Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Привет на всички Mitsubishi фенове!От почти 3г карам Спейс Стар и до момента съм много доволен.Той всъщност е 2рото ми Мицубиши,преди доста години имах КОЛТ-от най-първите,и той беше страхотно здрав.

Спейс Стара го купих без никва музика,монтирах си Алпина от предния автомобил но ми припадна дисплей от изгорял асус ееепс и ми се зароди идеята да си направя компютър в колата.Реших така да го монтирам,че ако реша да продавам колата да мога бързо и лесно да върна оригиналния и вид и да си сваля компютъра,все едно никога не е бил там.

Изработих контролер за коректно стартиране и гасене с дисплей,който го монтирах на мястото на оригиналния информационен дисплей в оригиналния си корпус.

 

Самият компютър е монтиран под шофьорската седалка.Закупих си дъно mini ITX с вграден атом процесор и LVDS интерфейс,понеже самата матрица е без контролер и по друг начин ми беще невъзможно да я свържа.Изработих захранване което стабилизира захранването към дънната платка и предодвратява рестартирането на системата при палене на двигателя.Добавих тъч към дисплея и GPS приемник.В такова състояние системата работеше около година през AUX входа на касетофона,но исках да го премахна и него и системата да придобие завършен вид.Зглобих радио от стар фм модул от касетофон,добавих му usb управление.Прибавих и крайно стъпало водещо се 4x35W HA13158 (не е най добрия избор,но за без пари е чудесно),и системата придоби завършен вид.Поръчах си пластмасата на централната конзола от автоморга и след малка интервенция дисплея го монтирах и се получи удовлетворяващ ме резултат.

Системата по характеристики не е нищо особено-атом N270,2Gb RAM,320Gb HDD.Към момента работи музика,филми,интернет(през Wi-Fi),телефон(през блутут),навигация(Garmin на български с карти и клавиатура на бг.),FM радио.За в бъдеще най-вероятно ще добавя и камера за задно виждане(понеже имам 2бр. от лаптопи на usb),и връзка с компютъра на самия автомобил за диагностика.

Тъй като нещо немога да се преборя с публикуването на снимки,на който му е интересно може да ги разгледа ТУК и ТУК

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече би трябвало да се виждат,има и клип да се види горе долу как работи,не съм снимал всички функции и опции,главно как работи радиото се вижда.

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еее, много арно, поздравления!

Какви парички излиза сглобката на една такава джаджа и горе-долу колко време? Аз от много време точа лиги, да направя нещо такова в джипчето, но не мисля, че имам нужните умения, финанси и време...абе май нищо нямам. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е с нови части би струвало към 700-750лв само материали,правих го много време(към година и половина),излезна ми около половината от тази сума.Понеже повечето модули са ръчно изработени имаше доста напасване,оптимизиране.Също и проблеми с намиране на някои от компонентите,липса на свободно време и тн.Работи в това си напълно сглобено състояние вече 2 месеца.Понеже когато се захващах с изработката му нямаше никъде форум,където е слаган комп на Спейс Стар реших след като го довърших да споделя опит и снимков материал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че съм го гледал,дори съм ви дал съвет как да си решите проблема с звука.Аз показвам напълно функциониращ компютър за кола с всичко необходимо в него.Нямам вашите проблеми с звука ,центрафузето и гармина и бих помогнал и на други колеги които се интересуват да постигнат подобен и по-добър резултат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че съм го гледал,дори съм ви дал съвет как да си решите проблема с звука.Аз показвам напълно функциониращ компютър за кола с всичко необходимо в него.Нямам вашите проблеми с звука ,центрафузето и гармина и бих помогнал и на други колеги които се интересуват да постигнат подобен и по-добър резултат.

Тези проблеми са отстранени.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, добра работа. В момента обмислям използването на таблет по подобен начин (за да избегна многото компоненти), но определено бих искал малко повече информация за контролера за стартиране и управление на дисплея. По обяснението оставам с убеждението че не използвате оригиналния дисплей (малкия), което води до логичния въпрос: контролера приема ли данните от бордовия компютър (среден разход и т.н.)? Какво решение използвахте за тъч-скрийна? Много бих се радвал и на схема за захранването (стабилизатора)!

 

Гледайки вашето произведение, се замислям сериозно да подходя по този начин, въпреки че, при добра възможност за закрепване на Galaxy Tab да речем, или някой от задаващите се Win 7 таблети (във вид на докинг-станция, т.е. цялата периферия на един слот), инвестицията ще е по-рентабилна - имаш компютър и в колата, и в ръцете си на бара, и после пак в колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам! Тия всичките чаркове, дето си ги изброил, да се струпат в едно кашонче - да, но да се свържат и да заработят заедно!!!??? А кой ти писа софтуера?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ivo-But-Not по надолу ще пусна линкове за контролера и захранването.Контролера не показва разход на гориво и др.специфични неща които ги има на оригиналния малък дисплей,но вече има софтуер който би трябвало да го визуализира на самия монитор през фронтенда.Ще го разбера скоро след като довърша кабела за връзка с ECU.Захранването което съм сглобил не би ви свършило работа във вашия случай,понеже изработва напрежения в стандартен ATX формат.Иначе идеята ви не е лоша,само трябва да се намери подходящото за поставените задачи устройство.Би се опростило доста окабеляването.

laskov системата работи с WINDOWS XP ,просто съм го поокастрил-намалих инсталацията с 300mb,оптимизирах регистри и сървиси.Зарежда от хибернация до звук за 15сек,в нормално стартиране е от порядъка на 30сек.Самият фронтенд е руски и включва бързината на RideRunner и изгледа на Centrafuse.Преведох го изцяло и след разговор с автора му се съгласи да го включи към поддържаните езици.Контролера-редактирах английския bin файл да получа дните и месеците на български,можеше и останалото,но беше доста сложно и би ми отнело много време затова го оставих така.В крайна сметка получих система работеща на български.

