Премини към съдържание

Умишлено пускам темата тук,


Препоръчано мнение

Пичове защо не пробвате да афиширате случката в Господари на Ефира примерно в едно писъмце линк към темата , пък току виж помогнало да не изгори някой друг

 

Евала за ентусиязъма и търпението

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Пич, специално от форума на http://www.aquariumbg.com се рагвам тука само за да ти изкажа възхищението си :) Keep up the good work - имаш нашата морална подкрепа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала tmintov, добре си го разиграл тоя :icon_clap:

Така им се пада на тия гадове :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за добрите думи!

Когато качих тези записи основната ми идея беше да предпазя членовете на клуба и четящите тук от подобни мошеници. Далеч съм от мисълта, че интелигентни хора, каквито са феновете на :mitsu-smiley: ще се вържат на такъв плосък номер. Изхождах обаче от позицията, че едно е да прочетеш 10-20 реда във вестника за подобни мошеници, а съвсем друго да чуеш подобна "радиопиеска" с ушите си и да разбереш слушайки, схемата за измама. По-живо е някак си. Разчитах и на това, че много от вас ще разкажат и/или изпратят линкове на свои роднини, приятели и познати. Както и стана за радост.

По предложение на колегата voltage пуснах линк и на Господари на ефира. Не знам дали ще се заинтересуват, тъй като те вече имаха подобно предаване за този род измами.

 

Важното е, че до тук темата е видяна (и чута :D ) от почти 3.000 души, което означава, че поне 10.000 са чули за този случай. А това от своя страна означава, че тези 10.000 (надявам се да се увеличат) няма да може да бъдат преметнати от тези, или подобни на тях хиени.

Един вид, почувствах се обществено полезен :D .

 

А сега ако ми позволите една шегичка: Освен горните ползи мисля, че съм допринесъл за по-добрата посещаемост на сайта ни, за което мисля, че съм заслужил една бира награда :drinks: :D :)

 

Ще бъде полезно в тази тема да даваме информация за подобни нови схеми, защото гадовете са изключително изобретателни. :icon_censored:

 

Поздрави на всички.

 

Ахахахаха tmintov - президент!!! :icon_thumbup:

 

Става, даже навремето си бях измислил лозунг (или слоган, както сега е модерно да му викат), а именно:

 

Сряда-почивен ден!"

 

Сигурен съм, че ще спечеля изборите с този гениален лозунг :D :D :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, шапка ти свалям за това, което си направил.

Ако не друго - на тоя поне му се дръпна а..ото...

 

Преди няколко години имах подобни разговори за едни валове (?!) - ама аз им исках в писмен вид и им давах номер на факс да ми го пратят като бизнес предложение и изядох едни яко псувни...

 

От името на колегите от нашия FIAT форум - http://www.fiat-bg.com/forum/ - ти благодаря за подарените минути съспенс със записите ти!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Нещо потъна темата, да я съживим малко, че е полезна и освен това е рекордьор по четене. Пък и майсторството на tmintov e неоспоримо.

 

Ето поредната модификация на телефонните измами

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Поздравявам Ви за полезната тема! :good:

tmintov ако си заинтересован да откриеш любимия си "братчед", мога да се опитам да помогна.

Живея в Горна Оряховица и съм почти 100% сигурен че братчеда ти е от тук, поради простата преичина че телефонните измами от типа "резервни части за машими" са патент на "калтинските цигани" - както им казваме тук. Мога да се пробвам да ги издиря и да ти дам координати.

По нашия край тези измами са сравнително редки, поради простата причина че са познати на почти всички тука, включително и на полицаите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди малко слушах записа по "Господари на Ефира"!!! Лудница!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди малко слушах записа по "Господари на Ефира"!!! Лудница!

 

За съжаление не го гледах, защото не знаех. Но благодяря на всички за поздравленията.

 

Разкажете малко по-подробно за какво става въпрос pls.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не го гледах, защото не знаех. Но благодяря на всички за поздравленията.

 

Разкажете малко по-подробно за какво става въпрос pls.

 

Ами даваха екрана разделен на две, с по два силуета във всяка половина. На едната пишеше "Петко братчед", на другата "полицай жертва" или нещо такова. Бяха оставили най-важните моменти от диалога. Много беше яко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз успях да гледам предаването. Беше страхотно !!! :good:

Единственно хората които не са слушали оригинала и не са посещавали нашия сайт за да знаят подробностите останаха с впечатление, че полицията наистина е някъде около измамниците и те вече са "прибрани на топло".

