Премини към съдържание

Акумулатор


kim69

Препоръчано мнение

Здравеите колеги! Дойде и при мен момента за смяна на акумолатора. Много мнения много, съвети и е трудно човек да се ориентира. Похвалиха ми марката BERGA , и ме интересува ето този или този да избера. Галанта е 2000 кубика 4G63. Разликата в цената между двата в момента е 45лв. По книжка дават 52 Ah тук някъде четох, че е хубаво да е 65 Ah.

Редактирано от SLX
АкумУлатор
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел по-евтиният. Кой ти дава 45 лева? Аз съм с V6 и съм с 62Ач. Върти го на чекрък :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От евтините марки проверена е Gigawatt - 60Ah е около 125лв (с отстъпката 114) с 2г гаранция. Слуха е, че се прави в Чехия в завод на Бош. Колко е вярно не знам, но от 3 години търкалям такъв лично и проблеми не съм имал нито има някакви признаци на умора. Отзивите на познати са подобни.. тази марка която я спомена не съм я чувал, но и честно казано според мен прекалено се замисляш, гледай да е "пресен", преди да го подкараш го дозареди и бой .. трябва да е супер сопа, че да не изкара 3 години минимум какъвто и да е ..

 

P.S. Ако ще даваш толкова пари (189лв), замисли се за AC Dеlco, които гаранция са с нещо отгоре за повечето пари които струват (около 165лв мисля им беше 60Ah-овия по спомен, но стартовия му ток е по-голям и имаше още нещо в самото устройство на плочите, което води до чувствително намаляване на саморазряда) ... мани я тая Берга...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталог в програмата на Mitsubishi за твоя автомобил излиза 75АН (този стандарт е азиатски, най-близкия е 70АН). Все пак ако искаш дай номер на рама и ще ти кажа с какъв точно е излязал твоя автомобил. Иначе наистина би могъл да сложиш и 50АН, но аз бих сложил акумулатор който е предвидил производителя на автомобила.

 

Ето номера: JMBSNEA2AWZ000782

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата на колегата да кажа, по миналата година си купих акумулатор докаран от Австрия, чисто нов, без гаранция, марка Banner. Карах го тогава на мондео 2000 куб. бенз. Сега е на баща ми на колата 1.6 бенз. Втора зима бичи малкия дзвер без забележки.

Малък, малък.....много малък - 36А/ч :icon_thumbup: Малко по - голям от този на АТВ-то ми :yes3:

Има явно доста голям стартов ток, щото ги върти двигателите при минусови температури, че им се завива свят.

Та, това е марката :rulez:

Съвсеееем друг е въпроса в качеството на продукцията за източния и западния пазар :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

75AH - размерите на акумулатора са 232Х173Х225мм.

 

Аз знам, че 75 ah слагат на дизелите. А и DJ Tymbi ми каза че е достатъчен от 60 до 65 Ah, да не говорим, че в ръководството на галанта, което имам, пише 52Ah.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и колко е стартовия ток на акумулатора не само ампер часовете (ако въобще са верни) особено за дизел и v6.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата на колегата да кажа, по миналата година си купих акумулатор докаран от Австрия, чисто нов, без гаранция, марка Banner. Карах го тогава на мондео 2000 куб. бенз. Сега е на баща ми на колата 1.6 бенз. Втора зима бичи малкия дзвер без забележки.

Малък, малък.....много малък - 36А/ч :icon_thumbup: Малко по - голям от този на АТВ-то ми :yes3:

Има явно доста голям стартов ток, щото ги върти двигателите при минусови температури, че им се завива свят.

Та, това е марката :rulez:

Съвсеееем друг е въпроса в качеството на продукцията за източния и западния пазар :mad:

И аз съм на това мнение, това са уникално здрави акумолатори
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мирослав, според мен за 2.0-та това е максималната стойност която би зареждал алтернатора, не мога да повярвам че някой сериозно ще препоръча минимум 75Ah за това моторче... да не е за 2.0 дизела това .. че то за V6 в каталога на Варта излиза 62Ah....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че 75 ah слагат на дизелите. А и DJ Tymbi ми каза че е достатъчен от 60 до 65 Ah, да не говорим, че в ръководството на галанта, което имам, пише 52Ah.

