuncata показа същото ли е като твоето и по специално на дизел може ли да се монтира? От къде взема сигнал за оборотите към датчика на оборотите ли се връзва или...?

Като това което е показал колегата n1n1n1, само, че започва да мига малко по-рано и после светва. Ще направя клипче довечера. Моето се връзва към бобината за запалването и не става за дизел. За дизел трябва да монтираш допълнителен датчик (в схемите от дейташита е описано) или да се ползва някакъв съществуващ ако има (незнам какви датчици има на дизелите никога не са ме интересували :) - нищо лично разбира се)

Относно това дали има смисъл - за мен лично няма (ако колата не е над ...стотин коня :) ), но брата искаше да му направя ... е направих му :)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Ебати силната ламба, то с чук да ма одарят ще го усетя по слабо :D. Иначе за гъзарийката е готино да го имаш, няма голям смисъл но......става

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе предполагам таз кушия като се копува трябва да има некав вид преобразователче в комплекта.Нема да е само с една най обикно венна ламба?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друго имах в предвид ама колегата нещо не отговори, след това се разбра защо е било всичко - трябвали са му 20 мнения.

 

 

Браво мъдрецо, откри топлата вода :rofl: . И все пак исках да разбера дали като си купуваш лампата ти стигат нещата в комплекта или трябва да купиш нещо допълнително за да го вържеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво мъдрецо, откри топлата вода :rofl: . И все пак исках да разбера дали като си купуваш лампата ти стигат нещата в комплекта или трябва да купиш нещо допълнително за да го вържеш.

 

Съветвам Ви, да се отнасяте с уважение към колегите и форума!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво мъдрецо, откри топлата вода :rofl: . И все пак исках да разбера дали като си купуваш лампата ти стигат нещата в комплекта или трябва да купиш нещо допълнително за да го вържеш.

 

Дръж се възпитано, младежо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Браво мъдрецо, откри топлата вода :rofl: . И все пак исках да разбера дали като си купуваш лампата ти стигат нещата в комплекта или трябва да купиш нещо допълнително за да го вържеш.

 

Модераторски контрол от този момент получаваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази "екстра" има смисъл за бързо ускоряващи машини и то когато се състезаваш с тях (караш на макс). Подходяща е за пистовите мотоциклети, където се вгражда между оборотомера и скоростомера в най-високата точка на таблото, за да може водачът да я види докато фокусът му е някъде напред върху пътя и да не загуби време от влизането в прекъсвач. Също и в турбинираните автомобили, когато турбото спуулне, бууста умЕра да сцепи чугунената коруба на турбинните перки и предавките свършват бързо. Тук има опасност да си взривиш двигателя, а при нашите докато изчистиш трета и магистралата свършила. Само ще започне да тъпче и остава да не сетиш да минеш на по-горна предавка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На "Фолксваген Сантана"-та ми /производство 1983г. / имах такава лампа фабрично.

Била да подсеща немкините да превключват на следваща предавка. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази "екстра" има смисъл за бързо ускоряващи машини и то когато се състезаваш с тях (караш на макс). Подходяща е за пистовите мотоциклети, където се вгражда между оборотомера и скоростомера в най-високата точка на таблото, за да може водачът да я види докато фокусът му е някъде напред върху пътя и да не загуби време от влизането в прекъсвач. Също и в турбинираните автомобили, когато турбото спуулне, бууста умЕра да сцепи чугунената коруба на турбинните перки и предавките свършват бързо. Тук има опасност да си взривиш двигателя, а при нашите докато изчистиш трета и магистралата свършила. Само ще започне да тъпче и остава да не сетиш да минеш на по-горна предавка...

 

И при състезателни коли няма смисъл да се слага. Това чудо е подходящо за автомобили без оборотомер и мотоциклети ;). А и си зависи шофьора колко е пишман :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал нещо да върви и да няма оборотомер. На мотоциклетите преди да излезеш на писта ти облепват скоростомера да не се пУашиш и гледаш само оборотомера. Може да си ръчкаш на колко оборота да е прекъсвача и респ. тая лаНба светка по-рано. Ама това е като даваш кръгче на приятел :) Слагаш на 8000 об и така запазваш хубавата част след 8 за теб.

*************************

ДжейДиЕмСТайл, ти няаш ли некоя заигравка да мерна смесите че на 280 мицубата нещо глъхне :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал нещо да върви и да няма оборотомер. На мотоциклетите преди да излезеш на писта ти облепват скоростомера да не се пУашиш и гледаш само оборотомера. Може да си ръчкаш на колко оборота да е прекъсвача и респ. тая лаНба светка по-рано. Ама това е като даваш кръгче на приятел :) Слагаш на 8000 об и така запазваш хубавата част след 8 за теб.

*************************

ДжейДиЕмСТайл, ти няаш ли некоя заигравка да мерна смесите че на 280 мицубата нещо глъхне :D

 

Ми качи се в Opel Corsa A или пък Opel Vectra A и ще видиш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал нещо да върви и да няма оборотомер.

Мойто нЯщо няма, бре! :D

Тая ланба е тъкмо за мен. Ама по ми се чини оборотомер.

Бе и без двете карам, просто съм в невидение :D

 

ПП: Всъщност се ориентирам по скоростта - на 20 включвам втора, на 30 вече съм на трета, 40 поемам на четвърта и на 50 вече фъркам на пета. Именно защото нямам шеста скорост, не карам с повече от 80 :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...