Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Привет!Кварц на 7,2Мhz има по касетофоните,които си ползвал за донор,обикновенно се ползва в блока за RDS(аз от там си свалих).С друг кварц също би работило,но ще трябва да се прекомпилира софтуера с честотата на твоя кварц.Моето е по подобни мотиви,но е с USB управление .Софтуер можеш да вземеш оттук , реално моето радио е същото.На теб просто не ти трябва драйвера който прави виртуалния принтерски порт,останалата част от софтуера става.Честно казано USB версията я бях подкарвал на Centrafuse 2 и 3 ,но ми биеше често сини екрани.От този софтуер се отказах одавна,повече от 2г си карам с iCarDS,там има друг драйвер и по друг начин са реализирали работата с това радио,и работи чудесно за мен.Замислил съм да му добавя и RDS декодер,ама пустото му и време все не достига.Успех с изработката,ако мога да помагам с нещо-насреща съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха... не бях се сетил за кварца на касетофона :) Ами аз мисля да ползвам преходник USB - LPT, но не съм сигурен, че ще стане. От как то сложих Центрафюза и си настроих всичко да ми е както ми трябва, не съм човъркал по системата, но от време на време ми липсва радиото, затова се захванах с тоя модул. iCarDS-а го пробвах само на лаптопа ми и нещо не можах да му схвана настройките (явно интуитивно си мисля, че са като на центрафюза) и не съм го инсталирал в колата. Незнам дали си срещал подобен проблем при iCarDS - Центрафюза нещо не ми възпроизвежда всички видове мп3-ки, незнам от какво е, уинампа си плейва, докато центрафюза направо ги прескача, четох в руския сайт за възможни причини и пробвах да отстраня проблема но без резултат. А и блутута за телефона нещо бъгваше системата (опцията на центрафюза за хендсфри) та си направих отделен блутут модул, който няма нищо общо със пц-то и сега всичко си е ок.

Проблема със свободното време е налице и при мен :(

 

П.С. Нещо не работи линка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Centrafuse ползва bass.dll за плеърите,докато iCarDS работи с К-Lite Mega .Ето ти отново линка http://pccar.ru/showthread.php?t=10050 ,също и http://pccar.ru/showthread.php?t=11758 и 2-те са едно и също.За преходника съм писал тук - http://carpcbg.com/plugins/forum/forum_viewtopic.php?104 .Centrafuse под3.5 версия работеха добре с блусолеил 6.4.244,а нагоре им трябва версия 8(руснаците скоро пуснаха такава с крак,още не съм я пробвал).При мен при ползване на компютъра като хендсфри се получава нещо като ехо у отсрещната страна-чува собствения си глас с по-ниско ниво и забавен с 1-2 сек,доколкото разбрах проблема е постоянно срещан и евтино решение няма-нужни са 2 микрофона и специална звукова карта с хардуерно изключване на ехото.Замислил съм се за mPCI-E 3G-Wi-Fi-GPS карта,в която да има сим карта и да се ползва и като телефон,но явно трябва да е с друг номер,различен от моя собствен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете. Значи щом има такива проблеми с хендсфрито няма да се пробвам въобще да инсталирам блусолея. Хендсфри проблема го реших, като в предусилвателя на системата вградих един блутут модул от сд за кола и стана перфектно, единствения недостатък е, че не съм изкарал никакви бутони. Т.е. вдигаш от телефона и говориш през системата на колата, което за мен не е проблем де :) . Ще го пробвам тоя iCarDS :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кача някъде българския превод-текст и глас ,плюс спиид камерите за последната версия iCarDS 1.7.X.X ,ако има желаещи.Файла е към 10мб.По функционалност самия фронтенд няма равен,но много от нещата не стават с просто цъкване на мишката(поне засега).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брой ме към желаещите :) Въпреки, че и с английския и руския съм горе-долу добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се заиграх с icarDS-а. Стори ми се по-муден като реакция в сравнение с центрафюза и по-бъгав (заби няколко пъти), може да се дължи на лоши настройки от моя страна. Малко по-претрупано, но пък ми хареса. Лошото е, че не можах да пусна Гармина и Айго-то под този фронтенд, ако може малко помощ :please: Със Windows 7 съм ако има значение. Също се опитах да вградя и софтуера за газовата (фобос) както съм направил на центрафюза, но не ми се получи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми въпрос е коя версия си инсталирал?За разлика от Centrafuse което работи на NET FRAMEWORK ,iCarDS ползва GDI+ библиотеки,иначе казано е нещо като руското развитие на RideRunner.

