Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Made In Japan


lanser2000

Препоръчано мнение

здравейте.Имам един въпрос и ще се радвам много ако някой ми помогне. Имам лансер 2.0 d 94 г. правен в япония тъй като първата буква от рамата е J. Хванахме се на бас с един приятел дали всички части на лансера са произведени в Япония.Аз съм напълно обеден в това но няма как да му го докажа. а също така твърди че нафтовата помпа е по лиценз на bosh.моля ако някой има мнение по въпроса да ми отговори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Всичко до последния винт е правено в Япония. Бош няма никъкво отношение в тази кола - за голяма радост :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

С номера на рамата, която започва с J естесвено. В такъв случай всички поддоставчици са японски фирми.

Ако свалиш помпата на нея пише Aisin.

Другия начин е да сваляш част по част и така...

Но това дали е разумно? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че всичко е произведено там е ясно - как си представяш да е сглобена в Япония, а да карат части от Европа? :icon_doh: За тези сглобени в Европа е друг въпрос, но твоята не е.

За това кое по чий лиценз е...няма как да се докаже...но логиката е същата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бош нямат нищо общо с тази помпа..........а дали е по лиценз на Бош..........дай ми номерата на помпата и ще ти кажа дали е по Бош............. B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бош нямат нищо общо с тази помпа..........а дали е по лиценз на Бош..........дай ми номерата на помпата и ще ти кажа дали е по Бош............. B)

не знам кой е точно номера дажам ти всичко което пише на нея ;

MD189 552

VE4/10F2250RND807

096000-8071 1

07N00128 8

точно в тази последователност са подредени.Абе ако трябва цялата кола ще разглобя и ще му докажа че всеки болт е японски.Ако исках европейска щях да си взема каризма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според този сайт няма друг еквивалент на твоята помпа, освен японския

http://www.detali.ru/priceInfo.aspx?code=GMIMD189552

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам кой е точно номера дажам ти всичко което пише на нея ;

MD189 552

VE4/10F2250RND807

096000-8071 1

07N00128 8

точно в тази последователност са подредени.Абе ако трябва цялата кола ще разглобя и ще му докажа че всеки болт е японски.Ако исках европейска щях да си взема каризма.

 

По тези номера които ми даваш помпата ти е изцяло японска,както като производство , така и по лицензност........т.е не е бошовски лиценз............

Вярвай и на Chepa, той работи в голяма фирма за авточасти на едро ,само че за евробангилници и там голяма част от частите са Бош и имат каталози всякакви на Бош.............щом той ти казва че няма нищо бошовско по нея , значи наистина няма........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По тези номера които ми даваш помпата ти е изцяло японска,както като производство , така и по лицензност........т.е не е бошовски лиценз............

Вярвай и на Chepa, той работи в голяма фирма за авточасти на едро ,само че за евробангилници и там голяма част от частите са Бош и имат каталози всякакви на Бош.............щом той ти казва че няма нищо бошовско по нея , значи наистина няма........ :D

благодаря ви за помоща :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам кой е точно номера дажам ти всичко което пише на нея ;

MD189 552

VE4/10F2250RND807

096000-8071 1

07N00128 8

точно в тази последователност са подредени.Абе ако трябва цялата кола ще разглобя и ще му докажа че всеки болт е японски.Ако исках европейска щях да си взема каризма.

096000-8071 е номер от каталогът на Дензо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.Имам един въпрос и ще се радвам много ако някой ми помогне. Имам лансер 2.0 d 94 г. правен в япония тъй като първата буква от рамата е J. Хванахме се на бас с един приятел дали всички части на лансера са произведени в Япония.Аз съм напълно обеден в това но няма как да му го докажа. а също така твърди че нафтовата помпа е по лиценз на bosh.моля ако някой има мнение по въпроса да ми отговори.