Абе колега, нали ти казах че твоята кола е за не повече от 62Ач и пусков ток от не повече от 400А ......... :) какви са тия 75 Ач? тва да не е печка я........ :D

Вземи си Банер ( тогава не можах да се сетя за името му , така че сега ще черпиш колегата :D ) и си в джаза..........Има обаче нещо друго, че Банер-ите държат 5 години и после кофти , а Вартата Блу серията вече е на 7 години и няма проблем, въпреки че е Унгарски....... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, нали ти казах че твоята кола е за не повече от 62Ач и пусков ток от не повече от 400А ......... :) какви са тия 75 Ач? тва да не е печка я........ :D

Вземи си Банер ( тогава не можах да се сетя за името му , така че сега ще черпиш колегата :D ) и си в джаза..........Има обаче нещо друго, че Банер-ите държат 5 години и после кофти , а Вартата Блу серията вече е на 7 години и няма проблем, въпреки че е Унгарски....... :)

 

Аз точно това писах по-горе, че ти ми препоръча между 60 и 65 Ач и останах много озадачен от тия 75 Ач. Уж с такъв била излязла от завода:D. БЕРГА в момента имат промоция 60 Ач с 540 пусков ток за 139 лв. и за това се замислям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно това писах по-горе, че ти ми препоръча между 60 и 65 Ач и останах много озадачен от тия 75 Ач. Уж с такъв била излязла от завода:D. БЕРГА в момента имат промоция 60 Ач с 540 пусков ток за 139 лв. и за това се замислям.

Еми взимай го там и така.........ти как се справяш без акумулатор досега ?? Всеки път буташ ли ? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми взимай го там и така.........ти как се справяш без акумулатор досега ?? Всеки път буташ ли ? :D

 

Е нее....:D аз тогава го свалих и го заредих и няколко дена вече паля без проблем, но днес започна пак да пада и да върти бавно, та за това се разрових да търся и да реша какво точно да взема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..БЕРГА в момента имат промоция 60 Ач с 540 пусков ток за 139 лв. и за това се замислям.

На Варта същите параметри е ~180лв http://emk-33.com/shop/product_info.php?cPath=84_3399_3401&products_id=32403 (blue) , така че твоята оферта изглежда добра като цена. В нета пише че BERGA имат 3 години гаранция (на вартата май е 2) .. ама аз като знам как ги признават тия гаранции по-добре да не ти се налага да я ползваш.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак ви казвам, толкова пари като ще се набиват, вижте AC Delco .. технологично са по-различни и по-малко се самоизтощават + имат по-висок стартов ток спрямо капацитета си..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъвто и да си купиш ....след изтичане на гаранцията му, си готви пари за нов....вече никой не прави "вечни" неща. Когато купувах за маздето, стария беше от жълтата серия на монбат 100Ач и караше 7-ма година, та питам в магазина кой ще ми препоръчат същевременно им обяснявам, че имам музики и т.н....а продавача - "оооо....какъвто и да вземеш никой няма да изкара колкото стария ти...няма банери, варти .... всичко след гаранцията го чакай, колкото изкара толкова" А относно капацитета....тук важи максимата на Мечо Пух - колкото повече - толкова повече :icon_rock: ....жалко, че няма място на моя галант иначе веднага бих му турнал един 100Ач-сов ... много бързо пада стандартния ....car pc....музики :rolleyes: но ако нямаш такива проблеми даже и 62Ач го върти без никакви ядове (в момента съм с такъв на искра :icon_blush: ....така я купих)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега какъвто и да си купиш ....след изтичане на гаранцията му, си готви пари за нов....вече никой не прави "вечни" неща. Когато купувах за маздето, стария беше от жълтата серия на монбат 100Ач и караше 7-ма година, та питам в магазина кой ще ми препоръчат същевременно им обяснявам, че имам музики и т.н....а продавача - "оооо....какъвто и да вземеш никой няма да изкара колкото стария ти...няма банери, варти .... всичко след гаранцията го чакай, колкото изкара толкова" А относно капацитета....тук важи максимата на Мечо Пух - колкото повече - толкова повече :icon_rock: ....жалко, че няма място на моя галант иначе веднага бих му турнал един 100Ач-сов ... много бързо пада стандартния ....car pc....музики :rolleyes: но ако нямаш такива проблеми даже и 62Ач го върти без никакви ядове (в момента съм с такъв на искра :icon_blush: ....така я купих)

Колегата ти е дал изчерпателен отговор . Аз съм от две години с втория /жълтия/ акумулатор от снимките , които си приложил и до сега никакви проблеми не съм имал :rulez:

Редактирано от s_mitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за след гаранцията не го вярвам.

 

ACDelco имам 2 в гаража - сухи.

 

Единият е на колата, която се кара често. Четвърта година кара и е в отлично здраве.

Другият остана от на тъста колата. Той пък е на 6-7 години и окото си му е зелено.

Чат пат го давам на някой съсед да припали, че тук е студено зимата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като дрът кар аудио фен, уморил безчет батерии, силно мога да препоръчам батериите EXIDE

От всичко изброено до тук, нямат конуренция (лично мнение)!

Единствено за по-добро се сещам за кинетик, но не се предлагат в БГ (поне аз не знам да се предлагат), а и там вече цените са...

 

Ако някой има интерес, може да разгледа ценовата листа за EXIDE:

 

http://www.didi94.com/price/price_exide.pdf

 

За "нормална" употреба са сериите "премиум" и "ексел"...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...