Ще се опитам да ти обясня как се инсталира и настройва последната версия 1.7.0.5 (има и 1.7.0.8 но не ти я препоръчвам-нещо я скапаха и работят по следващата).Като за начало трябва да имаш инсталирани флаш плеър,NET FRAMEWORK 2(нужен е за POI),K-Lite mega codec pack.За чиста инсталация унинсталваш програмата и изтриваш папката и с останалите файлове.После от регистрите изтриваш HKEY_CURRENT_USER\Software\iCar DS .Рестартираш.Инсталираш версия 1.7.Поставяш ъпдейта 1.7.0.5 .Поставяш Chameleon_update.Поставяш българските файлове (навсякъде където те пита за замяна се съгласяваш).Само руския и българския пакети са пълни.В C:\Program Files\TipTop software\iCar DS\Extentions\RRPoi стартираш RunMe1st.cmd ,ако не ти даде грешка всичко е точно.След това в C:\Program Files\TipTop software\iCar DS\skins\Chameleon стартираш Update.exe ,чакаш докато приключи процеса(може и минута да отнеме).Файловете iCarDSClient.dll и foo_icards.dll (мисля че се намират в главната папка на програмата) ги преместваш в C:\Program Files\foobar2000\components .Чак сега вече се стартира iCar DS Config и наи важното е първоначално да се даде ресет в таба на миксера,и да се настрой пътя на скина - C:\Program Files\TipTop software\iCar DS\skins\Chameleon .Другите неща са по осмотрение.Вече можеш да стартираш програмата!Всички бутони и панели с задържане могат да се променят.Скиновете и темите могат да се комбинират едни с други.Това че си с Win7 е допълнителен плюс-при гласови съобщения от навигац програма може автоматично да показва прозореца и.

Вграждането на програми е много лесно.От интерфейса на програмата от бутона за настройка отиваш на 2рата страница-инсталиране на програми.Задаваш име на програмата-как ще се изобразява в самия фронтенд.Задаваш името на самия прозорец на програмата- Garmin Mobile PC ,iGO 8 PNA,иначе казано името на прозореца на програмата когато е стартирана под Windows.После задаваш пътя към самото .exe .Мараметри на командния ред,скрипт и параметри на скрипта са за по-сложни вграждания-не ги пипай.Отдолу му задаваш дали да има налагане и захват на самия прозорец на програмата в фронтенда и си избираш иконка.Нужно е да се избере и шаблон на скина -за Гармин най-подходяш при малка резолюция на дисплея е FSREAL с настройки-налагане и захват,като в лентата която се появява при натискане на полупрозрачния бутон се зададат предишен и следваш трак и клавиатура.Времето за изчакване до прихвашане на прозореца обикновенно се задава на 1сек.Линия миксер е линията за гласови съобщения на самата програма в уиндолса-ако инсталираната програма се зададе като главна навигационна програма при съобшения от нея ще се вика и прозореца и ,стига да е била стартирана и превключено на друг екран.Запомняш настройките и излизаш.После с задържане на бутон от панелите си я добавяш(инсталираните програми са на 2рия екран-викат се с натискане логото на автомобила.От всички прозорци се вика главния панел с натискане логото на автомобила -долу в центъра,при задържането му се включва или изключва визуализацията.Екраните се затварят само ако се натисне хикса,имаче си работят и могат да се превключват с натискането на бутона горе в ляво-2рия който излиза след това.

Радиото трябва да му се зададе линия на миксера от C:\Program Files\TipTop software\iCar DS\radiomodules\FMAuto .За съжаление самия драйвер не работи под Win7(за USB),lpt версията незнам как ще е .

Настройката на спийд камерите е следната.1во трябва от менюто за настройки да е разрешен RRPOI плъгина,после от менюто за настройки под него се избира предупреждения по местоположение.Избира се иконката с камерата-2рата горе от ляво на дясно,задава се звуков файл-има с бг глас,избира се файла със спийд камерите-BGsc070.kml ,отгоре името може да се редактира примерно на Контрол на скоростта.Задава се метри до точката,другите опции мисля че са ясни.От настройките-главните има режим град и път-това дава възможност за задаване на различни метри до точката-примерно в град 150 ,път 800 .

Отговори на много въпроси има тук- http://pccar.ru/showthread.php?t=13693 в 1вия пост,инструкция на руски(за по-старите версии,но е почти същото - http://pccar.ru/showthread.php?t=14129 .

За съжаление лиценза е за 3 месеца,нужна е програма която да спира часовника или преинсталация на Windows.За последната безплатна версия как се инсталира съм писал тук- http://carpcbg.com/plugins/forum/forum_viewtopic.php?181 .

Всички нужни файлове са качени тук- http://dox.bg/files/dw?a=2c5c765157

Общо взето накратко това е,има много опции и възможности,и постоянно се развива

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След работа като се прибера ще преинсталирам фронтенда (може нещо да съм объркал при предната инсталация).

Голямо благодаря за дългия отговор, като пътувам към Плевен ще ти пиша ... имаш черпене от мен :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Здравейте! Реших да поизтупам праха от темата :). Снощи се заиграх с онлайн станциите за ICarDs-а. Наредих ги доста (въпреки, че основно слушам Radio Rekord и Rekord Deep). Някой ако реши, че ще са му полезни, заповядайте: Онлайн радиа. Скалъпих и едини плейлисти за ефирните станции (честотите), но не знам дали е много актуален тъй като основно слушам онлайн. Поздрави :mitsu-smiley:

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...