А записа е толкова хитов, че днес го записах в телефона си и го занесох в полицията където го слуша цялата смяна :icon_rock:

Сега са ми поръчали 5-6 презаписа на CD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За жалост и аз не го гледах. Но за радост хората са измислили интернет. Ето тук съм качил цялото предаване (имаше го качено в Арената):

http://rapidshare.com/files/20459096/Gospo....part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/20460062/Gospo....part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/20460480/Gospo....part3.rar.html

Разделено е на 3 части, защото не могат да се качват файлове по-големи от 100МБ. Сваляте и трите части в една директория, след това може да разархивирате само първата част и може да гледате :good: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Хвърлих му едно око набързо. Останах с впечатление, че дори и водещите си мислят, че Тишо наистина е полицай :D . Още веднъж браво за Тишо :icon_clap: ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добре де, обаче "Господари на ефира" представят нещата в изопъчена светлина. Така мисля аз. tmintov имаш ли коментар?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, обаче "Господари на ефира" представят нещата в изопъчена светлина. Така мисля аз. tmintov имаш ли коментар?

 

По принцип да, но на тях на практика не им беше предоставена ниакаква допълнителна информация, освен записите. Така, че са си извлекли информация само от тях и това е нормално.

 

Хареса ми идеята да се направят за смях тези глупаци и оттук нататък всяка една потенциална жертва да им се присмива и да се бъзичка с тях, вместо да им се хваща на плоските номера.

 

В този смисъл мисля, че "операцията" е полезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях линк към темата във форумите на HardwareBG и специално заради тази тема се регистирах тук за да изкажа благодарностите си на автора й за предоставеният материал които онагледява една такава измамна схема. И колкото повече хора имат достъп до нея, толкова по-лесно могат да се предпазят от такива л@йнари завбъдеще. Лично аз ще се постарая да я разпратя на всички мои познати и роднини за да ги предпазя от такъва лица с такава цел.

 

Поздрави, =BgAF=diecast

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво Тишо гордеем се с теб! :first:

 

Много се радвам, че записите получиха национална изява и популярност и със сигурност ще спрат доста опити за измами, макар че балъци има винаги. Разни хора, разни идеали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...
И за това мислих, но щеше да стане много сложна организацията. В неделя вечер да събирам приятели, да пътувам до Плевен, абе рискована работа. Опитах се да ги прикоткам с София по съвет на полицията, но те добре са си сметнали схемата и искат аз да им занеса парите.

На всичкото отгове много настояваха всичко да стане до недяля вечер, явно разчитат, че ако подам жалба в МВР до понеделник на обяд няма да започне реално разследване и ще спечелят време. :icon_censored:

 

по скоро се предполага , че мине ли време (повече от ден два) , току виж си се сетил да звъннеш на "стария " тел. на братчеда - дето уж не го ползва вече , та да се светнеш, че нещо не е наред. от опит го казвам, аз наскоро изгорях с 200 лв (4 ваучера х 50 лв) по различно беше при мен, гласа на човека учудващо приличаше на мои клиент, който обаче не ми е приятел, та го чувам по рядко - а и все с разни шантави оферти се забърква .... , та се вързах да го "заредя" с импулси , че бил на зор в провинцията , а си забравил телефона и т.н. :... пак леко минах, бях готов 1000 лв да му занеса в Търново, но по една наистина щастлива случайност се разкриха нещата и не хлътнах - просто единия телефон капна , а в другия имах "стария" тел на въпросния клиент , та званкайки му разбрах , че не е той :-)... то не бяха после уговорки за срещи в София с Търновчанина, и с полицията се видях (икономически измами) бяхме уговорили предварително къде да им чукна среща - така че полицията да дойде за около 5 минути максимално и да ги хванат, но така и не клъвнаха хората. няколко седмици по късно пак звъняха, но с друга оферта - май грешно са ми набрали номера .... както и да е .. измамници доста, за нас по дейните и млади иди дойди, ами дето маса пенсионери тръгнали да носят пари, че и с такси се вдигат в провинцията , да занесат на Пенчо - другарчето на внука парички малко ... абе така ми беше прикипяло, че .... разбирам сега защо не разрешават свободно носене на оръжие :icon_censored:

 

най - чистия вариянт е :

 

1. не вдигайте на непознат номер (както триете непознати мейли с прикачени файлове)

2. ако пък не може да не вдигнете и някой ви забаламоса и го вземете за ваш познат (имайте предвид, че такива хора са уникални психолози и веднага усещат клъвваш или не) или ако не познаете гласа или имате съмнения, просто казвате "ще ти звънна след малко" НО обезателно после звънкате на "стария" телефона на човека когото сте припознали

 

е .. ако после пак ви звъннат - правите си весело , ако пък се вдигате на някъде на опълчение .. свиркайте :-) нося и на пиене и на бой :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...