Премини към съдържание

Умишлено пускам темата тук,


Препоръчано мнение

Колеги, нарочно пускам темата тук, за да я прочетат повече хора.

 

Всички знаят за измамите с лагери, филтри, ремъци и др. боклуци. Честно казано ако ми паднат тези измамници бих ги гръмнал, ако имам с какво... Та събота и неделя си говорих с тях 8 пъти и правихме "бизнес" :D . Естествено, записах разговорите :) . От една страна исках да имам документирана схемата за измама, а от друга- да вземат да се поохарчат малко :) . От около 60 мин. разговори общо аз звъннах само един път на мнимия купувач, за да не се прекъсне комуникацията.

 

Файловете да от Sony Ericsson и могат да се слушат с Quick Time Player.

Ако някой от специалистите може да го трансформира в MP3 формат ще съм благодарен :)

 

Опссс!

Не можах да кача файловете в с разширение AMR.

Моля админа да ме посъветва как да го направя, защото според мен това предупреждение е важно!

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ето и линка с любезното съдействие на Божо :) :

 

Бизнес с братовчед

 

Файловете са номерирани от 1 до 8 по хронология :) както следва:

 

1. Запознаване с ....

2. Братовчедът ме зарибява

3. Връзка с мнимия купувач

4. Давам отчет на братовчеда

5. Братовчедът иска пари

6. Братовчедът прави бизнес с мен

7. Братовчедът кандиса на EURO

8. Раздяла с Братовчеда, че ми писна

 

А, още нещо: всички простотии, които аз наговорих бяха с цел да вляза в ролята на балък ;)))), иначе аз не говоря по този начин, всички знаете.

 

След 30 минути:

Забравих да кажа, че веднага звъннах в полицията, но оттам ми казаха, че на практика нищо не могат да им направят, защото още няма извършено престъпление. :icon_doh: В случй, че балъкът сключи договор и получи някакви омаслени железарии в инхибиторна хартия пак нямало престъпление, защото срещу парите си е получил стока. Това, че "стоката" е боклук и не струва толкова, е търговски риск, който купувачът си носи. С две думи тези измамници са недосегаеми на практика. Така че: ВНИМАВАЙТЕ.

Дето се вика: Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: :hysterical: Според мен това нещо е за темата "Смях, смях, смях...." :hysterical: :hysterical:

Тихо, сигурен съм че тоя направо е хванал гората след тия разговори с теб.... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: :hysterical: Според мен това нещо е за темата "Смях, смях, смях...." :hysterical: :hysterical:

Тихо, сигурен съм че тоя направо е хванал гората след тия разговори с теб.... :D :D

За жалост нито е за темата "Смях", нито е хванал гората, а дебне :ph34r: . Браво на теб! За тази измама съм чувал от медиите, доста хора са изгорели така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За жалост нито е за темата "Смях", нито е хванал гората, а дебне :ph34r: . Браво на теб! За тази измама съм чувал от медиите, доста хора са изгорели така.

То че работата е сериозна спор няма, ама в случая кой :D кого зарибява,а?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov...Мисля, че ако те прослуша бат Серго/сегашния м-р/, направо в класа си за високо актьорстко майсторство ще те вземе...малко циганския диалект оправи и си готов!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста дълъг разговор! Не си лош! Още малко и той ще ти даде пари :icon_clap: :icon_dance:

 

Минават по офиси и книжарници и събират визитки! После се обаждат и репертоарът е един и същ! Интересно е че говорят много дълго, как се издържат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

евалата колега, добре комбинираш и то бързо. Трябваше да се организира среща с братовчеда и да бъде яко изгърбен. Ама са много нагли да им ....... ките. :icon_censored: Един приятел също получи такова обаждане ама не се сетихме да го разиграваме и го отрязахме още в началото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ми е братовчед, разбира се :D ...нали чу как ме караше аз да си кажа къде имам роднини и накрая аз казах, че е Петко и той тутакси се съгласи. Аз не само, че нямам братовчед Петко, но и приятели Петко нямам.

 

Докато се увеселявах през двата дена на уикенда си спомнях непрекъснато разказите на О'Хенри и ми ставаше още по-смешно.

 

Тъй като имам 2 техни номера на мобилни телефони, сега обмислям ответен удар чрез интернет...като например да ги публикувам някъде с накаква обява за момичета на повикване например.

Чакам идеи от вас. Вярно е че това са предплатени карти, но все пак...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да се организира среща с братовчеда и да бъде яко изгърбен.

 

И за това мислих, но щеше да стане много сложна организацията. В неделя вечер да събирам приятели, да пътувам до Плевен, абе рискована работа. Опитах се да ги прикоткам с София по съвет на полицията, но те добре са си сметнали схемата и искат аз да им занеса парите.