Схема на захранването ТУК

Схема на контролера ТУК

Нужна е и ТАЗИ програма за отваряне на файловете

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички Mitsubishi фенове!От почти 3г карам Спейс Стар и до момента съм много доволен.Той всъщност е 2рото ми Мицубиши,преди доста години имах КОЛТ-от най-първите,и той беше страхотно здрав.

Спейс Стара го купих без никва музика,монтирах си Алпина от предния автомобил но ми припадна дисплей от изгорял асус ееепс и ми се зароди идеята да си направя компютър в колата.Реших така да го монтирам,че ако реша да продавам колата да мога бързо и лесно да върна оригиналния и вид и да си сваля компютъра,все едно никога не е бил там.

Изработих контролер за коректно стартиране и гасене с дисплей,който го монтирах на мястото на оригиналния информационен дисплей в оригиналния си корпус.

ПРЕДИhttp://media.snimka.bg/8490/023235404-special.jpg?r=0 СЛЕД http://media.snimka.bg/8490/023235409-special.jpg?r=0

Самият компютър е монтиран под шофьорската седалка.Закупих си дъно mini ITX с вграден атом процесор и LVDS интерфейс,понеже самата матрица е без контролер и по друг начин ми беще невъзможно да я свържа.Изработих захранване което стабилизира захранването към дънната платка и предодвратява рестартирането на системата при палене на двигателя.Добавих тъч към дисплея и GPS приемник.В такова състояние системата работеше около година през AUX входа на касетофона,но исках да го премахна и него и системата да придобие завършен вид.Зглобих радио от стар фм модул от касетофон,добавих му usb управление.Прибавих и крайно стъпало водещо се 4x35W HA13158 (не е най добрия избор,но за без пари е чудесно),и системата придоби завършен вид.Поръчах си пластмасата на централната конзола от автоморга и след малка интервенция дисплея го монтирах и се получи удовлетворяващ ме резултат.

http://media.snimka.bg/8490/023235513-special.jpg?r=0http://media.snimka.bg/8490/023235501-special.jpg?r=0http://media.snimka.bg/8490/023235533-special.jpg?r=0

 

Системата по характеристики не е нищо особено-атом N270,2Gb RAM,320Gb HDD.Към момента работи музика,филми,интернет(през Wi-Fi),телефон(през блутут),навигация(Garmin на български с карти и клавиатура на бг.),FM радио.За в бъдеще най-вероятно ще добавя и камера за задно виждане(понеже имам 2бр. от лаптопи на usb),и връзка с компютъра на самия автомобил за диагностика.

Тъй като нещо немога да се преборя с публикуването на снимки,на който му е интересно може да ги разгледа ТУК и ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления,колега! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало,много ми харесва.Поздравления за положения труд и усилия.Сега като гледам това се чудя,просто от чисто люпопитство дали на галант 89г. би могло да се пригоди .

Поздрави!:icon_rock::icon_rock::icon_thumbup::icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало,много ми харесва.Поздравления за положения труд и усилия.Сега като гледам това се чудя,просто от чисто люпопитство дали на галант 89г. би могло да се пригоди .

Поздрави!:icon_rock::icon_rock::icon_thumbup::icon_blush:

На всички коли може да се пригажда...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казва DJ Tymbi на всички коли може да се сложи комп,начина на реализация зависи от техническите възможности и фантазията.Ето ви 1 пример за Галант 90г.http://s013.radikal.ru/i325/1105/3e/f8f3980c4739.jpghttp://s003.radikal.ru/i201/1105/91/f9368e357b52.jpghttp://s011.radikal.ru/i316/1105/e8/28dee7ce985b.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За интересуващите се от автомобилни компютри вече има и български сайт.Вярно е че е още доста посен,но с времето се надяваме да придобие известност и много полезна информация.Погледнете http://carpcbg.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ето и видео за работата на компютъра и контролера.За момента само календара е преведен на български,но работя и по цялостния превод на бина за контролера http://www.youtube.com/watch?v=Crou7jwFEzYhttp://www.youtube.com/watch?v=QPZHwUBlFQE

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Тъча си го поръчах от EBAY ,за мое съжаление 2 пъти.1-вия беше като лепенка,гъвкав, работи около половин година и от жегите и греенето от слънцето се прецака(разкалибрира се нелинейно и беше невъзможна калибрацията)2-рия си го поръчах стъклен и съм много доволен,работи вече повече от година.Като цена за 7 инча ми излезе около 40-45лв ,с усб контролер е към самото стъкло ,кабели и диск с драйвери.GPS приемника също го взех от там,същите пари стъпи,някаква безименна китайка е ,но не работи по зле от марков с блутут GPS.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравей колега, заиграх се да си правя ФМ модул (трябваше да е готов доста отдавна, но така се случва понякога). Налепил съм схемата от тук (моята е REV3.0). Обаче не мога да намеря кварцов резонатор на 7,2MHz. Намирам Q7.3728 MHz и Q6.400 MHz. Дали ще тръгне схемата с това малко разминаване ако поръчам тези двата? Ти какъв си сложил ако си правил същата схема. Има ли особености по подкарването под centrafuse 3?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...