Премини към съдържание

Умишлено пускам темата тук,


Препоръчано мнение

Хихихи! Очакваме и още как!!! Браво!

Един мой колега каза, че са звъняли на баща му и на него самия по стационарния телефон... с подобна дървена оферта.

Трябва тези записи да отидат при Еврокомисията, да видим в какъв Съюз щели да ни приемат :icon_censored:

А колкото до колегите от форума - едва ли някой ще се върже...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Тишо, а сети ли се да предоставиш материала на медиите...? "168часа" или някой ежедневник? Също така може да се пусне в някой сайт като "youtube" (ако не бъркам) или подобен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В "Сега" има цяла статия как в Тутракан арестували една такава банда. Уви, само за 72 часа. После вероятно преписка и ги пускат. Там са излъгали сума ти хора, но с по-малки суми - по около 3 000 лева. Та тия измами за части били хит.

 

По Нова пък даваха поредната вълна от измами. Обаждат се по телефона и се представят за мними роднини. Казват, че спешно трябва да се обадят и нямат вече пари в картата. И наивните бабички отиват до близката спирка, купуват един дебел Прима или BConnect ваучер и им казват кода. Това не са много пари, ама е неприятно. Пък и унищожават доверието на хората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В "Сега" има цяла статия как в Тутракан арестували една такава банда. Уви, само за 72 часа. После вероятно преписка и ги пускат. Там са излъгали сума ти хора, но с по-малки суми - по около 3 000 лева. Та тия измами за части били хит.

 

Колега, пусни моля те линк към статията, че нещо не мога да я намеря. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не е възможно, тъй като става дума за книжното издание. Мислех си да я сканирам и постна като снимка, но вестника изчезна някъде. Така или иначе нямаше много инфо. В общи линии е това, което съм написал.

 

Но ето ти нещо подобно. Жалко, че икой не казва какво става със задържаните.

http://news.ibox.bg/news/id_240549785

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Но ето ти нещо подобно. Жалко, че никой не казва какво става със задържаните.

http://news.ibox.bg/news/id_240549785

:mitsu-smiley: Не казват, защото се знае - абсолютно нищо не се случва за съжаление. Ще си постоят я 48, я 72 часа и се прибират по живо по здраво... :icon_censored: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Тия не спряха да тормозят хората. Трябва при залавяне да им се дръпле един як бой :icon_censored: , защото явно съд не ги лови :icon_censored: :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Цитат от статията: "Органите на реда призовават гражданите да не се доверяват и да не откликват на подобни предложения."

Гражданите също така обаче не трябва да се доверяват и разчитат на органите на реда. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Тишо, да не забравиш днес да се обадиш на брат'чеда и да го поздравиш по случай Петковден :D . Възможно е и той да ти се обади за да почерпи за имения ден :icon_drunk: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Познайте какво - току що ми се обади "братчеда". На домашния. Директно отнесе една дълга :icon_censored: по този случай. Ако беше на мобилния щях да го държа повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Поне имат причина да го задържат за малко и евентуално да го осъдят за нападение на полицай :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и новата схема. Да сте в час като ви се обади пак братчеда (този път от Испания).

 

Както се казва избийте баламите и тарикатите сами ще изчезнат.

 

В тази връзка предлагам в тази тема да продължим да пишем за възможни схеми за измама с цел да предпазим колкото се може повече хора от измамници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и линка с любезното съдействие на Божо :) :

 

Бизнес с братовчед

 

Файловете са номерирани от 1 до 8 по хронология :) както следва:

 

1. Запознаване с ....

2. Братовчедът ме зарибява

3. Връзка с мнимия купувач

4. Давам отчет на братовчеда

5. Братовчедът иска пари

6. Братовчедът прави бизнес с мен

7. Братовчедът кандиса на EURO

8. Раздяла с Братовчеда, че ми писна

 

А, още нещо: всички простотии, които аз наговорих бяха с цел да вляза в ролята на балък ;)))), иначе аз не говоря по този начин, всички знаете.

 

След 30 минути:

Забравих да кажа, че веднага звъннах в полицията, но оттам ми казаха, че на практика нищо не могат да им направят, защото още няма извършено престъпление. :icon_doh: В случй, че балъкът сключи договор и получи някакви омаслени железарии в инхибиторна хартия пак нямало престъпление, защото срещу парите си е получил стока. Това, че "стоката" е боклук и не струва толкова, е търговски риск, който купувачът си носи. С две думи тези измамници са недосегаеми на практика. Така че: ВНИМАВАЙТЕ.

Дето се вика: Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат! :D

Пич регистрирах се специално за да ти кажа ЕВАЛА. От форума на Нисан съм но ти правя евала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пич регистрирах се специално за да ти кажа ЕВАЛА. От форума на Нисан съм но ти правя евала.

 

Направих го първо, за да ги вкарам поне малко вътре и да сънуват розови сънища два дена и второ, за да документирам схемата за измама, та колкото се може повече хора да се информират. Всъщност, затова и публикувах разговорите...

 

Иначе благодаря за високата оценка на актьорския ми талант, която ми даде. :) :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахте ли, че една баба от Пазарджик олетяла с 2000 лв. по същата схема. Обещали й 4000. Пак оттам един дядо от старчески дом заформил цял екшън. Тегли човекът от банката 4000 лв. и взима такси, за да ги занесе на братчедите чак във Велико Търново, които за два дена ще ги направят 8 000. Другите стари хора от дома, обаче се обаждат на полицията, която тръгва с кола да догонва таксито и да спре дядото. Като го догонили дядото се опъвал, че му развалят опечената работата и полицаите хвърлили бая зор, докато го убедят, че всичко е измама.

Такива ми ти работи по родните земи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е само по родните земи... по цял свят е пълно с измамници и трябва човек да внимава и да мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...