На всичкото отгове много настояваха всичко да стане до недяля вечер, явно разчитат, че ако подам жалба в МВР до понеделник на обяд няма да започне реално разследване и ще спечелят време. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А как те намират по телефона тези измамници?

Мисля че не е проблем за полицията да ги залови :cop:

Диалкета на този "братовчед" ми звучи от Южна България. Имам един приятел от Чепеларе, който почти произношението на думите му е 1:1.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Boss, нали говорих с полицията още след първото обаждане. Те ще ги задържат, но после трябва да ги пуснат, защото няма извършено престъпление-не съм им да пари. Ако има дам пари, а те на мен стока пък си е сделка, а това, че стоката е боклук, или не струва толкова си е лично мой проблем. Така че предпочетох да ги оставя да сънуват малко розови сънища, че са намерили поредния балък и накрая не на последно място да се поохарчат малко :)

 

Колеги, чакам от вас идеи с мръснички номера, които мога да им спретна с техните телефонни номера, които имам :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за поохарчването е много добре. Сума ти пари си ги вътрил. Но вероятно картите им вече не са активни. Нов удар - нови карти. Все пак недоумявам как полицията наистина не прави нищо. Поне един бой да им беше хвърлила. Все пак трябва да има и някакъв закон за измамите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за поохарчването е много добре. Сума ти пари си ги вътрил. Но вероятно картите им вече не са активни. Нов удар - нови карти. Все пак недоумявам как полицията наистина не прави нищо. Поне един бой да им беше хвърлила. Все пак трябва да има и някакъв закон за измамите.

Аз пък все си мисля, че ако този разговор се разпространи в медиите веднага ще се измизли някакъв закон. Не може само да се предупреждават хората да внимават с такива измамници, а когато има възможност да бъдат заловени, от полицията да казват че са с вързани ръце... :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все си мисля, че ако този разговор се разпространи в медиите веднага ще се измизли някакъв закон. Не може само да се предупреждават хората да внимават с такива измамници, а когато има възможност да бъдат заловени, от полицията да казват че са с вързани ръце... :icon_confused:

Мечтател :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По Нова ТВ имаше някакво разследване за подобна групичка, обясниха хората каква е схемата на измама, какъв е сценария, какво ще се случи накрая и пак непрекъснато някой изпищява. Е това не мога да го разбера...явно алчността и стремежът към бърза и лесна печалба замъглява разума и възможността за трезва преценка. Даже понякога ми се прокрадва мисълта, че ужилените сами са си виновни...така де, лаком г*з кръв с*р*. Лошото е, че често пострадват пенсионери...на една позната съседката й (на години) е отишла чак до Търново, за да занесе последните си пари на "братовчеда" :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Залагам си резервната гума , че "БРАТОВЧЕДИТЕ" са изхвърлили картите заедно с телефоните ;)

Много добре знаят, че не само картите могат да се проследят ами и е-мея на телефона.

Най-добрия вариант е да се отиде на мястото на срещата с поне 3-4ма приятели и ... :icon_box: :icon_hammering:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: няма как да им набутаме някой плик с антракс! :icon_hmm:

ама хич няма да ми е мъчно за такива! :mad:

Лошо е че като отидеш с парите изневиделица те халосват по главата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Все си мисля, че може по ваучера за закупени карти да се "пипнат" братовчедите. Проблем е както каза tmintov, че не са наказуеми от закона. Според мен трябва да е точно обратното. Като почти всичко в нашата страна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес ми звъняха същите изроди, ама не можах да ги врътна много. Най-интересното е че беше същият глас. Аз им взех телефона, може да направим сравнение- на Вивател 0877513340. Давайте го на всички. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес ми звъняха същите изроди, ама не можах да ги врътна много. Най-интересното е че беше същият глас. Аз им взех телефона, може да направим сравнение- на Вивател 0877513340. Давайте го на всички. :D

Да не са взели отнякъде телефоните на притежателите на Мицута? Добре, че пуснахте темата да не вземе някой колега да се върже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха с глобулски телефони. Явно унищожават картите след всяка акция, успешна или неуспешна.

И тъй като явно нищо не може да се направи по правов път, предлагам всеки, на който мъ звънят да ги врътка колкото се може по-дълго. Примерният сценарий вече е публикуван, оттук нататък всеки има право на импровизации. Аз за себе си съм сигурен, че със следващите ще съм много по-креативен :D .

 

Колега, за протокола, на GSM ли ти звъннаха, или на стационарен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за протокола, на GSM ли ти звъннаха, или на стационарен?

 

На домашния телефон ми звъняха гадовете. И след като съм излезнал пак са се обаждали и обяснили че имали уговорка с мен и някой трябвало да им занесе пари на х-л "Плиска". :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Тишо, Браво много добре си се усетил и си си изиграл ролята! :drinks:

 

Позравления, oчакваме с Милена Епизод II, за да се посмеем пак !!! :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...