И аз имам същия Лансер, но моя е с турбодизелов мотор :icon_dance: Със сигурност всичко, до последното болтче е произведено в Япония!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Кажи на твоя приятел да си кара немските бангии и да си гледа работата! Японеца не краде за разлика от Европееца. Искам да разбера първата буква от рамата каква е за всака стана?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера първата буква от рамата каква е за всака стана?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_identification_number

 

http://www.angelfire.com/ca/TORONTO/VIN/WMI.html#ccode

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АЗ НЕ РАЗБИРАМ. НО ПРОВЕРИХ НОМЕРА НА МОЯ ЛАНСЕР В ПОСОЧЕНИЯ САЙТ И ВИЖТЕ КАКВО ИЗПИСВА НАЙ-ГОРЕ "СБОРКА: ЕВРОПА" http://www.detali.ru/cat/mi/mi2.dll?SelVIN...BSNCB8ARU000603, А ПЪРВАТА МИ БУКВА НА РАМАТА Е "J". ИЛИ САЙТА НЕЩО ГРЕШИ ИЛИ НИЕ СИ МИСЛИМ ЧЕ КАРАМЕ АВТОМОБИЛИ СГЛОБЯВАНИ В ДОБРАТА СТАРА ЯПОНИЯ :senile: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АЗ НЕ РАЗБИРАМ. НО ПРОВЕРИХ НОМЕРА НА МОЯ ЛАНСЕР В ПОСОЧЕНИЯ САЙТ И ВИЖТЕ КАКВО ИЗПИСВА НАЙ-ГОРЕ "СБОРКА: ЕВРОПА" http://www.detali.ru/cat/mi/mi2.dll?SelVIN...BSNCB8ARU000603, А ПЪРВАТА МИ БУКВА НА РАМАТА Е "J". ИЛИ САЙТА НЕЩО ГРЕШИ ИЛИ НИЕ СИ МИСЛИМ ЧЕ КАРАМЕ АВТОМОБИЛИ СГЛОБЯВАНИ В ДОБРАТА СТАРА ЯПОНИЯ :senile: .

Колега, моля те не викай (не пиши с главни букви - това е равносилно на викане). Успокой топката, сайта не греши, ти грешиш. Щом първата буква е "J", значи колата ти е произведена в Япония. Ако не ми вярваш, виж описанието на първия знак от VIN-кода на Mitsubishi, който е индентичен и за другите марки автомобили. Това "СБОРКА: ЕВРОПА" означава, че автомобила е произведен за Европа, т.е. европейки вариант. Това има значение, защото колите за Африка са с по-големи радиатори, но нямат задна светлина за мъгла, нямат и отопление на купето. Имат и други разлики, но няма да навлизам в подробности. Климата и изискванията към автомобилите са различни в различните континенти и производителите се съобразяват с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение, не ме разбирайте погрешно не викам на никого, още по-малко бих "викал" в този форум. Тук хората се разбират от няколко думи. Просто не знам какво й стана на моята печка (компютъра), ако не съм с Капс Лок (големи букви) не иска да пише. Рестартирах го и се оправи. Съжалявам ако съм разбран погрешно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истина е че в този форум хората са много разбрани и печени :icon_angel: . Това може би е защото се движат с истински автомобили :) . Друго нещо което ми направи внимание е, че седалките на всички модели мицубиши е организиран по един и същ начин ,който е различен от на другите автомобили. Мола да ме извините но съм малко пийнал :icon_drunk: :icon_drunk: :icon_drunk: Лека вечер!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение, не ме разбирайте погрешно не викам на никого, още по-малко бих "викал" в този форум. Тук хората се разбират от няколко думи. Просто не знам какво й стана на моята печка (компютъра), ако не съм с Капс Лок (големи букви) не иска да пише. Рестартирах го и се оправи. Съжалявам ако съм разбран погрешно.

Няма проблем, това беше само един приятелски съвет, който аз лично го формулирах като молба с цел да не те засегна. Можеш да бъдеш сигурен, че си разбран правилно. Приятен ден ти желая, колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...